شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. سلام وخسته نباشيد خدمت دكتر محترم
      من يك سال وهفت ماه پيش سقط داشته بودم الان نزديك هشت ماه اقدام به حاملگي كرده ام اماموفق نشده ام به من گفته بودند تا 2سال حامله نمي شوم زيرا بچه تادوسال شير مي خورد وشير تو دايه است ايا قرصي است كه شير من خشك شودومن حامله شوم؟   باتشكر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام عزیزم من چندین نفر رو میشناسم که فرزندانشون کمتر از 2 سال اختلاف سنی دارن منظورم  بنظرم  تا یک سال اقدام به بارداری کن اگر نتیجه نگرفتی باید بررسی بشی.

3. fatemeali نوشته است: سلام وخسته نباشيد خدمت دكتر محترم
      من يك سال وهفت ماه پيش سقط داشته بودم الان نزديك هشت ماه اقدام به حاملگي كرده ام اماموفق نشده ام به من گفته بودند تا 2سال حامله نمي شوم زيرا بچه تادوسال شير مي خورد وشير تو دايه است ايا قرصي است كه شير من خشك شودومن حامله شوم؟   باتشكر

با سلام
    نگفتین که با چه روشی سقط کردین اما یک نکته کلی بعد از سقط هست که هرچه فاصله بین سقط و حاملگی بعدی بیشتر باشه بهتره و رحم خودش رو کامل ترمیم میکنه و به شیر دادن بچه ربطی نداره

موفق باشین

4. fatemeali نوشته است: سلام وخسته نباشيد خدمت دكتر محترم

سلام

من دقیقا متوجه نشدم! یه مقدار مبهم نوشتید! یعنی الان در دوران شیردهی هستید؟
    به هر حال ...
    در دوران شیردهی اگرچه هورمون پرولاکتین افزایش پیدا می‌کنه و مانعی برای تخمک‌گذاری هست اما با این حال باز هم نمی‌شه گفت که احتمال بارداری در این دوران صفره!
    بعد از سقط، 3 ماه برای ریکاوری رحم زمان نیاز داریم؛ بنابراین احتمال این‌که مشکل از رحم باشه، ضعیفه.
    در مورد شما نیاز به به یه تست پرولاکتین داریم
    اگر که در دوران شیردهی نیستید، در صورت بالا بودن پرولاکتین، با دریافت بروموکریپتیـن یا کابرگولیـن تیتراژ هورمون کاهش یافته و تخمک‌گذاری رخ خواهد داد. در نتیجه احتمال بارداری به وضعیت نرمال خودش می‌رسه.
    توصیه می‌کنم همسرتون هم برای انجام اسپرموگرافی به ارولوژیست مراجعه کنن.
    تست خودتون و ایشون رو در تاپیک‌های خودشون بذارید تا ببینم.

5. با سلام
    من تست بارداری انجام دادم وخدارو شکر مثبت بود والانسوالم اینکه آخرین شروع عادت ماهانم 7اسفند بوده با این حساب من چه روزی باید برای سونوگرافی واژینال برم؟ واینکه در تاریخ 16فروردین تیتر بتام 3764 بود آیا اندازه تیتر در این هفته از بارداری نرماله؟
    ممنون از پاسگوییتون

6. morijun نوشته است: با سلام
    من تست بارداری انجام دادم وخدارو شکر مثبت بود والانسوالم اینکه آخرین شروع عادت ماهانم 7اسفند بوده با این حساب من چه روزی باید برای سونوگرافی واژینال برم؟ واینکه در تاریخ 16فروردین تیتر بتام 3764 بود آیا اندازه تیتر در این هفته از بارداری نرماله؟
    ممنون از پاسگوییتون

سلام

اولین سونوی شکمی در هفته‌ی 5 یا 6 بارداری انجام خواهد شد و با توجه به LMPی که اینجا نوشتید در اواخر همین هفته می‌تونید اقدام کنید.
    تیتراژ مناسبه دوست من.

تبریک ما رو پذیرا باشید   

7. a_1367

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام من 2و3ماهیه که پریودهام33روزه شده والان نمیدونم روز تخمک گذاریم تقریبا چه روزی میشه؟
    یکیم اینکه بدلیل اینکه4ماهه اقدام به بارداری میکنم ولی باردار نشدم رفتم دکتر قرص لتراکس یا همون لتروزول که جهت تحریک تخمک گذاریه تجویز کرد که از روز سوم پریود شبی 2تا استفاده کردم میخواستم بدونم این این قرص باعث میشه تخمک گذاری زودتر اتفاق بیفته یانه؟

8. a_1367 نوشته است: باسلام من 2و3ماهیه که پریودهام33روزه شده والان نمیدونم روز تخمک گذاریم تقریبا چه روزی میشه؟

سلام

لینک زیر و لینک‌های داخل اون پست رو کامل بخونید اون‌وقت می‌تونید تایم تخمک‌گذاری‌تون رو چرتکه بندازید! اگه نتونستید بعد بیاید با هم چرتکه بندازیم! : )

سوالات و راهنمایی در مورد احتمال حاملگی

نقل قول: یکیم اینکه بدلیل اینکه4ماهه اقدام به بارداری میکنم ولی باردار نشدم رفتم دکتر قرص لتراکس یا همون <a>لتروزول</a> که جهت تحریک تخمک گذاریه تجویز کرد که از روز سوم پریود شبی 2تا استفاده کردم میخواستم بدونم این این قرص باعث میشه تخمک گذاری زودتر اتفاق بیفته یانه؟

این خط درمان همون‌طور که فرمودید باعث تحریک تخمدان می‌شه و احتمال تخمک‌گذاری (یگانه یا چندگانه) رو افزایش خواهد داد؛ این افزایش احتمال مطرح هستش نه زودتر یا دیرتر رخ دادن تخمک‌گذاری.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. a_1367

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام من دوره پریودهام معمولا30-32روزه هستش میخواستم بدونم چه روزی روز تخمک گذاریه منه و برای بارداری به طور جدی اقدام کنم با توجه به اینکه من این ماه از قرص لترزول هم استفاده کردم
    ممنون میشم ج بدید

10. a_1367 نوشته است: باسلام من دوره پریودهام معمولا30-32روزه هستش میخواستم بدونم چه روزی روز تخمک گذاریه منه و برای بارداری به طور جدی اقدام کنم با توجه به اینکه من این ماه از قرص لترزول هم استفاده کردم
    ممنون میشم ج بدید

سلام

ببینید دوست من،
    خیلی ساده‌ست! چون سیکل تقریبا منظمی دارید، من سیکل شما رو 32 روزه در نظر می‌گیرم بنابراین داریم:

21 و 15 = 3 ± (14 - 32)

یعنی در مورد شما روزهایی که بیشترین احتمال رو برای تخمک‌گذاری در نظر می‌گیریم 15 - 21 سیکل‌تون هست.
    لذا شما باید نزدیکی‌ها رو روز در میان در این ایام برنامه‌ریزی کنید تا ماکزیمم شانس و موفقیت رو برای بارداری داشته باشیم.
    توصیه می‌کنم تحت نظر پزشک‌تون مصرف اسید فولیک رو قبل از بارداری استارت بزنید.

11. سلام خسته نباشيد ٢٩ شهريور ٩٢ بچم مرده به دنيا اومد وهيچ كدوم از دكترا دليلي واسه مردنش نداشتند چون ٢٦ شهريور هم توسط دكتر معاينه شده بودم وهمه چي عالي بود حالا ٤ ماه اقدام به بارداري كردم ولي احساس ميكنم تمام مني بعد نزديكي بيرون مياد حتي بعد چند ساعت استراحت هم ميرم توالت ميبينم كه بيرون ميريزه ترو خدا بهم بگيد چكار كنم بعد اينكه بچم مرده به دنيا اومد روحيم خيلي خراب شده

12. neger1367 نوشته است: سلام خسته نباشيد ٢٩ شهريور ٩٢ بچم مرده به دنيا اومد وهيچ كدوم از دكترا دليلي واسه مردنش نداشتند چون ٢٦ شهريور هم توسط دكتر معاينه شده بودم وهمه چي عالي بود حالا ٤ ماه اقدام به بارداري كردم ولي احساس ميكنم تمام مني بعد نزديكي بيرون مياد حتي بعد چند ساعت استراحت هم ميرم توالت ميبينم كه بيرون ميريزه ترو خدا بهم بگيد چكار كنم بعد اينكه بچم مرده به دنيا اومد روحيم خيلي خراب شده

سلام

دوست من،
    اون تایم سه‌ ماهه‌ای که رحم ریکاوری می‌شه و برای بارداری مجدد آمادگی داره، در مورد شما سپری شده و مشکل خاصی در این مورد وجود نداره.
    اما در مورد خروج منی باید بگم که
    نگران نباشید مورد خاصی نیست! در صورتی که وضعیت اسپرم‌های همسرتون نرمال باشه و منی در واژن تخلیه بشه، طی 90 ثانیه اسپرم‌ها از سرویکس رحم شما عبور خواهند کرد و به دنبال تخمک خواهند گشت!
    بنابراین شما برای محکم‌کاری! کافیه بعد از نزدیکی
    یه متکی رو 10 - 15 دقیقه زیر باسن‌تون قرار بدید و استراحت کنید.
    اساسا منی طی 15 - 20 دقیقه به مایع تبدیل شده و طبیعتا مقداری از اون جذب، و مابقی از واژن خارج خواهد شد که البته اهمیت خاصی هم نداره ...

و در انتها دو نکته‌ی مهم که همیشه توی کنکور میاد!

1. نزدیکی‌ها رو روز در میان در ایام تخمک‌گذاری‌تون انجام بدید؛ و
    2. مصرف اسید فولیک رو جهت جلوگیری از نقایص جنینی از قبل از بارداری استارت بزنید.

13. سلام من ۸ماه پیش یک سقط ۱۶ هفتگی داشتم ۳ماه است جل‏‏وگیری نمی کنم متفورمین هم خوب ن نمی سازه‏‏ ولی خبری ازحاملگی نیست من بایدچکارکنم؟
    یک سوال اقای دکتر اگه لوله ها بسته باشه بازم کیت تحمک گذاری زمان ازادشدن تحمک نشون میده؟

14. با عرض سلام من نمیدونم باید سوالم رو کجا مطرح کنم: من آخر ماه دوم باداری هستم تستهای قبل ار بارداریم tsh عدد 8 بود و حالا بعد از سه ماه مصرف لووکسین طبق دستور پزشک، شده 0.166 و از زیاد حالا رسیده به خیلی کم، چند روز طول میکشه تا نوبت ویزیتم بشه خیلی نگرانم و نمیدونم که باید همونطور دارو رو مصرف کنم یا نه لطفا راهنمایی کنید وضعیت الانم بهتره یا قبلی؟ مشکلی برای جنینم پیش نیاد....

15. hoora21

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه ی دوستان
    من 22 سالمه و 11 ماهه عروسی کردم شنیدم بارداری در ماه اردیبهشت اتفاق بیفته بهتره ماه پیش پریودیم 6 روز عقب افتاد یعنی 36 روز شد البته فکر میکنم به خاطر فصل بهار بود. من حدود ده روزه اسد فولیک میخورم و ازمایشاتمم دادم البته هنوز جوابشو نگرفتم قصد داریم اردیبهشت اقدام کنیم پریودیامم سه ماه پیش اینجوری بوده 3 بهمن1اسفندو 7 فروردین میخام بدونم تخمکگذاری این ماهم کی هست و چه روزایی بهتره اقدام کنم و اینکه عفونت فکر نمیکنم داشته باشم چون علائمی ندارم و هنوز یکسال نشده که پاپ اسمیر دادم اگه اردیبهشت باردار بشم چه ماهی به دنیا میاد اخه من دانشجو ام و میخوام امتحانای دی رو بدم بعد مرخصی بگیرم خیلی سرچ کردم درمورد سوالاتم ولی به جوابم نرسیدم اگه پاسخمو بدین یه دنیا ممنون میشم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 18
رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید