شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رطوبت بدن

1. bilaki

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام یه پسر6ساله دارم همیشه بدنش سردومرطوب است چه کارکنم ؟

2. سلام.در وهله اول پیشنهاد من برای شما یک آزمایش یا چکاپ کامله.ویژگی که شمادر پسرتون حس میکنید احتمالا باید به خاطر کم خونی باشه.اما سعی کنید خوراکی های گرم مثل موز،عسل خرما،زنجبیل و.... در وعده های غذاییشون بذارین.

3. سلام
    توصیه میکنم اول پسرتون رو یه چکاپ کامل ببرید اگه مشکل خاصی نداشتن شاید به این دلیل باشه که مزاج پسرتون سرد وتره که اگه به این دلیل باشه من موارد زیر رو توصیه میکنم:
    سعی کنند روزی دو وعده غذا میل کنند زیرا توانایی هضم گوارش این افراد کم است.اگر در بین وعده های غذایی احساس گرسنگی کردند مقداری میوه یا سالاد متناسب با مزاج میل کنند.ورزش و فعالیت جسمی منظم توصیه میشود.حداقل 8 ساعت خواب مناسب لازم دارند.سعی کنند قبل از طلوع آفتاب از خواب برخیزند تا از تولید بلغم اضافه خودداری شود.از هوا و محیط مرطوب و خواب و استراحت بیش از اندازه که موجب افزایش سردی و تری می شود پرهیز نمایند.پوشیدن لباس مناسب و گرمای کافی به خصوص در هوای مرطوب توصیه می شود.حمام گرو و خشک(سونای خشک)برای رفع بلغم مفید است.خوابیدن در طی روز و هم چنین یک ساعت قبل از غروب برای آنها بسیار مضر بوده و موجب افزایش بلغم گشته و سنگینی سر و التهاب سینوس ها و کند شدن رفتارهای مغزی را موجب می شود.
    پرهیز های غذایی : پرخوری ، مصرف بیش از حد و بدون مصلح انواع فراورده های لبنی ، ترشی ها و سرکه ،شور ، ماش برنج سفید ، عدس ، سیب زمینی ، سوپ جو ، میوه های ترش و کال ، نارنگی ، کیوی ، مرکبات ، هندوانه ، خیار ، نشاسته ، قارچ ، گوشت گاو و انواع گوشت سفید ، گوجه فرنگی ، کدو ، کاهو ، اسفناج ، انواع آلو و آلبالو
    غذاهای مفید : آبگوشت گوشت شتر بره کبوتر گنجشک بو قلمون کباب شده مرغ محلی میوه های رسیده و شیرین مانند سیب با پوست و دانه گلابی طالبی به نارگیل ادویه ها مانند هل دارچین زنجبیل زعفران فلفل آویشن ریشه ها مانند پغندر شلغم هویج تری تمامی سبزی های گرم مانند ساقه کرفس نعناع ریحان جعفری مرزه ترخون تره شوید و شنبلیله حبوبات مانند نخود گندم لوبیا چیتی و لپه نوشیدنی های گرمی بخش مانند دم کرده دارچین و مقدار کمی زنجبیل ، گل گاو زبان اسطوخودوس ، خشکبار مانند بادام گردو فندق پسته کنجد ارده عسل شیره خرما یا انگور

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید