شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود نشدن بعد از آمپول پروژسترون

1. سلام و خسته نباشید خانمی 26 ساله هستم فرزندی 7 ساله دارم تاریخ پریودم 91/04/11 بوده که ده روز بعد عکس رنگی از رحم گرفتم از اون تاریخ تا الان که 91/06/15 می باشد هنوز پریود نشدم 6 روز قبل هم دو تا آمپول پروژسترون زدم ولی تا الان پریودی نیومده در ضمن از قرص های متفورمین هم چند روزی استفاده کردم ممکنه به خاطر عکس رنگی مشکلی پیش اومده باشه و پریود نشم ؟ جواب عکسمم نرمال بود تا چند روز دیگه صبر کنم تا پریودی بیاد ؟مرسی

2. raha13904525 نوشته است: سلام و خسته نباشید خانمی 26 ساله هستم فرزندی 7 ساله دارم تاریخ پریودم 91/04/11 بوده که ده روز بعد عکس رنگی از رحم گرفتم از اون تاریخ تا الان که 91/06/15 می باشد هنوز پریود نشدم 6 روز قبل هم دو تا آمپول <a>پروژسترون</a> زدم ولی تا الان پریودی نیومده در ضمن از قرص های <a>متفورمین</a> هم چند روزی استفاده کردم ممکنه به خاطر عکس رنگی مشکلی پیش اومده باشه و پریود نشم ؟ جواب عکسمم نرمال بود تا چند روز دیگه صبر کنم تا پریودی بیاد ؟مرسی

سلام
    نه عکس رنگی مشکلی ایجاد نمیکنه
    پروژسترون هم اصولا باید تا دو هفته  پریود ایجاد کنه...
    من خودم متفورمین مصرف میکنم ولی خللی در روند پریودیم ایجاد نکرده تا حالا..
    برا چی متفورمین مصرف میکنید؟
    تخمدان هاتون مشکل داره؟
    اگه مشکل تنبلی تخمدان(pco) ندارید اصولا نباید پریودتون  عقب بیافته.
    توصیه من ب شما اینه ک اگه تا 2 هفته پریود نشدید ازمایش بتا بدین ....

3. سلام رهای عزیز پریود نشدن میتونه دلایل دیگری داشته باشه که یکی از مهترین دلایل ان کم شدن هورمون جنسی در اثر بعضی اختلال های بدنی باشه ودلیل دیگری که معوملا در خانمها باعث این مسئله میشود لاغری سریع در زمان کوتاه است که اگر در اثر این موضوع است باید وزن خودتون را به حد نرمال برسانید

4. سلام من22سالمه مجردم20 فروردین ازمایش تیرویید وپرولاکتین دادم,پرولاکتین63.5و fsh4.5داشتمدکتر برام قرص گابرلین تجویز کرد8عددکه هفته ایی 1عدد میخوردم,ترشح سینه زیاد وپرود 35روزیبار داشتم بعدمصرف قرص منظم شدم تا این ماه که که 25 شهریوره باید پریود بشدم نشدمو3مهر امپول پروژسترمن زدم وتا امروز که 7مهره هنوز پریود نشدم وترشح شیر هم دارم با کمر درد شدید ,لطفا بفرمایید چیکار کنم ,دوباره ازمایش بدم؟

5. sarasarashah نوشته است: سلام من22سالمه مجردم20 فروردین ازمایش تیرویید وپرولاکتین دادم,پرولاکتین63.5و fsh4.5داشتمدکتر برام قرص گابرلین تجویز کرد8عددکه هفته ایی 1عدد میخوردم,ترشح سینه زیاد وپرود 35روزیبار داشتم بعدمصرف قرص منظم شدم تا این ماه که که 25 شهریوره باید پریود بشدم نشدمو3مهر امپول پروژسترمن زدم وتا امروز که 7مهره هنوز پریود نشدم وترشح شیر هم دارم با کمر درد شدید ,لطفا بفرمایید چیکار کنم ,دوباره ازمایش بدم؟

سلام

دوست من،
    شما اگه تستی دارید و میخواید که براتون دقیق تفسیر بشه باید مانند توضیحات اینجا عمل کنید.

به هر حال ...

من مجبورم با یه سری فرضیات و اما و اگر براتون بنویسم!

اگه واحد اندازه‌گیری در مورد پرولاکتین، ng/ml بوده، تیتراژ در این مورد بالاست و مادامی‌که پرولاکتین خون شما به میزان نرمالش نرسه اختلال در قاعدگی و ترشح از پستان‌های شما رو شاهد هستیم.

شما فرمودید تست تیروئید انجام دادید اما نوشتید "fsh"!
    سارا جان،
    در مورد تست تیروئید سه فاکتور اصلی T4 ،T3 و TSH رو داریم نه fsh!
    بنابراین اگه منظورتون TSH بوده و اگه واحد اندازه‌گیری MIU/L بوده این تیتراژ 4.5 نرماله.

اما در مورد آمپول پروژستـرون،
    شما بایستی 2 هفته منتظر بمونید؛ اگه پریود شروع نشد، اون‌ موقع می‌تونید مجددا به متخصص زنان مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    من مجردم...22 سالمه...
    دکتر بهم دو تا امپول فرتیژست پروژسترون داد که بزنم..دو تا 50 میلی

ضمن این که من 8 این ماه باید پریود میشدم نشدم..برای همین 23 این ماه رفتم امپول زدم و فرداشم زدم..
    الان 3 روز میگذره..
    اما پریود نشدم..
    چیکار کنم؟
    مکه ام م خوام برم یازدهم...

واقع استرس گرفتم..همیشه پریودم می اومد اما حالا این ماه نمی دونم چی شده که نمیاد..

باید چیکار کنم؟

7. سلام معمولا یک هفته  تا 10 روز بعد از آمپول پروژسترون پریود شروع میشه نگرانی شما بی مورده،احتمالا 3-4 روز آینده پریود شروع میشه

8. امپول های پروژسترون حتی با وجود کیست هم پریودیو باز می کنه؟

البته من تا حالا سونو ندادم...
    می ترسم...

9. missmi70 نوشته است: سلام
    من مجردم...22 سالمه...
    دکتر بهم دو تا امپول فرتیژست <a>پروژسترون</a> داد که بزنم..دو تا 50 میلی

ضمن این که من 8 این ماه باید پریود میشدم نشدم..برای همین 23 این ماه رفتم امپول زدم و فرداشم زدم..
    الان 3 روز میگذره..
    اما پریود نشدم..
    چیکار کنم؟
    مکه ام م خوام برم یازدهم...

واقع استرس گرفتم..همیشه پریودم می اومد اما حالا این ماه نمی دونم چی شده که نمیاد..

باید چیکار کنم؟

سلام

دوست عزیز اصلا نگران نباشید یکی از عوارض اصلی آمپول اختلالات قاعدگی هست و حتی در نوع خونریزی هم تاثیر داره که ممکنه شدتش مثل همیشه نباشه و با قطع مصرف آمپول دوباره پریودتون منظم میشه ...بعد از تزریق معمولا تا 7-10 روز بعد پریود میشین

موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. ایا ان امکان هست که بعد از 10 روز از زدن امپول پروژسترون و نیامدن پریود قرص جلوگیری خورد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید