شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خشکی موهای سر

1. bilaki

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشیدمن موهای سرم رارنگ میکنم امامتاسفانه موهای سرم خیلی خشک وبدحالت شده چه کارکنم ؟لطفاتقویت کننده های گیاهی راهم نام ببرید

2. سلام
    از سرم کریستال استفاده کنید خیلی تاثیر داره
    من خودم هیچوقت موهامو رنگ نکردم ولی مامانم که موهاشو رنگ میکنه
    از سرم کریستال استفاده میکنه خیلی تاثیر داره
    هم نرم میکنه هم باعث درخشندگیش میشه
    البته از سرم کریستال هم نه به مقدار زیاد بلکه چند قطره در کف دستتون بریزید
    پخشش کنید و بعد به روی مو بمالید که من شنیدم فقط رو ساقه مو بمالید
    من خودم از حموم که درمیام آب اضافی موم رو با حوله میگیرم
    موقعی که حس کردم موهام حالت رطوبت دارند و خیس نیستند
    سرم کریستال رو استفاده میکنم
    سرم کریستال هم فکر کنم دارای چندتا مارک باشه  
    که دیگه مغازه آرایشی یا داروخونه رفتین مشکلتونو توضیح بدین بهتون میدن
    امیدوارم کمک کرده باشم
    انشالله مشکلتون حل بشه

3. bilaki نوشته است: سلام وخسته نباشیدمن موهای سرم رارنگ میکنم امامتاسفانه موهای سرم خیلی خشک وبدحالت شده چه کارکنم ؟لطفاتقویت کننده های گیاهی راهم نام ببرید

سلام
    تقسیماتی که برای حالات مو در نظر گرفته شده مولود پوست سر می باشد که خود ناشی از فعالیت غدد چربی زیر پوست است که نوع و حالت موها را مشخص می سازد. حالت مو مدیون پوست سر می باشد و چربی و خشکی پوست نیز بستگی مستقیم به ترشح غدد چربی در پوست دارد. اگر چربی پوست سر زیاد باشد می گویند  پوست سر چرب است و چنانچه غدد در کار خود کم کاری کنند می گویند پوست سر خشک است و اگر غده ها فعالیت عادی و طبیعی داشته باشند می گویند پوست سر معمولی است و این حالت ایده آل  برای پوست و مو می باشد.
    1. اول این که با توجه به نوع مو، نحوه ی شست و شو باید تفاوت کنه! بطور تقریب دو درصد مردم دارای پوست سر خشک می باشند و از خشکی بیش از اندازه موها رنج می برند برای رفع این مشکل از نظر شستشو به ترتیب زیر عمل می کنیم.
    برای نظافت و شستشوی این  موها می توان دو روز درمیان موها را شست ولی بهتر آن است یک روز درمیان بدون خشونت و به آرامی سر را شستشو داد ، البته با ماساژ بسیار آرام و بدون چنگ زدن و برس کشیدن موها پوست سر را باید شست . دو بار شستشو در هر وهله استحمام کافی می باشد .
    2. دوما به تغذيه خود اهميت دهيد: يك رژيم غذايي كامل حاوي منيزيم، اسيدهاي چرب خوب، ويتامين C و بتاكاروتن موجب تقويت پوست و شادابي آن خواهد شد. براي داشتن پوست خوب و در نتیجه موی خوب، ماهي، پرتقال، انبه و هويج بخوريد.
    3. بعد از شست و شوی موهاتون هم خود موهاتون و هم پوست سرتون رو با روغن زیتون چرب کنین، روغن زيتون مثل مرهمي براي پوست خشك محسوب مي‌شود.
    4. شنا (آب های کلر دار) و شامپو کردن مکرر مو ، رنگ کردن، حاملگی، بیگودی های برقی، سشوار کشیدن های مکرر و قرار گرفتن زیاد در برابر نور خورشید،بابیلیس و باد شدید  از علل شایع از بین بردن لطافت و تموّج مو ها هستند. موقع شنا حتما از کلاه استفاده کنید.
    5. حالت دهنده ای انتخاب کنید که با موی شما سازگار باشد. و هر بار پس از شامپو کردن از آن استفاده نمایید. سس مایونز حالت دهنده بسیار خوبی است این ماده سفید چرب را از ۵ دقیقه تا یک ساعت قبل از حمام کردن به مو ها بمالید.
    6. تقریبا هر ۶ هفته یک بار باید انتهای دو شاخه شده و آسیب دیده مو را چید.
    7.پس از شامپو زدن به مو ها و خشک کردن آن ها، آب جو را به وسیله یک آب پاش به مو ها اسپری کنید.
    8. موز لهیده شده +اواکادو هم که توسط ستاره های هالیوود استفاده میشه برای نرمی و درخشندگی مو مفیده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام . بعد ازشستشوي سر از شامپونرم كننده گياهي سينره استفاده كنيد خيلي موثره بعد از حمام هم با يه حوله نرم آب موهاتون رو بگيريد بعد روغن زيتون مخصوص مو رو به كف سر ومو بماليد . كمتر از سشوار واتومو استفاده كنيد .اگه امكانش هست يه مدت موهاتونو رنگ نكنيد تا آسيب ديدگي ترميم بشه .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید