شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

انتقال ایدز از طریق قاشق و نوشیدنی مشترک

1. با سلام
    آیا استفاده از نی و قاشق مشترک (قبل از شسته شدن)با کسی که احتمال دارد به اچ آی وی مبتلا باشه میتونه باعث ابتلا فرد بشه؟دوست من با دوستش رابطه جنسی (البته محافظت شده) داشته و حالا دوست پسرش مبتلا به اچ آی وی + هست.من گاهی که با دوستم بیرون میرفتیم از غذای هم یا نوشیدنی هم استفاده میکردیم.درسته که از وسایل پیشگیری استفاده میکردن ولی بوسه و ... داشتن.ممکنه منم مریض باشم؟؟؟دارم سکته میکنم Sad

2. خیر ممکن نیست
    راههای انتقال :
    1-خون وفراورده های آن
    2- تزریق مشترک
    3-مادر به جنین
    4- تماس جنسی
    راههای عدم انتقال:
    ویروس ایدز از طریق تماسهای عادی مثل کارکردن با یکدیگر ، هم صحبت شدن ، همسفر بودن ، دست دادن ، بوسیدن ، روابط اجتماعی مثل سوار شدن در اتوبوس و تاکسی سرایت نمیکند .
    ویروس ایدز از طریق استفاده از حمام عمومی ، استخرو توالت قابل انتقال نمیباشد .
    ویروس ایدز از طریق لباس ، پوشاک ، پتو و رختخواب قابل انتقال نمیباشد .
    عطسه ، سرفه و نیش حشرات نمیتواند باعث انتقال آلودگی به شخص سالم شود .
    ویروس ایدز را از ترشحات جنسی مردانه و زنانه ، بزاق ، ادرار و اشک جدا کرده اند ولی سرایت بیماری فقط از طریق خون ، ترشحات جنسی و شیر مادر میسر است .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید