شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قاعدگی نامنظم با پروژستـرون و اتینیل استرادیول

1. با سلام
    من 24 سالمه. 7 ماه پیش بود که وقتی پریدم یک ماه عقب افتادبه دکتر مراجعه کردم .برای پرید شدن 2 تاآمپول پروژسترون تجویز کردن که بعد از 5 روز شدم و برای تنظیم، 3دوره قرص مدروکسی پروژسترون. 3ماهی که قرصا رو مصرف میکردم خوب بود تا وقتی که قرصا تموم شد یعنی ماه چهارم دوباره پرید نشدم. به دکتر مراجعه کردم که دوباره برای پرید شدن مثل آمپولای قبل رو تجویز کردن و این بار 3 بسته قرص سیپروترون کامپاند که گفتن از روز 5م بخور. آمپولها رو که زدم 20 روز صبر کردم وچون اثر نکردن دوباره رفتم دکتر. اینبار 20 عدد قرص اتینیل استرادیول و 20 عدد مدروکسی تجویز کردن. قرص اول رو روزی 1 بار و دومی را از روز 10م روزی 2 بار تا اینکه روز آخر مصرف قرص ها پرید شدم و از روز 5 سیپروترون رو شروع کردم. الان بسته اول این قرص تموم شده و 5 روز هم گذشته وخبری نیست. از 2 روز دیگه باید بسته دوم رو شروع کنم. به نظر شما چه کار کنم؟

البته همون بار اول که به دکتر رفتم سونوگرافی و آزمایش خون نوشتن که هر دوتاش خوب بود و در سونوهیچ گونه کیستی نبود.
    من قبلا هم پریدهای نامنظم داشتم که اگه خیلی عقب میافتاد 7-8 روز میشد.
    من 19 ماهه که عقدم و 1 ساله که گاهی نزدیکی هم دارم و از کاندوم استفاده میکنیم
    آقای دکتر به نظر شما من چه مشکلی پیدا کردم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام من 22 سالمه.7 ماه پیش دکنر غدد برای پوستم که خیلی جوش میزد قرص سیپروترون کامپاند و سیپروترون 50 تجویز کرد و از روز 5 سیکل تا 10 روز مصرف میکردم.بعد از 4-5 ماه پریودم شدیدا نامنظم شد و هر 14 روز پریود میشدم با خونریزی شدید و طولانی حدود 9 روز.وقتی قرصا رو قطع کردم 2 بار هم سیکل 19 روزه داشتم یعنی سیکل قبلیم 19 روزه بوده اما الان 25 روز گذشته ولی پریود نشدم.5روز هم هست حالت و دردشو دارم.با اینکه رابطه مشکوک نداشتم بیبی چک استفاده کردم در روز 24 منفی بود.پس دلیل این تاخیر چیه؟ آیا پریودم داره به حالت اولیه برمیگرده؟ قبلا سیکل 30-32 روزه داشتم.

3. سلام من 22سالمه مجردم تنبلی تخمدان دارم که مدتها تحت درمان بودم ولی با قطع شدن قرصها به خاطر داشتن عوارضی مثل لک قطع کردم دکتر نظرشون به استفاده نکردن قرص در صورت قاعدگی بودن.الان بی نهایت جوش وموی زائد دارم وباز قاعدگی نامنظم شده تمایلی به استفاده از قرصها ندارم شما نظرتون در مورد قرض ویتاگنوس در مورد مشکل من چی ه؟ممنون از توجهتون

4. gloria22 نوشته است: سلام من 22سالمه مجردم تنبلی تخمدان دارم که مدتها تحت درمان بودم ولی با قطع شدن قرصها به خاطر داشتن عوارضی مثل لک قطع کردم دکتر نظرشون به استفاده نکردن قرص در صورت قاعدگی بودن.الان بی نهایت جوش وموی زائد دارم وباز قاعدگی نامنظم شده تمایلی به استفاده از قرصها ندارم شما نظرتون در مورد قرض ویتاگنوس در مورد مشکل من چی ه؟ممنون از توجهتون

سلام

شما PCOD هستید دوست من
    و در حق خودتون بزرگترین لطف رو انجام می‌دید اگر که به متخصص زنان مراجعه کنید
    و دوره‌ی درمان تقریبا 6 ماهه‌ی مصرف متفورمیـن + یه قرص ضدباروری (در مورد شما که موی زائد دارید سیپـروترون مناسب‌تره) رو تکمیل کنید.

5. سلام
    27 ساله هستم،متاهل و حدود نه ماهه که بچه دار شدم و در حال شیردهی .سه ماه هست  که فاصله بین پریود شدنم از 28 به 41 روز تغییر کرده وهیچگونه تمایل جنسی ندارم.

6. سلام . من پلی کیستیک تخم دان دارم . دکتر فقط برای من قرص متفورمین نوشته . قرص متفورمین حالم  رو بد میکنه دیابت ندارم و فند خونم معمولا 80 تا 90 هست . و عجیبه برام که هیچ داروی هورمونی تجویز نمیکنن . 3 تا متفورمین در روز .
    لطفا راهنمایی کنید.

7. سلام دوست عزیز
    من تمامی تلاشم رو کردم تا به سوال شما پاسخی داده باشم. مطلبی رو در جستجوی پاسخ شما در اینترنت پیدا کردم که امیدوارم پاسخی برای سوال شما باشد
    در صفحه گوگل بنویس متوفورمین و پلی کیستیک. صفحه ای که باید به دنبال آن باشی مربوط به جهاد دانشگاهی. یک فایل pdf در صفحه ای که باز می کنید وجود دارد. امیدوارم برای سوال شما پاسخی پیدا کرده باشم

8. سلام.همسرم دچار قاعدگی نامنظم شده اند.بامراجعه به دکتر وسونوگرافی کیست تشخیص داده شده و دوتا آمپول که تزریق شد ایشون پریود شدن .اما بعداز گذشت 13 روز هنوز قاعدگی تمام نشده.دکتر قرص ترنسید و استرومارین تجویز کرده.
    راهنمایی بفرمایید.

باتشکر

9. hadynamjoo نوشته است: سلام.همسرم دچار قاعدگی نامنظم شده اند.بامراجعه به دکتر وسونوگرافی کیست تشخیص داده شده و دوتا آمپول که تزریق شد ایشون پریود شدن .اما بعداز گذشت 13 روز هنوز قاعدگی تمام نشده.دکتر قرص ترنسید و استرومارین تجویز کرده.
    راهنمایی بفرمایید.
    باتشکر

سلام

تجویز جهت کاهش خون‌ریزی درسته دوست من
    البته گزارش سونو رو ننوشتید و من نمی‌دونم سایز و تعداد کیست‌ها به چه صورته؟
    اما جهت رفع کیست‌ها باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا درمان دارویی مناسب برای همسرتون در نظر گرفته بشه
    با تکمیل دور‌‌ه‌ی درمان ضمن مرتفع شدن کیست‌ها، سیکل قاعدگی‌ ایشون منظم خواهد شد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. silviay نوشته است: سلام . من پلی کیستیک تخم دان دارم . دکتر فقط برای من قرص <a>متفورمین</a> نوشته . قرص <a>متفورمین</a> حالم  رو بد میکنه دیابت ندارم و فند خونم معمولا 80 تا 90 هست . و عجیبه برام که هیچ داروی هورمونی تجویز نمیکنن . 3 تا <a>متفورمین</a> در روز .
    لطفا راهنمایی کنید.

سلام

تجویز متفورمیـن درست هستش دوست من
    متفورمیـن علاوه بر اینکه برای افراد دیابتی تجویز می‌شه برای خانم‌هایی که درگیر PCOD هستن هم اندیکاسیون داره
    دوره‌ی درمان رو تکمیل کنید، جای نگرانی وجود نداره.

11. سلام.من 19 سالمه و مجرد هستم
    قاعدگی من بسیار نامنظم است. من قبلا 4 یا 5 ماه قاعدگی نداشتم یا یک ماه بطور دائم  بود و تمتم میشد اما اکنون به طور مداوم هر روز خونریززی دارم  پیش 2 دکتر  رفته ام و هیچ کدام کیست داشتن را تشخیص نداند. در سونوگرافی من هیچ گونه کیستی نشان داده نشده و فقط قرص
    سیپروترون کامپان
    را تجویز کردند.. که از روز 5 قاعدگی تا 20 روز بعد مصرف کنم . این قرص فقط در 3 دوره اثر داشت و من باز هم به حالت قبل یعنی خونریزی شدید در تمامی روز ها  برگشتم  و حتی شدید تر...
    خونی ک از بدنم خارج میشود با خون قاعدگی متفاوت است و بسیار قرمز رقیق است
    این خونریزی با داروی گیاهی مثل نشاسته فقط برای یک روز پایان میابد.
    وقتی با اب گرم خودم رو میشورم خونریزی شدید تر میشود
    من هر روز بی حال تر میشوم.کم خون و رنگ تمام بدنم زرد شده است
    علت و راهکار شما چیشت
    ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. hidi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و عرض ادب
    29 سال دارم قاعدگی منظم 25 روزه داشتم 1393/03/31 پریود شدم از دوهفته قبل از این تاریخ دندانم به شدت درد می کرد قرص مفنامیک اسید موقع درد می خوردم مسافرت رفتم یک نزدیکی داشتم از مقعد و قرص اچ دی خوردم ...1393/4/15  پریود شدم که خیلی دور از انتظار بود5 روزطول کشید ... اما در این مدت همچنان قرص ایبو پروفن و مفنامیک اسید خوردم به دلیل درد دندان ..استرس نداشتم اما کم خواب بودم فعالیت پیاده روی زیادی هم داشتم 19 و 23 یک رابطه داشتم که هیچ عملی انجام نشد با لباس بودیم اما دستم به پیشاب خورد...الان از تاریخ آخرین پریود35 روز میگذرد و من دکتر رفتم سونوگرافی دادم رحم در حد طبیعی اندومتر 6بود و کیست نداشتم....دندانم را هم عصب کشی کردم و مصرف آن قرص ها را قطع کردم ...از بی بی چک استفاده کردم منفی بود االان نگرانم که چرا پریود نشده ام ... دکتر برایم قرص ال دی تجویز کرد که بعد از پنج روز قاعدگی شروع کنم اما من هنوز پریود نشدم آیا باید از این قرص ها بخورم؟ ممکن است باردارباشم؟

13. hidi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    لطفا راهنمایی کنید اگر آمپول پروژسترون قبل از آزمون بتا بدهیم بهتر است؟

14. با سلام.ببخشید من یک سوال داشتم.اگر در زمان پریودی البته روز اول خود ارضایی داشته باشم با اب البته نمیدونستم بعدا فهمیدم که پریود شدم مشکلی پیش نمیاد؟

15. mahsa95 نوشته است: سلام.من 19 سالمه و مجرد هستم
    قاعدگی من بسیار نامنظم است. من قبلا 4 یا 5 ماه قاعدگی نداشتم یا یک ماه بطور دائم  بود و تمتم میشد اما اکنون به طور مداوم هر روز خونریززی دارم  پیش 2 دکتر  رفته ام و هیچ کدام کیست داشتن را تشخیص نداند. در سونوگرافی من هیچ گونه کیستی نشان داده نشده و فقط قرص
    <a>سیپروترون</a> کامپان
    را تجویز کردند.. که از روز 5 قاعدگی تا 20 روز بعد مصرف کنم . این قرص فقط در 3 دوره اثر داشت و من باز هم به حالت قبل یعنی خونریزی شدید در تمامی روز ها  برگشتم  و حتی شدید تر...
    خونی ک از بدنم خارج میشود با خون قاعدگی متفاوت است و بسیار قرمز رقیق است
    این خونریزی با داروی گیاهی مثل نشاسته فقط برای یک روز پایان میابد.
    وقتی با اب گرم خودم رو میشورم خونریزی شدید تر میشود
    من هر روز بی حال تر میشوم.کم خون و رنگ تمام بدنم زرد شده است
    علت و راهکار شما چیشت
    ممنون

سلام

دوست من،
    شما باید به متخصص غدد مراجعه کنید تا براتون تست تیروئید، پرولاکتین، سونو و ... درخواست بشه.
    حتما پیگیر باشید؛ نشاسته‌درمانی، آب گرم و ... کنار بذارید و به صورت حضوری به مطب متخصص غدد مراجعه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید