شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علایم بالا یا پایین بودن پرولاکتین

1. sara365 نوشته است: سلام من دوباره برای اطمینان بیشترآزمایش پرولاکتین دادم که اینبارجوابش این شد.
    Prolactim      437    miu/L
    دفعه ی قبل که آزمایش دادم 773 بودکه الان شده 437 یعنی اومده پایین؟بااین وجودبازم بایدقرص بخورم؟

سلام

این تیتر هورمون نرماله.
    به نظر میرسه عوامل موقتی مانند استرس، تحریک پستان و ... در افزایش این هورمون موثر بوده.
    اگه سطح هورمون متعادل بمونه نیازی به مصرف دارو نیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام

برای بررسی های هورمونی چند هفته قبل یک سری آزمایش دادم و وقتی اونهارو به دکتر غدد نشون دادم و گفتم که هیچ فرقی در موهای سرم و موهای زائدم ایجاد نشده، گفتن این آزمایشها کامل نیست! باید 4 هورمون چک بشه که احتمالا یکیش تستسترون هست که در اون آزمایشها بود ولی بقیه رو نمیدونم!

و احتمال دادن اصلا مشکل هورمونی نباشه!! ( به شرط جواب آزها )

حالا من اصلا نمیدونستم این پرولاکتین چی هست و چقدر میتونه تاثیر گذار باشه !!

چون خیلی خوب و خوانا بود متن نسخه رو میذارم. میتونید بهم بگید اون بقیه هورمونها و آزها که من ازشون غافل بودم چیه؟ اینها آزمایش چی هستن که باید روز 7 سیکل انجام بدم؟
    یه چیزی شبیه پرولاکتین هم توش هست...
    آیا این تستها ناشتایی میخوان؟  اون 170 کیلو پاسکال چیه دیگه؟!

خیلی نگرانم کرده.
    من کم کاری تیروئیدم دارم!

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در مورد ترشح از سینه پرسید که من انتظارشو نداشتم و گفتم ندارم! ولی نمیدونم در چه شرایطی باید این مساله بررسی بشه؟ با توجه به چیزایی که تو این تاپیک خوندم
    آیا حتما باید درسینه فشار خاصی اعمال بشه و بعد بودن یا نبودن ترشح بررسی بشه؟؟

چون روی نوک سینه ام همیشه یه چیزایی  سفید و خیلی ریز هست که هیچ وقت حالت مایع یا خارج شدن نداشته. من فکر میکردم اینا روزنه های شیردهی هستن. اصلا بهش اهمیت نمیدادم. حالا تو چه شرایطی باید بررسی میکردم؟؟
    الان چی کار کنم؟؟ گیج شدم

واقعا تحریک سینه ها میتونه جلوی بارداری رو بگیره؟؟؟!!! بیشتر شبیه سیکل معیوب هست که ( یه بخشی از رابطه زناشویی جلوی عملکرد و نتیجه نهایی خودشو میگره؟؟!! ) این تو همه افراد هست یا کسانی که بیماری دارن اینطور میشن؟
    تو وضعیت من چطور؟!

با تشکر

3. fateme69

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.من یک ساله که از سینه راستم ترشح شیر دارم.آزمایش دادم پرولاکتینم 23.7 بود.کمی بیشتر از حداکثرش.میخواستم ببینم خطرناکه؟من در حال گذروندن مراحل اولیه آماده سازی برای آی وی اف هستم به دلیل مشکل همسرم.میخواستم بدونم ترشح شیر و بالا بودن پرولاکتین تاثیری روی نتیجه آی وی اف نداره؟

4. fateme69 نوشته است: با سلام.من یک ساله که از سینه راستم ترشح شیر دارم.آزمایش دادم پرولاکتینم 23.7 بود.کمی بیشتر از حداکثرش.میخواستم ببینم خطرناکه؟من در حال گذروندن مراحل اولیه آماده سازی برای آی وی اف هستم به دلیل مشکل همسرم.میخواستم بدونم ترشح شیر و بالا بودن پرولاکتین تاثیری روی نتیجه آی وی اف نداره؟

سلام

توصیه می کنم در اولین فرصت تست پرولاکتین رو تکرار کنید و اگه نرمال نبود داستینکس یا بروموکریپتین دریافت خواهید کرد و مشکل مرتفع میشه.
    مادامی که پرولاکتین بالا باشه تخمک گذاری صورت نمی گیره و بارداری به روش طبیعی سخت خواهد بود دیگه چه برسه به IVF که باید از شما تخمک گرفته بشه.

5. سلام. با توجه به عکسی که در دو پست بالاتر گذاشتم، اگر کسی میتونه اسم آزمایشها رو برام بنویسه ممنون میشم.

6. باسلام و خسته نباشید
    هر مطلبی که خوندم مربوط به بالا بودن پرولاکتین اما مشکل من برعکس یعنی پرولاکتینم پایین , 3 ماه پیش زایمان زودرس داشتم یعنی 7 ماهه زایمان کردم و الان با آزمایش متوجه پایین بودن پرولاکتین شدم , دلیلش چیه و چه عوارضی داره ؟ باید چه کنم ؟ ممنون از راهنمایی و توجه شما

7. سلام آقای دکتر
    آزمایش پرولاکتین که دادم مقدار پرولاکتینم 38.1 ng/ml دکتر معالجم بروموکریپتین برام تجویز کرد که در حال حاضر مصرف می کنم. شوهرم تقریبا هر شب سینه هامو میمکه می خواستم بدونم ممکنه عامل اصلی بالا بودن پرولاکتینم همین عامل باشه؟ در ضمن آزمایش تیروئیدم نرمال بوده.

8. با عرض سلام
    من 20 تیر 92 زایمان زودرس داشتم و پسرم را طی یک زایمان طبیعی در 7 ماهگی از دست دادم , مدتی بود  که بدنم جوش های چرکی می زد که آزمایش دادم حالا متوجه شدم پرولاکتینم از حد نرمال خیلی پایین تر و تجدید آزمایش شدم که هنوز نتیجه اش را نگرفته ام , دلیل پایین آمدن پرولاکتین چیست ؟ چه عوارضی دارد ؟ آیا مشکلی در بارداری مجدد ندارم ؟
    در زایمانم 3 روز بعد از زایمان از سینه هایم خیلی کم شیر ترشح شد که خودش خشک شد

9. munes63 نوشته است: سلام آقای دکتر
    آزمایش پرولاکتین که دادم مقدار پرولاکتینم 38.1 ng/ml دکتر معالجم <a>بروموکریپتین</a> برام تجویز کرد که در حال حاضر مصرف می کنم. شوهرم تقریبا هر شب سینه هامو میمکه می خواستم بدونم ممکنه عامل اصلی بالا بودن پرولاکتینم همین عامل باشه؟ در ضمن آزمایش تیروئیدم نرمال بوده.

سلام

آره، تحریک پستان می‌تونه عامل زمینه‌ای برای افزایش موقت هورمون پرولاکتین باشه.
    همسرتون رو توجیه کنید و این مورد رو به حداقل برسونید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید