شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمایشات و معاینات پزشکی در استخدام

1. سلام. من برای ی آزمون استخدامی قراره معاینه پزشکی برم.. کسایی که میدونن این معاینات شامل چیه ذقیق لطف میکنن بهم بگن؟؟؟
    حالا میشه سوالاتمم جواب بدین؟به همشون

1- آیا آزمایش ایدز و هپاتیت و اینام هست تو آزمایش ؟؟خیلی نگرانم ..اخه الان چند وقته نامزد کردم وعروسی نکردیم . نامزدم رو که نمیدونم ایدز داشته یا نه قبلش !به هر حال چند سال درو از خونه و ... بوده.نکنه کاری خلاف کرده باشه..( دارم میمیرم، ایدز داشته باشم )

2- آیا از سینه هم سونوگرافی میشه تو آرمایشات استخدامی؟ برای کیست سینه مشکلی هست؟ فیبروکیستسک؟

3- من میخوام قبل اینکه دعوت شم به آزمایشات قرص آهن ازینا مصرف کنم .ایرادی داره... ضمن اینکه من همیشه هم دست و پام سرده..چه قرصی مصرف کنم تا ی ماه آینده

4- مدت یه ماه و بیشتر از یه ماهه گوش سمت راستم خیلی خارش میکنه... داخل گوشم.. علت چیه؟؟ چه کنم؟

2. سلام

1) در پاسخ سوال اولتون بگم معمولا هپاتیت (بررسی آنزیم های کبد) جزو آزمایشها هست که به احتمال قوی آزمایش ایدز هم مورد بررسی قرار میگیرد.

چیزی که بنظرم عجیب اومد اینه که نگران گرفتن ایدز هستی یا رد شدن در آزمون استخدامی ؟!
    و چطور این نگرانی در قبل از رابطه با نامزدتون برای شما وجود نداشته و فقط یکباره هنگام آزمون استخدامی شما را متوجه و نگران کرده ؟!

2)بعید میدونم ... بازم خانومها که در آزمون استخدامی شرکت کردن میتونن پاسخ دقیق تری بدن

3)آیا داخل گوش شما هنگام استحمام و یا شنا در استخر آب نرفته ؟
    این نکته را هم در نظر داشته باشید برخی عفونت های مربوط به گلو هم میتواند به گوش سرایت کند.
    بهتر است برای بررسی عفونت احتمالی حتما به گوش پزشک مراجعه کنید.عفونت میتواند برروی شنوایی شما اثرگذار باشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. نگرانی که بخاطر استخدام نیس... به خاطر اینه که وقتی میخوام برم آزمایش بدم یهو زبونم لال مشکلی نداشته باشم و الان بفهمم... آخه این اولین آزمایشه منه که میخوام برا این ج.ر چیزا بدم و ترس از این دو برابر شده که با استخدامیمم هماهنگ شده ...
    قرص آهن مصرف کردنش ایراد داره؟چقدر مصرف کنم؟

4. skygirl_00 نوشته است: سلام. من برای ی آزمون استخدامی قراره معاینه پزشکی برم.. کسایی که میدونن این معاینات شامل چیه ذقیق لطف میکنن بهم بگن؟؟؟

سلام

من از وب‌سایت وزارت‌خونه‌ی بهداشت، قوانین مربوط به «معاونت بهداشت - مرکز سلامت محیط و کار» رو به شما لینک می‌دم؛ فایل doc رو دانلود کنید و صفحات 47 - 50 رو مطالعه بفرمایید.

نقل قول: حالا میشه سوالاتمم جواب بدین؟به همشون

1- آیا آزمایش ایدز و هپاتیت و اینام هست تو آزمایش ؟؟خیلی نگرانم ..اخه الان چند وقته نامزد کردم وعروسی نکردیم . نامزدم رو که نمیدونم ایدز داشته یا نه قبلش !به هر حال چند سال درو از خونه و ... بوده.نکنه کاری خلاف کرده باشه..( دارم میمیرم، ایدز داشته باشم )

2- آیا از سینه هم سونوگرافی میشه تو آرمایشات استخدامی؟ برای کیست سینه مشکلی هست؟ فیبروکیستسک؟

3- من میخوام قبل اینکه دعوت شم به آزمایشات قرص آهن ازینا مصرف کنم .ایرادی داره... ضمن اینکه من همیشه هم دست و پام سرده..چه قرصی مصرف کنم تا ی ماه آینده

4- مدت یه ماه و بیشتر از یه ماهه گوش سمت راستم خیلی خارش میکنه... داخل گوشم.. علت چیه؟؟ چه کنم؟

اون‌چه که در قانون هست رو در پایین رفرنس دادم و براساس اون

1. هپاتیت B جزو مواردی که بایستی اندازه‌گیری بشن، هست.
    2. درخواست سونوگرافی در قسمت «سایر اقدامات پاراکلینیک در صورت لزوم» وجود داره.
    3. مصرف خودسرانه‌ی دارو (ولو یه استامینوفـن) رو من قطعا تشویق نمی‌کنم! شما اگه فکر می‌کنید کم‌خونی دارید با درخواست CBC این ارزیابی صورت خواهد گرفت.
    4. ممکنه با یه شستشو مشکل‌تون مرتفع بشه؛ برای بررسی بیشتر به متخصص گوش مراجعه کنید.

اما ازون‌جایی که یه عده قانون رو رعایت نمی‌کنن (البته همون‌طور که می‌دونید تعدادشون کمه!)، من موارد واقعی رو خدمت شما می‌گم:

به منظور تکمیل پرونده‌ی پزشکی شاغل، از فرد یه تست ادرار و یه تست خون گرفته می‌شه؛ در تست ادرار علاوه بر این‌که در مورد عفونت دستگاه ادراری و هماچوری و چند مورد دیگه بررسی می‌شه، آلودگی به مخدرهایی نظیر مرفین، آمفتامین و مت‌آمفتامین هم چک می‌شه. تست خون هم بیشتر جهت ارزیابی CBC و اندازه‌گیری قند خون (FBS) و کلسترول هست. همچنین معاینات بالینی عموما محدود به معاینات چشم و گوش هستن!

قانون کار جمهوری اسلامی ایران (فایل doc)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. skygirl_00 نوشته است: سلام. من برای ی آزمون استخدامی قراره معاینه پزشکی برم.. کسایی که میدونن این معاینات شامل چیه ذقیق لطف میکنن بهم بگن؟؟؟
    حالا میشه سوالاتمم جواب بدین؟به همشون

دوست عزیز
    باید عرض کنم درآزمایشات استخدام سیستم دولتی اولا ایدز و هپاتیت و یه بررسی کلی خون هست مثل کم خونی و ...که البته کم خونی هم دلیلی نیست که بخازرش جذب نشید.بعدشم یه آزمایش ادرار که با عرض بدبختی باید مثل آزمایش ازدواج جلو کسی در طرف نمونه ادرار کنید و برای بررسی مصرف مواد مخدر و مصرف داروهای روانگردان و ...است.توصیه میکنم دارویی رو خودسرانه نزدیک اون ایام استفاده نکنید و اصلا مسکن و ...هم نخورید بهتره
    یه بخش مصاحبه پزشکی هم دارید و صدای قلب و ریه و فشارو چیزهای رایج و معمول دیگه.این بخش برای بررسی نقص حرکنی و یا محدودیت جسمانی که فردا اختلال در کارتون ایجاد نکنه که با توجه به نوع کار متفاوته.اینکه شما در چه سازمانی قرار استخدام بشید در موارد معاینه این بخش خیلی مهم خواهد بود
    در مورد معاینه سینه هم موردی نداریم و اصلا نیازی نیست
    در مورد مصرف آهن هم باید بگم مشکلی نیست و اگر کم خونی داشته باشید باعث بهبودش میشه و مشکلی نداره
    در مورد خارش گوش از داخل،احتمالا دچار عفونت گوش داخلی شدید که به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و درمان مورد نظر را دریافت کنید و جای نگرانی نیست

در نهایت باید بگم بنده خودم دوستی دارم که مبتلا به ام اس هم هستن ایشون اما این روند رو کامل طی کردند و استخدام هم شدند و مشکلی در آزمایشات خون و ادرارشون دیده نشد.پس این نگرانی بی دلیل رو از خودتون دور کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید