شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلال شدید قاعدگی

1. sisi66

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ببخشین بنده مجردم و  همیشه پریود نامنظم بوده یعنی نه تعداد روزها مشخص بوده و نه زمان پریود.بعضی اوقاتم منظم!

حدود 2/5 ماه قطع قاعدگی داشتم ، ولی توی این مدت به اندازه 3 روز لکه بینی خیلی کم داشتم بعدش قطع شد .

یک مرتبه سالها پیش 2 بار در یک ماه پریود شدم و با مصرف قرص زرد رنگی در 21 شب پریودم منظم شد.

یکبار دیگه 5 سال پیش به علت ادامه پریود تا 15 روز به پزشک مراجعه کردم و با خوردن داروی هورمونی ویتاگنوس درمان شدم.

مجددا مهر ماه سال 91 به علت ادامه خونریزی و طول کشیدن پریود به دکتر مراجعه کردم و برام آزمایش پرولاکتین نوشتن که متاسفانه مسئول آزمایشکاه شب این آزمایش رو از ازم گرفته بودن و همچنین علی رغم استرسی که داشتم و گفتن این عوامل میتونه تو جواب آزمایش تاثیر بذاره که جواب آزمایش:
    n g/ml prolactin = 50.7بود.

بعد اون ماجرا تا امسال خوب بودم .ولی امسال از 2/5 ماه پیش با قطع پریود مواجه شدم.

سوالم اینه :

الان حدود 9 روزه پریودم ولی از 5 روز پیش خونریزیم شدیده و من بشدت نگرام و اصلا خوب نمیشه  خونی که دارم خیلی روان هست ولی سوخته و سیاهه و اصلا درد هم ندارم و مشکل جسمی هم ندارم  و بخاطر ترس از خونریزی شدید 2 روزه ، روزی 40 قطره ویتاگنوس میخورم.چرا خونریزیم شدیده؟چیکار کنم تموم بشه؟

اگر میشه منو راهنمایی کنین.ممنون

2. با عرض سلام, ممکنه شما اختلال هورمونی داشته باشی که برای مشخص شدن به متخصص غدد مراجعه کن برات آزمایش انجام میدن و اگر مشکل هورمونی باشه با دارو رفع میشه اما اگر تو ازمایش پزشکتون گفت که مشکل نداری به نظرم باید تحت نظر یک متخصص زنان قرار بگیری تا رحم و تخمدان هات مورد بررسی قرار بگیره و احتمال وجود کیست هم رد بشه, موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sisi66 نوشته است: سلام ببخشین بنده مجردم و  همیشه پریود نامنظم بوده یعنی نه تعداد روزها مشخص بوده و نه زمان پریود.بعضی اوقاتم منظم!

حدود 2/5 ماه قطع قاعدگی داشتم ، ولی توی این مدت به اندازه 3 روز لکه بینی خیلی کم داشتم بعدش قطع شد .

یک مرتبه سالها پیش 2 بار در یک ماه پریود شدم و با مصرف قرص زرد رنگی در 21 شب پریودم منظم شد.

یکبار دیگه 5 سال پیش به علت ادامه پریود تا 15 روز به پزشک مراجعه کردم و با خوردن داروی هورمونی ویتاگنوس درمان شدم.

مجددا مهر ماه سال 91 به علت ادامه خونریزی و طول کشیدن پریود به دکتر مراجعه کردم و برام آزمایش پرولاکتین نوشتن که متاسفانه مسئول آزمایشکاه شب این آزمایش رو از ازم گرفته بودن و همچنین علی رغم استرسی که داشتم و گفتن این عوامل میتونه تو جواب آزمایش تاثیر بذاره که جواب آزمایش:

بعد اون ماجرا تا امسال خوب بودم .ولی امسال از 2/5 ماه پیش با قطع پریود مواجه شدم.

سوالم اینه :

الان حدود 9 روزه پریودم ولی از 5 روز پیش خونریزیم شدیده و من بشدت نگرام و اصلا خوب نمیشه  خونی که دارم خیلی روان هست ولی سوخته و سیاهه و اصلا درد هم ندارم و مشکل جسمی هم ندارم  و بخاطر ترس از خونریزی شدید 2 روزه ، روزی 40 قطره ویتاگنوس میخورم.چرا خونریزیم شدیده؟چیکار کنم تموم بشه؟

دوست عزیز
    شما باید در گام اول به متخصص زنان مراجعه کنید و یک سونوگرافی و ازمایشات هورمونی خصوصا پرولاکتین رو انجام بدید.این تاخیرهای زیاد و بعد یکباره پریود شدن و با مدت طولانی میتونه ناشی از تنبلی تخمدان هم باشه و یا همین اثر افزایش پرولاکتین که حتی مانع باردار شدن هم میتونه بشه تا بازه ای که بالاست و اختلال قاعدگی نتیجه ای که الان براتون به همراه داره.

علت اینکه باید به متخصص مراجعه کنید اینه که برای تنبلی تخمدان اگر وجود داشته باشه باید از الان شروع به درمان کنید چون در آینده واقعا میتونه باروریتون رو تحت تاثیر بداره.اون قرصهای زرد رنگ هم ال دی بوده  وبرای تحریک تخمدانها و فولیکولهاست برای آزادا کردن منظم تخمک و کمک به کار منظم تخمدان.عموما در 3 دوره تجویز میشه و یا حتی بسته به شرایط قرصهای یگه هم اضافه میشن

در مورد قطع و کم شدن خونریزی هم میتونید قرص مفنامیک اسید یا ضدالتهابها مثل ایبوپروفن یا ژلوفن رو هر 8 ساعت یک عدد بخورید.در نهایت قرص  ترنسید اسید   که میتونه خونریزی رو بند بیاره یا به شدت کم کنه که البته داروخونه فقط با نسخه پزشک در اختیارتون میذاره وروزی یکی میتونید بخورید اما علت اینکه زیاد توصیه نمیشه اینکه در خونریزی بعدی ممکن چند روز اول شدید دچار خونریزی بشید
    پیگیری و دزمان زیر نظر متخصص بهتر از درمان خودتون و مصرف خودسرانه دارو
    سالم باشید

4. با سلام.آیا کسی که پریود شده و پریودش یک روز تاخیر داشته و خون خییلیی خیلیی کم میاد و تیره رنگه آیا ممکنه ربطی به بارداری داشته باشه و باردار باشم؟؟؟؟تو رو خدا جواب بدید....

5. nazanin1372 نوشته است: با سلام.آیا کسی که پریود شده و پریودش یک روز تاخیر داشته و خون خییلیی خیلیی کم میاد و تیره رنگه آیا ممکنه ربطی به بارداری داشته باشه و باردار باشم؟؟؟؟تو رو خدا جواب بدید....

دوست عزیز
    اینطور که از سوال شما برمیاد،شما رابطه داشتید و ان هم نه با همسرتون و حالا نگرانی از بارداری دارید.بهتر بدونید برای بهتر پاسخ دادن به سوال شما بهتره بگید چه روزی از سیکل رابزه داشتید و تخلیه کامل داشتید یا با جلوگیری بوده و سایر موارد.
    بعلاوه اینکه پریود با یکروز تاخیر رخ بده دلیلی بر حاملگی نیست و اینکه روز اول کم باشه م دلیلی نمیشه چون بعضی افراد روزهای اول با این شرحی که شما گفتید لکه بینی دارن و بعد خونریزی روان شروع میشه
    بهتره استرستون رو کنترل کنید تا روی سیکلتون تاثیر نذاره و بیش از پیش باعث نگرانیتون نشه.اگر در نهایت خونریزی روان نشد و خودتون به نوع رابطه تون خیلی شک دارید،برای اطمینان تست بتا بدید که باید برای انجامش به آزمایشگاه مراجعه کنید و بسیار دقیقه

6. sisi66

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sepideh90 نوشته است:
    sisi66 نوشته است: سلام ببخشین بنده مجردم و  همیشه پریود نامنظم بوده یعنی نه تعداد روزها مشخص بوده و نه زمان پریود.بعضی اوقاتم منظم!

سوالم اینه :

دوست عزیز
    شما باید در گام اول به متخصص زنان مراجعه کنید و یک سونوگرافی و ازمایشات هورمونی خصوصا پرولاکتین رو انجام بدید.این تاخیرهای زیاد و بعد یکباره پریود شدن و با مدت طولانی میتونه ناشی از تنبلی تخمدان هم باشه و یا همین اثر افزایش پرولاکتین که حتی مانع باردار شدن هم میتونه بشه تا بازه ای که بالاست و اختلال قاعدگی نتیجه ای که الان براتون به همراه داره.

علت اینکه باید به متخصص مراجعه کنید اینه که برای تنبلی تخمدان اگر وجود داشته باشه باید از الان شروع به درمان کنید چون در آینده واقعا میتونه باروریتون رو تحت تاثیر بداره.اون قرصهای زرد رنگ هم ال دی بوده  وبرای تحریک تخمدانها و فولیکولهاست برای آزادا کردن منظم تخمک و کمک به کار منظم تخمدان.عموما در 3 دوره تجویز میشه و یا حتی بسته به شرایط قرصهای یگه هم اضافه میشن

در مورد قطع و کم شدن خونریزی هم میتونید قرص <a>مفنامیک</a> اسید یا ضدالتهابها مثل ایبوپروفن یا ژلوفن رو هر 8 ساعت یک عدد بخورید.در نهایت قرص  ترنسید اسید   که میتونه خونریزی رو بند بیاره یا به شدت کم کنه که البته داروخونه فقط با نسخه پزشک در اختیارتون میذاره وروزی یکی میتونید بخورید اما علت اینکه زیاد توصیه نمیشه اینکه در خونریزی بعدی ممکن چند روز اول شدید دچار خونریزی بشید
    سالم باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سلام

ببخشین من از روی اشتباه از روز 7 پریودم به مدت 2 روز قطره ویتاگنوس خوردم و حس کردم بجای خونریزی کمتر ، خونریزی بیشتری داشتم و قطع کردم .
    امروز روز دهم پریودم هست و هنوزم خون زیادی میبینم مثل قبل!

من از روی گفته شما از دیروز مفنامیک اسید خوردم ، تا این ساعت 4 تا کپسول خوردم که قدری از خونریزیم کم شده، اگر میدونید که امکانش هست تا قرص مدروکسی پروژسترون هم بخورم تا این خونریزی لعنتی تموم بشه.  

فقط از چندم پریود بخورم؟

روزی چند عدد؟

خواهش میکنم بهم بگین این خونریزی مشکلی نداره و خدایی نکرده آدمو  نمیکشه؟

7. sisi66 نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    sisi66 نوشته است: سلام ببخشین بنده مجردم و  همیشه پریود نامنظم بوده یعنی نه تعداد روزها مشخص بوده و نه زمان پریود.بعضی اوقاتم منظم!

سوالم اینه :

دوست عزیز

در مورد قطع و کم شدن خونریزی هم میتونید قرص <a><a>مفنامیک</a></a> اسید یا ضدالتهابها مثل ایبوپروفن یا ژلوفن رو هر 8 ساعت یک عدد بخورید.در نهایت قرص  ترنسید اسید   که میتونه خونریزی رو بند بیاره یا به شدت کم کنه که البته داروخونه فقط با نسخه پزشک در اختیارتون میذاره وروزی یکی میتونید بخورید اما علت اینکه زیاد توصیه نمیشه اینکه در خونریزی بعدی ممکن چند روز اول شدید دچار خونریزی بشید
    سالم باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سلام

ببخشین من از روی اشتباه از روز 7 پریودم به مدت 2 روز قطره ویتاگنوس خوردم و حس کردم بجای خونریزی کمتر ، خونریزی بیشتری داشتم و قطع کردم .
    امروز روز دهم پریودم هست و هنوزم خون زیادی میبینم مثل قبل!

من از روی گفته شما از دیروز <a>مفنامیک</a> اسید خوردم ، تا این ساعت 4 تا کپسول خوردم که قدری از خونریزیم کم شده، اگر میدونید که امکانش هست تا قرص مدروکسی <a>پروژسترون</a> هم بخورم تا این خونریزی لعنتی تموم بشه.  

فقط از چندم پریود بخورم؟

روزی چند عدد؟

خواهش میکنم بهم بگین این خونریزی مشکلی نداره و خدایی نکرده آدمو  نمیکشه؟

ئوست عزیز
    قرص مفنامیک اسید رو هر 8 ساعت بخورید به اندازه 500 میلی یعنی دو تا قرص.همزمان قرص آهن روزی یکی  مصرف کنید بیشتر باعث کاهش خونریزی میشه
    مورد بعدی اینکه من اصلا مدروکسی پروژسترون رو در موردش نظری نمیدم و توصیه میکنم سرخود چیزی نخورید.بهتره برید و بررسی بشید که این خونریزی علت اصلیش چیه؟
    مواردی هست مثل میوم یا ..موجب افزایش خونریزی میشه و این باید سونوگرافی بشه تا مشخص بشه ودرمان صحیح انجام بگیره و فقط قطع خونریزی در حال حاضر یه بخش از قضیه است دوست من.اما ممکن دور بعدی باز این اتفاق بیوفته

اما در نهایت درسته که توصیه دارو صحیح نیست اما میتونید قرص ترنسید اسید بخرید.البته باید بنظرم برید ماما یا دکتر تجویز کنه تا داروخونه تحویل بده.این رودقیقش رو نمیدونم.اما خیلی سریعتر خونریزی رو بند میاره اما عیبش اینه که دفعه بعدی ممکن خونریزی باز شدید بشه چون اینبار رو با اجبار این قرص خونریزی رو محدود کردید.اما واقعا توصیه میکنم برید و پیگیری کنید
    اما دوست من نگران نباشید این خونریزی موجب مرگ نمیشه اماخب خستگی و تشویش  روبراتون میاره و اینکه میتونه موجب کم خونی بشه.پیگیر باشید این توصیه اصلی من به شماست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید