شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. با سلام و خسته نباشید ممنون که وقت میذارید..بله من در مورد OTبا پزشکم حرف زدم و ایشان گفتن نه مشکلی نیست و سونو ننوشتن..من بعداز6روز تاخیر به مدت3 روز خونریزی و 2روزبعدم لکه بینی داشتم. پریود های من همیشه منظم بوده و قبل از عکس رنگی10روز طول میکشید اما بعد از عکس،7 روز شده و این ماه هم که به این شکل. حالا به خاطر کیستم5روز هست قرص ال دی مصرف میکنم اما به شدت سمت چپ شکمم (تخمدان چپ)درد میکنه بعضی وقت ها هم سمت راست و کمی هم حالت تهوع دارم(ممکنه بخاطرقرص باشه)..به نظر شما که امکان بارداری وجود نداره با وجود خونریزی که داشتم؟ و سوال دیگه دکتر خوب برای لاپراسکوپی میشناسید؟

2. سوال دیگه من از شما اینه ایا کسانی هستند این قبیل قرصهای که گفتین رو خوردن وبارداری موفقی داشتن؟من اگه تحت درمان باشم مشکلم حل خواهد شد ؟ در پستهای قبل بعضی نوشته بودند که با مصرف قرص و حتی امپول تخمکها تبدیل به کیست شدن ؟از اونجای که تو شهر ما دکتر خوب نیست نمیدونم باید به کی اعتماد داشته باشم

3. yalda6559 نوشته است: با سلام و خسته نباشید ممنون که وقت میذارید..بله من در مورد OTبا پزشکم حرف زدم و ایشان گفتن نه مشکلی نیست و سونو ننوشتن..من بعداز6روز تاخیر به مدت3 روز خونریزی و 2روزبعدم لکه بینی داشتم. پریود های من همیشه منظم بوده و قبل از عکس رنگی10روز طول میکشید اما بعد از عکس،7 روز شده و این ماه هم که به این شکل. حالا به خاطر کیستم5روز هست قرص ال دی مصرف میکنم اما به شدت سمت چپ شکمم (تخمدان چپ)درد میکنه بعضی وقت ها هم سمت راست و کمی هم حالت تهوع دارم(ممکنه بخاطرقرص باشه)..به نظر شما که امکان بارداری وجود نداره با وجود خونریزی که داشتم؟ و سوال دیگه دکتر خوب برای لاپراسکوپی میشناسید؟

سلام

به نظر من، HSGتون رو به یه متخصص زنان دیگه هم نشون بدید و در مورد OT نظر ایشون رو هم جویا بشید.
    اما پاسخ:
    شما مادامی‌که برای رفع کیست‌‌ تخمدان از قرص‌های ضدبارداری (در مورد شما ال‌دی) استفاده می‌کنید، امکان بارداری تقریبا وجود نداره.
    معرفی پزشک تبلیغات محسوب می‌شه و این خلاف قوانین تالارمون هست.
    توصیه می‌کنم از سیستم نوبت‌دهی آنلاین دانشگاه‌های علوم پزشکی (اگه تهران تشریف دارید مثلا دانشگاه شهید بهشتی) استفاده کنید؛ با این سیستم به متخصصین هیئت علمی دانشگاه‌‌ دسترسی خواهید داشت.

4. saeedh نوشته است: سوال دیگه من از شما اینه ایا کسانی هستند این قبیل قرصهای که گفتین رو خوردن وبارداری موفقی داشتن؟

سلام

آره! اگه تالارمون رو بگردید نمونه‌های متعددی رو پیدا می‌کنید!
    این خط درمان‌هایی که نوشتم از جمله روتین‌ترین‌ خط درمان‌ها هستن!

نقل قول: من اگه تحت درمان باشم مشکلم حل خواهد شد ؟

شما باید تحت نظر پزشک باشید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید؛ و صد البته که بایستی صبر رو هم چاشنی کار کنید.

نقل قول: در پستهای قبل بعضی نوشته بودند که با مصرف قرص و حتی امپول تخمکها تبدیل به کیست شدن ؟از اونجای که تو شهر ما دکتر خوب نیست نمیدونم باید به کی اعتماد داشته باشم

این دیگه از اون حرفاست!
    خود فرد قادر نیست تشخیص بده که فرضا مصرف قرص باعث ایجاد کیست شده دوست من!
    در ضمن،
    تخمک به کیست تبدیل نمی‌شه! فولیکول هستش که در صورت عدم رهاسازی تخمک، این پتانسیل رو داره که به کیست تبدیل بشه.
    همچنین،
    قرار نیست همه‌ی سایدافکت‌های یه دارو فرد مصرف‌کننده رو درگیر کنه! + این‌که ایجاد کیست تخمدان از جمله‌ سایدافکت‌های Metformin گزارش نشده.

اجازه بدید با جمله‌ی آخرتون موافق نباشم!
    به هر حال ...
    ظاهرا قم تشریف دارید؛ اگه امکانش هست، می‌تونید چند ساعتی بیشتر وقت بذارید و به متخصصی در تهران مراجعه کنید. هر چند که از نظر من ابدا نیازی نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام دوباره به شما دوست گرامی ببخشید من زیاد برام سوال پیش میاد ایا فولیکول ریز به کیست تبدیل میشه مثلا مثل من که فولیکول 5mدارم ؟

6. saeedh نوشته است: سلام دوباره به شما دوست گرامی ببخشید من زیاد برام سوال پیش میاد ایا فولیکول ریز به کیست تبدیل میشه مثلا مثل من که فولیکول 5mدارم ؟

سلام

آره، این امکان وجود داره.
    بنا به هر دلیلی که فولیکول در رهاسازی تخمک موفق نباشه، این امکان وجود داره که اون فولیکول به کیست تبدیل بشه.
    البته معمولا کیست‌های با سایز کوچک خودشون تحلیل می‌رن و نیاز به مداخله‌ی پزشکی و انجام اقدام خاصی ندارن.

در مورد فولیکول و سرنوشت تخمک + نکات کنکوری! قبلا در لینک زیر توضیح دادم.

فولیکول تخمدان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. میشه کیستهای کوچک باعث نامنظمی پریود بشن؟

8. سلام
    من دوره پریودام 25روزه است.آخرین پریودم 26مهر بود.روزهای12و14 پریود آمپول hcg زدم.باید 20آبان پری میشدم روز 21و27 آبان از بیبی چک استفاده کردم ولی منفی بود حالا می خوام بدونم چقدر میشه به بیبی چک مطمئن بود و یا دلیل خاصی برای پریود نشدنم وجود داره(در ضمن من پریودای نامنظمی داشتم اما 4-5 ماهی می شد که با خوردن قرصهای متفورمین-بروموکرپتین وحتی زدن آمپول اچ سی جی دوره قبل منظم شده بودم)

9. saeedh نوشته است: میشه کیستهای کوچک باعث نامنظمی پریود بشن؟

سلام

پاسخ شما مثبته دوست من.

10. kiyana4123 نوشته است: سلام
    من دوره پریودام 25روزه است.آخرین پریودم 26مهر بود.روزهای12و14 پریود آمپول hcg زدم.باید 20آبان پری میشدم روز 21و27 آبان از بیبی چک استفاده کردم ولی منفی بود حالا می خوام بدونم چقدر میشه به بیبی چک مطمئن بود و یا دلیل خاصی برای پریود نشدنم وجود داره(در ضمن من پریودای نامنظمی داشتم اما 4-5 ماهی می شد که با خوردن قرصهای <a>متفورمین</a>-بروموکرپتین وحتی زدن آمپول اچ سی جی دوره قبل منظم شده بودم)

سلام

بی‌بی‌چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اطمینانه
    همچنین،
    شما می‌تونید به آزمایشگاه مراجعه کنید و تست بتا هم بدید تا این اطمینان 100 درصدی بشه.
    مصرف بروموکریپتیـن نشون می‌ده که در هورمون پرولاکتین اختلال وجود داره
    و همین اختلال هورمونی دم‌ دست‌ترین دلیل برای اختلال در قاعدگی شماست.
    در صورت منفی بودن تست‌ بتا
    به متخصص (غدد یا زنان) مراجعه کنید تا مجددا تست درخواست بشه.

11. سلام
    بعد از زدن امپول hcpدکتر گفتن که آمپول برعکس عمل کرده وتبدیل به کیست شده یعنی ممکنه آمپول برعکس عمل کنه وتبدیل به کیست بشه ودر ضمن ممکنه کیست در مدت 20/30روز چند برابر بشه؟

12. ببخشید یه سوال دیگه داشتم یعنی کیست ممکنه باعثه نازایی بشه اخه ما6ماه میشه که واسه بارداری اقدام کردیم وهیچ نتیجه ای نگرفتیم وهر ماه که به پزشک مراجعه میکنیم یه مشکله جدید برامون پیدا میکنه

13. mehran25 نوشته است: سلام
    بعد از زدن امپول hcpدکتر گفتن که آمپول برعکس عمل کرده وتبدیل به کیست شده یعنی ممکنه آمپول برعکس عمل کنه وتبدیل به کیست بشه ودر ضمن ممکنه کیست در مدت 20/30روز چند برابر بشه؟

سلام

پزشک شما با مشاهده‌ی سونو این توضیح رو دادن یا صرفا حدس زدن!؟
    تا جایی که یادم میاد
    همسر شما سیکل فوق‌العاده نامنظمی داشتن و در پروسه‌ی تخمک‌گذاری ایشون مشکل وجود داشت و باز اگه اشتباه نکنم ایشون دارای تخمدان پلی‌کیستیک هستن
    اما دوست من،
    در مورد افراد PCOD آمپول HCG نبایستی تجویز بشه!  
    برای کیست‌ تخمدان این امکان وجود داره که افزایش سایز داشته باشه و تشخیص این مورد منوط به انجام سونو و گزارش اون هستش نه حدس و گمان و غیب‌گویی!

نقل قول:
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم یعنی کیست ممکنه باعثه نازایی بشه اخه ما6ماه میشه که واسه بارداری اقدام کردیم وهیچ نتیجه ای نگرفتیم وهر ماه که به پزشک مراجعه میکنیم یه مشکله جدید برامون پیدا میکنه

ببین مهران جان،
    قریب به یه سال و شایدم بیشتره که من به شما گفتم همسرتون مشکوک به PCOD هستن و در اولین فرصت به متخصص مراجعه کنید تا ایشون ویزیت بشن؛ اما شما با خجالت کشیدن‌های بی‌مورد! و با وقفه‌های طولانی پیگیری کردید و این می‌شه که زمان رو برای درمان از دست می‌دید!
    الان هم زیاد جای نگرانی نیست
    اصولا اگه تا یه سال برای بارداری اقدام بشه اما نتیجه حاصل نشه، اون‌وقت می‌شه یه کوچولو نگران شد!
    همسر شما حتما تحت نظر پزشک باشن تا ایشون با پیدا کردن علت (علل) زمینه‌ای، به موقع برای درمان اقدام کنن.
    توصیه می‌کنم خودتون هم به ارولوژیست مراجعه و برای اسپرموگرافی اقدام کنید.

14. m1989 نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام

سلام

تا جایی که یادم میاد
    همسر شما سیکل فوق‌العاده نامنظمی داشتن و در پروسه‌ی تخمک‌گذاری ایشون مشکل وجود داشت و باز اگه اشتباه نکنم ایشون دارای تخمدان پلی‌کیستیک هستن
    اما دوست من،
    برای کیست‌ تخمدان این امکان وجود داره که افزایش سایز داشته باشه و تشخیص این مورد منوط به انجام سونو و گزارش اون هستش نه حدس و گمان و غیب‌گویی!

نقل قول:
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم یعنی کیست ممکنه باعثه نازایی بشه اخه ما6ماه میشه که واسه بارداری اقدام کردیم وهیچ نتیجه ای نگرفتیم وهر ماه که به پزشک مراجعه میکنیم یه مشکله جدید برامون پیدا میکنه

ببین مهران جان،
    قریب به یه سال و شایدم بیشتره که من به شما گفتم همسرتون مشکوک به PCOD هستن و در اولین فرصت به متخصص مراجعه کنید تا ایشون ویزیت بشن؛ اما شما با خجالت کشیدن‌های بی‌مورد! و با وقفه‌های طولانی پیگیری کردید و این می‌شه که زمان رو برای درمان از دست می‌دید!
    اصولا اگه تا یه سال برای بارداری اقدام بشه اما نتیجه حاصل نشه، اون‌وقت می‌شه یه کوچولو نگران شد!
    همسر شما حتما تحت نظر پزشک باشن تا ایشون با پیدا کردن علت (علل) زمینه‌ای، به موقع برای درمان اقدام کنن.

سلام

ممنون دوست من که تو این مدت همیشه پاسخگویه مشکلات ما بودین بله دکتر با سونو گفتن که کیستشون چند برابر شده یعنی تو 20/30روز این اتفاق ممکنه بیفته؟

در ضمن فقط یک بسته داروی ال دی تجویز کردن یعنی واقعا" جای زیاد نگرانی نیست؟
    یه مدت از حامله بودن میترسیدم الانم مشکله نازایی اسیرمون کرده
    بازم خیلی خیلی ممنون از شما دوست عزیز

15. mehran25 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام

سلام

تا جایی که یادم میاد
    اما دوست من،

نقل قول:

ببین مهران جان،

سلام

ممنون دوست من که تو این مدت همیشه پاسخگویه مشکلات ما بودین بله دکتر با سونو گفتن که کیستشون چند برابر شده یعنی تو 20/30روز این اتفاق ممکنه بیفته؟

در ضمن فقط یک بسته داروی ال دی تجویز کردن یعنی واقعا" جای زیاد نگرانی نیست؟
    یه مدت از حامله بودن میترسیدم الانم مشکله نازایی اسیرمون کرده
    بازم خیلی خیلی ممنون از شما دوست عزیز

سلام

خدمت شما عرض کردم که آره، این امکان وجود داره.

ضمن این‌که باید تصریح کنم که
    در ایامی که همسرتون ال‌دی مصرف می‌کردن امکان بارداری تقریبا وجود نداشته!
    توصیه می‌کنم

• مصرف اسید فولیک سه ماه قبل از بارداری فراموش نشه؛
    • نزدیکی‌های رو روز در میان در ایام تخمک‌گذاری انجام بدید؛ و در آخر
    • دوره‌ی درمان رو تکمیل کنید و تحت نظر پزشک‌تون باشید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

هر مشکلی که سرمون میاد عمدتا ناشی از تصمیماتی هستش که خودمون می‌گیریم دوست من!
    حداقل من‌بعد سعی کنید در مواردی که اطلاعات کمی دارید (نه صرفا در این مورد، در همه‌ی امورات زندگی) به مشاوره‌هایی که برای شما ارائه می‌شه، بیشتر توجه کنید!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 18
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید