شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قطع شدن پریود

1. با سلام...
    دختری 18 ساله هستم!!!
    قبلنا پریودم خیلی نامنظم... کم و طولانی مدت بود...حدودا دوسال پیش رفتم دکتر که قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکردم با تجویز پزشک...که البته خوب نشدم!!!
    تقریبا یه بعد سال به خاطر آکنه های صورتم که بیشتر کناره های بینیم و تقریبا بزرگ بودن رفتم دکتر پوست!!
    دکتر پوست بهم یه قرص داد برای تنظیم پریود که اسمش یادم نیس...با اون قرصا کم کم پریودم تنظیم شد و اکثرا هم درد قاعدگی نداشتم...خونریزیمم شدید نمیشد تا اینکه آخرای دی ماه همین امسال بود که دوره ی دی ماه هم تموم شد و من بهمن ماه پریود نشدم...البته بگم که تو بهمن ماه که یادم نیس دقیقا چندم ماه بود یه قطره خون تو ترشحات واژنم بود...که بعد اون پریود نشدم به طور کامل!همیشه اول پریودم با یه قطره شروع میشه و رفته رفته بیشتر میشه.اما شدید نمیشه و در حد نرمال میمونه
    اینم بگم که همیشه قبل پریود گهگاهی یه درد کم توی کمرم بضی وقتام تو شکمم حس میکنم و بعدش خونریزی شروع میشه!!!
    الان حدود دو سه روزه که بازم این دردا میاد سراغم ولی پریود نمیشم!!!
    و اینکه ترشحات واژنم که قبلن بی رنگ بودن...حالا سفید شده و مثه قبل حالت لیز بودن نداره و کشم نمیاد...
    خیلی نگرانم چیکار کنم؟؟؟

2. yaldiz نوشته است: با سلام...
    دختری 18 ساله هستم!!!
    قبلنا پریودم خیلی نامنظم... کم و طولانی مدت بود...حدودا دوسال پیش رفتم دکتر که قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند مصرف میکردم با تجویز پزشک...که البته خوب نشدم!!!
    تقریبا یه بعد سال به خاطر آکنه های صورتم که بیشتر کناره های بینیم و تقریبا بزرگ بودن رفتم دکتر پوست!!
    دکتر پوست بهم یه قرص داد برای تنظیم پریود که اسمش یادم نیس...با اون قرصا کم کم پریودم تنظیم شد و اکثرا هم درد قاعدگی نداشتم...خونریزیمم شدید نمیشد تا اینکه آخرای دی ماه همین امسال بود که دوره ی دی ماه هم تموم شد و من بهمن ماه پریود نشدم...البته بگم که تو بهمن ماه که یادم نیس دقیقا چندم ماه بود یه قطره خون تو ترشحات واژنم بود...که بعد اون پریود نشدم به طور کامل!همیشه اول پریودم با یه قطره شروع میشه و رفته رفته بیشتر میشه.اما شدید نمیشه و در حد نرمال میمونه
    اینم بگم که همیشه قبل پریود گهگاهی یه درد کم توی کمرم بضی وقتام تو شکمم حس میکنم و بعدش خونریزی شروع میشه!!!
    الان حدود دو سه روزه که بازم این دردا میاد سراغم ولی پریود نمیشم!!!
    و اینکه ترشحات واژنم که قبلن بی رنگ بودن...حالا سفید شده و مثه قبل حالت لیز بودن نداره و کشم نمیاد...
    خیلی نگرانم چیکار کنم؟؟؟

سلام

دو نکته در مورد نوشته‌هات وجود داره که برات می‌نویسم:

1. این ترشحات سفید رنگ می‌تونه نشونه‌ی عفونت قارچی باشه به خصوص اگه پنیری شکل هم باشن. بنابراین نیاز به معاینه‌ی پزشک هست تا در این مورد تشخیص بذاره.
    2. اختلال در قاعدگی در این سنین زیاد جای نگرانی نداره و قابل کنترله دوست من. نمی‌دونم چند بهمن قرار بوده خونریزی شروع بشه اما اگه 10 روز از اون موقع گذشته اون‌وقت شما می‌تونی به متخصص زنان مراجعه کنی تا اقدامات لازم (درمان دارویی، درخواست تست و یا حتی سونو) انجام بشه.  

اون چیزی که لازم بود از نت دستگیرت بشه گفته شد دیگه بقیه‌ش همت خودت رو می‌طلبه که به صورت حضوری پیگیر باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید