شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالاتی پیرامون واکسن هاری

1. سلام و خسته نباشید
    من پسری 19 ساله هستم که چندی پیش بر اثر خراش خفیف یک بچه گربه ولگرد 8 ماهه ولی نسبتا اهلی که اجازه نوازش و بازی را به ما می دهد، برای اطمینان خاطر به مرکز بهداشت والفجر شیراز مراجعه کرده و واکسن هاری و کزاز را تزریق کردم...منتها در آنجا به اطلاع من رساندند که در صورتی که این گربه طی مدت 10 روز هیچ یک از علایم هاری را از خود بروز نداد و نمرد احتیاجی به تزریق دو واکسن آخر یعنی چهارم و پنجم نیست...حال آنکه بعضی دیگر از علمای پزشکی دراین مورد اختلاف نظر و تشکیک رای دارند!...یعنی بعضی پیشنهاد می دهند که تا پنجمین واکسن را تزریق کنم و بعضی دیگر می گویند که همین 3 واکسن کافی است.
    نکته قابل ذکر اینست که این بچه گربه را از کودکی تحت نظر داشتیم و رفتاری مهربانانه دارد و ما می توانیم به او دست بزنیم و به هیچ وجه خشونت و علایم هاری را از خود بروز نمی دهد...فقط بعضی اوقات عطسه می کند! شاید تابحال 2-3 بار!
    لازم به ذکره که این خراش رو در حین بازی و برای به چنگ انداختن جسمی که در دست من بود زد! یعنی قصد حمله نداشت و حتی پس از تنبیه نیز باز هم می خواست بازی کند!!!
    در ضمن دست خواهرم نیز در اردیبهشت ماه سال جاری توسط مادر این گربه خراشیده شد که البته چون مادر این گربه خیلی بداخلاق است! تا پنجمین واکسن را تزریق کرد و شایان ذکره که مادر این گربه هنوز زنده است و امسال دوبار نیز زایمان کرده و بچه هایش هم همگی سالم هستند...حال دیروز نیز دست خواهرم به همین نحوه خراشیده شد و دوباره واکسن هاری زد...سوال من اینه که آیا باید باز هم 2-3 تا واکسن هاری دیگر تزریق کنه؟ یا همین 1 واکسن (درواقع واکسن ششم)به عنوان یادآور عمل کرده و کافیست؟
    همچنین آیا من نیازی به تزریق دو واکسن چهارم و پنجم دارم؟
    لطفا پاسخ دهید چون شنبه باید برم چهارمی رو بزنم اگه نظر شما هم همینه البته خودشون که می گن نمیخواد بزنی!
    با تشکر فراوان.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید