شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. matildai

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    خسته نباشید
    من دوره های پریود خیلی نامنظمی دارم.
    آخرین دوره ها 25 روز و 18 روز بوده.
    از تاریخ 15 تا 22 اسفند پریود بودم.
    25 اسفند با نامزدم رابطه داشتم که پر خطر نبود اما برای اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم. (دو ساعت بعد از رابطه 2 قرص HD و 12 ساعت بعد هم 2 قرص دیگه)
    3 فرودین پریود شدم. که احتمال دادم به خاطر قرص ها انقدر جلو افتاده.
    اما از اون به بعد دیگه پریود نشدم. مدتی هست که سرگیجه زیاد میگیرم و فشارم میفته.
    ممکنه بعد از استفاده از روش اورژانسی و یه دور پریود شدن بازم امکان بارداری باشه؟
    به نظر شما لازمه آزمایش بدم؟

2. matildai نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    من دوره های پریود خیلی نامنظمی دارم.
    آخرین دوره ها 25 روز و 18 روز بوده.
    از تاریخ 15 تا 22 اسفند پریود بودم.
    25 اسفند با نامزدم رابطه داشتم که پر خطر نبود اما برای اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم. (دو ساعت بعد از رابطه 2 قرص HD و 12 ساعت بعد هم 2 قرص دیگه)
    3 فرودین پریود شدم. که احتمال دادم به خاطر قرص ها انقدر جلو افتاده.
    اما از اون به بعد دیگه پریود نشدم. مدتی هست که سرگیجه زیاد میگیرم و فشارم میفته.
    ممکنه بعد از استفاده از روش اورژانسی و یه دور پریود شدن بازم امکان بارداری باشه؟
    به نظر شما لازمه آزمایش بدم؟

سلام

روش اورانسی با قرص HD به طور صحیح انجام شده و فرض باردار شدن شما منتفیه
    اما چون قرص‌های HD نسبت به سایر قرص‌ها دوز بیشتری رو به بدن تحمیل می‌کنه این اختلال در قاعدگی طبیعی محسوب می‌شه
    جای نگرانی وجود نداره دوست من.

3. سلام من حدود سه ماهه از قرص مارولون استفاده میکنم این ماه از روز 5 شروع به مصرف کردم شش روز بعد مصرف یعنی دیروز با همسرم رابطه داشتم ایا احتمال بارداری هست یانه؟!

4. tamana2454 نوشته است: سلام من حدود سه ماهه از قرص مارولون استفاده میکنم این ماه از روز 5 شروع به مصرف کردم شش روز بعد مصرف یعنی دیروز با همسرم رابطه داشتم ایا احتمال بارداری هست یانه؟!

سلام

چون از اولین مصرف‌تون دو ماه گذشته
    لذا نیازی به روش مضاعف دیده نمی‌شه
    در نتیجه فرض بارداری با اطمینان خوبی منتفی هستش دوست من
    جای نگرانی وجود نداره.

5. سلام خانم دکتر. من 17 سالمه و 3سال بود که پریودم نامنظم بود امسال به دکتر مراجعه کردم و بعد از انجام آزمایشات و سنو گرافی بهم قرص سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتون25 دادن. از زمانی که این قرصا رو مصرف میکنم صورتم پر از جوش شده آیا این جوشا برطرف میشه؟ مشکل از قرصاست؟

6. f_a_6772

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من تازه ازدواج کردم و اطلاعاتم در مورد قرصها واقعا ناقصه میشه سوالاتم رو جواب بدین؟
    1. اگر مواظب باشم که منی داخل ریخته نشه میتونم فقط مواقعی ک رابطه پر خطر دارم از دوتا قرص لوونرژسترول همزمان استفاده کنم؟
    2.این قرص تاچه اندازه استفاده بشه باز هم تاثیر داره؟
    3. آیاراه بهتری میتونید پیشنهاد کنید چون از بس از مضرات قرصهای دوره ای شنیدم تمایل به استفاده اونا ندارم
    4. زمانیکه توی زمان پرخطر و حتی نزدیکش هم نباشم و داخل ریخته بشه احتمال بارداری چقدره؟
    ممنون میشم اگه کامل جواب بدین چون زیاد با قرصها و روشهاآشنایی ندارم.
    پیشاپیش ازراهنماییتون ممنونم

7. ziba25

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من دوره پریودی منظم دارم.از پنجمین روز پریودم شروع به قرص خوردن کردم بعد از خوردن سومین قرص نزدیکی داشتیم و آب منی داخل وازنم ریخته شد.آیا احتمال حاملگی هست؟

8. سلام دوست من. بنده فقط  به راهنمایی کوچیک در مورد اولین سوال شما میکنم....

[quote="f_a_6772"]سلام من تازه ازدواج کردم و اطلاعاتم در مورد قرصها واقعا ناقصه میشه سوالاتم رو جواب بدین؟

بهتره صفحه اول همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید... فک کنم اطلاعات خوبی بدست بیارید.

9. ziba25 نوشته است: سلام من دوره پریودی منظم دارم.از پنجمین روز پریودم شروع به قرص خوردن کردم بعد از خوردن سومین قرص نزدیکی داشتیم و آب منی داخل وازنم ریخته شد.آیا احتمال حاملگی هست؟

سلام.زمان شما زمان تخمک گذاری نبوده.اما چندمین بار هست که دارین از این قرصها دارید استفاده میکنید ؟چون بار اول بدن قرص براش جواب کافی نمیده و باید تا پایان دوره پیشگیری دیگری مثل کاندوم هم
    انجام داد ولی اگر دفعات سوم به بعد هست 95درصد همیشه قرص جواب میده و هر زمان که نزدیکی داشته باشید جای نگرانی نیس

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. ziba25

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون نه دفعه اولمه.واسه همین قرص اورژانسی گرفتم خوردم.یعنی دفعه اول نباید منی ریخته بشه؟

11. ziba25 نوشته است: ممنون نه دفعه اولمه.واسه همین قرص اورژانسی گرفتم خوردم.یعنی دفعه اول نباید منی ریخته بشه؟

گفتم.چون در زمان تخمک گذاری نبوده مشکلی نیست .اما چون دفعه اولتون هست که دارید استفاده میکنید در هفته دوم پاکی از روش جلوگیری دیگه ای هم استفاده کنید تا خیالتون راحت باشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام.من 29 فروزدین پریود شدم بعدش 12 اردیبهشت با نامزدم رابطه سطحی داشتم ولی از ترسم 13 اردیبهشت دوتا قرص لوونورژسترول همزمان خوردم و 24 اردیبهشت پریود شدم ولی باز 2 خرداد هم رابطه داشتم و 3 خرداد باز دو تا قرص لوونورژسترول خوردم .میخوام بدونم آیا اینبار قرص ها تاثیر دارند ؟؟چون در کمتر از 1 ماه دوبار استفاده کردم ولی خب قبلش سیکل قاعدگی رو داشتم تو 24 اردیبهشت؟؟
    یه سوال دیگه هم داشتم اگه بعد از 10 روز پریود نشدم ممکنه به خاطر اختلال هورمونی ناشی از مصرف زیاد قرص باشه؟؟ ممنون از راهنماییتون .

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

13. سلام. خانوم دکتر 17 سالمه من رفتم پیش متخصص زنان برای بی نظمی قاعدگی بهم قرص سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتون دادن. از زمانی میخورم صورتم پر از جوش شده Sad تو رو خدا یه را حل بدین؟ از عوارض قرصاست؟

14. ziba25

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.جمعه هفته پیش آخرین قرص ال دی رو خوردم روش نوشته 7 روز بعد دوباره استفاده کنید.سه شنبه پریود شدم.آیا فردا میتونم اولین قرص رو استفاده کنم؟امروز نتونستم بخورم.

15. سلام. من و نامزدم رابطه جنسی داشتیم که بدون دخول بود. ولی شک داشتیم که منی من به واژن رسیده یا نه. بعد 80 ساعت نامزدم یه قرص و بعد 12 ساعت یکی دیگه. قرص های لوستونزل 75% همچین چیزی.
    17ام رابطه داشتیم . الان 25مه. قرص رو هم 19هم مصرف کرد.
    الان نه خونریزی داشته نه هیچی. دوره قبلی پریودش هم از 1 ام ماه شروع شده.
    آیا با مصرف اورژانسی باید حتما از 7 تا 10 روز خونریزی داشته باشه؟؟؟ شک داریم که باردار شده ها.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 23
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید