شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد احتمال حاملگی

1. iman_prs نوشته است:
    soniya123456 نوشته است: سلام و عرض ادب
    من 26 سالم هست
    دوره پريودم24يا 25 روز هست و مدتش 7 روز
    البته چند روز آخر بصورت لكه بيني خونريزي دارم نه بيشتر
    روز ششم پريودم نزديكي محافظت نشده داشتمو تصورم اين بود كه توي روزاي پريود امكان بارداري وجود نداره، ولي با مطالبي كه خوندمدچار شك شدم
    با توجه به دوره پريود من و روز نزديكي سوالم اينه كه امكان بارداري براي من وجود داره؟
    لطفا كمكم كنيد
    ممنون

روز ششم احتمال بارداری بسیار پایینه.

ممنون
    اينكه فرمودين احتمالش پايينه، يعني  در روزهاي 6 و 7 پريودم هم امكان بارداري هرچند كم وجود داره؟
    طبق روش تقويمي و باتوجه به تعداد روزهاي پريودم كه 24 هست، روز 10 دوره روزي هست كه عمل تخمك گذاري انجام ميشه، چند روز قبل و بعدش بايد احتمال براداري وجود داره؟

2. m1989 نوشته است:
    gloria22 نوشته است: سلام من دختری 22ساله ام چندسالی هست که کمی بی نظمی پریود دارم وموهای زائد158قدمه و53وزنم.چاق نیستم به خاطربی نظمی هام 3سال پیش تشخیص کم کاری تخمدام برام دادن وداروخوردم 6ماه اما لک اوردم وقطع کردم وپریودهام تقریبامنظم بودن الان هیچ قرصی رو2ساله که صرف نمیکنم منظم نیستم اما با فاصله حداکثر10روزپریودمیشم درهرماه.اما چرابااین وجودتشخیص pcoبرای من داده شده؟چون مدتی پیش هم مراجعه کردم وبازهمینوگفتن اما7بهمن 92بدون قرص پریودشدم بازو15روزبعد از قاعدگی باید قرص میخوردم که دکترزنان تجویزکرد(دلیل نخوردن قرصهابه دلیل مصرف داروی دیگروصبر دراتمام اون وشروع از ماه آینده بود)3اسفند92بانامزدم یک رابطه خیلی سطحی داشتم دخول انجام نشد ومن باکره ام اما ایشون انزال شدن وبه خاطرترسی که نکنه منی به واژنم برخوردکرده وبارداری رخ بده یانه 6ساعت بعدش4تا ال دی و12ساعت بعد4تای دیگه خوردم باتوجه به شرایطم آیا نگرانی وجود داره؟اگه ممکنه یک توضیح کلی به خاطر اون تنبلیم بدید؟من باید قرص مصرف کنم؟موهای زائدم هم لیزر کردم .من واقعادرگیرم بااین مسئله وپزشکامتاسفانه احساس مسئولیتی ندیدم ازشون که کامل منو توجیه کنن.ضمنامن مادربزرگم دیابت2دارن وباجستجوفهمیدم که تنبلی بادیابت ارتباط داره حتی چندوقت پیش فکرمیکردم قنددارم امانداشتم قندم88بوده دراین مورد هم اگه ممکنه راهنماممنون

سلام

اول مسئله‌ی بارداری‌ احتمالی‌تون رو توضیح بدم که
    با توجه به این‌که روش اورژانسی درست اجرا شده، بنابراین بارداری منتفی خواهد بود و جای نگرانی نیست.
    در مورد PCOD شخص شما که قرار نیست تشخیص بدید دوست من!
    برای من خیلی جالبه!
    پزشک برای شما خط درمان دارویی در نظر گرفته و شما خودسرانه اون رو قطع کردید بعد از عدم احساس مسئولیت پزشکان صحبت می‌کنید!
    براساس این چیزایی که این‌جا نوشتید، نشون می‌ده که قصور از طرف شما بوده!
    تخمدان PCOD از جمله عوارضش همین هیرسوتیسم (پرمویی) و اختلال در قاعدگیه دوست خوبم.
    مقدار 88 برای FBS نرماله. هر چند که این تست باید به صورت سریالی انجام بشه تا بشه نظر قطعی داد.

با همه‌ی این تفاسیر، توصیه‌ی جدی دارم که

1. به خودتون لطف کنید و به متخصص زنان مراجعه کنید و برای بهبودی تخمدان پلی‌کیستیک‌تون تحت نظر ایشون باشید. در صورت انجام مجدد چنین اقدامات خودسرانه‌ای (قطع دارو) من خودم به شما نوید نازایی رو می‌دم دوست من!
    2. برای رسید به وزن مطلوب هم، 4 - 5 کیلو باید کم کنید.
    3. بد نیست یه تست پرولاکتین و تست تیروئید هم براتون درخواست بشه.
    واقعا ممنون از توضیح کاملتون.راستش چکاب کامل شدم وهیچ مشکلی ازلحاظ تیروئید نداشتم در رابطه با اون مسئله عدم مسئولیت هم بگم که من بعد از دکتر اولم که گفت بعد از6ماه وضعیت همون طوره به یک دکتر مطرح دیگه مراجعه کردم گفت اگه پریودات منظمه نمیخوادقرص بخوری فقط زود ازدواج کن.اون موقع من پریودهام کاملن منظم شده بود ورفته رفته بعد ازقطع قرصها تا الان که 2سالو نیم میگذره من گفتم که پریود میشم اما سیکلم تقریبا35روزس میانگین.ولی من الان یه فردتحصیل کرده ام زشته که چیزی به این سادگی ونفهمم اینکه مگه اصلن اگه تخمکگذاری نشه آدم پریود میشه؟!آیا این تنبلی درجه بندی داره؟مثلن من باز 1سال پیشبه یک دکترزنان مراجعه کردم ظاهرمو که دید گفت نه شما این مشکلونداری!موهای زائدم هم فقط درشقیقه هام هست.والبته توی عکسای بچگیم هم زمانی که 9سالم بوده شقیقه هام خیلی بلند بوده.اون دکتری که من 1ماه پیش مراجعه کردم سونویی که داده بودم 2تا فولیکول 5میلی متری یکی تو تخمدان چپ ویکی تو تخمدان راست نشون داده بود بعد دکتره گفت نه ایناکیستن تخمک نیستن!!!من واقعن شاخ در آوردم!!!بعد یه چیزجالب اون قرص ایی که اورژانسی خوردم احساس میکنم همین 2روزه جوشهای صورتم خیلی کمرنگ شده آیا تاثیر داشته یاتوهم ه؟!بعد اینکه آیا این روشهای طب سوزنی تاثیری روی این بیماری من داره؟وسوال آخراینکه ازدواج چطوری منو بهبودمیده؟آیامنظوررتبطه جنسی بوده یا سریع بچه دارشدن؟ودر آخر اینکه من سایزسینه هام کوچیکه آیا به خاطرهمین تنبلیم این اتفاق افتاده؟وآیا اگه بهبود حاصل بشه امکان تغییر سایزش هست؟واینکه منظورتون از تست سریالی چی بوده آیا ممکنه که من قند داشته باشم؟ممنون

3. gloria22 نوشته است: واقعا ممنون از توضیح کاملتون.راستش چکاب کامل شدم وهیچ مشکلی ازلحاظ تیروئید نداشتم در رابطه با اون مسئله عدم مسئولیت هم بگم که من بعد از دکتر اولم که گفت بعد از6ماه وضعیت همون طوره به یک دکتر مطرح دیگه مراجعه کردم گفت اگه پریودات منظمه نمیخوادقرص بخوری فقط زود ازدواج کن.اون موقع من پریودهام کاملن منظم شده بود ورفته رفته بعد ازقطع قرصها تا الان که 2سالو نیم میگذره من گفتم که پریود میشم اما سیکلم تقریبا35روزس میانگین.ولی من الان یه فردتحصیل کرده ام زشته که چیزی به این سادگی ونفهمم اینکه مگه اصلن اگه تخمکگذاری نشه آدم پریود میشه؟!

سلام

جای تعجبی نداره!
    این امکان وجود داره که یه خانمی بدون تخمک‌گذاری، خونریزی رو تجربه کنه.

نقل قول: آیا این تنبلی درجه بندی داره؟

نه. اگرچه درمان قطعی برای PCOD وجود نداره اما با مصرف دارو قابل کنترل خواهد بود.

نقل قول: مثلن من باز 1سال پیشبه یک دکترزنان مراجعه کردم ظاهرمو که دید گفت نه شما این مشکلونداری!موهای زائدم هم فقط درشقیقه هام هست.والبته توی عکسای بچگیم هم زمانی که 9سالم بوده شقیقه هام خیلی بلند بوده.اون دکتری که من 1ماه پیش مراجعه کردم سونویی که داده بودم 2تا فولیکول 5میلی متری یکی تو تخمدان چپ ویکی تو تخمدان راست نشون داده بود بعد دکتره گفت نه ایناکیستن تخمک نیستن!!!من واقعن شاخ در آوردم!!!بعد یه چیزجالب اون قرص ایی که اورژانسی خوردم احساس میکنم همین 2روزه جوشهای صورتم خیلی کمرنگ شده آیا تاثیر داشته یاتوهم ه؟!

چرا شاخ در آوردید!؟
    در خانم‌هایی که درگیر PCOD هستن فولیکول‌ها معمولا تخمک‌شون رو آزاد نمی‌کنن و به کیست تبدیل می‌شن.
    قرص‌های ضدبارداری تا حدودی ضدآکنه هم هستن و سیپـرترون کامپاند دقیقا یکی از این داروهاست که برای درمان آکنه اندیکاسیون هم داره.

نقل قول: بعد اینکه آیا این روشهای طب سوزنی تاثیری روی این بیماری من داره؟

من این‌جا کسی رو به عطاری و بقالی و ... ارجاع نمی‌دم!
    PCOD درمان دارویی داره و شخصی هم که تخصص این کار رو داره متخصص غدد یا زنان هستش.

نقل قول: وسوال آخراینکه ازدواج چطوری منو بهبودمیده؟آیامنظوررتبطه جنسی بوده یا سریع بچه دارشدن؟

منظور پزشک‌تون بارداری هر چه سریع‌تر هست
    به هر حال همون‌طور که چند خط بالاتر نوشتم PCOD درمان قطعی نداره و با افزایش سن ممکنه پروسه‌ی بارداری سخت‌تر بشه.

نقل قول: ودر آخر اینکه من سایزسینه هام کوچیکه آیا به خاطرهمین تنبلیم این اتفاق افتاده؟وآیا اگه بهبود حاصل بشه امکان تغییر سایزش هست؟واینکه منظورتون از تست سریالی چی بوده آیا ممکنه که من قند داشته باشم؟ممنون

سایز پستان‌ها بیشتر تابع زمینه‌های ژنتیکی و ارثی هست.
    تست سریالی یعنی این‌که چند تست متوالی از FBS نیاز داریم تا بشه به صورت قطعی نظر داد که فرضا به دیابت مبتلا نیستید.

پ.ن: کم‌کم سوالاتون داره از موضوع این‌ تاپیک خارج می‌شه. اگه سوالاتی دارید که با این تاپیک اشتراکی نداره، توصیه می‌کنم تاپیک جدیدی ایجاد و سوالاتون رو اون‌جا مطرح کنید.

4. با سلام وخسته نباشید
    معمولا پریود منظم و 6-7 روزه ای دارم در تاریخ 92/11/9 لک بینی پریودم شروع شد همان روز رابطه محافظت نشده ای داشتم دو قرص اچ دی مصرف کردم 12ساعت بعد دو قرص دیگر را مصرف کردم پریودم به صورت لک بینی  ادامه داشت تا تاریخ 92/11/16 خونریزی شروع شد و حدود 6روز ادامه داشت
    با وجود این شرایط آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

5. سلام
    يكي از دوستام كه دوره پريودش 27 روزه هست و در روز 20 و 21 دوره پريود نزديكي محافظت نشده داشت،تا جاييكه من متوجه شدم براي دوره پريود 27 روزه، روزاي 20 بعد جزئ روزاي امن محسوب ميشه .
    ولي دوستم نگرانه ، فك ميكنه امكان بارداري وجود داره
    ميخواد بدونه لازمه كه قرص لونژيل مصرف كنه؟ لطفا راهنمايي كنيد
    ممنون

6. Mania_2089 نوشته است: با سلام وخسته نباشید
    معمولا پریود منظم و 6-7 روزه ای دارم در تاریخ 92/11/9 لک بینی پریودم شروع شد همان روز رابطه محافظت نشده ای داشتم دو قرص اچ دی مصرف کردم 12ساعت بعد دو قرص دیگر را مصرف کردم پریودم به صورت لک بینی  ادامه داشت تا تاریخ 92/11/16 خونریزی شروع شد و حدود 6روز ادامه داشت
    با وجود این شرایط آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

سلام

در اون روزی که رابطه داشتید تقریبا امکان بارداری نبوده.
    به هر حال ...
    روش اورژانسی رو به طور صحیح استفاده کردید و بارداری منتفی خواهد بود.
    جای نگرانی وجود نداره دوست من.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. narine123 نوشته است: سلام
    يكي از دوستام كه دوره پريودش 27 روزه هست و در روز 20 و 21 دوره پريود نزديكي محافظت نشده داشت،تا جاييكه من متوجه شدم براي دوره پريود 27 روزه، روزاي 20 بعد جزئ روزاي امن محسوب ميشه .
    ولي دوستم نگرانه ، فك ميكنه امكان بارداري وجود داره
    ميخواد بدونه لازمه كه قرص لونژيل مصرف كنه؟ لطفا راهنمايي كنيد
    ممنون

سلام

اگه شرایط دوست‌تون رو درست نوشته باشید و سیکل ایشون 27 روزه‌ست من باید بگم که
    اگرچه احتمال بارداری در روز 20 ام سیکل چندان زیاد نیست اما قطعا این روز، جزو روزهای Safe محسوب نمی‌شه.  
    البته شما شرح این "نزدیکی محافظت نشده" رو ننوشتید
    اما اگه منی در واژن یا روی اون تخلیه شده
    من توصیه می‌کنم روش اورژانسی با قرص لوونورژسترول (لونژیل) استفاده بشه تا هرگونه احتمالی در این مورد به حداقل خودش برسه.

8. nasiii

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من میخواستم بدونم که در اولین رابطه توی پیشابدر صورتی که انروال صورت نگرفته اسپرم وجود داره و احتمال حاملگی چقدر هست با پیشاب اول؟

9. من از جزئيات رابطه اطلاعي ندارم فقط خيلي نگران بود كه خودم هم قرص رو پيشنهاد دادم اما تصورم اين بود كه روز 21 روز امن بحساب مياد.
    حالا مسئله اي كه واسه خودم پيش اومد اينه كه طبق روش تقويمي جلوگيري از بارداري، بايد از طولاني ترين سيكل عدد 10 و از كوتاهترين سيكل عدد 18 رو كم كنيم، روزهاي بين اين مدت زمان روزهاي محتمل براي بارداري هست و روزهاي خارج اين دوره روزهاي امن محسوب ميشن،يعني براي من كه دوره پريودم 24تا26 روز هست يا واسه دوستم كه 27 روزه روز 20 به بعد طبق اين محاسبه دوره امن محسوب ميشه
    اما شما فرمودين روز 20 قطعا روز امن بحساب نمياد
    پس تصور يا محاسبه من اشتباست
    لطفا راهنمايي كنيد

10. nasiii نوشته است: با سلام من میخواستم بدونم که در اولین رابطه توی پیشابدر صورتی که انروال صورت نگرفته اسپرم وجود داره و احتمال حاملگی چقدر هست با پیشاب اول؟

سلام

در این مورد بارها اینجا صحبت کردیم و اگه سرچ می‌کردید قطعا پاسخ‌تون رو می‌گرفتید!
    لینک زیر رو مطالعه بفرمایید، خالی از لطف نخواهد بود.

پرسش و پاسخ درباره‌ی احتمال حاملگی بارداری (+راهنمای قدم به قدم)

11. narine123 نوشته است: من از جزئيات رابطه اطلاعي ندارم فقط خيلي نگران بود كه خودم هم قرص رو پيشنهاد دادم اما تصورم اين بود كه روز 21 روز امن بحساب مياد.
    حالا مسئله اي كه واسه خودم پيش اومد اينه كه طبق روش تقويمي جلوگيري از بارداري، بايد از طولاني ترين سيكل عدد 10 و از كوتاهترين سيكل عدد 18 رو كم كنيم، روزهاي بين اين مدت زمان روزهاي محتمل براي بارداري هست و روزهاي خارج اين دوره روزهاي امن محسوب ميشن،يعني براي من كه دوره پريودم 24تا26 روز هست يا واسه دوستم كه 27 روزه روز 20 به بعد طبق اين محاسبه دوره امن محسوب ميشه
    اما شما فرمودين روز 20 قطعا روز امن بحساب نمياد
    پس تصور يا محاسبه من اشتباست
    لطفا راهنمايي كنيد

سلام

ببینید دوست من،
    قبلا هم در مورد چرتکه انداختن! تایم تخمک‌گذاری در اینجا، اینجا و اینجا نوشتم
    و باز بارها اینجا لکچر دادم که
    در مورد سیکل‌های منظم من یکی دو روز قبل و بعد از پریود رو Safe می‌دونم (Safe به این معنا که درصد اطمینان خوبی رو برای جلوگیری می‌شه در نظر گرفت) و هر چه از این روزها فاصله بگیریم و به اواسط سیکل نزدیک بشیم این دوره‌ی Safe کاهش و احتمال بارداری افزایش پیدا می‌کنه.
    بنابراین در مورد شمایی که سیکل 26 روزه و تقریبا منظمی دارید، با توجه به فرمول سیکل منظم داریم:

15 و 9 = 3 ± (14 - 26)

یعنی در مورد شما روزهایی که بیشترین احتمال رو برای تخمک‌گذاری در نظر می‌گیریم 9 - 15 سیکل‌تون هست و هر چه از این روز‌ها فاصله بگیریم احتمال بارداری کاهش پیدا می‌کنه به طوری که یکی دو روز مونده به شروع پریود، تایم پریود و یکی دو روز بعد از اتمام پریود روزهایی هستن که کمترین احتمال برای بارداری در نظر گرفته می‌شه.

پ.ن: دقت کنید که کمترین احتمال نوشتم نه احتمال صفر.

12. ID_donya

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من ۲۲ سال دارم
    یک ماهه ک ازدواج کردم خیلی اطلاعات ندارم
    ۱۲ام این ماه پریود شدم و شش روز بعدش رابطه محافظت نشده داشتم و منی داخل واژن تخلیه شد
    تو همین سایت خوندم  ک مواقع بی خطر برا رابطه هست
    آیا احتمال بارداری هست یا نه؟ از قرص اورژانسی استفاده کنم یا نیازی نیست؟
    دوره های پریودم تقریبا نامنظمه،هر ماه یکی دو روز جابجا میشه،و طول دوره پریودم هم شش روزه هست
    ممنون میشم زودتر جوابی بهم بدین

13. سلام عزیم شما در دوران بی خطر رابطه محافظت نشده داشتین.نیازی به استفاده از  قرص اورژانسی نیست.احتمال بارداری منتفیه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. سلام. من سیکل هایی 33 روزه دارم و این ماه باید 14 اسفند عادت میشدم ولی 13 اسفند لک دیدم و دیگه چیزی نبود تا 14 ام صبح که باز هم  لک بود و 14 ام شب تا 15 ام تقریبا مثل روز دوم و سوم عادت همیشگی ام بود و کم شد و از 16 ام هیچی نبود. من یکم تکرر ادرار و گاهی یکم سر گیجه دارم و حس میکنم سینه هام سفت تر شده(با عرض معذرت)
    این ماه از اوایل اسفند قرص متفورمین مصرف کردم برای لاغری. آیا این لک بینی به خاطر مصرف قرص است؟ آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ اگر این ها نیست پس چی میتونه باشه؟

15. با سلام و خسته نباشید
    آیا امکان بارداری در دوره درمان با کلوتریمازول (کرم واژینال ) وجود داره با توجه به اینکه دوره درمان در دوره تخمک گذاری می باشد ؟
    با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 92
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید