شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قاعدگی نامنظم و آزمایش پرولاکتین

1. من دختری 26 ساله هستم که مدت 3ماهه که پریود نشدم به دکتر مراجعه دکتر ازمایش نوشت.جواب اون به صورت زیر است:
           2.7     TSH
    323     prolaction
    2.2     Serum B-HCG
    ممنونمیشم اگه کمکم کنید و بگید مشکلم چیه و باید چیکار کنم.(ضمنا من قبلا نیز قاعدگیم نامنظم بود ولی در حد 1هفته)

2. ghodusi نوشته است:
    من دختری 26 ساله هستم که مدت 3ماهه که پریود نشدم به دکتر مراجعه دکتر ازمایش نوشت.جواب اون به صورت زیر است:
           2.7     TSH
    323     prolaction
    2.2     Serum B-HCG
    ممنونمیشم اگه کمکم کنید و بگید مشکلم چیه و باید چیکار کنم.(ضمنا من قبلا نیز قاعدگیم نامنظم بود ولی در حد 1هفته)

سلام
    واحد پرولاکتینتون در ازمایش چیه؟لطفا کانل بنویسین
    اگه واحد نانو باشه شما افزایش پرولاکتین دارین که باید حتما پزشکتون علت رو پیدا و درمان کنه اگرم میلی  باشه که نرماله
    بهرحال شما کامل بنویسید ازمایشتونو تا بشه راحت نظر داد
    موفق باشید

3. باسلام من26 ساله ومتاهل هستم سه سال پیش حاملگی پوچ داشتم که دوماهگی سقط کردم بعدازان باردارنشدم شوهرم واریکوسل داشت که عمل کرد والان کاملا خوبه منم همه چیزام خوب بودبجزپرولاکتین که بالا میره ولک بینی دارم که اصلا قطع نمیشه وباقرص داستینکس خوب میشه ولی بعدازحدود9ماه دوباره بالا میره وپریودام نامنظم میشه وبایک دوره داستینکس خوب میشه تا9ماه دیگه البته بین این نه ماه سونودادم وفولیکول21داشتم.
    ایااحتمال دارداصلاباردارنشوم؟
    علت بالا رفتن پرولاکتینم چیست؟(MRIهیچ مشکلی نداشت تیروییدم هم نرمال بودترشح ازسینه هم ندارم)

4. با سلام
    من الان 3 ساله به مشکل پرولاکتین برخوردم ابتدا دکتر به من قرص dostinex داد که پرولاکتینم به نرمال رسید بعد از 1 سال که دوباره تست دادم دوباره بالا رفته بود دکتر غدد به من اینبار قرص کابرگولین داد ولی هر دفعه که ازمایش میدم پرولاکتینم بالاتر رفته در ضمن همون 3 سال پیش یک تومور 3 میلی هم داشتم به نظر شما من قرصمو به همون distinexتغییر بدم؟

5. fahimeh8272 نوشته است: با سلام
    من الان 3 ساله به مشکل پرولاکتین برخوردم ابتدا دکتر به من قرص dostinex داد که پرولاکتینم به نرمال رسید بعد از 1 سال که دوباره تست دادم دوباره بالا رفته بود دکتر غدد به من اینبار قرص <a>کابرگولین</a> داد ولی هر دفعه که ازمایش میدم پرولاکتینم بالاتر رفته در ضمن همون 3 سال پیش یک تومور 3 میلی هم داشتم به نظر شما من قرصمو به همون distinexتغییر بدم؟

سلام

دوست من،
    قبلا یه توصیه‌هایی در مورد افزایش پرولاکتین در لینک زیر نوشتم.
    بنابراین،
    به شما هم توصیه می‌کنم ابتدا به متخصص غدد مراجعه کنید تا با درخواست MRI و تست تیروئید، در مورد آدنوم هیپوفیزی و هیپوتیروئیدیسم تشخیص بذاره.

خارج شدن مایع از پستان

6. سلام .خانم ghodusi.به نظر من شما جواب آزمايش رو به يك پزشك متخصص زنان نشون بدين اگه نرمال بود بايد علت هاي ديگه رو بررسي كرد. احتمالا شما داراي اضافه وزن نيستيد ؟ مخصوصا ناحيه شكمي؟.... تجربه خودم ..من هم در زمان مجردي كه خيلي چاق بودم هر 3الي 4 ماه اونم با قرص و آمپول پريود ميشدم .يه دكتر متخصص زنان با تجربه بهم گفت به خاطراينكه چربي دور تخمدانها جمع شده تخمدانها تنبل شده .. واقعا راست مي گفت الان كه وزنم بهتر شده مرتب پريود ميشم . حتي وقتي شكمم يه مقدار با ورزش و رژيم كوچكتر ميشه سيكل ماهيانه ام از 32 روز به 28 ميرسه.

7. سلام
    من یه سوال دارم , من سه روز پیش عادت ماهانه ام تموم شده ولیی از وقتی که تموم شده هر روز حتی شده یه قطره خون ریزی دارم به نظر شما من الان مشکل خاصی دارم یا طبیعی هست ؟

8. سلام
    من چهارشنبه پریودم تموم شد و دو روز پاک بودم . ولی از دیروز ظهر لکه بینی دارم ، که لکه ها خیلی آبکی و قهوه ای رنگ هستن . می خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه . در ضمن من قرض فولآیرون هر شب و قرص centrum هر روز استفاده می کنم . قبلا هم سابقه لکه بینی نداشتم . قرصای ضد بارداری هم استفاده نمی کنم . منتظر جوابتون هستم .

با تشکر

9. سلام.من 3 ماهه عروسي كردم.مبتلا به تنبلي تخمدان هستم.با مصرف دارو خوب شدم الان بعد 3 سال دوباره مبتلا شدم.دكتر بهم قرص متفورمين و مدروكسي پروژسترون داد.كه 1 ماه خوردم ولي معدم به متفورمين حساسيت نشون داد.ماه دوم فقط پروژسترون خوردم.ولي اين ماه كلا هيچ كدوم رو نخوردم.و الان پريود نشدم.الان 6 روز تاخير كرده.علتش چيه؟واسه قطع قرص هاست؟من بايد چيكار كنم خيلي نگرانم.بي بي چك هم گذاشتم و بادار نيستم

10. ID_zahra72 نوشته است: سلام
    من یه سوال دارم , من سه روز پیش عادت ماهانه ام تموم شده ولیی از وقتی که تموم شده هر روز حتی شده یه قطره خون ریزی دارم به نظر شما من الان مشکل خاصی دارم یا طبیعی هست ؟

با سلام شما باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید احتمالا مشکل هورمونی بوجود امده و نگران نباشید وبراحتی درمان میشه.

11. jahad3 نوشته است: سلام
    من چهارشنبه پریودم تموم شد و دو روز پاک بودم . ولی از دیروز ظهر لکه بینی دارم ، که لکه ها خیلی آبکی و قهوه ای رنگ هستن . می خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه . در ضمن من قرض فولآیرون هر شب و قرص centrum هر روز استفاده می کنم . قبلا هم سابقه لکه بینی نداشتم . قرصای ضد بارداری هم استفاده نمی کنم . منتظر جوابتون هستم .

با تشکر

با سلام شما باید به پزشک  متخصص زنان مراجعه کنیدتا علت لکه بینی مشخص بشه  و داروهایی که استفاده میکنید تقویتی ومکمل هستند و ربطی به لکه بینی نداره.

12. negar_m نوشته است: سلام.من 3 ماهه عروسي كردم.مبتلا به تنبلي تخمدان هستم.با مصرف دارو خوب شدم الان بعد 3 سال دوباره مبتلا شدم.دكتر بهم قرص متفورمين و مدروكسي <a>پروژسترون</a> داد.كه 1 ماه خوردم ولي معدم به متفورمين حساسيت نشون داد.ماه دوم فقط <a>پروژسترون</a> خوردم.ولي اين ماه كلا هيچ كدوم رو نخوردم.و الان پريود نشدم.الان 6 روز تاخير كرده.علتش چيه؟واسه قطع قرص هاست؟من بايد چيكار كنم خيلي نگرانم.بي بي چك هم گذاشتم و بادار نيستم

با سلام اگراحتمال  بارداری رد بشه تاخیر پریودتون بخاطر تنبلی تخمدان هست وخواهشا هیچ دارویی رو خودسر قطع نکنید وخودسر هم مصرف نکنید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید .

13. سلام میشه کمکم کنید  من مجردم.
    من تاریخ اخرین پریودیم27/7/92 بوده اکثر مواقعه پریودم منظم یعنی با چند روز تاخیر.دوره ام 28 گاهی 32 هست الان از 13/7 ورزش ایروبیک انجام میدم اون ماه پریود شدم اما این ماه هیچ خبری نیست البته گاهی ورزش های دراز ونشست اینها هم انجام میدم طوری که عضلات شکمم جمام میشه
    من دیروز وشب قبلا رو هم رفته 4 تا ال دی خوردم که شاید پریود بشم بازم خبری نیست. ازانواع رغفران این چیزها هم استفاده کردم البته ما در خانواده سابقه کیست تخمدان داشتیم
    ممنون خواهشا راهنماییم کنید اگه نشدم از امپول پروژسترون میتونم استفاده کنم چطوری باید مصرف کنم ؟ چند تا؟

14. سلام یه سوال داشتم من قرص کابرگولین میخورم نحوه مصرفم هم نصف قرص هرجمعه قبل از خواب.حالا این ماه تاخیر در پریود داشتم روز سه شنبه هفته قبل آمپول پروژسترون مصرف کردم ولی هموز پریود نشدم آیا مشکلی هست؟!

15. samira_m311 نوشته است: سلام میشه کمکم کنید  من مجردم.
    من تاریخ اخرین پریودیم27/7/92 بوده اکثر مواقعه پریودم منظم یعنی با چند روز تاخیر.دوره ام 28 گاهی 32 هست الان از 13/7 ورزش ایروبیک انجام میدم اون ماه پریود شدم اما این ماه هیچ خبری نیست البته گاهی ورزش های دراز ونشست اینها هم انجام میدم طوری که عضلات شکمم جمام میشه
    من دیروز وشب قبلا رو هم رفته 4 تا ال دی خوردم که شاید پریود بشم بازم خبری نیست. ازانواع رغفران این چیزها هم استفاده کردم البته ما در خانواده سابقه کیست تخمدان داشتیم
    ممنون خواهشا راهنماییم کنید اگه نشدم از امپول <a>پروژسترون</a> میتونم استفاده کنم چطوری باید مصرف کنم ؟ چند تا؟

سلام

تمایل شما برای مصرف خودسرانه‌ی دارو منو متعجب می‌کنه دوست من!
    شما عنوان کردید که سیکل قاعدگی 28 - 32 روزه دارید
    و اگه بخوایم چرتکه بندازیم و روی کاغذ هم حساب کنیم قاعدتا بایستی تا اواخر آبان منتظر پریود بمونید و اگه 10 روز زمان انتظار! رو هم به اون اضافه کنیم طبیعتا شما باید تا 10ام آذر ماه منتظر بمونید
    و من نمی‌دونم چرا 4 تا ال‌دی مصرف کردید و دست به زعفران و ... شدید!
    دوست من،
    با این گرفتاری‌ها و استرس‌های روزمره
    اساسا تا 10 روز تأخیر امری نرمال محسوب می‌شه؛ منم که جای شما باشم ممکنه تأخیر داشته باشم!
    اما در صورت بیشتر شدن این تایم
    شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا ابتدا علت این تأخیر مشخص بشه بعد درمان دارویی صورت بگیره.
    در حال حاضر
    تا آخر این هفته منتظر بمونید اگه نتیجه گرفتید! که هیچ
    در غیر اینصورت بایستی به متخصص مراجعه کنید تا با

- انجام سونو
    - درخواست تست
    - معاینه‌ی بالینی
    - و ...

در مورد علت تأخیر تشخیص بذارن.
    این علل احتمالی شامل

- وجود کیست تخمدان
    - اختلال هورمون پرولاکتین
    - استرس و درگیری‌های ذهنی