شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه 1   

جواب آزمایش بتا

1. سلام.
    متاسفانه بعد از گذشت 4 روز هنوز پریود نشدم. شرح رابطم رو در پست های قبلیم دادم.
    در روز 5/3 یعنی بعد از گذشت 7 روز از رابطم آزمایش بتا تیتر دادم. جواب آزمایش منفی بود و عدد بتا کوچکتر از 2 بود. با توجه به اینکه هنوز پریود نشدم و در دل و کمرم درد خفیفی دارم و ترشحاتم زیاد شده آیا هنوز احتمال بارداری وجود دارد؟؟ و نیاز به تکرار آزمایش در روزهای آتی هست؟؟ البته در زمان آزمایش حدود 10 ساعت مونده بود تا دقیقا 7 روز از زمان رابطم سپری بشه. در همین سایت مطالعه کردم که بهترین زمان انجام آزمایش 7- 10 روز بعد از رابطس. ممکنه که باردار باشم و هنوز آزمایش نتونسته باشه نشون بده؟؟
    در ضمن در زمان آزمایش دو روز بود که پریودم عقب افتاده بود و 5 روز بود که در دل و کمرم احساس درد میکردم.
    لطفا به من بگید چیکار کنم؟؟ این قضیه تاثیرات بدی روی زندگیم گذاشته و استرس مداوم دارم.
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست من
    ببینین ازمایش گراوین کیس یا همون بیبی چک باید 6-7روز بعد از زمان مورد انتظار پریودی باشه و ازمایشbhcgمعمولا رفرنسا متفاوت مینویسن اما معتبرترینش(ویلیامز)میگه5-6روز مونده به پریودی مورد انتظار و این ممکنه تا حتی 5-6روز بعد از پریودی مورد انتظار نشون بده و این احتمال هست که تا5-6روز بعد از تاریخ پریودیتون نشون بده بعد6-7روز احتمالش پایین میاد.
    بهتونم پیشنهاد میکنم استرس رو کنار بذارین چون موثر که نیست تاثیر منفی هم داره شما 6روز بعد از اخرین پرودی مورد انتظار دوبارهbhcgبدین منفی بود دیگه منتظر نمونین
    موفق باشین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. در صورتی که یک رابطه مشکوک داشته باشیم ( بدون دخول ) و آزمایش بتا دقیقا 11 روز پس از رابطه منفی باشه و عدد بتا 1 باشه. میشه مطمئن بود بارداری صورت نگرفته ؟

4. با سلام
    خیر.عدد بتا در صورتی که حاملگی صورت گرفته باشه روزی که فرد قراره پریود بعدیش اتفاق بیفته برابر 100 است و بعد از ان هر 48 ساعت 66% اضافه میشه.
    لطفا ازمایش در روز پریود دوره بعد تکرار شود.

5. سلام.12 روز پریودم عقب افتاده.تست دادم که تست بتا کمتر از 5 شده.یعنی چی؟

6. sahar101 نوشته است: سلام.12 روز پریودم عقب افتاده.تست دادم که تست بتا کمتر از 5 شده.یعنی چی؟

سلام دوست عزیز...
    باردار نیستید....

7. در صورتی که یک رابطه مشکوک داشته باشیم ( بدون دخول ) و آزمایش بتا دقیقا 11 روز پس از رابطه منفی باشه و عدد بتا 1 باشه (آزمایش رو 3 روزه مانده به شروع پریود دوره بعدی - یعنی روز 27 دوره-   دادیم). نباید بتا در این روز حداقل در بازه مشکوک باشه؟ یا بالاتر از عدد 1 باشه؟
    عدد بتا در خانم های غیر باردار حداقل چند است؟
    آیا بتا دقیقا از روزی که تخمک لقاح یافته به دیواره رحم بچسبد شروع به بالا رفتن می کند ؟ اگه جواب منفیه چه موقع ؟
    ممنون میشم با جواب به سوالاتم

8. majid_1363 نوشته است: در صورتی که یک رابطه مشکوک داشته باشیم ( بدون دخول ) و آزمایش بتا دقیقا 11 روز پس از رابطه منفی باشه و عدد بتا 1 باشه (آزمایش رو 3 روزه مانده به شروع پریود دوره بعدی - یعنی روز 27 دوره-   دادیم). نباید بتا در این روز حداقل در بازه مشکوک باشه؟ یا بالاتر از عدد 1 باشه؟
    عدد بتا در خانم های غیر باردار حداقل چند است؟
    آیا بتا دقیقا از روزی که تخمک لقاح یافته به دیواره رحم بچسبد شروع به بالا رفتن می کند ؟ اگه جواب منفیه چه موقع ؟
    ممنون میشم با جواب به سوالاتم

سلام...
    تیتر بتا دو تا سه هفته پس از لقاح بالا میره و برای تایید بارداری باید بالاتر از 50 باشه...
    حالا 11 روز بعد باید حداقل مشکوک به بارداری باشه مثلا تیتر بتا بالاتر از 10 باشه.پس این آزمایش میگه بارداری رخ نداره...
    بتا بعد از جایگزینی شروع به بالا رفتن میکنه اما باید به حد خاصی برسه تا بارداری ثابت بشه...
    برای تایید بارداری ترجیحا یک هفته بعد از تاخیر پریودی اقدام به آزمایش کنید...

9. سلام ...
    لانه گزینی دقیقا یا حدودا چند روز بعد از نزدیکی امکان دارد رخ دهد ؟
    بعد از لانه گزینی beta hcg  در خون شروع به بالا رفتن می کند ؟ یا قبل از آن ؟
    خون لکه بینی در لانه گزینی چه رنگیه ؟ و حداکثر چند روز دیده می شود؟ و لکه بینی چقدر خونریزی دارد؟
    ممنون

10. majid_1363 نوشته است: سلام ...
    لانه گزینی دقیقا یا حدودا چند روز بعد از نزدیکی امکان دارد رخ دهد ؟
    بعد از لانه گزینی beta hcg  در خون شروع به بالا رفتن می کند ؟ یا قبل از آن ؟
    خون لکه بینی در لانه گزینی چه رنگیه ؟ و حداکثر چند روز دیده می شود؟ و لکه بینی چقدر خونریزی دارد؟
    ممنون

دوست عزیز
    در مورد سوال قبلیتون باید عرض کنم متاسفانه پاسخ دوست قبلیم کمی اشکال داره و این که بتا بعد از 5 روز از لقاح میتونه نشان دهنده بارداری باشه و یا نه .حتی افرادی که مشکوک هستند به رابطتون میتونند به جواب یک هفته بعد از اربطه هم اعتماد کنند.اما در مورد رنج جواب هم باید عرض کنم باید برای تفسیر جواب آزمایشگاه به رنج رفرنسی که در برگه هر آزمایشگاه ثبت میشه نگاه کنید.علت این امر هم بخاطر تفاوت دستگاهها و حساسیت و ویژگی تست مورد نظره
    در مورد تستی که گفتید انجام شده و بعد از 11 روز از نزدیکی جوابش منفی بوده،میتونید بهش اعتماد کنید و حله

در مورد لانه گزینی هم باید بدونید که تا 48 ساعت بعد از آزاد شدن تخمک فرصت لقاح وجود داره و تا جایی که یادم میاد تا یک هفته بعد از اون هم لانه گزینی نهایت  دیگه صورت میگیره

در مورد خونریزی مربوط به لانه گزینی هم باید عرض کنم که همه این حالت رو تجربه نمیکنن و در خیلی از افراد نشانه ای دیده نمیشه.اگر هم رخ بده یک لکه بینی خفیفه عموما مثلا در حد شاید یکی دو بار دیدن خون کم.مگر اینکه لانه گزینی انجام بشه و بعد از یه مدتی دفع بشه که در اینصورت خونریزی بیشتر خواهد بود و روزهای ببیشتری میتونه طول بکشه که اون هم مبحث خودش رو داره

11. ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید :
    در صورتی که دقیقا در راس موعد پریودی خانمی که همیشه مدت پریودی او 3 روز می باشد  2 روز خونریزی ببیند و روز سوم شک کند و آزمایش خون بدهد و جواب آزمایش منفی باشد میشه مطمئن بود باردار نیست ؟
    (باید بگویم روزی که آزمایش خون داده دقیقا 18 روز پس از رابطه مشکوک می باشد)

( دلیلی که سوال پرسیدم اینه که  خانمم دقیقا پریودیش همیشه 3 روزه بوده ویک ماه بعد آزمایش خون بالا که گفتم در روز پریودیش به مدت 5 روز خونریزی میبیند  حالا این خون ریزی چیز دیگه نبوده و میشه مطمئن بود همون پریودی بوده ؟

12. majid_1363 نوشته است: ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید :
    در صورتی که دقیقا در راس موعد پریودی خانمی که همیشه مدت پریودی او 3 روز می باشد  2 روز خونریزی ببیند و روز سوم شک کند و آزمایش خون بدهد و جواب آزمایش منفی باشد میشه مطمئن بود باردار نیست ؟
    (باید بگویم روزی که آزمایش خون داده دقیقا 18 روز پس از رابطه مشکوک می باشد)

( دلیلی که سوال پرسیدم اینه که  خانمم دقیقا پریودیش همیشه 3 روزه بوده ویک ماه بعد آزمایش خون بالا که گفتم در روز پریودیش به مدت 5 روز خونریزی میبیند  حالا این خون ریزی چیز دیگه نبوده و میشه مطمئن بود همون پریودی بوده ؟

دوست عزیز
    تغییر در حجم خونریزی و روزهاش میتونه در اثر عوامل خیلی زیادی رخ بده و تنها علت اون بارداری نیست.حتی تغییر فصل یا بیماری شدید یا استرس میتونه این نظم رو به راحتی بهم بریزه و حجم رو تغییر بده
    آزمایشات بتا در آزمایشگاهها بعد از 5 روز از رابطه مشکوک کاملا معتبر هستند و نباید نگران باشید چون تست 18 روز بعد از رابطه مشکوک انجام شده

13. EliN20

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممکنه تست بتا بعد 20 روز از رابطه جواب منفی کاذب رو نشون بده؟
    من پریودام نامنظمه ولی اینبار 5 روز مونده به وقت پری قبلیم زیر شکمم سمت راست و کمرم به شدت درد میکرد بعد دو روز لکه بینی شدم حالت پریودی داشتم ولی نمیومد بعدش پریود شدم ولی خیلی کم البته بعضی وقتا اینطوری میشه! اما استرس دارم میشه بخاطر استرس بیش از حدی که کشیدم اینطوری بشم؟ من نامزدم و واقعا در حد مرگ نگرانم لطفا راهنمای کنید

14. EliN20 نوشته است: سلام ممکنه تست بتا بعد 20 روز از رابطه جواب منفی کاذب رو نشون بده؟
    من پریودام نامنظمه ولی اینبار 5 روز مونده به وقت پری قبلیم زیر شکمم سمت راست و کمرم به شدت درد میکرد بعد دو روز لکه بینی شدم حالت پریودی داشتم ولی نمیومد بعدش پریود شدم ولی خیلی کم البته بعضی وقتا اینطوری میشه! اما استرس دارم میشه بخاطر استرس بیش از حدی که کشیدم اینطوری بشم؟ من نامزدم و واقعا در حد مرگ نگرانم لطفا راهنمای کنید

دوست عزیز
    وقتی شما بعد از 20 روز از رابطه تست منفی داشتید دیگه نباید نگران بشید.این بی نظمی در پریود درخانم ها چیز نادری نیست و میتونه تحت تاثیر خیلی چیزها قرار بگیره اما این استرس زیاد شما کارو بدتر هم میکنه.یعنی باعث تغییر میزان خونریزی و تایمش هم میشه.سعی کنید از کاندوم استفاده کنید تا اینقدر استرس نداشته باشید خصوصا در ایام نامزدی

15. EliN20

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون که جواب دادین اخه درد تخمدان راستم واسه چیه میشه بگین؟ پریودم تموم شد ولی الان بازم درد دارم خیلی زیاد نیست ولی هست! کیستی هم تو سونوگرافی قبل پریودم نبود وقتی هم که یکم تحریک میشم یا به حد ارضا میرسم احساس درد دارم یکم. ممکنه عفونت باشه اگه نباشه چیه؟ نیاز به رفتن به دکتر هست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 5
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید