شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارج شدن مایع از پستان

1. fatm نوشته است: با سلام
    من حدود 2ساله پرولاکتینم بالاست و102است هورمون مردانمم زیاده mriانجام دادم که نرمال بود دکتر برام قرص <a>کابرگولین</a> تجویز کرده که با خوردنشون حالم خیلی بد میشه دکتر هم قرص دیگری رو جایگزین نمیکنه البته اینم بگم هر 3ماه یه بار ازمایش میدم ولی پرولاکتینم کم که هیچ بالاترم میره قرصامم سر فرصت مصرف میکنم  وسعی میکنم استرس هم نداشته باشم دلیل بالا رفتنش چی میتونه باشه که حتی با قرص خوردن هم نرمال نمیشه به خدا دیگه تحمل ندارم تا الان 4دکتر عوض کردم ولی هیچ کدوم تاثیر نداشت

با سلام

ظاهرا کم کاری تیروئید هم در بالا رفتن پرولاکتین موثره اگه تا بحال آز تیروئید ندادین انجام بدین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. fatm نوشته است: با سلام
    من حدود 2ساله پرولاکتینم بالاست و102است هورمون مردانمم زیاده mriانجام دادم که نرمال بود دکتر برام قرص <a>کابرگولین</a> تجویز کرده که با خوردنشون حالم خیلی بد میشه دکتر هم قرص دیگری رو جایگزین نمیکنه البته اینم بگم هر 3ماه یه بار ازمایش میدم ولی پرولاکتینم کم که هیچ بالاترم میره قرصامم سر فرصت مصرف میکنم  وسعی میکنم استرس هم نداشته باشم دلیل بالا رفتنش چی میتونه باشه که حتی با قرص خوردن هم نرمال نمیشه به خدا دیگه تحمل ندارم تا الان 4دکتر عوض کردم ولی هیچ کدوم تاثیر نداشت

سلام

من نمی‌دونم کی MRI انجام دادید و چند دفعه؟
    اما وجود توده‌های هیپوفیزی یا آدنوم  یکی از دلایل زمینه‌ای پرولاکتینوما هستش. اگر که از انجام MRI زمان زیادی می‌گذره من توصیه می‌کنم به متخصص غدد مراجعه کنید تا بررسی بیشتری در این مورد صورت بگیره.
    اگر که فرض آدنوم با انجام MRI جدید رد بشه
    اختلال در غده‌ی تیروئید و هیپوتیروئیدیسم از زمینه‌های افزایش هورمون پرولاکتینه بنابراین توصیه می‌کنم به متخصص غدد مراجعه داشته باشید تا با درخواست تست تیروئید این موضوع بررسی بشه.
    اگه خط درمان فعلی پاسخ نمی‌ده با پزشک‌تون (متخصص غدد جدید) در مورد جایگزینی خط درمان جایگزین، با تجویز بروموکریپتیـن، صحبت کنید؛ هرچند که در هر دو دارو، تهوع و استفراغ از جمله سایدافکت‌های اون‌هاست اما برای بهبود این اوضاع می‌تونید تجویز B6 رو هم با پزشک‌تون مطرح کنید.  
    همچنین توصیه‌ی اکیدی دارم از تحریک پستان‌ها (به طور خاص ---> مکیدن افراطی) خودداری کنید.

پ.ن: در تمامی مشاوره‌هام به همه‌ی دوستان توصیه می‌کنم به متخصص مربوطه مراجعه کنید و باز توصیه می‌کنم اگه این متخصص عضو هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باشه، از نظر من بهتره. شما هم از این قضیه مستثنی نیستید دوست من.

3. سلام
    حدود چندروز پیش سونودادم که شکر خدا کیست هام برطرف شده ولی پرولاکتینم به میزان خیلی کم پایین اومده بود یعنی از49تبدیل شده به45 اونم بادوره مصرف 6ماهه وخوردن قرص کابرلین الان دوباره دکتریک دوره سه ماهه دیگه برایم گذاشته که البته این بارقرص داستینکس برایم تجویز کرده که میگن قویتره ولی حساسیت خیلی شدیدی به این قرصادارم البته به خاطر سرگیجه شدیدم به کابرلین دکتر داستینکس روتجویز کرد ولی این از اون بدتره حالا چکارکنم به هردوقرص حساسیت دارم اگرم مصرف نکنم پرولاکتینم پایین نمیاد میشه یه راه حل بهم بگید که مفیدباشه ایا بجز خوردن این قرصا چاره ی دیگه ای ندارم ممنون میشم جواب بدین

4. fatm نوشته است: سلام
    حدود چندروز پیش سونودادم که شکر خدا کیست هام برطرف شده ولی پرولاکتینم به میزان خیلی کم پایین اومده بود یعنی از49تبدیل شده به45 اونم بادوره مصرف 6ماهه وخوردن قرص کابرلین الان دوباره دکتریک دوره سه ماهه دیگه برایم گذاشته که البته این بارقرص <a>داستینکس</a> برایم تجویز کرده که میگن قویتره ولی حساسیت خیلی شدیدی به این قرصادارم البته به خاطر سرگیجه شدیدم به کابرلین دکتر <a>داستینکس</a> روتجویز کرد ولی این از اون بدتره حالا چکارکنم به هردوقرص حساسیت دارم اگرم مصرف نکنم پرولاکتینم پایین نمیاد میشه یه راه حل بهم بگید که مفیدباشه ایا بجز خوردن این قرصا چاره ی دیگه ای ندارم ممنون میشم جواب بدین

سلام

خب من یه چند تا نکته‌ی اساسی برای شما نوشتم که خوشبختانه یه موردش رو هم توجه نکردید!
    دوست من،
    داستینکـس همون کابرگولیـن هست!
    برای رفع حالت تهوع و بهتر شدن اوضاع من که براتون چند خط بالاتر نوشتم که با مشورت با پزشک‌تون B6 رو تهیه و مصرف کنید!
    شما در حق خودتون لطف بزرگی می‌کنید اگر که به متخصص غدد مراجعه کنید تا در مورد عملکرد صحیح غده‌ی تیروئید بررسی لازم انجام بشه و از این موضوع مطمئن بشیم.

5. با سلام من 33 سالمه سونوگرافي سينه انجام دادم و سينه سمت چپم داراي كيست حدود 48 ميليمتر است و دكتر دارو تجويز كرده ولي از سينه سمت راستم مايع خارج ميشه كه اصلا دوست ندارم چون همسرم بدجوري ذهنش درگير شده يايد چكار كنم كه مايع قطع بشه پرولاكتينم هم نرمال بوده .آيا كيستها درمان ميشه چون نگرانم نكنه اون چيزي باشه كه ازس مي ترسم . راهنماييم كنيد لطفا

6. دوست عزیز خیلی سپاسگذارم از راهنماییتون
    من از انجام mriمدت زیادی نمیگذره ودکتر گفت که جواب مشکلی نداره اگه اشتباه نکرده باشم این هورمون از غده ی هیپوفیز ترشح میشه اما در مورد غد ه ی تیروعیداگاهی ندارم ایا این دویکی هستن یا هرکدوم جدا پرولاکتین ترشح میکنن لطفا یه کم در موردش توضیح بدین دکترم به خاطر استرس ونگرانی زیادم از این موضوع چندان توضیح نمیدهدتو این سایت هر چه بیشتر نگاه میکنم گیج ترونگرانترمیشم چطوری میشه یه اطلاع دقیق وجامع در این موردبدست اورد
    خیلی ممنونم دوست گرامی

7. fatm نوشته است: دوست عزیز خیلی سپاسگذارم از راهنماییتون
    من از انجام mriمدت زیادی نمیگذره ودکتر گفت که جواب مشکلی نداره اگه اشتباه نکرده باشم این هورمون از غده ی هیپوفیز ترشح میشه اما در مورد غد ه ی تیروعیداگاهی ندارم ایا این دویکی هستن یا هرکدوم جدا پرولاکتین ترشح میکنن لطفا یه کم در موردش توضیح بدین دکترم به خاطر استرس ونگرانی زیادم از این موضوع چندان توضیح نمیدهدتو این سایت هر چه بیشتر نگاه میکنم گیج ترونگرانترمیشم چطوری میشه یه اطلاع دقیق وجامع در این موردبدست اورد
    خیلی ممنونم دوست گرامی

سلام

آره، پرولاکتین از هیپوفیز ترشح می‌شه
    اما
    اما اختلال در غده‌ی تیروئید و هیپوتیروئیدیسم می‌تونه باعث افزایش هورمون پرولاکتین بشه.
    در تاپیک زیر یه سری توضیحاتی رو قبلا نوشتم که خوندنش خالی از لطف نیست؛ لطفا مطالعه بفرمایید بعد اگه ابهامی موند همین‌ جا مطرح کنید.

علایم بالا یا پایین بودن پرولاکتین

8. با سلام
    امروز جواب ازمایشم روگرفتم که خوشبختانه تیروعیدم3.54ulu/mi بودیعنی نرمال بود نه کم کاری تیروعید دارم نه پرکاری همینطور که قبلا هم گفتم تومور غده ی هیپوفیز ندارم پس دلیل ترشح این هورمون چه چیز دیگه ای میتونه باشه؟
    بازم سپاسگذارم

9. fatm نوشته است: با سلام
    امروز جواب ازمایشم روگرفتم که خوشبختانه تیروعیدم3.54ulu/mi بودیعنی نرمال بود نه کم کاری تیروعید دارم نه پرکاری همینطور که قبلا هم گفتم تومور غده ی هیپوفیز ندارم پس دلیل ترشح این هورمون چه چیز دیگه ای میتونه باشه؟
    بازم سپاسگذارم

سلام

آخرین MRIی که انجام دادید کی بوده؟
    دوست من،
    آخرین تست پرولاکتین‌ و موارد تست‌ تیروئیدتون شامل T4 ،T3 و TSH  رو به طور کامل (با ذکر واحدها و مقادیر نرمال آزمایشگاه مربوطه) رو بنویسید تا ببینم و بعدا بیشتر با هم صحبت کنیم (مقادیر فری T3 و T4 همچنین Anti TPO هم اگه اندازه‌گیری شده، بنویسید)؛
    اگه تصویر تست رو اینزرت کنید که دیگه چه بهتر.

10. سلام
    اخرین زمان mriتاریخ14/12/91بود اینم جواب ازمایشم
    t3        0.998 mnol/l         0.9--2.3
    tsh         3.54 ulu/ml          0.25--5
    lFA          1.06 ng/ml         0.1--0.9
    prl        44.59 ng/ml       4.1--28.9
    DHEA-SO4      518.8 ug/dl      148--407
    s.G.o.T(AsT              27 lu/L                 37
    ازازمایشایی که نوشتیدفک کنم که فقط دومورد روانجام دادم ممنون میشم مشکلم روبگید
    بازم سپاسگذارم دوست گرامی

11. باسلام
    پرولاکتینم در 6ماه قبل48.85 ng/ml  بودکه بعد از دوره ی مصرف 6ماهه قرص کابرگولین به میزان 44.59 کاهش پیدا کرده والان یک هفته است که داستینکس رومصرف میکنم که حساسیت شدیدی بهش دارم
    ازمایش های دیگه رو که نوشته بودید رو انجام ندادم فقط همونایی بود که چندسطربالا نوشتم
    امیدوارم منظورتونودرست فهمیده باشم
    باتشکرفراوان

12. fatm نوشته است: سلام
    اخرین زمان mriتاریخ14/12/91بود اینم جواب ازمایشم
    t3        0.998 mnol/l         0.9--2.3
    tsh         3.54 ulu/ml          0.25--5
    lFA          1.06 ng/ml         0.1--0.9
    prl        44.59 ng/ml       4.1--28.9
    DHEA-SO4      518.8 ug/dl      148--407
    s.G.o.T(AsT              27 lu/L                 37
    ازازمایشایی که نوشتیدفک کنم که فقط دومورد روانجام دادم ممنون میشم مشکلم روبگید
    بازم سپاسگذارم دوست گرامی

نقل قول:
    پرولاکتینم در 6ماه قبل48.85 ng/ml  بودکه بعد از دوره ی مصرف 6ماهه قرص کابرگولین به میزان 44.59 کاهش پیدا کرده والان یک هفته است که داستینکس رومصرف میکنم که حساسیت شدیدی بهش دارم

سلام

با توجه به تست‌ها می‌شه گفت
    مقدار هورمون پرولاکتین چندان بالا نیست و تقریبا فرض وجود آدنوم هیپوفیزی رد می‌شه
    اگرچه بهتر بود T4 و مقادیر فری T3 و T4 هم اندازه‌گیری می‌شدند اما با این تست تیروئید، فرض وجود هیپوتیروئیدیسم هم تقریبا منتفی می‌شه.
    مجددا توصیه می‌کنم از تحریک پستان‌ها حتی‌الامکان خودداری کنید تا تیتراژ هورمون متعادل بشه
    اگه تحریک پستان‌ها انجام نمی‌شه
    با توجه به رزومه‌ای که از شما داریم، همین تخمدان پلی‌کیستیک‌تون هم می‌تونه عامل افزایش پرولاکتین باشه؛
    سایر عوامل منجمله استرس‌، بیماری‌‌های کبدی (مانند Cirrhosis) یا بیماری‌های کلیوی هم گزارش شده که می‌تونه باعث افزایش پرولاکتین بشه.
    مواردی رو هم داریم که هیپوفیز به دلایل نامشخص پرولاکتین بیشتری ترشح می‌کنه (idiopathic hyperprolactinemia).
    در مورد تغییر خط درمان هم براتون نوشتم که می‌تونید مصرف بروموکریپتیـن رو با پزشک‌تون مطرح کنید.
    خلاصه
    با توجه به تیتراژ نه چندان بالای پرولاکتین و مجموع صحبت‌های انجام شده
    در مورد شما تقریبا جای نگرانی وجود نداره دوست من؛ با تکمیل دوره‌ی درمان، پرولاکتین به سطح نرمال خودش می‌رسه.

13. دوباره سلام
    دکترمم با توجه به ازمایشاتم گفتند که بیماری کبد وکلیه ندارم در مورد استرسمم حتی یه مرخصی 2 ترمه از دانشگاه گرفتم که استرسم کمتر بشه
    اما در مورد دوره درمانم من وقتی قرصا رو مصرف میکنم تقریبا وضعیتم بهتره فقط کافیه چند هفته قرص مصرف نکنم ترشحات سینم شروع میشه دکتر هم گفته اگه پرولاکتینمم کم بشه باید به خوردن قرص ادامه بدم وگرنه دوباره بالا میره حالا چیزی که بیش از هر چیزی نگرانم میکنه ه اینه که اگه من الان با این وضعیت  ومقدار هورمون بالا قصد ازدواج کنم میتونم بچه دار بشم چون میخام قبل از ازدواج در مورد این بیماری بهش توضیح بدمبرام مهمه که بدونم بچه دار میشم یا خیرالبته میدونم این سوالم تکراریه ولی لطفا جواب بدیدممنون میشم البته ببخشید که زیاد سرتونو درد میارم

14. fatm نوشته است: دوباره سلام
    دکترمم با توجه به ازمایشاتم گفتند که بیماری کبد وکلیه ندارم در مورد استرسمم حتی یه مرخصی 2 ترمه از دانشگاه گرفتم که استرسم کمتر بشه
    اما در مورد دوره درمانم من وقتی قرصا رو مصرف میکنم تقریبا وضعیتم بهتره فقط کافیه چند هفته قرص مصرف نکنم ترشحات سینم شروع میشه دکتر هم گفته اگه پرولاکتینمم کم بشه باید به خوردن قرص ادامه بدم وگرنه دوباره بالا میره حالا چیزی که بیش از هر چیزی نگرانم میکنه ه اینه که اگه من الان با این وضعیت  ومقدار هورمون بالا قصد ازدواج کنم میتونم بچه دار بشم چون میخام قبل از ازدواج در مورد این بیماری بهش توضیح بدمبرام مهمه که بدونم بچه دار میشم یا خیرالبته میدونم این سوالم تکراریه ولی لطفا جواب بدیدممنون میشم البته ببخشید که زیاد سرتونو درد میارم

سلام

جای نگرانی نیست؛ شما برای ازدواج کردن مشکلی ندارید دوست من
    فقط کافیه خودسرانه اقدام به قطع خط درمان دارویی نکنید! و طبق دستور پزشک دوره‌ی درمان رو کامل کنید تا اوضاع بهتر بشه.
    نگران بارداری نباشید مقدار هورمون آنچنان بالا نیست که مشکل‌ساز بشه.

خسته شدم بس که گفتم نگران نباش! اما شما نگران نباش دوست من!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید