شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مراقبتهای اقدام به بارداری

1. سلام.بارداریتون که قطعا منتقیه.و تاخیر پریود هم همون جور که خودتون گفتین از مصرف قرصها و استرسه.اگر خیلی نگرانید به دکتر مراجعه کنید تا دقیق معاینتون کنه.

2. saeedh نوشته است: یه سوال دیگه ایا ممکنه با قاعدگی منظم تخمک گذاری انجام نشه ؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام.همه خانوم ها نخمک گذاری دارن که میتونن پریود بشن دیگه.حالا این تخمک گذاری در بعضی از افراد علایم اشکاری داره و در بعضی دیگه بی علامته.کسی که پریود منظم داره میتونه روز تخمک گذاریشو محاسبه کنه به این صورت که از تاریخ شروع پریود ۱۴ روز کم میکنیم و این روزی که محاسبه میشه و ۳ روز قبل و ۳ روز بعدش از روزهای پرخطر و تخمک گذاری محسوب میشه.همه تخمک گذاری دارن عزیزم.

3. setiaa نوشته است:
    1360maryam نوشته است: سلام به آقای دکتر و همه کاربرای خوب سایت
    من از شهریور سال قبل می خواستم باردار بشم که یه سری مشکلات پیش آمد و تا ماه پیش نتونستیم. ولی از مردادماه اقدام کردیم. یه سوالی که ذهنم را مشغول کرده اینه که توی این دو ماهی که اقدام کردم توی روزهای 8 یا 9 دوره پریودیم بود که احساس کردم ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ دفع شده که بنا به تحقیقاتم همان تخمک بوده که دفع شده ولی نمی خواستم قبول کنم که تخمک گذاری اینقدر زود اتفاق افتاده باشه. حالا می خواستم بدانم درست حدس زدم یا نه. با توجه به اینکه پریودیم هر 27-28 روز اتفاق می افته این حالت طبیعیه؟ یعنی از روز 8 باید اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. چون خیلی طول کشیده که تونستم شوشومو راضی کنم بچه دار بشیم. من 32 سالمه یعنی فکر کنم کم کم دارم به سن پرخطر بارداری نزدیک میشم. و 9 ساله که ازدواج کردم.

با سلام  اگر پریودتون هر 27-28روز هست تخمک گذاریتون  در 13-14 هرماه با فاصله تقریبی سه روز زدتر یا دیرتر هست وتو این بازه زمانی نزدیکی داشته باشید ویه سوال بعد از روز نهم دوباره  این ترشح رو نداشتید ؟ وشما نزدیکی یه روز در میون رو داشته باشید وقرص فولیک اسید (برای جلوگری از نقایص لوله های عصبی جنین) مصرف کنید  ان شاءالله باردارj میشوید

ج سلام setiaa جان از اینکه اینقدر زود جوابم رو دادین خیلی ممنونم. پرسیده بودید که بعد از روز 8 یا 9 ترشح دارم یا نه؟ چون خیلی دقت میکنم دیگه ندیدم البته من تا قبل از 14 دوره نزدیکی داشم و بعد از اون تقریبا نداشتم یعنی نمیدونستم فکر میکردم تا 14 دوره باید نزدیکی داشته باشم ولی ممنون که راهنماییم کردید

4. saeedh نوشته است: ایا ممکنه با قاعدگی منظم تخمک گذاری انجام نشه ؟

سلام

برخلاف صحبت‌های دوست‌مون،
    این امکان وجود داره که خانمی، ولو با وجود سیکل قاعدگی منظم، تخمک‌گذاری (Ovulation) نداشته باشه.

نقل قول: دلیلش چی میتونه باشه؟

عدم نوسان در دو هورمون LH و FSH، به عنوان علت اصلی این اختلال هست (به طور مشخص، در غیاب افزایش هورمون LH، تخمک‌گذاری اتفاق نمیفته)، که خود این عدم نوسان، علل زمینه‌ای مختلفی داره.
    در تاپیک زیر در مورد فولیکول تخمدان، روند تخمک‌گذاری و ... به صورت خیلی عامیانه و ساده صحبت کردیم؛ به نوسانات دو هورمون فوق در تصویر موجود در لینک زیر دقت کنید.

فولیکول تخمدان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام دوست عزیزم
    من قاعدگی منظمی دارم /البته بعد از سقط/  بعد از یکسال اقدام به بارداری کردم یکماه بو د جلوگیری نداشتم ولی باردار نشدم شاید خیلی زود بود که به فکر اینکه چرا حاملگی رخ نداد بشم ولی  تصمیم گرفتم روز تخمک گذاری سنو ویک چکاب بدم که متوچه فقط فلیکول ریز که 5 mm بودن شدم  که نشون داد تخمکهام باید تقویت بشن ونیاز به درمان دارن امروز متوجه شدم  و قراره به دکتر معالجه کنم رستی من خونروی در دوران پری بعد از سقط کمتر شده ایا یکی از علایم میتونه این باشه؟
    ایا من بعد از درمان تخمک گذار میتونم باردار بشم یا مسایل دیگه ناباروری رو در نظر بگیرم و الان به طور پیشگیری ازمایش بدم مثلا آز تیرویید؟ ..البته من وزنم زیاد نیس و اضافه وزن ندارم

6. سلام دوستان.میخواستم بپرسم میشه در هر دوره ۲بار تخمکگذاری در ادم انجام بشه؟ یکی اول هفته دوم پاکی یکی نزدیک دوره بعدی قاعده گی؟
    چند درصد ممکنه؟ودر کدوم احتمال بارداری بیشتره؟یا اینکه این اتفاق نشونه خوبی نیست برای باردار شدن؟

7. saeedh نوشته است: سلام دوست عزیزم
    من قاعدگی منظمی دارم /البته بعد از سقط/  بعد از یکسال اقدام به بارداری کردم یکماه بو د جلوگیری نداشتم ولی باردار نشدم شاید خیلی زود بود که به فکر اینکه چرا حاملگی رخ نداد بشم ولی  تصمیم گرفتم روز تخمک گذاری سنو ویک چکاب بدم که متوچه فقط فلیکول ریز که 5 mm بودن شدم  که نشون داد تخمکهام باید تقویت بشن ونیاز به درمان دارن امروز متوجه شدم  و قراره به دکتر معالجه کنم رستی من خونروی در دوران پری بعد از سقط کمتر شده ایا یکی از علایم میتونه این باشه؟

سلام

خیلی سخت نوشتید! من هنوزم فکر نمی‌کنم درست متوجه شده باشم که منظورتون از علائم چیه!
    اگه منظورتون اینه که کم شدن پریود باعث ناباروری می‌شه؟
    که من باید بگم صرفا به این دلیل نمی‌شه همچین نتیجه‌ای رو گرفت! شما باید متوجه باشید که برای بارداری تا یه سال باید اقدام کنید و اگر که نتیجه نگرفتید بعد به دنبال ارزیابی‌های بیشتری ابتدا در همسرتون و بعد در خودتون باشید.
    با این حال ...
    شما به من بگید که در چه روزی از سیکل‌ ماهانه‌تون سونو رو به منظور ارزیابی سایز فولیکول‌ها انجام دادید؟

نقل قول: ایا من بعد از درمان تخمک گذار میتونم باردار بشم یا مسایل دیگه ناباروری رو در نظر بگیرم و الان به طور پیشگیری ازمایش بدم مثلا آز تیرویید؟ ..البته من وزنم زیاد نیس و اضافه وزن ندارم

توضیحات قبلیم + این‌که تست دادن در مورد ارزیابی عملکرد غده‌ی تیروئید هیچ‌وقت چیز بدی نیست و شما می‌تونید با متخصص غدد در این مورد مشورت کنید تا براتون تست درخواست بشه.

8. ryhaneh_2 نوشته است: سلام دوستان.میخواستم بپرسم میشه در هر دوره ۲بار تخمکگذاری در ادم انجام بشه؟ یکی اول هفته دوم پاکی یکی نزدیک دوره بعدی قاعده گی؟
    چند درصد ممکنه؟ودر کدوم احتمال بارداری بیشتره؟یا اینکه این اتفاق نشونه خوبی نیست برای باردار شدن؟

سلام

به صورت کلی براساس رفرنس‌ها و روی کاغذ، جواب شما منفیه و یه خانم بیشتر از یه مرتبه، امکان باردار شدن در یه سیکل رو نداره. یه بحث دیگری وجود داره که توضیح می‌دم و شاید بیشتر منظور شما این باشه.
    ببینید دوست من،
    در هر سیکل ماهانه در صورتی که مشکلی در روند تخمک‌گذاری نباشه، به طور متناوب از هر تخمدان یه دونه فولیکول آزاد می‌شه و در صورتی که رهاسازی تخمک صورت بگیره و اسپرمی موجود باشه به احتمال نه چندان زیادی بارداری صورت می‌گیره (درصدشو نمی‌گم چون همین‌جوری بارداری ناخواسته زیاد داریم!).
    اما شرایطی وجود داره که گاهی دو یا چند فولیکول بالغ می‌شن و تخمک آزاد می‌کنن که این یکی از عوامل چندقلوزایی هست و عمدتا در اثر مصرف داروهای محرک تخمدان مانند کلومیفن، لتـروزول و ... اتفاق میفته.
    پروسه‌ی تخمک‌گذاری رو قبلا در لینک زیر توضیح دادم؛ بخونیدش خالی از لطف نیست.

فولیکول تخمدان

9. سلام.قبل از بارداری فولیک اسید رو روزی یک عدد مصرف کنیم؟توی بارداری هم باید مصرف کنیم؟

10. hengameh561 نوشته است: سلام.قبل از بارداری فولیک اسید رو روزی یک عدد مصرف کنیم؟توی بارداری هم باید مصرف کنیم؟

سلام
    بله باید تو بارداریم مصرف کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید