شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. سلام!خسته نباشید!
    من یه دختر 7 ساله دارم و خودمم 23 سالم هست!
    توی این ماه اولین اقدام رو برای بارداری داشتم دقیقا تو روزهای 15.16.21 پریودم!
    الان روز 42 پریودم هستم و هنوز عادت نشدم البته اینو هم باید بگم که من 2 ماه پیش تموم آزمایشات لازم رو برای پیش از بارداری انجام دادم که خدا رو شکر جواب تست ها عالی بود!
    تا به حال پریودم بیشتر از 1 روز عقب نیافتاده بود تا اینکه این ماه اقدام کردیم اما الان که 12 روز از زمان پریودم گذشته و باید 11 روز پیش پریود می شدم نشدم!
    علائم بارداری رو دارم.زیر دلم و سینه م تیر می کشه و داخل رحمم احساس سنگینی می کنم و بی نهایت هم خسته و کسل هستم!
    تنها نگرانی من بی بی چک هایی هست که میذارم و همینطور آزمایش بتایی که یک هفته ی پیش دادم!
    تا همین امروز تموم بی بی چک هام منفی شده جواب آزمایش بتا هم که دادم منفی بود!
    می خواستم بدونم دلیلش چی می تونه باشه؟
    با وجودی که مطمئنم باردارم و پریودم نشدم اما بی بی چک نشون نمیده!
    درضمن به هیچ وجه استرس و اضطراب ندارم.فقط همین برام سواله!

2. fereshteh69 نوشته است: سلام!خسته نباشید!
    من یه دختر 7 ساله دارم و خودمم 23 سالم هست!
    توی این ماه اولین اقدام رو برای بارداری داشتم دقیقا تو روزهای 15.16.21 پریودم!
    الان روز 42 پریودم هستم و هنوز عادت نشدم البته اینو هم باید بگم که من 2 ماه پیش تموم آزمایشات لازم رو برای پیش از بارداری انجام دادم که خدا رو شکر جواب تست ها عالی بود!
    تا به حال پریودم بیشتر از 1 روز عقب نیافتاده بود تا اینکه این ماه اقدام کردیم اما الان که 12 روز از زمان پریودم گذشته و باید 11 روز پیش پریود می شدم نشدم!
    علائم بارداری رو دارم.زیر دلم و سینه م تیر می کشه و داخل رحمم احساس سنگینی می کنم و بی نهایت هم خسته و کسل هستم!
    تنها نگرانی من بی بی چک هایی هست که میذارم و همینطور آزمایش بتایی که یک هفته ی پیش دادم!
    تا همین امروز تموم بی بی چک هام منفی شده جواب آزمایش بتا هم که دادم منفی بود!
    می خواستم بدونم دلیلش چی می تونه باشه؟
    با وجودی که مطمئنم باردارم و پریودم نشدم اما بی بی چک نشون نمیده!
    درضمن به هیچ وجه استرس و اضطراب ندارم.فقط همین برام سواله

سلام
    از هفته دوم بارداری به بعد(دو هفته بعد از اولین روزی که انتظار داشتین پریود بشین) میتونیم به جواب تست های حاملگی اعتماد کنیم چون  hcg توی خانم های باردار متفاوت است با این حال پیشنهاد میکنم از یک بی بی چک دیگه اسفاده کنید (نسبت به تاریخ تولید و انقضا توجه داشته باشین) و هنگام تست ناشتا باشین تا ادرار غلظت بیشتری داشته باشه
    اگر منفی بود مراجعه به متخصص زنان جهت سونوگرافی الزامیه

موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام به دوستان گرامی که پاسخگو هستند من باردار شدم

ولی سقط شد مث قبل دوباره رشد نکرد یه سری از  دادم  که یکیش توکسوپلاسمز بود میخواستم بگید من ایا دچار این انگل هستم یا نه؟ و ایا این باعث سقط شد..

toxo   IgM        L   0.2    

toxo      IgG              H <100

4. سلام!
    5 روز که از تاخیر پریودم گذشته بود آزمایش بتا دادم 0.7 بود!
    15 روز بعد که آزمایش دادم شده بود 2.4 بعد من شنیدم که بعضی از خانما بتای پایینی دارن و اگر هم حامله باشن فقط با سونو نشون داده میشه!
    با وجود اینکه بتام تو این مدت تغییر کرده می تونم امیدوار باشم که باردارم و منم جزو همون گروهم؟
    درضمن من شبا بدجور سینه م تیر می کشه و ترشح هم دارم!
    لطفا جوابم رو بدید!خیلی خیلی برام مهمه!
    مرسی!

5. saeedh نوشته است: سلام به دوستان گرامی که پاسخگو هستند من باردار شدم

ولی سقط شد مث قبل دوباره رشد نکرد یه سری از  دادم  که یکیش توکسوپلاسمز بود میخواستم بگید من ایا دچار این انگل هستم یا نه؟ و ایا این باعث سقط شد..

toxo   IgM        L   0.2    

toxo      IgG              H <100

سلام

چون Antibody نوع IgG در تست شما بالاتر از مقدار نرمال گزارش شده
    این نشون می‌ده که آلودگی شما مربوط به قیل از بارداری هستش.
    انگل Toxoplasma gondii می‌تونه از جفت عبور کنه و باعث نابینایی، آسیب مغزی و سقط جنین بشه.

6. fereshteh69 نوشته است: سلام!
    5 روز که از تاخیر پریودم گذشته بود آزمایش بتا دادم 0.7 بود!
    15 روز بعد که آزمایش دادم شده بود 2.4 بعد من شنیدم که بعضی از خانما بتای پایینی دارن و اگر هم حامله باشن فقط با سونو نشون داده میشه!
    با وجود اینکه بتام تو این مدت تغییر کرده می تونم امیدوار باشم که باردارم و منم جزو همون گروهم؟
    درضمن من شبا بدجور سینه م تیر می کشه و ترشح هم دارم!
    لطفا جوابم رو بدید!خیلی خیلی برام مهمه!
    مرسی!

سلام

اگه تیتراژ طی این 15 روز به بیش از 100 واحد می‌رسید اون‌وقت من می‌گفتم احتمالا در حال تجربه‌ی بارداری خارج رحمی هستید! و بایستی برای انجام سونو اقدام کنید تا ارزیابی بیشتری صورت بگیره و تشخیص قطعی در این مورد گذاشته بشه
    اما چون بعد 15 روز بتا به 2.4 رسیده تقریبا می‌شه گفت بارداری (ولو خارج رحمی) منتفی هست
    با همه‌ی این تفاسیر
    انجام سونو ضرری نداره
    شما می‌تونید به پزشک‌تون مراجعه کنید تا براتون سونو درخواست بشه.

7. سلام دوستان
    من 30 سالمه و قصربارداری دارم.  پریودهام کاملا منظم و 27 روزه هست. ماهه پیش در روز دهم پریودم ترشحاتم غلیظ تر و بیشتر از حد معمول بود. البته من در روزهای 14 و 17 اقدام کرذم که جواب نداد.  این ماه 16 اردیبهشت روز اول سیکل پدیودم هست. میخوام بدونم روزهای تخمک گذاری من همون روز 15 پریودمه یا با توجه به ترشحات واژن باید تشخیص بدم. راستش نمی خوام این ماهم از دست بدم !!!

8. mrs_fateme نوشته است: سلام دوستان
    من 30 سالمه و قصربارداری دارم.  پریودهام کاملا منظم و 27 روزه هست. ماهه پیش در روز دهم پریودم ترشحاتم غلیظ تر و بیشتر از حد معمول بود. البته من در روزهای 14 و 17 اقدام کرذم که جواب نداد.  این ماه 16 اردیبهشت روز اول سیکل پدیودم هست. میخوام بدونم روزهای تخمک گذاری من همون روز 15 پریودمه یا با توجه به ترشحات واژن باید تشخیص بدم. راستش نمی خوام این ماهم از دست بدم !!!

سلام

با توجه به اینکه سیکل منظم و ۲۷ روزه دارید
    بنابراین، روزهای ۱۰ - ۱۶ سیکل‌تون تایم تخمک‌گذاری‌ هستش و طبیعتا در این ایام، بیشترین احتمال رو برای بارداری در نظر می‌گیریم.
    توصیه می‌کنم در این ایام
    نزدیکی‌ها رو به صورت روز در میان انجام بدید.

9. باسلام من 3سال و نيم هست كه ازدواج كردم و بعد از 7 ماه رابطه بدون جلوگيري هنوز باردار نشدم . آزمايش اسپرم شوهرم نشان داد كه تعداد و حركت اسپرم ضعيف هست. دكترم ديروز آمپول hcg دو عدد بهم تزريق كرد تا احتمال باروري اسپرم در بدنم بالا بره و فردا تاريخ تخمك گذاريمه ديشب رابطه داشتيم امروز ميتونم دوباره رابطه داشته باشم يا حتما بايد بذارم فردا؟ آخه فردا 9 صبح 36 ساعت از تزريق آمپولم ميگذره و تاشب نميدونم تخمك ميمونه يا نه

10. razieh63 نوشته است: باسلام من 3سال و نيم هست كه ازدواج كردم و بعد از 7 ماه رابطه بدون جلوگيري هنوز باردار نشدم . آزمايش اسپرم شوهرم نشان داد كه تعداد و حركت اسپرم ضعيف هست. دكترم ديروز آمپول hcg دو عدد بهم تزريق كرد تا احتمال باروري اسپرم در بدنم بالا بره و فردا تاريخ تخمك گذاريمه ديشب رابطه داشتيم امروز ميتونم دوباره رابطه داشته باشم يا حتما بايد بذارم فردا؟ آخه فردا 9 صبح 36 ساعت از تزريق آمپولم ميگذره و تاشب نميدونم تخمك ميمونه يا نه

سلام

طول عمر تخمک تا 48 ساعت هم گزارش شده دوست من
    با توجه به وضعیت همسرتون، شما نزدیکی‌ها رو بایستی روز در میان انجام بدید تا اسپرم‌های ایشون شرایط کمی و کیفی ِ بهتری داشته باشن.

11. با سلام خدمت خانم دکتر ....من تا به حال دو بار با همسرم امیزش کردم ..مایع منی هم ریخته شده داخل رحم همسرم ولی متاسفانه هنوز باردار نشده....میشه در این مورد ما رو بیشتر راهنمایی کنید....ممنون

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

12. taheri_reza1365 نوشته است: با سلام خدمت خانم دکتر ....من تا به حال دو بار با همسرم امیزش کردم ..مایع منی هم ریخته شده داخل رحم همسرم ولی متاسفانه هنوز باردار نشده....میشه در این مورد ما رو بیشتر راهنمایی کنید....ممنون

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

سلام

منظورتون از "دو بار با همسرم امیزش کردم" رو دقیقا متوجه نشدم! در یه سیکل قاعدگی همسرتون، دو مرتبه نزدیکی داشتید؟ یا در دو سیکل قاعدگی مختلف اقدام کردید؟
    به هر حال هر کدومش که باشه
    هنوز زوده که بخواید تأسف بخورید و نگران بشید!
    اساسا اگر که در یه سال نزدیکی داشتید و نتیجه نگرفتید اون‌وقته که باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید
    نگران نباشید دوست من
    نزدیکی‌ها رو روز در میان در تایم تخمک‌گذاری همسرتون انجام بدید تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

13. سلام یعنیهنوز من مبطلا به بیماری هستم یا نه؟ لطفا

خیلی از دکترها این موضوع رو رد کردن و گفتن عامل سقطم این نیست

و شما گفتید به شک افتادم اینو بگم من قبلا 6 ماه قرص خورده بودم و باز تیترش بالا بود ولی دکترم گفتش چون قرص خوردی مشکلی نداره و تو کسو عامل سقط مکرر نیست

واقعا نمیدونم چیکار کنم ........

14. saeedh نوشته است: سلام یعنیهنوز من مبطلا به بیماری هستم یا نه؟ لطفا

خیلی از دکترها این موضوع رو رد کردن و گفتن عامل سقطم این نیست

و شما گفتید به شک افتادم اینو بگم من قبلا 6 ماه قرص خورده بودم و باز تیترش بالا بود ولی دکترم گفتش چون قرص خوردی مشکلی نداره و تو کسو عامل سقط مکرر نیست

واقعا نمیدونم چیکار کنم ........

سلام

من نمی‌دونم الان مبتلا هستید یا نه!
    من خدمت‌تون عرض کردم که تست شما نشون می‌ده آلودگی شما به قبل از بارداری برمی‌گرده؛ یعنی اینکه آلودگی مربوط به خودِ شما بوده و به جنین سقط شده‌ی شما ربطی نداره
    به هر حال من احتمالات عبور انگل فوق از جنین رو براتون نوشتم
    سایر احتمالات هم بایستی ارزیابی بشن
    و صد البته که اولویت با پزشک معالج شماست ...

15. با سلام
    خواستم بپرسم بالا بودن هورمون شيردهي از چه طريقي مشخص مي شه و آيا در همه زنان منجر به باردار نشدن مي شه؟يعني حتما بايد ميزان اين هورمون در حد نرمال باشه تا بارداري انجام بگيره؟من هميشه چه پريود باشم چه نباشم سينه هام درد مي كنن.شنيدم كسي هاي كه اين حالت رو دارن به خاطر بالابودن هورمون شيردهي هست كه باردار نمي شن.چند ماهي هم هست كه اقدام به بارداري كردم اما نشده.خواهش مي كنم راهنماييم كنيد.در ضمن پرويدهام منظمه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 18
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید