شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر ازمایش پاپ اسمیر و کورتاژ رحم

1. باسلام و خسته نباشید
    من خانمی 25 ساله  ام که 8 ساله ازدواج کردم و یه دختر هفت ساله دارم و که ساله که از ای یو دی برای جلوگیری استفاده میکنم تقیربا 3 هفته پیش بود که متوجه 4 تا خال در نزدیک واژنم شدم با جستجو تو اینترنت متوجه شدم زگیل تناسلیه وقتی به دکتر هم مراجعه کردم دکتر هم همین تشخیص رو داد و برام آزمایش پاپ اسمیر انجام دادکه نتیجه نامشخص بود چون در شهرستان کوچکی هستم و امکانات خوب نیست دوباره برام ازمایش پاپ اسمیر و کورتاژ رحم نوشتن که گفتن به ازمایشگاهی در مرکز استان برم و انجام دادم چون و نتیجه رو گرفتم دکترم الان مرخصی هستن و تا  هفته آینده نمیان من واقعا نگرانم و استرس دارم اگه لطف کنید و بگید نتیجه ازمایش چی هست ممنون میشم
    ازمایش پاپ اسمیر به شرح زیره:

statement of specimen adequacy:satisfactory
    miicrobiology:consistent with candida
    epithelial cell abnormality(squamous:within normal limit
    epithelial cell abnormality(glanduar:within normal limit
    reactive and reparative changes: oderate inflammation
    recomendation:please repeat after treatment

و ازمایش کورتاژ رحم:

summary of section: multiple pieces in one block embedded 100%

labeled as endocervical curretage: fraqments of stratified squamous epithelium presence off cell compatibele
    with koilocytes(hpv infection ) ,sponqiosis, dyskeratotic cell & inflammation.
    fraqmentes of endocervical tissue with acute & chronic inflammation
    please see note
    note: clinical correlation is recommended

تورو خدا به من زود جواب بدید نه روز دارم نه شب در ضمن من چند وقت پیش قرص چاقی خوردم چون وزنم 50 بود با قد 170
    که باعث شد صورتم پرجوش بشه که سریع قرصا رو قطع کردم و رفتم دکتر پوست که راکوتان و پریدنیزولون بهم داد که از بعد از چند وقت که اینارو میخوردم زگیل در اوردم آیا میشه زگیل در اثر مصرف اینا باشه چون من باکسی دیگه ارتباطی نداشتم  توروخدا کمکم کنید
    راه درمانش هم بهم بگید ممنووووووووووووووونم

2. با سلام
    زیگیل تناسلی یک بیماری واگیر دار میباشد به احتمال زیاد همسر شما نیز الوده خواهند بود
    جواب پاپ اسمیر و کورتاژشما خدارو شکر مشکلی ندارد فقط توی پاپ عفونت قارچی دیده شده است
    پیشنهاد من این است به متخصص زنا یا پوست مراجعه کنید و پیگیر درمان زیگیل شوید و پاپ اسمیر را 6 ماه دیگر تکرار کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. باسلام
    حدود11ماهه كه از زايمانم گذشته و جديدا با اصرار مركز بهداشت پاپ اسمير انجام دادم.نتيجه آن داشتن عفونت باكتريايي و زخم رحم بود.بنابراين دكتر بهداشت برام سفكسيم و يه پماد نوشت.مي خواستم به سوالاتم جواب بدهيد
    1- چون بچه شيرمي دهم ايا مصرف سفكسيم و پماد تاثيري در كاهش شيرم خواهد داشت؟
    براي بهبود زخم رحم چه بايدمصرف كنم؟نمي خوام فريزكنم
    ممنون اگه پاسخ بدهيد.

4. maryam63joon نوشته است: باسلام
    حدود11ماهه كه از زايمانم گذشته و جديدا با اصرار مركز بهداشت پاپ اسمير انجام دادم.نتيجه آن داشتن عفونت باكتريايي و زخم رحم بود.بنابراين دكتر بهداشت برام سفكسيم و يه پماد نوشت.مي خواستم به سوالاتم جواب بدهيد
    1- چون بچه شيرمي دهم ايا مصرف سفكسيم و پماد تاثيري در كاهش شيرم خواهد داشت؟
    براي بهبود زخم رحم چه بايدمصرف كنم؟نمي خوام فريزكنم
    ممنون اگه پاسخ بدهيد.

سلام

1. طبق دسته‌بندی FDA، آنتی‌بیوتیک Cefixime در رده‌‌ی B هستش و مصرف اون در بارداری مشکلی نداره. در دوران شیردهی هم توصیه شده با نظر پزشک مصرف شه.
    2. برای بهبود زخم رحم‌تون بایستی دوره‌ی درمان فعلی رو تکمیل کنید؛ اگه بهبودی حاصل نشد، فریز کردن جزو آخرین اقدامات هست و مشکل خاصی هم نداره!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید