شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد احتمال حاملگی

1. elina588 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    من 24 سالمه و در دوران عقدم.17دی پریودم تموم شد و 20 دی نزدیکی داشتم.و 2 عدد قرص لوناژسترون به فاصله 12 ساعت خوردم و بین 2 قرص هم دوباره نزدیکی داشتم.
    امروز یعنی 28 دی خونریزی دارم که فکر کنم پریود شدم.
    الان از دوران قعدگی قبلیم فقط 11 روز گذشته که دوباره پریود شدم.
    خیلی میترسم،آیا احتمال بارداری وجود داره؟ چون نمیدونم خونریزی الانم ادامه داره یا نه.درد هم ندارم
    با تشکر

در برخی افراد مصرف قرصهای اورژانسی باعث بهم ریختن برنامه پریود و پریود زود هنگام میشه، نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. من قرص هارو به خاطر این خوردم که واقعا نمیدونم شاید پیشاب با من تماس داشته. ایا احتمال حاملگی هست ومن روز تاریخ خودم پریود میشم البته رابطه سطحی بود بصورت زبانی اما ارضا نشد ومن فقط کمی پیشاب روی رانم دیدم که پاک شد بعد خودمو شستم وتمیز کردم

3. samira_m311 نوشته است: من قرص هارو به خاطر این خوردم که واقعا نمیدونم شاید پیشاب با من تماس داشته. ایا احتمال حاملگی هست ومن روز تاریخ خودم پریود میشم البته رابطه سطحی بود بصورت زبانی اما ارضا نشد ومن فقط کمی پیشاب روی رانم دیدم که پاک شد بعد خودمو شستم وتمیز کردم

با سلام

احتمال بارداری که کلا منتفی هست و بحثی در اون نیست ولی در مورد قاعدگی میشود احتمال دیر یا زود پریود شدن را داد فقط خواهشا استرس را به عوارض قرصها اضافه نکنید که لااقل قاعدگی عادی داشته باشید.

4. سلام به دوستان عزیزم

من 8 ماهه ازدواج کردم و از رابط چنسی راضی هستیم توی این 8 ماه نتونستم منی را داخل واژن همسرم بریزم چون فعلا بچه نمیخام و میخوام حداقل چند باری این لذت رو تجربه کنیم

من به عنوان یک مرد زیاد از قرص هی زد بار داری چیزی نمیدونم
    از چه قرص های میتونیم استفاده کنیم میشه از قرص اورزانسی استفاده کرد چون همیشه طبیعی جلو گیری میکردم>؟

5. ببخشید دوباره سوالمو مطرح میکنم
    من 23 سالمه وهمیشه هم خونریزی هام منظمه ومعمولا بعد از 32 روز پریود میشم
    من این ماه 6 دی پریود شدم وروز 19 دی 1 رابطه داشتم که شورت پام بود ونذاشتم الت تماس داشته باشه ولی اون ارضا نشد وکمی ازش پیشاب اومد شاید 1 قطره روی رانم ریخت که زود پاک کردم وبعد رابطه زبانی بود ولی اون ارضا نشد ومن منی ندیدم از ایشون خارج بشه البته کم هم بهم دست زد میترسم رو دستش پیشاب بوده باشه بهم خورده باشه
    من خودمو شستم وپاک کردم اما چون استرس داشتم شب 3 تا قرص ال دی خوردم که پریود بشم اما تا 4 روز منتظر بودم حداقل 1 لکه خون ببینم خیالم راحت بشه اما ندیدم
    وروز بعدشم اومدم 2 تا اچ دی خوردم و12 ساعت یعدش هم 2 تا دیگه اما امروز که 29 هستش من هیچ خونی ندیدم بنظرتون من سر وقت خودم یعنی 6 بهمن پریود میشم وای دارم از ترس میمیرم

6. samira_m311 نوشته است: ببخشید دوباره سوالمو مطرح میکنم
    من 23 سالمه وهمیشه هم خونریزی هام منظمه ومعمولا بعد از 32 روز پریود میشم
    من این ماه 6 دی پریود شدم وروز 19 دی 1 رابطه داشتم که شورت پام بود ونذاشتم الت تماس داشته باشه ولی اون ارضا نشد وکمی ازش پیشاب اومد شاید 1 قطره روی رانم ریخت که زود پاک کردم وبعد رابطه زبانی بود ولی اون ارضا نشد ومن منی ندیدم از ایشون خارج بشه البته کم هم بهم دست زد میترسم رو دستش پیشاب بوده باشه بهم خورده باشه
    من خودمو شستم وپاک کردم اما چون استرس داشتم شب 3 تا قرص ال دی خوردم که پریود بشم اما تا 4 روز منتظر بودم حداقل 1 لکه خون ببینم خیالم راحت بشه اما ندیدم
    وروز بعدشم اومدم 2 تا اچ دی خوردم و12 ساعت یعدش هم 2 تا دیگه اما امروز که 29 هستش من هیچ خونی ندیدم بنظرتون من سر وقت خودم یعنی 6 بهمن پریود میشم وای دارم از ترس میمیرم

با توجه به نوع رابطه و مصرف قرص اورژانسی (نیاز هم نبوده مصرف بشه) امکان بارداری صفره
    نگران نباشید
    در ضمن ممکنه تاریخ پریود شما تغییر کنه

7. با سلام
    ببخشید یه سوال
    چند روز بعد از نزدیکی احتمال بارداری هست؟

8. ببخشید یه سوال
    چند روز بعد از نزدیکی ممکنه بارداری صورت بگیره؟
    علایم اولیه چیه؟
    فرد چقدر بعد متوجه میشه بارداره؟

9. سلام به دوستان عزیزم

من 8 ماهه ازدواج کردم و از رابط چنسی راضی هستیم توی این 8 ماه نتونستم منی را داخل واژن همسرم بریزم چون فعلا بچه نمیخام و میخوام حداقل چند باری این لذت رو تجربه کنیم

از چه قرص های میتونیم استفاده کنیم میشه از قرص اورزانسی استفاده کرد چون همیشه طبیعی جلو گیری میکردم>؟

10. سلام. همسر من قرص ضد بارداری یاز مصرف میکنه که هر بسته اون 32 تا قرص داره که 4 تای آخرش بی اثر هستن. معمولا پریود ایشون بعد از تمام شدن بسته شروع میشه و حدود یک هفته طول میکشه و تموم شدن پریود با ششمین یا هفتمین قرص بسته بعد همزمان میشه.
    دو روز پیش که پریود ایشون تموم شد، ما رابطه داشتیم ولی اسپرم خارج از واژن ریخته شد (البته مسلما پیشاب با فضای داخل واژن تماس داشته). اون شب ایشون قرص رو فراموش کردن که قرص هفتم بسته بود ولی فردا ظهر در شرایطی که حدود 12 ساعت از زمان همیشگی قرص ایشون (که 11:30 شب هست) گذشته بود یادشون اومد و قرص رو خوردن.
    توضیح اینکه در دفترچه راهنمای داخل جعبه قرص ها گفته که اگر قرصی غیر از اون 4 تای بی اثر فراموش بشه و بین 1 تا 12 ساعت بعد از زمان همیشگی مصرف بشه مشکلی پیش نمیاد. ولی اگه بیشتر از 12 ساعت بشه و قرص هم یکی از قرص های اول تا هفتم باشه و در یک هفته قبل از این فراموشی هم رابطه ی جنسی وجود داشته باشه، احتمال بارداری هست.
    خب حالا ما واسه همه چی رو مرز بودیم. هم قرص فراموش شده قرص روز هفتم بود و هم حدود 12 تا 12:30 ساعت بعد از زمان همیشگی مصرف شد. آیا احتمال بارداری هست؟ ما شدیدا استرس داریم چون بهیچ وجه در حال حاضر امکان بچه دار شدن نداریم. خانمم واسه یه امتحان مهم درس میخونه و من دارم میرم خارج از کشور.
    این رو هم اضافه کنم که ما دو ساله ازدواج کردیم که همسرم 6 ماه اول رو یاسمین استفاده کرد و 6 ماه دوم رو که یاسمین نایاب شد، روکین مصرف کرد. بعد، 3 ماه مصرف دارو رو متوقف کرد و الان حدود 5 ماهه که یاز مصرف میکنه. من شنیدم کسی که یه مدت قرصای ضدبارداری مصرف کنه، حتی اگه اونا رو قطع کنه بازم یه مدت طول میکشه تا بتونه باردار بشه. این درسته؟
    ممنون از کمک شما. از استرس داریم میمیریم.

11. Pini نوشته است: سلام. همسر من قرص ضد بارداری یاز مصرف میکنه که هر بسته اون 32 تا قرص داره که 4 تای آخرش بی اثر هستن. معمولا پریود ایشون بعد از تمام شدن بسته شروع میشه و حدود یک هفته طول میکشه و تموم شدن پریود با ششمین یا هفتمین قرص بسته بعد همزمان میشه.
    دو روز پیش که پریود ایشون تموم شد، ما رابطه داشتیم ولی اسپرم خارج از واژن ریخته شد (البته مسلما پیشاب با فضای داخل واژن تماس داشته). اون شب ایشون قرص رو فراموش کردن که قرص هفتم بسته بود ولی فردا ظهر در شرایطی که حدود 12 ساعت از زمان همیشگی قرص ایشون (که 11:30 شب هست) گذشته بود یادشون اومد و قرص رو خوردن.
    توضیح اینکه در دفترچه راهنمای داخل جعبه قرص ها گفته که اگر قرصی غیر از اون 4 تای بی اثر فراموش بشه و بین 1 تا 12 ساعت بعد از زمان همیشگی مصرف بشه مشکلی پیش نمیاد. ولی اگه بیشتر از 12 ساعت بشه و قرص هم یکی از قرص های اول تا هفتم باشه و در یک هفته قبل از این فراموشی هم رابطه ی جنسی وجود داشته باشه، احتمال بارداری هست.
    خب حالا ما واسه همه چی رو مرز بودیم. هم قرص فراموش شده قرص روز هفتم بود و هم حدود 12 تا 12:30 ساعت بعد از زمان همیشگی مصرف شد. آیا احتمال بارداری هست؟ ما شدیدا استرس داریم چون بهیچ وجه در حال حاضر امکان بچه دار شدن نداریم. خانمم واسه یه امتحان مهم درس میخونه و من دارم میرم خارج از کشور.
    این رو هم اضافه کنم که ما دو ساله ازدواج کردیم که همسرم 6 ماه اول رو یاسمین استفاده کرد و 6 ماه دوم رو که یاسمین نایاب شد، روکین مصرف کرد. بعد، 3 ماه مصرف دارو رو متوقف کرد و الان حدود 5 ماهه که یاز مصرف میکنه. من شنیدم کسی که یه مدت قرصای ضدبارداری مصرف کنه، حتی اگه اونا رو قطع کنه بازم یه مدت طول میکشه تا بتونه باردار بشه. این درسته؟
    ممنون از کمک شما. از استرس داریم میمیریم.

با سلام
    دوست عزیز بارداری با پیش آب غیر ممکن نیست ولی درصد احتمالش خیلی پایین و ضعیفه.و از اونجایی که منی داخل واژن خالی نشده احتمال بارداری خیلی ضعیفه بهتره که بگم این قضیه منتفی است و نگران نباشید.
    موفق باشی.

12. نقل قول:
    سلام وقت بخیر
    بجز شما دیگه به چیزایی ک خوندم اعتماد ندارم.

1. قاعدگی منظم یا نامنظم؟ منظم
    2. طول دوره قاعدگی‌تون چند روزه؟ 30 روزه
    3. دوره خونریزی‌تون چند روزه؟ ۵ روز طول میکشه
    4. اولین روز آخرین قاعدگی (LMP)؟
    5. تاریخ نزدیکی‌تون؟ رابطه روز ۱۹پریود
    6. توصیف نوع رابطه؟ روز 19پریود رابطه محافظت نشده داشتم سه روز بعد قرص لونورژسترون 75 خوردم 24ساعت بعد قرص دوم و خوردم 26ام وقت پریودم بود ک هنوز خبری نیس یعنی فعلا 5روز تاخیر. ممکنه این تاخیر بخاطر قرص باشه.سوال؟ بنظر شما احتمال بارداری چقد هس؟میخوام دو روز دیگه صبر کنم بعد برم ازمایش.واقعا گیج شدم خواهش میکنم زود جواب بدین

بطورکامل منی در داخل تخلیه شد قرص لو هم سه روز بعد رابطه خوردم ۲۴ساعت بعد قرص دوم رو خوردم الان ۵روز تاخیر پریود دارم

سلام

شما در پیام خصوصی از من خواستید که در مورد سوال‌تون نظر بدم ...

دوست من،
    رابطه‌ی شما در روز 19 سیکل بوده و در ایام تخمک‌گذاری
    منی در واژن تخلیه شده اما روش اورژانسی رو نادرست استفاده کردید
    بنابراین احتمال بارداری وجود داره.

این تاخیر دو علت می‌تونه داشته باشه:

1. بارداری
    2. مصرف قرص‌ + استرس از بارداری ناخواسته

و شما بایستی تست بتا بدید تا وضعیت‌تون مشخص بشه.

پاسخ فوق با این فرض داده شده که شما قرص لونژیل 0.75 میلی‌گرمی مصرف کرده باشید.
    اما اخیرا اکثر داروخونه‌ها لونژیل 1.5 میلی‌گرمی ارائه‌ می‌دن و من باید این نکته رو اضافه که
    اگه شما این قرص (لونژیل 1.5) رو حداکثر 72 ساعت بعد از نزدیکی مصرف کرده باشید اون‌وقت روش اورژانسی صحیح خواهد بود و 99 درصد از بارداری جلوگیری خواهد کرد. در این‌ صورت جای نگرانی وجود نداره و  شما می تونید به زندگی‌تون برسید.

من هر دو فرضیه رو پاسخ دادم و کاری که شما باید بکنید اینه که از دوز قرص مصرفی مطمئن بشید و اقدامات مربوطه رو انجام بدید ...

13. loveforlove نوشته است: سلام به دوستان عزیزم

دوست عزیز
    در مورد اینکه بخواید تخلیه رو انجام بدید باید عرض کنم که این اصلا نگران کننده نیست و واقعا برای خیلی از زوجین لذت بخش هم هست به شرطی که روش جلوگیر مناسب رو انتخاب کنید
    در مورد استفاده از قرصهای اورژانس باید عرض کنم این اصلا درست نیست.این قرصها برای موارد اورزانسی طراحی شده.در هر سیکل پریود خانم هم میتونید فقط یکبار از این روش استفاده کنید.کما اینکه این روش رو بیشتر از 5-6 بار در سال نباید استفاده کرد چون باعث بی نظمی هورمونی میتونه بشه در اثر استفاده مکرر و حتی سیکلو بهم میریزه و حتی بسته به نوع قرص مورد استفاده میتونه منجر به خونریزی بشه و خونریزی زیاد اصلا خوب نیست

اما در مورد قرصهای جلوگیری و مکانیسمشون باید بگم که پیشگیری اونها همگی در صورت استفاده درست بالاتر از 99.7%پیشگیری از بارداریدارند و جزو روشهای بسیار مطمئن محسوب میشوند.بسته به نوع قرص مورد استفاده ممکن عوارض کمی متفاوت دیده بشه اما شایعترین عارضه تهوع که اون هم راه حل های زیادی داره

اما اینکه بدونید کدوم یکی مناسبتره برای شما و نگران هم نباشید که خدایی نکرده در اثر استفاده اتفاقی برای همسرتون نیوفته و البته در حین مصرف از نظر سوالات و مشکلات مرجعی داشته باشید.به مرکز بهداشتی درمانی شهری که توش ساکن هستید مراجعه کنید و به واحد بهداشت خانواده مراجعه کنید.تشکیل پرونده با عنوان تنطیم خانواده بدن و در اونجا بنا به شرایطی که شما و همسرتون عرض میکنید بهترین روش تحویل داده میشه به صورت رایگان و مهم تر از همه اینه که ماماهای مراکز ،باتوجه به روشی که انتخاب میکنید در دوره های متفاوت همسرتون رو پایش میکنن و به هر سوالی که شما داشته بباشید کامل پاسخ میدن و حتی فراموشی های قرصها و نحوه برخورد با اونها رو هم کامل بهتون میگن.همه این خدمات رایگانه و مزیتش هم اینه که این پرونده به صورت ثابت چون وجود داره طی سالها هر نوع تغییر وضعیت در شرایط استفاده همسرتون رو به شما نشون میده ودر واقع یک نظارت دائمه به اینکه مشکلی پیش نیاد

14. میخواستم بدونم کلا در دوران قاعدگی به هیچ وجه بارداری صورت نمیگیره؟
    یعنی احتمالش 0 هست؟

15. hoora21

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همگی من 21 سالمه دوره های پریودیم 25 و 26 و 27 هستش البته دوران عقدم بهم ریخته بود که الان 10 ماهه منظم شده جلوگیری طبیعی داشتیم اخرین پریودیم 6 دی بود الان 3 بهمن هست یعنی 28 روز گذشته و هنوز پریود نشدم و اینکه علائم پریودی رو دارم از جمله درد سینه و کمر درد البته درد کمرم از دیروز شروع شد امروز یه چیزایی شبیه خونابه دیدم ازم خارج شد ولی خیلی خیلی کم امروزم درد سینه هام داره کم و کمتر میشه ولی کمر درد و دارم خونریزی ندارم دوران عقدم دو ماهی بود پریود نشدم البته از استرس زیاد بود الان هیچگونه استرسی ندارم که به حساب اون بذارم امکان داره باردار شده باشم لطفا کمکم کنید؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 92
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید