شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

پریود نامنظم..

1. سلام
    من 29 ساله و مجرد هستم.حدود 2 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم ( برای عقب انداختن پریود) بعد از قطع قرص پریود شدم و یک هفته بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم.برای تنظیم پریود مجددا سیپروترون کامپاند مصرف کردم.حالا دوباره 4-5 روز بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم.حالا من چه کار کنم؟باید به پزشک مراجعه کنم یا اینکه مجبورم برای همیشه برای تنظیم پریود سیپروترون مصرف کنم؟ Question

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. bahareh14 نوشته است: سلام
    من 29 ساله و مجرد هستم.حدود 2 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم ( برای عقب انداختن پریود) بعد از قطع قرص پریود شدم و یک هفته بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم.برای تنظیم پریود مجددا سیپروترون کامپاند مصرف کردم.حالا دوباره 4-5 روز بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم.حالا من چه کار کنم؟باید به پزشک مراجعه کنم یا اینکه مجبورم برای همیشه برای تنظیم پریود سیپروترون مصرف کنم؟ Question

سلام ،
    داروهای سیپروترون کامپاند یا « دیان Diane » متشکل از مواد هورمونی است و وقتی شما آن را مصرف می کنید ، تنظیمات طبیعی بدن بر هم می خورد . به دنبال قطع مصرف و محرومیت بدن از هورمون خونریزی و ریزش بافت رحم اتفاق می افتد . برای برگشت به حالت طبیعی و تنظیم شدن ترشح هورمونها توسط بدن ممکن است یک یا دو دوره نامنظم داشته باشید و سپس بدن به روال معمول خود باز می گردد . استفاده از داروهای هورمونی بدون نظر پزشک ممکن است مشکل بیشتری هم ایجاد کند .

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. new

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام 22سالمه. مشکله منم همینه، پریود نا منظم. اما تا حالا داروی هورمونی مصرف نکردم. دوره های من معمولا حدود  45روز!!! (بیشتر از 28 یا 30 روز) بوده، بعضی وقتا هم همون 30روز. مشکلم چیه؟ بعدا واسم مشکل ایجاد نمی کنه؟
    تازه این بار حدود 1ماه بعد از پریود قبلیم پریود شدم، اما اصلا مثل پریود نیست. یک یا 2بار دیگه هم این مشکل واسم پیش اومده
    ممنون میشم راهنمایی کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. new نوشته است: سلام 22سالمه. مشکله منم همینه، پریود نا منظم. اما تا حالا داروی هورمونی مصرف نکردم. دوره های من معمولا حدود  45روز!!! (بیشتر از 28 یا 30 روز) بوده، بعضی وقتا هم همون 30روز. مشکلم چیه؟ بعدا واسم مشکل ایجاد نمی کنه؟
    تازه این بار حدود 1ماه بعد از پریود قبلیم پریود شدم، اما اصلا مثل پریود نیست. یک یا 2بار دیگه هم این مشکل واسم پیش اومده
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام ،
    احتمالا شما دچار اختلال خونریزی رحمی شده اید ، این حالت به دلیل تغییر در عملکرد کنترلی هورمونها بر سیکل قاعدگی ایجاد می شود . این اختلال بیشتر در دو طرف طیف بارداری ( خانمهای جوان و حوالی یائسگی) رخ می دهد . این حالت معمولا به دلیل مقادیر بالای استروژن که به دنبال آن افزایش پروژسترون و تخمک گذاری رخ نمی دهد ، ایجاد می شود . در نتیجه این عدم تعادل هورمونی لایه پوشاننده رحم ( آندومتر) ضخیم می شود . به دنبال آن این لایه نا کامل و نامنظم تخریب شده و خونریزی ایجاد می کند . خونریزیها نامنظم ، طول کشیده و گاهی اوقات بسیار شدید خواهد بود . اینگونه خونریزیها در کسانی که تخمدان پلی کیستیک دارند شایع است .
    این تشخیص می بایست پس از کنار گذاشتن سایر علل خونریزی واژینال مطرح گردد . ارزیابی های اولیه شامل آزمایش خون (برای مشخص کردن شدت خونریزی) ، سونوگرافی (برای دیدن ضخامت آندومتر) و بیوپسی از رحم ( در موارد خاص) می باشد .
    به نظر من برای ارزیابی احتمالات ممکن به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. آیا انزال منی روی دهانه واژن با وجود بکارت احتمال حاملگی دارد؟ چون پریودی عقب افتاده است البته خانم کیست داشته اند که به تازگی درمان شده اند.

6. mikel نوشته است: آیا انزال منی روی دهانه واژن با وجود بکارت احتمال حاملگی دارد؟ چون پریودی عقب افتاده است البته خانم کیست داشته اند که به تازگی درمان شده اند.

سلام ،
    همانطور که بارها ذکر شده، بله این «احتمال» وجود دارد، به خصوص اگر از زمان معین برای شروع قاعدگی بیش از 10 روز گذشته باشد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. new

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی. اما حالا که من مجردم، رابطه ای هم نداشتم، بارداری وجود نداره!! چه عواملی می تونن باعث بالا رفتن/بودن مقادیر استروژن و پروژسترون بشن؟؟؟
    تخمک گذاری انجام نمیشه؟؟؟ یعنی من....؟؟
    اگه نظر دکتر هم همین بود، تخمدان پلی کیستیک یعنی یک مشکل حاد؟ قابل درمان هست؟  Confused  Sad

8. سلام ..من مشکل نامنظم بودن پریود دارم....به طوری که حدود 3 ماه در یک تاریخ و بعد تاریخ عوض میشود...با توجه به اینکه مجرد هستم و 17 سال دارم و 2 سال هم میشه که پریود میشم...ممنون میشم اگه جواب بدین

9. new نوشته است: مرسی. اما حالا که من مجردم، رابطه ای هم نداشتم، بارداری وجود نداره!! چه عواملی می تونن باعث بالا رفتن/بودن مقادیر استروژن و پروژسترون بشن؟؟؟
    تخمک گذاری انجام نمیشه؟؟؟ یعنی من....؟؟
    اگه نظر دکتر هم همین بود، تخمدان پلی کیستیک یعنی یک مشکل حاد؟ قابل درمان هست؟  Confused  Sad

سلام ،
    اصلا جای نگرانی نیست، این بیماری در زنان شایع است . در صورت وجود این بیماری و تایید تشخیص با درمان بهبود می یابد.

10. naze_ironi نوشته است: سلام ..من مشکل نامنظم بودن پریود دارم....به طوری که حدود 3 ماه در یک تاریخ و بعد تاریخ عوض میشود...با توجه به اینکه مجرد هستم و 17 سال دارم و 2 سال هم میشه که پریود میشم...ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام ،
    در مورد زمان شروع قاعدگی در هر ماه ، با توجه به این نکته که تنظیم آن هورمونی است؛ تغییرات مختصر قابل انتظار است . ضمنا این تغییرات همانطور که بالا هم ذکر شد در دو طرف طیف بارداری (بلوغ و یائسگی) شایع است و مشکل خاصی را نشان نمی دهد .

11. سلام
    28سال دارم و مجرد.مدت 37 روز است که مدام پریود هستم  خونریزی کم میشود و 2 روز هم قطع شد ولی دوباره شروع شده و ادامه دارد.
    سونوگرافی رحم و ضمائم (تخمدانهاو...)و آدرنال دو طرف(غدد فوق کلیوی)انجام دادم که همه طبیعی بوده .
    آزمایشات خون هم دادم ...........
    wbc=6600,rbc=4.92,Hemogolobin=15.3,Hematocrit=46.5,m.c.v=94.5,m.c.h=31.1,m.c.h.c=32.9,rdw=13.8,mpv=8.0,platelets=324
    نتایج آزمایشهای هورمونی هم به صورت زیر بود:
    T3=1.6,T4=7.3,T3Resin Uptake(Elisa)=29.2'''''''''''TSH=6.0**********,F.S.H=4.1,L.H=5.5,Prolactin=21.5,Progesterone=0.21,Esteradiol(Estrogen)***=15
    منتظر تشخیص شما هستم .پیشاپیش از شما تشکر میکنم.

12. sayo نوشته است: سلام
    28سال دارم و مجرد.مدت 37 روز است که مدام پریود هستم  خونریزی کم میشود و 2 روز هم قطع شد ولی دوباره شروع شده و ادامه دارد.
    سونوگرافی رحم و ضمائم (تخمدانهاو...)و آدرنال دو طرف(غدد فوق کلیوی)انجام دادم که همه طبیعی بوده .
    آزمایشات خون هم دادم ...........
    wbc=6600,rbc=4.92,Hemogolobin=15.3,Hematocrit=46.5,m.c.v=94.5,m.c.h=31.1,m.c.h.c=32.9,rdw=13.8,mpv=8.0,platelets=324
    نتایج آزمایشهای هورمونی هم به صورت زیر بود:
    T3=1.6,T4=7.3,T3Resin Uptake(Elisa)=29.2'''''''''''TSH=6.0**********,F.S.H=4.1,L.H=5.5,Prolactin=21.5,Progesterone=0.21,Esteradiol(Estrogen)***=15
    منتظر تشخیص شما هستم .پیشاپیش از شما تشکر میکنم.

سلام ،
    با توجه به آزمایشات احتمال اختلال عملکرد غده تیروئید برای شما وجود دارد .
    با یک متخصص داخلی (فوق تخصص غدد) مشورت نمایید.

13. سلام
    ممنون از پاسخ ولی::::: آیا  اختلال در غده تیروئید باعث خونریزی میشود؟

14. sayo نوشته است: سلام
    ممنون از پاسخ ولی::::: آیا  اختلال در غده تیروئید باعث خونریزی میشود؟

بله،  یکی از اختلالات شایع همراه با اختلال قاعدگی هیپوتیروئیدی است و معمولا پس از درمان و طی 8-10 هفته قاعدگی هم به حالت طبیعی خود بر می گردد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. با سلام خدمت جناب دکتر
    مشکلی که من داشتم مربوط به نامزدم میباشد که از طرف ایشان مطرح میکنم
    خانم بنده 26 ساله حدوده 3 دوره هست که دوره پریودی ایشان 31 روزه شده
    از 2روز قبل یعنی 29 روز شروع به احساس پریودی میکنند ولی روز 31ام پریود میشوند
    لطفا بنده را راهنمایی کنید که نیاز به مراجعه به پزشک متخصص میباشد یا خیر؟
    در ضمن یک سوال دیگری نیز داشتم:
    من و خانومم  نزدیکی با هم نداشتیم(نامزدیم خوب) ولی در حد لمس کردن هم و غیر از عمل دخول کارهایی که در حین نزدیکی انجام میشد را انجام دادیم(تحریک کلیتوریس و ...) ، من متوجه شدم که نمیتوانم با تمام تلاشم با تحریک برخی نقاط (بجز جی) به ارگاسم برسانمشون
    خانم بنده هیچ آشنایی از اندام خودشان ندارند و شاید من بیشتر از ایشون میدونم
    سوالم این بود که خود ارضایی آیا کمکی به ایشان در شناخت نقاط حساس و همچنین تسلط بر تحریک این نقاط و در نتیجه کمک به من در تحریک آن نقاط میکند یا نه؟!!
    اگه نه روش دیگری پیشنهاد بدهید
    با تشکر
    من چون خانومم رو خیلی دوست دارم برا همین این مسائلشون هم برا خودم مهم میدونم تا کمکشون کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 11
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید