شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بواسیر دو هفته بعد از رابطه مقعدی

1. سلام.من دو هفته پیش رابطه مقعدی داشتم.دیروز احساس کردم که در مدخل مقعدم یک چیز کیست مانند اما خیلی کوچیک در اومده و درد میکنه.جوش هم نیست.بعضی وقتا هم یبوست میشم.ایا بواسیره؟

2. aida92 نوشته است: سلام.من دو هفته پیش رابطه مقعدی داشتم.دیروز احساس کردم که در مدخل مقعدم یک چیز کیست مانند اما خیلی کوچیک در اومده و درد میکنه.جوش هم نیست.بعضی وقتا هم یبوست میشم.ایا بواسیره؟

با سلام
    بواسیر با یکبار رابطه معقدی بوجود نمیاد اما اگر شما نوع خفیفش رو قبلا داشتین امکانش هست با رابطه معقدی بدتر شده باشه
    از اونجایی که بواسیر هم ممکنه داخل معقد تشکیل بشه و خارج از اون باید به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص بدن که حتما دچار بواسیر شدین
    استفاده از پماد آنتی هموروئید و نشستن روزانه یک ربع در آب ولرم تاثیر چشمگیری در کاهش علائم داره

موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. وارد آمدن فشارهای مکرر به سیاهرگهای مقعد یا راست روده میتونه یکی از علل بوجود امدن بواسیر باشه و با یک بار رابطه مقعدی نمیتونه بواسیر بوجود بیاد مگر اینکه یکی از علل زیر از قبل وجود داشته و حالا موجب بروز بواسیر شده باشه
    عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر
    رژیم‌ غذایی‌ بدون‌ فیبر
    نشستن‌ یا ایستادن‌ به‌ مدت‌طولانی‌
    چاقی‌
    یبوست‌
    کم‌شدن‌ تون‌ عضلانی‌ در سنین‌ بالا
    جراحی‌ راست‌ روده‌ یا پارگی‌ مجرای‌ تناسلی‌ به‌ هنگام‌ زایمان‌ و دوختن‌ آن‌
    بیماری‌ کبدی‌
    سرطان‌ روده‌ بزرگ‌
    بالا بردن‌ فشار خون‌ در سیستم‌ سیاهرگی‌ دستگاه‌ گوارش‌
    با این حال توصیه میشه به متخصص مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید