شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. Hosseini65 نوشته است: سلام
    همسر من هنگام نزدیکی آلتش اونطور که باید سفت بشه نمیشه و مایع منی هم احساس می کنم ی مقدار آبکیه و سفت و غلیظ نیست . قصد بچه دار شدن داریم آیا این علائم نشان دهنده مشکل در همسرم هست و مانع بارداری میشه یا طبیعیه؟

سلام

غلظت کم مایع منی به خودی خود مشکل خاصی رو در باروری ایجاد نمی‌کنه.
    دوست من،
    برای ارزبابی قدرت باروری همسرتون + اختلال احتمالی در نعوظ ---> ایشون باید ابتدا به ارولوژیست مراجعه کنن تا معاینه‌ی بالینی صورت بگیره و همچنین اسپرموگرام درخواست بشه.

در حال حاضر،
    نزدیکی‌ها رو روز در میان در ایام تخمک‌گذاری‌تون انجام بدید
    و مصرف اسید فولیک رو استارت بزنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. rey23 نوشته است: سلام
    من همیشه این سوال برام هست که ایا کسی که حامله هست با خوردن قرص جلوگیری پریود میشه؟

سلام

دوست من،
    قرص‌های ضدبارداری طبق دسته‌‌بندی FDA، در گروه X قرار دارن؛ یعنی مصرف اون‌ها حین بارداری، منجر به سقط جنین می‌شه!

پ.ن: لطفا سوالاتون رو در در تاپیک‌های مرتبط‌‌تر مطرح کنید. مرسی

3. m_f374

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام 20آذرسونودادم گفتن ضربان منظم 6W3Dامروزبازبعداز10روزسونودادم وگفتن7W4Dبه نظرتون خدای نکرده ممنکنه مشکلی پیش اومده یا جنین رشدنکرده بهم گفتن ضربان منظمه اماچراهفته هارودرست نمیگن من باید1دی 8هفته روتمام ووارد9هفته شم امنمیدونم توروخداراهنمایی کنین.

4. shokoh40

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام 32 سالمه براي فرزند دوم اقدام كردم از زمان نزديكي 20 روز ميگذره 3 روز پيش بايد پريود ميشدم نشدم اما لكه بيني دارم درد خفيف در ناحيه كمر دارم 3 روز بعد از عقب انداختن پريودم چك بيبي استفاده كردم اما منفي بود . نميدونم باردارم يا نه؟

5. m_f374 نوشته است: باسلام 20آذرسونودادم گفتن ضربان منظم 6W3Dامروزبازبعداز10روزسونودادم وگفتن7W4Dبه نظرتون خدای نکرده ممنکنه مشکلی پیش اومده یا جنین رشدنکرده بهم گفتن ضربان منظمه اماچراهفته هارودرست نمیگن من باید1دی 8هفته روتمام ووارد9هفته شم امنمیدونم توروخداراهنمایی کنین.

سلام

دیتاها درست هستن!
    با کجای دیتاهای گزارش شده‌ی سونو مشکل دارید دوست من؟
    در سونوی اول در هفته‌ی 7 قرار داشتید و در سونوی دوم در هفته‌ی 8 و به سلامتی طی روزهای آتی وارد هفته‌ی 9 می‌شید.
    شاید شما گزارش سونو رو با LMP مقایسه می‌کنید؟
    که اگه اینطوره، باید بگم این قیاس اشتباه هستش و شما بایستی به گزارش سونو بسنده کنید و با اون برای هفته‌‌های آتی برنامه‌ریزی خودتون رو داشته باشید، چون دقت بالاتری نسبت به LMP داره.
    دقت داشته باشید که شمارش هفته‌های بارداری تا پایان هفته‌ی جاری مورد محاسبه قرار می‌گیره.

6. shokoh40 نوشته است: باسلام 32 سالمه براي فرزند دوم اقدام كردم از زمان نزديكي 20 روز ميگذره 3 روز پيش بايد پريود ميشدم نشدم اما لكه بيني دارم درد خفيف در ناحيه كمر دارم 3 روز بعد از عقب انداختن پريودم چك بيبي استفاده كردم اما منفي بود . نميدونم باردارم يا نه؟

سلام

هورمون HCG سه هفته بعد از نزدیکی در ادرار قابل ردیابی هست
    بنابراین،
    بی‌بی چک 21 روز بعد از نزدیکی قابل اعتماده.
    تشریف ببرید آزمایشگاه و برای انجام تست بتا اقدام کنید.

پ.ن: لطفا سوال‌تون رو در تاپیک‌های مرتبط‌تر مطرح کنید. ممنون

7. m_f374 نوشته است: باسلام 20آذرسونودادم گفتن ضربان منظم 6W3Dامروزبازبعداز10روزسونودادم وگفتن7W4Dبه نظرتون خدای نکرده ممنکنه مشکلی پیش اومده یا جنین رشدنکرده بهم گفتن ضربان منظمه اماچراهفته هارودرست نمیگن من باید1دی 8هفته روتمام ووارد9هفته شم امنمیدونم توروخداراهنمایی کنین.

با سلام طبق سونوگرافیتون ضربان قلب جنین منظمه وجنینتون داره رشد میکنه سن جنین رواگر پریود منظمی مادر داشته باشه  براساس اولین روز اخرین پریودیLmp حساب میکنن در غیر اینصورت طبق سونوگرافی سن جنین رو حساب میکنن واولین سونوگرافی دقیقتر هست وهمیشه براساس اولین سونوگرافی هم سن زایمان رو حساب میکنن  اختلاف سن جنین طبق سونوگرافی و Lmp اگر بیش از 2 هفته باشه نیاز به پی گیری داره. جنین شما مشکلی نداره .
    بیخودی به اعداد وارقام روز توجه نکنید ونگران نباشید

8. shokoh40

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و تشكر از پاسختون من ماه پيش براي بارداري اقدام كردم اما نتيجه نداد براي اقدام مجدد لازم نيست بينش وقفه بندازم چون احساس ميكنم قبلي يه جورايي سقط شد! زير يك ماه بود. ممنون

9. shokoh40 نوشته است: با سلام و تشكر از پاسختون من ماه پيش براي بارداري اقدام كردم اما نتيجه نداد براي اقدام مجدد لازم نيست بينش وقفه بندازم چون احساس ميكنم قبلي يه جورايي سقط شد! زير يك ماه بود. ممنون

سلام

نه دوست من، احساس‌تون اشتباهه!
    با این توصیفاتی که اینجا برامون نوشتید بارداری صورت نگرفته بوده و شما طبق روال عادی خونریزی قاعدگی رو تجربه کردید!
    نزدیکی‌ها رو روز در میان در ایام تخمک‌گذاری‌تون انجام بدید و مصرف اسید فولیک رو استارت بزنید.

10. سلام ..خسته نباشید..1 سوال داشتم که بسیار نگرانم کرده..من تمام آزمایش هایی که برای بارداری لازم است رو انجام دادم و دکترم گفت مشکلی نداری همسرم هم اسپرمگرامش خوب بود..حالا همسرم آز مایش هورمون هموسیستئین داده و مقدار اون بالا(22) بود..با توجه به اینکه همسر من ورزشکار هست و مشکلی از نظر اسپرم نداشته این مقدار بالا هموسیستئن که دکتر خودم (زنان زایمان)براشون نوشته چه تاثیری روی بارداری یا سلامت خودشون داره...واقعان نگرانم ممنون میشم جواب بدید...

11. yalda6559 نوشته است: سلام ..خسته نباشید..1 سوال داشتم که بسیار نگرانم کرده..من تمام آزمایش هایی که برای بارداری لازم است رو انجام دادم و دکترم گفت مشکلی نداری همسرم هم اسپرمگرامش خوب بود..حالا همسرم آز مایش هورمون هموسیستئین داده و مقدار اون بالا(22) بود..با توجه به اینکه همسر من ورزشکار هست و مشکلی از نظر اسپرم نداشته این مقدار بالا هموسیستئن که دکتر خودم (زنان زایمان)براشون نوشته چه تاثیری روی بارداری یا سلامت خودشون داره...واقعان نگرانم ممنون میشم جواب بدید...

سلام

البته شما یونیت و مقادیر رفرنس آزمایشگاه مربوطه رو ننوشتید اما مقادیر بالاتر از 15 میکرومول بر لیتر Homocysteine تحت عنوان Hyperhomocysteinemia شناخته می‌شه و معمولا نیاز به مداخله‌ی پزشکی داره
    اما با همه‌ی این تفاسیر، به گفته‌ی خودتون اسپرموگرام همسرتون نرماله؛ بنابراین مشکلی سر راه بارداری از طرف همسرتون وجود نداره. اگه اسپرموگرام همسرتون موجوده اون رو در تاپیک خودش بذارید تا ببینم.
    اما این‌که پرسیدید این مقدار بالای Homocysteine چه تأثیری روی «سلامت» ایشون داره، البته این موضوع به این تاپیک مربوط نمی‌شه اما برای این‌که دست خالی نمونید! باید عنوان کنم که عوامل زیر باعث افزایش Homocysteine می‌شه:

• کمبود اسید فولیک، ویتامین‌های B6 و B12 در رژیم غذایی
    • هیپوتیروئیدیسم، مشکلات کلیوی، آلزایمر، هموسیستینوریا و ...
    • مصرف بیش از حد الکل
    • جنسیت؛ میزان Homocysteine در آقایون بیش‌تر از خانوماست
    • سن؛ میزان Homocysteine با افزایش سن، افزایش پیدا می‌کنه
    • و ...  
    یه سری عوامل هم باعث می‌شن ریزالت تست مفید و کمک‌کننده نباشه:

• فشار خون بالا
    • مصرف سیگار یا تنباکو
    • مصرف بیش از 2 - 3 فنجون قهوه در روز طی چندین سال
    • و ...

12. m_f374

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام من قبل ازبارداری جدیدم یعنی بعدازسقطم یه سری ازمایش دادم دکترم گفت هیچ مشکلی نداری الان که باردارم امروزیه کم دلشوره داشتم برای همین جواب ازمایش سقط قبلیموبرای دکترجدیدم بردم متاسفانه گفتن توازمایش رنج کلامیدیا1.1امامال من1.2وگفتن بایدازتکرارکنی توروخدایعنی مشکلم خیلی حادنکنه برای بچم خدانکرده اتفاقی بیفته راهنمایی کنین

13. سلام من بعد از یکماه خوردن  رازیانه بادکش خیلی کارها فلیکول  5m.در سمت چپ به 22 mو در سمت راست9mرسید و اندومتر 8 m میخواستم سوال کنم  ایا این ماه فولیکول22 دفع میشه و 9m ادامه رشد میکنه برای ماه بعد؟ یا اونم همون ماه دفع میشه؟ ایا بارداری با این فولیول موفق به بارور میشه؟

14. saeedh نوشته است: سلام من بعد از یکماه خوردن  رازیانه بادکش خیلی کارها فلیکول  5m.در سمت چپ به 22 mو در سمت راست9mرسید و اندومتر 8 m میخواستم سوال کنم  ایا این ماه فولیکول22 دفع میشه و 9m ادامه رشد میکنه برای ماه بعد؟ یا اونم همون ماه دفع میشه؟ ایا بارداری با این فولیول موفق به بارور میشه؟

با سلام در طی هر سیکل قاعدگی چند فولیکول رشد میکنند ودر نهایت یکی از انها قابلیت باروری رو داره وبارور میشه وفولیکول های دیگر از بین میرن وبرای ماه بعد نیز دوباره یه سری فولیکول جدید رشد میکنند واز میان انها تنها یکی قابلیت باروری رو داره این چرخه هر ماه تکرار میشه .اندازه فولیکول شما مناسبه پس تو روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود داره روز در میون نزدیکی داشته باشید وهیچ پزشکی هم کامل نمیتونه 100درصد  این تضمین رو بده که شما حتما این ماه باردار میشوید

15. سلام با این شرایط بدنی من ممکنه ماه بعد فلیکولی به این اندازه نباشه؟؟؟

ایا ممکنه فولیکول اندازه مناسب رو داشته باشه ولی کیفیت برا وارد شدن اسپرم و باروری نداشته باشه ؟
    البته من یه سقط در 5 هفتگی داشتم که رشد متوقف شد ممکنه برا کیفیت تخمک باشه ؟
    ایا قرص های مثل متفرمین و .. باعث میشن کیفیت تخمک ها افزایش پیدا کنه؟یا اندازه مناسب نشونه کیفیت هم هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 18
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید