شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شادی غیر عادی و بی دلیل

1. سلام
    گاهی اقات و گاهی روزها ناگهان احساس شادی بسیار زیاد و غیر عادی بهم دست میده تا حدی که انگار میخوام با سرعت نور بدوم یا کار کنم و دوست دارم بخندم و داد بزنم. همینطور بسیار پرحرف هم میشم و بدنم هم گرم میشه. هر چند ماه اینجوری میشم. انگار که میخوام پرواز کنم، دوست دارم آهنگای شاد گوش کنم و باهاش برقصم! اما بعد ازینکه آروم میشم احساس تنهایی و بغض بهم دست میده معمولا. آیا این یک بیماریه و باید به خاطرش نگران باشم؟ بذارید بگم که دقیقا مثل یک احمق جلوه میکنم وقتی ایجوری میشم!!! خیلی برا اطرافیانم عجیبه! ممنون میشم راهنمایی کند.

2. moh3enkimia نوشته است: سلام
    گاهی اقات و گاهی روزها ناگهان احساس شادی بسیار زیاد و غیر عادی بهم دست میده تا حدی که انگار میخوام با سرعت نور بدوم یا کار کنم و دوست دارم بخندم و داد بزنم. همینطور بسیار پرحرف هم میشم و بدنم هم گرم میشه. هر چند ماه اینجوری میشم. انگار که میخوام پرواز کنم، دوست دارم آهنگای شاد گوش کنم و باهاش برقصم! اما بعد ازینکه آروم میشم احساس تنهایی و بغض بهم دست میده معمولا. آیا این یک بیماریه و باید به خاطرش نگران باشم؟ بذارید بگم که دقیقا مثل یک احمق جلوه میکنم وقتی ایجوری میشم!!! خیلی برا اطرافیانم عجیبه! ممنون میشم راهنمایی کند.

سلام

واقعا برام سخته که به صورت قطعی بگم دچار اختلال دو قطبی (Bipolar Disorder) هستید دوست من
    اما نشونه‌هایی که این‌جا نوشتید چاره‌ای جز این برام نمی‌ذاره و منو مجاب می‌کنه که بگم
    همه‌ی این نشونه‌ها رو بایستی لیست کنید، هم نشونه‌های دوره‌ی شیدایی (خلق بالا) و هم نشونه‌های دوره‌ی افسردگی (خلق پایین) و به روانپزشک مراجعه کنید و با شرح کاملی که از این علائم براشون توصیف می‌کنید ایشون قادر خواهند بود در مورد این اختلال دو قطبی و مشتقات اون (مانیا، هیپومانیا و ...) تشخیص قطعی و مناسب رو بذارن.  

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. ببخشید ممکنه این حالت یا احتمالا بیماری که برام ایجاد شده به خاطر استرس یا احساس تنهایی و ناتوانی در بیان یکسری مسائل مهم یا احساس طرد شدن و یا سرخوردگی باشه؟ چون من از بچگی گرایش جنسی متفاوتی داشتم و حالا همیشه فکر میکنم هیچوقت نمیتونم با کسیکه میخوام زندگی کنم یا پیداش کنم و یا اگه گرایشمو فاش کنم طرد میشم و همیشه میترسم. آیا ممکنه به این دلیل این حالت ایجاد شده باشه؟

4. moh3enkimia نوشته است: ببخشید ممکنه این حالت یا احتمالا بیماری که برام ایجاد شده به خاطر استرس یا احساس تنهایی و ناتوانی در بیان یکسری مسائل مهم یا احساس طرد شدن و یا سرخوردگی باشه؟ چون من از بچگی گرایش جنسی متفاوتی داشتم و حالا همیشه فکر میکنم هیچوقت نمیتونم با کسیکه میخوام زندگی کنم یا پیداش کنم و یا اگه گرایشمو فاش کنم طرد میشم و همیشه میترسم. آیا ممکنه به این دلیل این حالت ایجاد شده باشه؟

سلام

هنوز به صورت قطعی اختلال دو قطبی در شما تأیید نشده دوست من
    تأیید این اختلال منوط به نظر روانپزشک هستش.
    همون‌طور که قبلا در لینک زیر توضیح دادم از جمله عوامل ایجاد این نوسانات روحی، استرس و نوع تربیت فرد هستش.  

هیپومانیا و ازدواج

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. m1989 نوشته است:
    moh3enkimia نوشته است: ببخشید ممکنه این حالت یا احتمالا بیماری که برام ایجاد شده به خاطر استرس یا احساس تنهایی و ناتوانی در بیان یکسری مسائل مهم یا احساس طرد شدن و یا سرخوردگی باشه؟ چون من از بچگی گرایش جنسی متفاوتی داشتم و حالا همیشه فکر میکنم هیچوقت نمیتونم با کسیکه میخوام زندگی کنم یا پیداش کنم و یا اگه گرایشمو فاش کنم طرد میشم و همیشه میترسم. آیا ممکنه به این دلیل این حالت ایجاد شده باشه؟

سلام

همون‌طور که قبلا در لینک زیر توضیح دادم از جمله عوامل ایجاد این نوسانات روحی، استرس و نوع تربیت فرد هستش.  

هیپومانیا و ازدواج

تو متنتون نوشته شده ممکنه دست به ولخرجی زده بشه. راستش گاهی اینطور هم میشم، مثل همین دیروز! که داشتم میرفتم داروخونه و چون انرژی زیادی داشتم تو خیابون میدویدم و ناگهان ساعتی که دستم بود خورد به ماشین و شیشش خورد شد و رفتم ساعت فروشی بجای اینکه شیشه ساعتو عوض کنم ی ساعت نو خریدم در عرض 5 دیقه بدون اینکه حتی بفهمم مغازه دار چقدر از حساب کارتم کم کرده!!! نمیدونم. ولی همونطور که گفتید باید به روانپزشک مراجعه کنم تا مطمئن شم. ممنون از پاسختون.

6. moh3enkimia نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    moh3enkimia نوشته است: ببخشید ممکنه این حالت یا احتمالا بیماری که برام ایجاد شده به خاطر استرس یا احساس تنهایی و ناتوانی در بیان یکسری مسائل مهم یا احساس طرد شدن و یا سرخوردگی باشه؟ چون من از بچگی گرایش جنسی متفاوتی داشتم و حالا همیشه فکر میکنم هیچوقت نمیتونم با کسیکه میخوام زندگی کنم یا پیداش کنم و یا اگه گرایشمو فاش کنم طرد میشم و همیشه میترسم. آیا ممکنه به این دلیل این حالت ایجاد شده باشه؟

سلام

هیپومانیا و ازدواج

تو متنتون نوشته شده ممکنه دست به ولخرجی زده بشه. راستش گاهی اینطور هم میشم، مثل همین دیروز! که داشتم میرفتم داروخونه و چون انرژی زیادی داشتم تو خیابون میدویدم و ناگهان ساعتی که دستم بود خورد به ماشین و شیشش خورد شد و رفتم ساعت فروشی بجای اینکه شیشه ساعتو عوض کنم ی ساعت نو خریدم در عرض 5 دیقه بدون اینکه حتی بفهمم مغازه دار چقدر از حساب کارتم کم کرده!!! نمیدونم. ولی همونطور که گفتید باید به روانپزشک مراجعه کنم تا مطمئن شم. ممنون از پاسختون.

من مطالب فوق رو ننوشتم که نگرانت کنم دوست خوبم
    دقیقا برعکس
    نوشتم که شما در جریان باشی
    اگه به روانپزشک مراجعه کنی، در صورت تأیید این اختلال، با دریافت دارو این نوسانات روحی تا حد خوبی قابل کنترل خواهد بود.
    اما سعی کن هر چه سریع‌تر به روانپزشک مراجعه داشته باشی، چون در زمان بروز علائم شیدایی، ممکنه ناخواسته کاری انجام بدی که قابل جبران نباشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. با سلام. در خصوص ترشح برخی هورمون ها هم یه پیگیری بفرمایید بد نیست. با مراجعه به متخصص داخلی و غدد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید