شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عادت شدید و مفرط به شکوندن انگشتای دست و کمک برای ترک این عادت

1. سلام به همه دوستان و مسئولین سایت
    مشکلی داشتم که اگه کمکم کنید ممنون میشم.

من از سن 12 سالگی متاسفانه عادت پیدا کردم که انگشتای دست و پامو میشکونم. متاسفانه همین الان با وجود اینکه 26 سالم تموم شده هنوز این عادت زشت رو دارم.

1- به محض اینکه ذره ای دچار استرس بشم ناخودآگاه شروع به شکوندن انگشتای دست و پام میکنم!
    2- حین درس خوندن (من خیلی مطالعه میکنم و تازه فوق لیسانسم تموم شده و امسال آزمون دکترا دادم) بدون اینکه متوجه باشم شروع به ور رفتن با انگشتای دست و پام میکنم و مدام اونارو میشکونم. فقط کافیه که یه سوال ریاضی وار که نیاز به فکر کردن داره ببینم. حین فکر کردن روی مسئله ریاضی بی اختیار شروع به شکوندن انگشتای دست و پام میکنم.
    3- الان احساس میکنم دست راستم مقداری رعشه داره.
    4- خیلی سعی کردم این عادتو ترک کنم اما متاسفانه نتونستم.

خواستم دوستان اگه راهکار و راهنمایی مناسبی در این زمینه دارن ممنون میشم اگه راهنماییم کنن.
    با تشکر

2. سلام
    این عادتیه که خیلیا دچارشن و رواج عجیبی بین افراد متفاوت داره.
    به نظر من میشه از چند راهکار ساده استفاده کرد:

1. از فردا صبح که از خواب بیدار شدید تعداد دفعاتی که این کارو انجام میدید توی یه دفترچه یادداشت کنید (فکر کنم خودتون آخرشب از دیدن رقمش جا بخورید!!!) و در طول روز هر بار که متوجه شدید دارید ناخودآگاه این کارو انجام میدید سریع قطعش کنید یا جلوی خودتونو بگیرید و تعداد دفعاتی که با موفقیت جلوی خودتون رو گرفتید رو هم یادداشت کنید و سعی کنید هر روز کمتر و کمتر انجامش بدید. (میتونید برای خودتون جایزه هم تعیین کنید!!! نخندید، واقعا جواب میده Smile )

2. یه جفت گوی آرامش بخرید و زمان هایی که میخواید درس بخونید یا بیکارید اونا رو کف دستاتون بچرخونید. با این کار هم اعصاب کف دستتون آروم میشه و هم باعث میشه انگشتاتون رو نشکنید.

3. به اعضای خانواده تون بسپارید که هروقت دیدن شما حواستون نیست و دارید انگشتاتون رو میشکنید بهتون تذکر بدن. اینطوری حداقل جلوی اونا دیگه این کارو نمیکنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. elinaze نوشته است: سلام
    این عادتیه که خیلیا دچارشن و رواج عجیبی بین افراد متفاوت داره.
    به نظر من میشه از چند راهکار ساده استفاده کرد:

1. از فردا صبح که از خواب بیدار شدید تعداد دفعاتی که این کارو انجام میدید توی یه دفترچه یادداشت کنید (فکر کنم خودتون آخرشب از دیدن رقمش جا بخورید!!!) و در طول روز هر بار که متوجه شدید دارید ناخودآگاه این کارو انجام میدید سریع قطعش کنید یا جلوی خودتونو بگیرید و تعداد دفعاتی که با موفقیت جلوی خودتون رو گرفتید رو هم یادداشت کنید و سعی کنید هر روز کمتر و کمتر انجامش بدید. (میتونید برای خودتون جایزه هم تعیین کنید!!! نخندید، واقعا جواب میده Smile )

2. یه جفت گوی آرامش بخرید و زمان هایی که میخواید درس بخونید یا بیکارید اونا رو کف دستاتون بچرخونید. با این کار هم اعصاب کف دستتون آروم میشه و هم باعث میشه انگشتاتون رو نشکنید.

3. به اعضای خانواده تون بسپارید که هروقت دیدن شما حواستون نیست و دارید انگشتاتون رو میشکنید بهتون تذکر بدن. اینطوری حداقل جلوی اونا دیگه این کارو نمیکنید.

از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم. خیلی جالب بودن!. اما یه سوال داشتم که گوی آرامش چیه و از کجا میشه اونو تهیه کرد؟
    با تشکر

4. خواهش میکنم...
    گوی آرامش یک جفت گوی کوچیکه که میگیرید کف یک دست و توی دست میچرخونید، برای آرامش، از بین بردن خستگی دست و تقویت عضلات و انگشتان ازش استفاده میشه. میتونید از لوازم لوکس فروشی و یا صنایع دستی ها تهیه کنید. معمولا جاهایی که صنایع دستی اصفهان رو داشته باشن میتونید پیداش کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام
    منم دچار همین مشکلم البته هم دست هم کمرم
    میشه راههنماییم کنید ممنون

6. jojo_m1372 نوشته است: سلام
    منم دچار همین مشکلم البته هم دست هم کمرم
    میشه راههنماییم کنید ممنون

سلام..عزیزم اگه شما هم به محض اینکه دچار استرس میشین و ناخوآگاه این کارو میکنین میتونید یک کش به دستتون ببندید و هر بار که اینکار رو انجام میدین کش رو محکم رها کنین این باعث میشه یک شوک کوچیک به شما وارد بشه و بعد از تکرار مداوم میبینید که به روزی  بار هم کاهش پیدا کرد و حتما از تمرینات ریلکسیشن برای کاهش اضطراب کمک بگیرین اما اگه فقط بر حسب عادت و رفع خستگی اینکارو میکنید باید بگم مطالعات جدید نشون داده هیچ خطری  نداره و شما در واقع دارین قولنج مفاصل رو از بین میبرید ی

موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. اين كار عموما افرادي كه داراي استرس هستن انجام ميدن.
    من هنوز جايي نخوندم كه ضرر داشته باشه. چون اگه دقت كرده باشين خيليها موقع نشستن زانوشون يا ديگر مفاصلشون صدا ميده.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید