شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. سلام،
    1 - این تاپیک مخصوص کسانی است که تمایل به بارداری دارند ولی تا کنون موفق نشده اند.
    2 - ابتدا تاپیکهای زیر را مطالعه کنید:

بالا بردن احتمال بارداری

ناباروری در مردان (آزمایش منی)

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 1

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

بایگانی سوالات باردار شدن موفق - 3

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 4

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 5

3 - به زوجی نابارور گفته می شود که پس از یکسال رابطه جنسی بدون محافظت باردار نشده اند (در زوجهایی که سن مادر بالا است این زمان 6 ماه می باشد)
    4 - در ابتدا میبایست سه آزمایش انجام شود:
    الف - آنالیز مایع منی (انجام آزمایش منی در مرد و رساندن معیارهای آن به معیارهای استاندارد)،
    ب - بررسی تخمک گذاری (استفاده از کیت، ثبت دمای بدن، آزمایش هورمونی)،
    ج - بررسی رحم و لوله ها (تصویر برداری (هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی)))

* اگر هر سه بررسی بالا در شما انجام نشده است (مثلا یک بررسی یا دو بررسی انجام شده است) به این معنی است که ارزیابی ها در شما کامل نیست (و نمیتوان در مورد احتمال بارداری موفق در شما نظر دقیقی داد) و پس از کامل شدن آنها اگر موردی پیدا نشد سوال خود را مطرح کنید.

اگر سوالی دیگری دارید در این تاپیک مطرح کنید.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  2. باسلام و خسته نباشید. من یک سوال داشتم من حدود10ماه هست که برای بارداری اقدام کردم اما نتیجه نگرفتم و 2ماه پیش عکس رنگی گرفتم و تفسیر اونرو اینجا هم گرفتم. دکترم گفت کمی چسبندگی داره و ممکنه با ماده حاجب بازشده باشه ...حالا در ماه دوم هستم و کلومیفن مصرف کردم این ماه و یک کیست هم به اندازه51میلی داشتم..حالا5روز از تاریخی که باید پریود بشم میگذره ولی خبری نیستم..آیا میشه علت این تاخیر کیست باشه یعنی یک کیستم باعث این تاخیر میشه، یا ممکنه باردار باشم؟ البته ازروزه 5 بعد از تاریخی که باید پریود میشدم بی بی چک استفاده کردم و منفی بوده. میدونم که باید تست خون بدم اما دیگه از لحاظ روحی نمی تونم انتظار جوابی رو بکشم وبعد ببینم منفی است...

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. با سلام به همه دوستان.
    من پریودای منظمی دارم مثلا 24تیر و 21مرداد و 19شهریور و 13 مهر. من و همسرم در 24 و 26 و 28 مهر و 1 و 3 آبان برای بارداری اقدام کردیم. 10 آبان صبح با خونریزی از خواب بیدار شدم و به خیال پریود فهمیدم که باردار نیستم ولی خونریزیم تو 11 آبان طرفای غروب قطع شد. 12 آبان طفای بعدازظهر دوباره اومد و تا ا14 قطره قطره اومد در صورتی که همیشه تا 5 روز رو خونریزی دارم. سینه هام درد میکنه تیر میکشه در صورتی که تو پریودهای قبلی اینطور نبودم، یه ذره هم خارش دارم. هاله دور سینه ام کمرنگ شده شدید( تو بارداری قبل هم اینطور بودم) من یه سقط تو اواخر 3 ماهگی داشتم در 15 فروردین به دلیل مسافرت.
    9 آبان آز خون دادم بتام 3 بود درصورتی که قبلا بین 0.1 تا 0.4 بوده
    راستی اینترنتی با یه خانم دکتر مشورت کردم
    دکتر صدیقه آذری : اگر تا 20 آبان پریود نشدید تست خون بارداری بدهید.
    ممکنه باردار باشم؟
    ببخشید طولانی شد. به نظرتون مشکلی برام پیش اومده؟؟؟؟؟  ممنون میشم اورژانسی جوابمو بدین

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. با سلام مجدد. امیدوارم عزاداری های همه شما قبول باشه و امام حسین (ع) حاجت همه رو بده. سوالم رو پرسیدم فقط میخواستم اضافه کنم که سینه هام هنوز درد داره و حالت پریودی دارم. صبح ها گاهی حالت تهوع هم دارم. ممنون میشم راهنماییم کنین

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  5. samaneaa نوشته است: با سلام مجدد. امیدوارم عزاداری های همه شما قبول باشه و امام حسین (ع) حاجت همه رو بده. سوالم رو پرسیدم فقط میخواستم اضافه کنم که سینه هام هنوز درد داره و حالت پریودی دارم. صبح ها گاهی حالت تهوع هم دارم. ممنون میشم راهنماییم کنین

بهتره تست بتا بدید تا وضعیتتون مشخص بشه

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  6. سلام چند در صد وجود داره که به دلیل فلیکول ریز 5m و باخوردن قرص فولیکول بزرگ بشه ولی رها نشه و تبدیل به کیست بشه ؟

چند درصد موفقیت باخوردن قرص برای بزرگی فولیکول و باروی وجود داره ؟

7. m_f374

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام من خرداد92بعدازیکسال باردارشدم متاسفانه خدانخواست واخرتیرسقط شدوالان باگذشت3ماه دوباره سعی درباردواری دارم بعدازخونریزی سقط 10مهرپری شدم 10آبان بایدمیشدم که باگذشت14روزنشدم ازدادم باردارنبودم23آبان آمپول زدم28شدم 13پ رابطه داشتم 15پری زیرشکمم دردشدیدی داشتم سونورفتم گفتن مایه آزادشده میبینن بافولیکول های کوچک ضخامت اندرو6این دردادامه داشت تا23پری بازسونرفتم گفتن مایه دیده نشدفولیکول19mباضخامت اندرو9..4روزبه پری مونده همچنان دردکمی زیرشکم دارم مثل تیرکشیدن.به نظرتون باردارم؟؟؟؟

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. yalda6559 نوشته است: باسلام و خسته نباشید. من یک سوال داشتم من حدود10ماه هست که برای بارداری اقدام کردم اما نتیجه نگرفتم و 2ماه پیش عکس رنگی گرفتم و تفسیر اونرو اینجا هم گرفتم. دکترم گفت کمی چسبندگی داره و ممکنه با ماده حاجب بازشده باشه ...حالا در ماه دوم هستم و کلومیفن مصرف کردم این ماه و یک کیست هم به اندازه51میلی داشتم..حالا5روز از تاریخی که باید پریود بشم میگذره ولی خبری نیستم..آیا میشه علت این تاخیر کیست باشه یعنی یک کیستم باعث این تاخیر میشه، یا ممکنه باردار باشم؟ البته ازروزه 5 بعد از تاریخی که باید پریود میشدم بی بی چک استفاده کردم و منفی بوده. میدونم که باید تست خون بدم اما دیگه از لحاظ روحی نمی تونم انتظار جوابی رو بکشم وبعد ببینم منفی است...

سلام

نمی‌دونم پزشک‌تون در مورد OT که اینجا نوشتم نظری داشتن یا نه؟
    اما دوست من،
    کلومیفن باعث تحریک تخمک‌گذاری می‌شه و احتمال بارداری وجود داره
    اگرچه که کیست تخمدان می‌تونه باعث اختلال در پریود می‌شه اما برای این‌که با دقت و اطمینان بیشتری بشه در مورد وضعیت شما ارزیابی لازم رو انجام داد باید تست بتا بدید؛ این بایده دوست من.
    بی‌بی‌چک 3 هفته بعد از نزدیکی به شما جواب می‌ده.

9. saeedh نوشته است: سلام چند در صد وجود داره که به دلیل فلیکول ریز 5m و باخوردن قرص فولیکول بزرگ بشه ولی رها نشه و تبدیل به کیست بشه ؟

چند درصد موفقیت باخوردن قرص برای بزرگی فولیکول و باروی وجود داره ؟

سلام

سوالاتون دیگه خیلی مهندسیه و برمی‌گرده به احتمالات شرطی!

اجازه بدید من از شما 2 تا سوال بپرسم بلکه بتونم کمک‌تون کنم:

1. سونو رو در چه روزی از سیکل ماهانه‌تون انجام دادید؟
    2. اسم قرصی که فرمودید رو بنویسید؟ کلومیفن یا لتـروزول یا ...؟

10. m_f374 نوشته است: باسلام من خرداد92بعدازیکسال باردارشدم متاسفانه خدانخواست واخرتیرسقط شدوالان باگذشت3ماه دوباره سعی درباردواری دارم بعدازخونریزی سقط 10مهرپری شدم 10آبان بایدمیشدم که باگذشت14روزنشدم ازدادم باردارنبودم23آبان آمپول زدم28شدم 13پ رابطه داشتم 15پری زیرشکمم دردشدیدی داشتم سونورفتم گفتن مایه آزادشده میبینن بافولیکول های کوچک ضخامت اندرو6این دردادامه داشت تا23پری بازسونرفتم گفتن مایه دیده نشدفولیکول19mباضخامت اندرو9..4روزبه پری مونده همچنان دردکمی زیرشکم دارم مثل تیرکشیدن.به نظرتون باردارم؟؟؟؟

سلام

با وجود فولیکول 19 میلی‌متری در روز 23 سیکل باز هم نمی‌شه گفت بارداری صورت نگرفته؛ ممکنه فولیکول دیگری بالغ شده باشه.
    باید تست بتا بدید دوست من، تا وضعیت‌تون مشخص بشه.

11. m_f374

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشید میخواستم تصحیح کنم که در22آبان درسونوفولیکول19mدیده شد.راستی الانم ترشح خیلی زیادی دارم ابکی وباسوزش ادرار.4روزبه پری بعدیم مونده.

12. amam2829

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشی
    من هفته 17 بارداری هستم .از اول بارداری آزمایشم عفونت ادرار نشون داد که کپسول سفلکسین500 استفاده کردم بازم آزمایش دادم عفونت کمتر شده بود ولی بازم دارو مصرف کردم وبعد از چن هفته که دارو رو قطع کردم بازم آزمایش دادم که کمی عفونت ادرار نشون داده بود ...میخواستم ببپرسم این عفونت کی تموم میشه ؟آیا برای جنین ضرری نداره؟ کپسولی که خوردم ضرر نداره؟خیلی نگرانم...
    در ضمن درد شکمی هم دارم
    گاهی اوقات پهلوهامم تیر میکشه
    مرسی

13. amam2829 نوشته است: با سلام و خسته نباشی
    من هفته 17 بارداری هستم .از اول بارداری آزمایشم عفونت ادرار نشون داد که کپسول سفلکسین500 استفاده کردم بازم آزمایش دادم عفونت کمتر شده بود ولی بازم دارو مصرف کردم وبعد از چن هفته که دارو رو قطع کردم بازم آزمایش دادم که کمی عفونت ادرار نشون داده بود ...میخواستم ببپرسم این عفونت کی تموم میشه ؟آیا برای جنین ضرری نداره؟ کپسولی که خوردم ضرر نداره؟خیلی نگرانم...
    در ضمن درد شکمی هم دارم
    گاهی اوقات پهلوهامم تیر میکشه
    مرسی

با  سلام بارداریتون رو تبریک میگم ان شاءا... فرزندتون صحیح و سالم به دنیا میاد .سفالکسین برای جنینتون ضرری نداره و اگر هنوز هم عفونت ادراری داریدباید به پزشک مراجعه کنید تا درمان شوید مایعات بیشتر مصرف کنید واسترس هم نداشته باشید چون استرس برای جنین خوب نیستوهیچ دارویی رو بدون تجویز پزشک خودسرانه مصرف نکنید.

14. سلام دوم ابان پریود شدم با خوریزی نسبتا کم چهار روزه که روز پنچم پاک بودم  که با این خونروی کم چهارده روز بعد سونو دادم که میشه پانزدهم ابان که سونو فلیکولهای ریز 5m بدون فولیکول غالب ضخامت اندو متر 3 mm البته ناگفته نماند من یکسال پیش سقط داشتم که توی هفته 5 بارداری رشد نداشت و سقط شد و چند ماه بعدبه دلیل تشخیص اشتباه قرص سالازو پیرنا 5ماه خوردم ولی بلافاصله که متوجه شدم اشتباه داده قطع دارو کردم
    ایا فلیکول به این اندازه ممکنه دلیلش خوردن قرص سالازوپیرنا باشه؟
    برای طبیعی شدن فولیکول و رها سازی تخمک در پستهای قبل گفته بودن قرص متفرمین و برای رها سازی از امپول استفاده میشه ولی نتیجشو نبود

ایا با خوردن متفرمین و.. چند درصد باعث یک حاملگی موفق میشه؟   دیگه  میترسم قرص بخورم باعث بدتر شدنم بشه

15. saeedh نوشته است: سلام دوم ابان پریود شدم با خوریزی نسبتا کم چهار روزه که روز پنچم پاک بودم  که با این خونروی کم چهارده روز بعد سونو دادم که میشه پانزدهم ابان که سونو فلیکولهای ریز 5m بدون فولیکول غالب ضخامت اندو متر 3 mm البته ناگفته نماند من یکسال پیش سقط داشتم که توی هفته 5 بارداری رشد نداشت و سقط شد و چند ماه بعدبه دلیل تشخیص اشتباه قرص سالازو پیرنا 5ماه خوردم ولی بلافاصله که متوجه شدم اشتباه داده قطع دارو کردم
    ایا فلیکول به این اندازه ممکنه دلیلش خوردن قرص سالازوپیرنا باشه؟
    برای طبیعی شدن فولیکول و رها سازی تخمک در پستهای قبل گفته بودن قرص متفرمین و برای رها سازی از امپول استفاده میشه ولی نتیجشو نبود

سلام

با توجه به این‌که سونو رو در روز 14‌ام سیکل‌تون انجام دادید و در گزارش اون، سایز فولیکول 5 میلی‌متر گزارش شده
    من باید خدمت‌تون عارض بشم که
    سایز فولیکول برای این روز و در نتیجه‌ برای بارداری ابدا مناسب نیست
    همچنین ضخامت آندومتر نیز برای بارداری در این سیکل ناکافیه.
    Salazopyrin طبق دسته‌بندی FDA در رده‌ی B قرار داره و مصرف اون در بارداری با تجویز پزشک مشکلی نداره؛ همچنین موردی مبنی بر تأثیر منفی اون بر عملکرد تخمدان، به عنوان یکی از سایدافکت‌های این دارو، گزارش نشده.

نقل قول: ایا با خوردن متفرمین و.. چند درصد باعث یک حاملگی موفق میشه؟   دیگه  میترسم قرص بخورم باعث بدتر شدنم بشه

درمان‌های دارویی مانند متفورمیـن، کلومیفن، لتـروزول، آمپول HCG، آمپول HMG و ... باعث تحریک تخمک‌گذاری شده و احتمال باروری رو افزایش خواهند داد.
    اگه تحت نظر پزشک باشید، ایشون با بررسی شما و همسرتون، علت زمینه‌ای رو پیدا کرده و با درخواست تست، سونو، خط درمان دارویی و ... مشکل رو مرتفع می‌کنند.
    نگران نباشید دوست من و به پزشک‌تون اعتماد داشته باشید.

شب خوش

تشکر شده توسط : 6 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 18
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید