شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. ma_gh نوشته است: سلام. من یک ماهه باردار هستم. الان متوجه ترشحات صورتی رنگ شدم. امروز به دکترم دسترسی ندارم و خیلی نگرانم. لطفا کمک کنید.

با سلام سعی کنید استراحت به اندازه کافی داشته باشید وخودتون رو خسته نکنید ووسایل سنگین جا به جا نکنید و در اسرع وقت به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. shokoh40 نوشته است: با سلام نميدونستم اين سوال رو كدوم تاپيك مطرح كنم ببخشيد كه اينجا نوشتم.من 3 ماه ديگه قصد دارم باردار شم تو اين فاصله ميخوام رژيم بگيرم البته بدون قرص لاغري با كم كردن غذا و ورزش آيا رژيم واسه حامله شدن در 3 ماه ديگه بدنم رو ضعيف نميكنه ؟ممنون ميشم پاسخ بديد

با سلام سه ماه قبل از بارداری قرص اسید فولیک رو برای جلوگیری از نقایص لوله های عصبی جنین مصرف کنید . تا سه ماه اینده چند کیلو میخواین خودتون رو لاغر کنید؟ توصیه میشه حد اکثر بیش از 1 کیلو  در ماه خودتون رو لاغر نکنید ومنابع اصلی غذایی و  شیر و ویتامین ها  میوه ها رو مصرف کنید اگر اضافه وزن زیادی دارید میتونید به پزشک متخخص تغذیه مراجعه کنید تا رژیم مناسبی برای شما بنویسد .

3. سلام
    روز نهم پریود سونو انجام دادیم که جوابشو براتون میزارم

ممنون میشم برام به زبان ساده توضیح بدین
    ((در سونوگرافی انجام شده که بصورت ترانس ابدومینال وترانس وازینال صورت گرفته است:
    اندازه و اکوزنیسته رحم در حد طبیعی است وابعاد آن در حدود 37×67میلیمتر اندازه گیری شد.
    آندومتر نمای طبیعی داشته ودر فاز فولیکولار میباشد.ضخامت آن6میلیمتر است.
    مایع در کلدوساک وجود ندارد.
    ابعاد تخمدان راست 29×47و سمت چپ 19×45میلیمتر است.
    در هردو تخمدان فولیکولهای ریز نمایان است.
    در تخمدان راست فولیکولی به قطر17 میلیمتر نمایان است.))

با این سونو ایا همسرم مشکله کیست تخمدان دارن
    ونیاز به عمل لاپراسکوپی هستش یا هنوز واسه عمله زوده؟
    ما حدود 7ماهه که ازدواج کردیم وسه دوره ال مصرف کردیم
    ورابطه بدون حافظت شده ما تقریبا"2ماه بوده وبقیه مدت4ماه یا قرص ال دی مصرف کردن یا به توصیه پزشکشون رابطه نداشتیم

بازم ممنون

4. mehran25 نوشته است: سلام

((در سونوگرافی انجام شده که بصورت ترانس ابدومینال وترانس وازینال صورت گرفته است:
    اندازه و اکوزنیسته رحم در حد طبیعی است وابعاد آن در حدود 37×67میلیمتر اندازه گیری شد.

ورابطه بدون حافظت شده ما تقریبا"2ماه بوده وبقیه مدت4ماه یا قرص ال دی مصرف کردن یا به توصیه پزشکشون رابطه نداشتیم

بازم ممنون

سلام

به جز وجود اون فولیکول‌های ریزی که احتمال تبدیل به کیست تخمدان شدن، بقیه‌ی موارد نرمال هستن.
    این‌که لاپاراسکوپی انجام بشه با نه منوط به نظر پزشک معالج هست دوست من.

5. m1989 نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام

بازم ممنون

سلام

به جز وجود اون فولیکول‌های ریزی که احتمال تبدیل به کیست تخمدان شدن، بقیه‌ی موارد نرمال هستن.

سلام
    ممنون که جواب دادین اخه تو این 7ماه که هر ماه دکتر تو مطبشون سونو میگیرن متوجه نشدن که ممکنه تبدیل به کیستم نشه؟
    منظورم اینه که راه حل دارویی نداره با سه جلسه قرص ال دی ممکنه تشخیص درست بدن که باید عمل بشن
    با دارو نمیشه حل کرد

6. mehran25 نوشته است:
    m1989 نوشته است:

بازم ممنون

سلام

به جز وجود اون فولیکول‌های ریزی که احتمالا تبدیل به کیست تخمدان شدن، بقیه‌ی موارد نرمال هستن.

سلام
    ممنون که جواب دادین اخه تو این 7ماه که هر ماه دکتر تو مطبشون سونو میگیرن متوجه نشدن که ممکنه تبدیل به کیستم نشه؟
    منظورم اینه که راه حل دارویی نداره با سه جلسه قرص ال دی ممکنه تشخیص درست بدن که باید عمل بشن
    با دارو نمیشه حل کرد

سلام

چرا نگرانید دوست من!؟
    لاپاراسکوپی صرفا جنبه‌ی درمانی که نداره!
    در بعضی موارد جنبه‌ی تشخیصی داره و برای ارزیابی بیشتر وضعیت بیمار انجام می‌شه.
    نگران نباشید و تحت نظر پزشک‌تون مراحل رو دنبال کنید.

7. سلام
    با وجوده نرمال بوده جواب سونو وازمایش خون بازم ممکنه کسی تخمدان پلی کیستیک داشته باشه؟
    چه ازمایشی پلی کیستیک بودن رو مشخص میکنه؟

8. mehran25 نوشته است: سلام
    با وجوده نرمال بوده جواب سونو وازمایش خون بازم ممکنه کسی تخمدان پلی کیستیک داشته باشه؟
    چه ازمایشی پلی کیستیک بودن رو مشخص میکنه؟
    سلام

من چند خط بالاتر نوشتم که به جز اون فولیکول‌های ریز که احتمالا تبدیل به کیست شدن، بقیه‌ی موارد نرماله.
    دوست من،
    رزومه‌ی شما این‌جا ثبت شده و در این تاپیک اظهار داشتید که متخصص زنان در مورد همسرتون تنبلی تخمدان رو تشخیص دادن. این تنبلی تخمدان در ادبیات کوچه و بازار به کار برده می‌شه و معادل تخصصی اون تخمدان پلی‌کیستیک (PCOD) هست.
    جهت تشخیص این PCOD همین سونوگرافی از اصلی‌ترین ابزارهاست.
    تصویر زیر رو جهت درک شهودی بهتر از PCOD ببینید و به اون کیست‌های ریز داخل تخمدان دقت کنید!

9. فولیکول های ریز
    مگه دو دوره 10روز پریود عادی نیست وتو همه خانوما نیست؟

10. mehran25 نوشته است: فولیکول های ریز
    مگه دو دوره 10روز پریود عادی نیست وتو همه خانوما نیست؟

اساسا تخمدان دارای میلیون‌ها فولیکوله دوست من و در هر سیکل یکی از این فولیکول‌ها بالغ می‌شه و تخمک آزاد می‌کنه (بدون در نظر گرفتن داروهای محرک تخمدان که باعث رهاسازی چند تخمک می‌شن)
    اما در افرادی که درگیر PCOD هستن این فولیکول‌ تخمکش رو آزاد نمی‌کنه و تبدیل به کیست می‌شه
    رفته رفته و طی چند سیکل این کیست‌های ریزی که در تصویر بالا دیده می‌شه در تخمدان ایجاد می‌شن
    حدس من اینه که اون فولیکول‌های ریز گزارش شده در سونو کیست‌های ریزی هستن که پزشک‌تون با درخواست لاپاراسکوپی سعی دارن ارزیابی بیشتری در این مورد انجام بدن.  

در مورد فولیکول، کیست تخمدان و سایر ملحقاتش قبلا در تاپیک زیر نوشتم. مطالعه بفرمایید خالی از لطف نیست.

فولیکول تخمدان

11. a_1367

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام  
    زنی
    25ساله هستم و1ساله عروسی کردیم10ماه به طور طبیعی بدون هیچ قرصی پیشگیری کردیم ولی از2ماه پیش که ثصمیم برای بچه دار شدن گرفتیم  نتیجه ای نگرفتیم از3ماه قبلش هم آزمایشات انجام داده بودم و سالم بودم و قرص فولیک اسید هم میخوردم پریودهای منظم30روزه دارم خیلی نگرانم به نظر شما برم دکتر یا فعلا زوده آخه میخوام حداکثر تا عید باردار شم
    اینو هم بگم من طی یکسال گذشته خیلی از لپ تاب استفاده کردم و بیشتر موقعها روی شکمم میذاشتمش ناباروریم طی این 2ماهی که اقدام کردیم وموفق نشدیم میتونه ازلپ تاب باشه

12. a_1367 نوشته است: باسلام  
    زنی
    25ساله هستم و1ساله عروسی کردیم10ماه به طور طبیعی بدون هیچ قرصی پیشگیری کردیم ولی از2ماه پیش که ثصمیم برای بچه دار شدن گرفتیم  نتیجه ای نگرفتیم از3ماه قبلش هم آزمایشات انجام داده بودم و سالم بودم و قرص فولیک اسید هم میخوردم پریودهای منظم30روزه دارم خیلی نگرانم به نظر شما برم دکتر یا فعلا زوده آخه میخوام حداکثر تا عید باردار شم
    اینو هم بگم من طی یکسال گذشته خیلی از لپ تاب استفاده کردم و بیشتر موقعها روی شکمم میذاشتمش ناباروریم طی این 2ماهی که اقدام کردیم وموفق نشدیم میتونه ازلپ تاب باشه

سلام

با توجه به سن‌تون چقدر عجله دارید دوست من!
    تلاش برای بارداری و نتیجه نگرفتن تا یه سال طبیعیه؛ بعد از این تایم هست که ابتدا بایستی همسرتون و بعد شما بررسی بشید.
    نه، گذاشتن نوت‌بوک روی شکم مشکلی خاصی برای خانم‌ها نداره.
    در حال حاضر توصیه‌ی کنکوری من به شما اینه که
    - نزدیکی‌ها رو روز در میان و در ایام تخمک‌گذاری‌تون انجام بدید و منی رو در انتهای واژن تخلیه کنید.
    - مصرف اسید فولیک رو هم ادامه بدید.
    صبورانه تلاش‌تون رو انجام بدید؛ فعلا جای نگرانی وجود نداره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام
    من پست مربوط به فولیکول تخمدان را بدقت وچندین بار خوندم واز این بابت بازم ممنونتونم

دقیقا" همین جمله رو(( فوليكول حفره دار پاره ميشه و تخمك به سمت شكم ازاد ميشه و باقيمونده ی فوليكول حفره دار جسم زرد ناميده ميشه. ))دکتر گفتن که تو همسر شما فولیکول بخاطر پوسته کلفتش ازاد نمیشه واگه قرص تحریک تخمدانم بدیم تبدیل به کیست میشه وما میخوایم با لاپاراسکوپی این فولیکولا رو که ازاد نشدن وتبدیل به کیست شدن و با لیزر بسوزونیم در ضمن گفتن که چون هنوز یه سال از ازدواجتون نگذشته بعده سه ماه بیاین وهیچ دارویی ندادنسوالی که الان بنده از خدمتتون دارم اینکه با این تفاسیره دکتر ممکنه  خانم بنده باردار بشن؟
    چنددرصد احتمال بارداری بدون هیچ دارویی بعده سه ماه ا وجود این مشکل وجود داره؟
    یادمم رفت از دکتر در مورد فولیک اسید سوال کنم بنظرتون مصرف کنن بهتر نیست؟
    واقعا" نگرانم
    بازم ممنون

14. mehran25 نوشته است: سلام
    من پست مربوط به فولیکول تخمدان را بدقت وچندین بار خوندم واز این بابت بازم ممنونتونم

دقیقا" همین جمله رو(( فوليكول حفره دار پاره ميشه و تخمك به سمت شكم ازاد ميشه و باقيمونده ی فوليكول حفره دار جسم زرد ناميده ميشه. ))دکتر گفتن که تو همسر شما فولیکول بخاطر پوسته کلفتش ازاد نمیشه واگه قرص تحریک تخمدانم بدیم تبدیل به کیست میشه وما میخوایم با لاپاراسکوپی این فولیکولا رو که ازاد نشدن وتبدیل به کیست شدن و با لیزر بسوزونیم در ضمن گفتن که چون هنوز یه سال از ازدواجتون نگذشته بعده سه ماه بیاین وهیچ دارویی ندادنسوالی که الان بنده از خدمتتون دارم اینکه با این تفاسیره دکتر ممکنه  خانم بنده باردار بشن؟
    واقعا" نگرانم
    بازم ممنون

سلام

1 و 2. PCOD بارداری رو سخت می‌کنه اما بازم احتمال بارداری صفر نیست؛ درصد خاصی رو نمی‌شه ارائه داد دوست من.
    3. مصرف اسید فولیک مشکلی نداره و از جمله واجبات پروسه‌ی قبل و بعضا حین بارداری‌ست؛ با پزشک‌تون در این مورد صحبت کنید.

15. m1989 نوشته است:

واقعا" نگرانم
    بازم ممنون

سلام

1 و 2. PCOD بارداری رو سخت می‌کنه اما بازم احتمال بارداری صفر نیست؛ درصد خاصی رو نمی‌شه ارائه داد دوست من.
    3. مصرف اسید فولیک مشکلی نداره و از جمله واجبات پروسه‌ی قبل و بعضا حین بارداری‌ست؛ با پزشک‌تون در این مورد صحبت کنید.

ممنون که مهربانه و در اولین فرصت فرصت جواب سوالمو میدین
    یعنی تنها را درمان واسه مشکله ما همون لاپاراسکوبیه؟
    بنظرتون عمل کنیم بهتره یا سه ماه بازم منتظر بمونیم ببینیم شاید حل شد ؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 18
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید