شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

معده حساس

1. با عرض سلام و خسته نباشید
    راستش من مدتیه خیلی برا مادرم نگران هستم
    یه سرماخوردگی از قبل گرفتن که خوب شدن ولی فقط الان سرفش باقی مونده
    وقتی شبا میخان بخابن سرفش شروع میشه میگه احساس میکنم درون ریه یا جایی که سرفه ها ازش شروع میشه دود هستش و منو به سرفه میندازه نمیدونم منظورمو گرفتین یا نه
    به غیر توصیه تون به دکتر رفتن (آخه چندتایی رفتن چندتایی هم بعد از این میخان برن) توصیه های دیگه رو مطرح کنید
    ایشون چندسالی هست که به کبد چرب مبتلا شدن و دکتر قرص متفورمین بهشون دادن
    علاوه بر اون چندتا مشکل دیگه هم دارند که همه مربوط به معدشون میشه
    ایشون بیشتر غذاهایی که مصرف میکنن به خصوص برنج و ماکارانی ورم معده همراه با درد میگیرن
    علاوه بر اون آب ترشه هم میکنن
    البته دکتر رفتن و گفتن که معدشون اسید زیادی تولید میکنه
    حالا با توجه به کبد چرب و معده حساسی(ترشح زیادیه اسید ورم و درد) که دارند خواهش میکنم اگه میتونید قرص شربتی(معمولی یا گیاهی) غذا یا گیاهی یا عرق گیاهی (غیر عرق نعنا)
    که بتونه برا معده و کبدشون خوب باشه معرفی کنید من خیلی ممنونتون میشم
    در ضمن دکتر رفتن بهشون گفتن که بدن و سیستم ایمنی بدنشون ضعیف شده در این رابطه هم اگه اطلاعاتی دارید بهم بدین
    چه چیزی مصرف کنن خوبه
    در طی ازمایشاتی که ازشون گرفته شده گفتن بهشون که چربی های و موارد مفید برای بدنتون همه پایین و چربی و موارد مضر برای بدنتون بالا هستش
    حالا اگه از این جواب چیزی فهمیدین به من هم بگید
    خواهش میکنم کمک کنید و هر اطلاعاتی در مورد مواد غذایی یا گیاهی یا پزشکی در مورد این مشکلاتی که گفتم دارید در اختیارم بذارید
    دعا کنید مامانم زودی بهتر شه

2. با سلام
    براي كاهش جربي هاي مضر بهتره صبحها يك ليوان آب جوش شامل يك قاشق عسل+نصف قاشق چايخوري دارچين بخورند هم براي سيستم ايمني بدن خوبه هم براي چربي .انار هم براي كبد چرب خوبه .در ضمن براي ورم معده بهتره برنج ايراني مصرف كنند . از مصرف غذاها به صورت سرخ كرده پرهيز كنند .پياده روي (روزي نيم ساعت حتي توخونه )بهترين راه براي حل مشكلات گوارشيه . با يك رژيم غذايي سالم (منهاي فست فود . نوشابه و..) اسيد معده كنترل ميشه .من فكر مي كنم چون اسيد معده ايشون زياده  اين اسيد به مري بازگشت پيدا ميكنه و باعث اين سرفه ها ميشه .البته اين تجربه شخصي بود.تعداد وعده ها بيشتر:حجم كمتر.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    براي كاهش جربي هاي مضر بهتره صبحها يك ليوان آب جوش شامل يك قاشق عسل+نصف قاشق چايخوري دارچين بخورند هم براي سيستم ايمني بدن خوبه هم براي چربي .انار هم براي كبد چرب خوبه .در ضمن براي ورم معده بهتره برنج ايراني مصرف كنند . از مصرف غذاها به صورت سرخ كرده پرهيز كنند .پياده روي (روزي نيم ساعت حتي توخونه )بهترين راه براي حل مشكلات گوارشيه . با يك رژيم غذايي سالم (منهاي فست فود . نوشابه و..) اسيد معده كنترل ميشه .من فكر مي كنم چون اسيد معده ايشون زياده  اين اسيد به مري بازگشت پيدا ميكنه و باعث اين سرفه ها ميشه .البته اين تجربه شخصي بود.تعداد وعده ها بيشتر:حجم كمتر.

4. سلام دوست عزیز همانطوری که قبلا بیان شد زمانی که سرما خوردی ویروسی باشه نیاز به انتی بیوتیک نیست و چنانچه انتی بیوتیک مصرف شود این سرفه حدود دوماهی مهیمانتون میشه که نیازی به مصرف دارو نیست ولی اگر اذیت میشین یه قرص ضد حساسیت خوب مصرف کنید انششالله خوب میشن برای ورم معد سعی کنید که اب را از سفره دور کنید یک ساعت قبل و درحین غذا و یک ساعت بعد از خذا اب مصرف نکنید و سعی در ارامش هنگام خوردن غذا داشته باشید ضمن اینکه اگر باز هم اسید معده کنترل نشد حتما باید داروهای ضد اسید که تعدادشون هم زیاد است یکی را مصرف کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید