شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم بودن ریش در پسر 16 ساله

1. سلام من یه پسر 16 ساله هستم و کلا ریش کم دارم همون یه کمم که دارم رو قسمت چونه هستش میخاستم که ازتون بپرسم راهی هست یا باید برم دکتر پوست واقعا خسته شدم همه دوستام فامیلام مسخرم میکنن حتی پدرم کمکم کنید لطفا

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام عزیزم. من 22 سالمه و تا 4 ماه پیش منم هیچ ریشی نداشتتم حتی به اندازه شما که میگی روی چونه هام دارم من اونم نداشتم و خلاصه خیییییییلی کم بود و نمیشد بهش بگی ریش.
    تقریبا در آبان ماه بود که به دکتر پوست و مو و زیبایی مراجعه کردم و هر ماه باید بهش مراجعه میکردم یکم قرص برام مینوشت اما در طول این چند ماه کلا محلول ماینوکسیدول 5 درصد همراه با داروها مصرف میکردم که الان خودمم باور نمیکنم اییییینقدر ریش دراوردم و الان کارم به جایی رسیده که ریشام رو میزارم و آنکاردش میکنم و خیلی طبیعی و زیبا هستش.
    به نظر من محلول ماینوکسیدل 5 درصد رو روزی 2 بار مصرف کنی مشکلت کاملا حل میشه و به راحتی میتوانی از داروخانه به قیمت 50000 ت بگیری. البته یادت نره جنس خارجیش رو بگیری و ایرانیش به درد نمیخوره.
    من تا آخر اسفند به دکتر مراجعه کردم و دکترم خیلی راضی بود و دیگه گفت هیچی لازم نیست که برام بنویسه و تمام. خیالت راحت باشه هیچ کدوم از قرص ها هورمونی و خطرناک نیستن و همشون ویتامینی هستن.
    مطمئن باش مشکلت حل میشه. موفق باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. دوست عزیز به صورتتون با دقت نگاه کنید حتما کرک های ریزی روی سطح پوستتون میبینید همونطور که دوستمون گفتن با مصرف محلول ماینوکسیدل مشکلتتون حل میشه - نگران نباشید   

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگه دوست داشته باشید میتونید از روش طبیعی( روغن های گیاهی) هم استفاده کنید.

روغن سیاه دانه:
    مقدار و روش مصرف روغن سیاه دانه :
    یک یا دو بار در روز حدود یک ساعت روی صورت بماند. فکر کنم حدود دو هفته استفاده از آن، جواب دهد.

عصاره رزماری :
    جلوگیری کننده ریزش مو- تحریک رشد مو- افزاینده جریان خون – ضد درد
    مقدار و روش مصرف عصاره رزماری : ۵- ۱۰ سی سی روزی ۲ تا ۳بار ماساژ داده
    استفاده از روغن مورد برای رشد ریش و سبیل نیز مفید می باشد.

همینطور مالیدن زرده و سفیده تخم مرغ به موهای صورت، باعث درآمدن ریش و سبیل و پرپشت شدن آنها می شود.

گاهی علت کم پشت بودن ریش و سبیل، کم خونی بوده، که بهترین راه برای درمان آن، استفاده از مواد خون ساز می باشد
    مثل: قلم استخوان، هویج، اسفناج، شنبلیله، زردآلو، انار و …

منبع

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. h1987

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دوستان یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم سریعتر جواب بدین
    من 26 سالمه و ریش کمی داره البته فقط قسمت جلو زیاده نه خیلی و حالت پرفسوری(Very Happy)
    خیلی هم تا حالا خود ارض .. داشتم و هم اینکه صورتم یکم آسیب دیده سطح پوستش چون خیلی جوش میزد قبلا. سوال من اینه که اگه بخوام با این محلول و داروها شروع کنم با توجه به سن من جواب میده و محدودیتی سنی وجود نداره؟
    با تشکر

5. سلام.محلول ملینوکسیدل محدودیت سنی نداره.مصرف کنید جواب میده.

6. h1987 نوشته است: سلام
    دوستان یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم سریعتر جواب بدین
    من 26 سالمه و ریش کمی داره البته فقط قسمت جلو زیاده نه خیلی و حالت پرفسوری(Very Happy)
    خیلی هم تا حالا خود ارض .. داشتم و هم اینکه صورتم یکم آسیب دیده سطح پوستش چون خیلی جوش میزد قبلا. سوال من اینه که اگه بخوام با این محلول و داروها شروع کنم با توجه به سن من جواب میده و محدودیتی سنی وجود نداره؟
    با تشکر

با سلام
    دوست عزيز
    یکی از درمان های اصولی این است که این افراد به خصوص نوجوانها تا می توانند زرده ی تخم مرغ بخورند ( بدون سفیده) به دلیل ویتامین ۷ B یا بیوتین که برای رشد موهای صورت مؤثر است. شاید در دسترس‌‌ترین منبع بیوتین زرده تخم‌مرغ است اما اگر سفیده تخم‌مرغ را هم همراه با زرده آن بخورید از تاثیرگذاری این ویتامین در بدنتان کاسته خواهد شد و برای همین باید پسران جوان فقط زرده تخم‌مرغ را بخورند.مصرف زرده به صورت ماسک غیر موثر است و فقط باید خورده شود. در مان دوم استفاده از ماینوکسیدیل می باشد.اگر کرم شست‌وشو یا مواد مخصوص ماساژ صورت را روی پوست صورت‌تان به آرامی ماساژ دهید، به خصوص روی گونه‌ها، می‌توانید شاهد تاثیر ماساژ روی رشد موهای صورت‌تان باشید؛ البته شاید این تاثیر خیلی زیاد نباشد اما سرانجام می‌تواند به افزایش موهای صورت شما کمک کند ولی حواستان باشد که ماساژ شدید پوست صورت می‌تواند بر رشد موهای صورت تاثیر عکس بگذارد.ماساژ صورت با روغن اکالیپتوس هم یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به رشد موهای صورت شما کمک کند.هم چنین به طور منظم صورت‌تان را تمیز کنید، بشویید و نگذارید که ذرات گردوغبار و سلول‌های مرده روی پوست‌تان بنشینند و به موهای صورت‌تان صدمه برساند. آلودگی و گردوغبار می‌توانند ریشه‌های موهای صورت شما را نابود کنند. ممکن است در ناحیه رویش موهای صورت‌تان دچار جوش و حساسیت شوید، به این دلیل برای شستن صورت‌تان از شامپوهای مخصوص ضدشوره استفاده کنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید. در ضمن می‌توانید از مخلوط پوست لیمو و آبلیمو برای تمیزکردن صورت خود استفاده کنید. موارد فوق را رعايت بفرماييد انشالله جواب مي گيريد
    موفق باشيد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. بابا چه اصراریه خب؟
    ریش که همش دردسره،شما هم که 16 سالته،پ بیخیال،وختی ریش دار بشی و مجبور شی هر روز اصلاح کنی بعد میگی کاش نداشتم.
    با خلقت خدا مقابله نکن.
    موفق باشی

8. دوست عزیز ،منم یکی دو ماه اولش بت حال میده ... بعدش خودتو ناسزا میگی که این چی بود خواستی Neutral

9. سلام.از نظر من هم این موضوع اصلا اهمیت نداره و برعکس نبود ریش خیلی بهتر از بودنشه.خوشتون میاد که دو روز نشده دوباره در میاد و پدر صورت بیچاره رو در میارید تا بزنیدش؟اگر واقعا بهش نیازی ندارید بیخیالش بشید.من از ریش اصلا خوشم نمیاد ولی شوهرم به خاطر کارش مجبورهش ریش بزاره با این حال همش باید انکارد شده باشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. راستی اینم بگم یادم میاد اخر 15 سالگلی تازه سیبیلامو زدم برا اولین بار،اون موقع اصلا ریش نداشتم،تا 19 سالگی خیلی کم داشتم،بعد یهو زیاد شد...الان هروز میزنم چون دوس ندارم رنگ صورتم ازین تیره تر بشه...تازه گیر لیزر هم افتادم،بابا همش دردسره،اصن خدا واس چی ریش گذاش تو صورتمون؟؟؟

11. دوستان، آیا این محلول ماینوکسیدول برای سنهای بالاتر هم جواب میده؟ چون من اگرچه ریش دارم،ولی بدلیل کم پشت بودن، اگه حتی کمی بلند بشه، ظاهر بدی پیدا میکنم!!! ریش یه چیزیه که یا نباید داشته باشی، یا باید مقدارش زیاد باشه که لااقل ظاهر قشنگی داشته باشه

12. سلام.قبلا هم اشاره کردیم این محلول محدودیت سنی نداره.استفاده کنید جواب میده.

13. shervin0 نوشته است: سلام من یه پسر 16 ساله هستم و کلا ریش کم دارم همون یه کمم که دارم رو قسمت چونه هستش میخاستم که ازتون بپرسم راهی هست یا باید برم دکتر پوست واقعا خسته شدم همه دوستام فامیلام مسخرم میکنن حتی پدرم کمکم کنید لطفا

دوست عزیز این اصلا نگرانی نداره خیلی ها هستن که دیرتر ریششون در میاد من خودم در 16 سالگی کم کم در اومد ولی یه پسر عمو داشتم که خیلی هم مسخرش میکردیم اون تا سوم دبیرستان ریش نداشت فقط یه خورده رو چونه ش داشت ولی تو 19 سالگی یه دفه ریشش کامل شد و الان ریش اون حتی از ریش من پر تر و زیباتره . اصلا نگران نبا این کاملا طبیعیه ادمها با هم متفاوتن بعضی ها زودتر و بعضی ها دیرتر ریش در میارن . ولی من از کار پدرتون واقعا متعجبم !

14. منم  مثه تو بودم اما یه هو ریش دراوردم بصورت خودجوش فقط صبر کن

15. مرسی از همتون ببخشید یه مدت بود که نیومدم نشد تشکر کنم ممنون از همتون الان دیگه خوب ریش در اوردم نه کامله کامل ولی داره کامل میشه مرسی بچه ها 3>

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید