شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل در سیکل قاعدگی

1. sogand17 نوشته است: با سلام
    من تازه واردم نمیدونم اینجا باید سوال مطرح کرد؟
    من مدتیست هر چند ماهی  زمان پریودیم جلو میفته. مثلا دوبار در ماه . بعد از ده روز از گذشت اولین پریودی ، باز هم پریود مییشم. و درو سه روز اول هم خونریزی شدید خصوصا به صورت لخته است.. من چند سال پیش هم همینطور شدم به متخصص مراجعه کردم با دادن آزمایش هورمونی پزشک تشخیص داد که غده هیپوفید من بیش از حد ترشح میکنه.. قرص های خارجی به من داد که متاسفانه الان اسمش یادم نیست. چون گفتن قرص ایرانیش روی معده اثر داره و تهوع آوره و من با داشتن ناراحتی معده واسم مشکل بود قرص ایرانی مصرف کنم
    اون قرص خارجی ده عدد بود بعد از مصرف باز آزمایش دادم گفتن که خوب شدم.

حالا باز هم همون موارد پیش اومده و من خیلی نگرانم چون خواهرم هم قبلا این مورد داشت و با گذشت زمان دچار یائسگی زود رس شد
    فراموش کردم بگم از سینه من هم آب سفید رنگی میاد. و وقتی دچار استرس شدید یا ناراحتی خیلی بدی میشم سریع پریود میشم..

خواهشا راهنمایی کنید که آیا خطرناکه؟ چه کار کنم؟
    منتظر جوابتون هستم
    متشکرم

با سلام
    دوست عزیز یکی از علائم کیست تخمدان ، پریودهای زودرس و با توالی کم هست! یعنی شخص در یک ماه دوبار مثلاً پریود میشه!یا با هر استرسی دچار لکه بینی یا خونریزی محدود میشه از طرفی میگید این موضوع برای خواهرتون هم رخ داده و ایشون دچار یائسگی زودرس شدن و تا جائیکه میدونم یائسگی در اثر کاهش ترشحات هورمونی تخمدانها بوجود میاد لذا از این مطالب میشه نتیجه گرفت که شاید دچار کیست تخمدان هستید توصیه میکنم به متخصصین زنان مراجعه کرده تا ازاین منظر هم یک بررسی کامل بشید اما در کل یک چکاپ کامل از غدد رو انجام بدید متضرر نخواهید شد
    موفق باشید

2. sogand17

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    aliyan نوشته است:
    sogand17 نوشته است:

با سلام
    دوست عزیز یکی از علائم کیست تخمدان ، پریودهای زودرس و با توالی کم هست! یعنی شخص در یک ماه دوبار مثلاً پریود میشه!یا با هر استرسی دچار لکه بینی یا خونریزی محدود میشه از طرفی میگید این موضوع برای خواهرتون هم رخ داده و ایشون دچار یائسگی زودرس شدن و تا جائیکه میدونم یائسگی در اثر کاهش ترشحات هورمونی تخمدانها بوجود میاد لذا از این مطالب میشه نتیجه گرفت که شاید دچار کیست تخمدان هستید توصیه میکنم به متخصصین زنان مراجعه کرده تا ازاین منظر هم یک بررسی کامل بشید اما در کل یک چکاپ کامل از غدد رو انجام بدید متضرر نخواهید شد
    موفق باشید

سلام
    من قبلا سونو انجام داده بودم که خوشبختانه هیچ گون کیستی وجود نداشت.. به خاطر اون آب سفید رنگی که از سینه من میومد آزمایش هورمونی دادم که گفتند هورمونها بهم ریخته به خاطر غده هیپوفیز..
    من مشکلم اینه که از رفتن به پزرشک و مصرف دارم خیلی بیزارم یعنی باید اینقدر بیماری من حاد بشه که با اصرار خانواده به پزشک مراجعه کنم.
    اما ظاهرا چاره ای جز اینکار نیست

3. sogand17 نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    sogand17 نوشته است:

با سلام
    موفق باشید

سلام
    من قبلا سونو انجام داده بودم که خوشبختانه هیچ گون کیستی وجود نداشت.. به خاطر اون آب سفید رنگی که از سینه من میومد آزمایش هورمونی دادم که گفتند هورمونها بهم ریخته به خاطر غده هیپوفیز..
    من مشکلم اینه که از رفتن به پزرشک و مصرف دارم خیلی بیزارم یعنی باید اینقدر بیماری من حاد بشه که با اصرار خانواده به پزشک مراجعه کنم.
    اما ظاهرا چاره ای جز اینکار نیست

سلام دوست عزیز
    خب خدارو شکر که کیست نداریداما همونطور که خودتون هم گفتید همین بهم ریختگی هورمونها ،احتمالاً باعث این مسائل شما شده ! توصیه اکیدم اینه که موضوع رو پیگیری کنید دیگه چاره ای نیست باید به متخصصین مربوطه مراجعه کنید تا در آینده دچار معضلات حاد نشید!انشالله که مشکلتون بزودی حل میشه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. باسلام .دوستان لطفا جواب بدین نگرانم .
    من فروردین 92 بعلت پریود نشدن رفتن سونوگرافی .گفت تو تخمدان چپم کیست هست دکتر قرص ضد ارداری داد 3 بسته .گفت بعد اینکه تموم شد دوباره بیا .بعد 3 ماه رفتم در کمال ناباوری سونو گرافی نشون داد که اون کیست قبلی به طور کامل از بین رفته بجاش در تخمدان راستم کیست دیده شد .
    دکترم دوباره 3 بسته قرص ضدبارداری داد گفت مشکلت حل میشه .خلاصه قرصارو مصرف کردمو دیگه پریودام منظم بود سوم هر ماه .
    ولی این ماه نمیدونم چرا تاالان پریود نشدم !
    ضمنا مجردم وتاحالا هیچ رابطه جنسی نداشتم !
    بنظرتون برم دوباره دکتر وسونوگرافی؟یعنی دوباره کیست دارم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید