شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل خونریزی از مقعد

1. سلام دکتر عزیز،حدودا ده سال پیش سالی یک یا دوبار بعد از اجابت مزاج چند قطره خون از مقعدم خون می اومد ولی سال 1387 به خدمت سربازی رفتم و اونجا درد شدید مقعد گرفتم و بعد از اون هرماه درد و خونریزی کم از مقعد داشتم حدودا از یک سال پیش یک برجستگی از سمت چپ مقعدم به اندازه حدودا عدس در اومده و خونریزی خیلی کمه و یا چند ماه یه باره ولی ترشحات چرکی میده و شورتمو کثیف می کنه و چند روزیه اطراف مقعدم خارش شدید داره.راهنماییهای عمومی رو لطف کنید و یا اصلا مشکلم رو معرفی کنید.

2. emdad111 نوشته است: سلام دکتر عزیز،حدودا ده سال پیش سالی یک یا دوبار بعد از اجابت مزاج چند قطره خون از مقعدم می اومد ولی سال 1387 به خدمت سربازی رفتم و اونجا درد شدید مقعد گرفتم و بعد از اون هرماه درد و خونریزی کم از مقعد داشتم حدودا از یک سال پیش یک برجستگی از سمت چپ مقعدم به اندازه حدودا عدس در اومده و خونریزی خیلی کمه و یا چند ماه یه باره ولی ترشحات چرکی میده و شورتمو کثیف می کنه و چند روزیه اطراف مقعدم خارش شدید داره.راهنماییهای عمومی رو لطف کنید و یا اصلا مشکلم رو معرفی کنید.

سلام
    شما بواسیر یا همورئید دارین دوست عزیز
    1. در وهله ی اول بهتره ابتدا به یه متخصص داخلی مراجعه کنین تا به طور کامل ویزیت بشید و از شما اندوسکوپی و کلونوسکوپی به عمل بیاد تا سایر فاکتورها مثل بیماری های روده ی بزرگ، کبد، معده، چاقی و باقی مسایل کاملا معاینه بشن.
    2. در مرحله ی بعد برنامه ی غذایی تون رو به گونه ای تنظیم کنین که به یبوست دچار نشید، برای این منظور از بادام هندی، آب، میوه جات، سبزی جات، انجیر ، گلابی، غلات سبوس دار و حبوبات به مقدار زیاد استفاده کنین و سعی کنین تا میزان مصرف برنجتون رو کاهش بدین، ترجیحا برنجتونم با نون میل کنین. چای سیاه زیاد مصرف نکنین و اگر مصرف میکنین خیلی کم رنگ باشه و مسایلی از این دست. کلا مصرف فیبر رو در برنامه ی غذاییتون لحاظ کنین.
    3. ورزش کنین، اضافه وزن نداشته باشین، آب زیاد مصرف کنید، از نشستن‌ طولانی‌ مدت‌ در توآلت‌ خودداری‌ کنید و در اجابت مزاج هم عجله نکنیدو زور نزنید، سعی کنید اگه امکانش هست از توالت فرنگی استفاده کنید نه توالت ایرانی.
    4. احیانا اگه یبوست گرفتین بلافاصله از شیاف و مسهل های دیگه که در داروخانه ها موجودن، استفاده کنین تا دچار خونریزی نشید.
    5.بعد از اجابت مزاج، ناحیه رو به نرمی تمییز و خشک کنید.
    6. هر روز توی وان حمام آب ولرم + بتادین بریزین و 20 دقیقه توش استراحت کنین، این کار هم برای ضد عفونی کردن اون ناحیه خوبه و هم باعث تمیزیه.
    بواسیر با مراقب خوب میشه ولی اگه مواظب نباشید نیاز به عمل جراحی خواهد داشت.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام خسته نباشید
    مثل مشکل شما رو یکی از دوستان من هم داشت
    ایشون عمل کردن البته نمیدونم دیگه خودش خاست
    یا تجویز پزشک بود ولی تا یه ماه سختی داشت ولی گفتش حالا از هرلحاظ راحتم
    اینکه هردفعه بخایید با دیدن این علائم استرس پیدا کنید که نمیشه
    باز هم اگه پزشک تجویز کنه و عمل بشید
    سختیش یک یا چند ماهه
    امیدوارم کمک کرده باشم
    انشالله مشکلتون زود حل شه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام من 24 سالمه تازگیا متوجه شدم که در اطراف مقعد من جوشهای سر سفید زده اینا چی هست من خیلی نگرانم باید چیکار کنم؟نا گقته نماند من شقاق مقعد دارم راهنمایی کنید

5. با سلام
    من در کنار معقدم یک برجستگی به اندازه عدس هست ولی معقدم درد نمیکند و خون ریزی ندارد
    فقط همون برجستگیه
    لطفا منو راهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید