شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 56   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. yalda6559 نوشته است: با سلام مجدد ممنونم که به سوال من جواب دادید، یعنی از نطر شما نیاز به لاپراسکوبی ندارم؟ و یه سوال دیگه اینکه پیچش لوله چه مشکلی می تونه در آینده بوجود بیاره. ممنونم

سلام

من نظرم رو در پست قبلی گفتم و گفتم که با ارزیابی‌های بیشتر
    اگه پزشک‌تون در مورد درجاتی از چسبندگی و OT، تشخیص قطعی گذاشتن؛ اون‌وقت در مورد روش‌های درمان که لاپاراسکوپی یکیش هست، یا هیستروسکوپی یا ... تصمیم می‌گیرن.  

ریسک فاکتورهایی که برای OT داریم شامل:

• افزایش طول لیگامان‌های (رباط‌های) تخمدان؛
    • افزایش سایز تخمدان (بیش از 6 سانتی‌متر)؛
    • تومورها؛
    • افزایش جسم زرد در طول بارداری؛
    • حرکات تشنجی؛
    • ناباروری؛
    • و ...

2. سلام
    من دو ماه پیش سقط کردم .بعداز اون دو بار پریود شدم .بعداز پریودیم ترشحات رقیق و بی بو دارم .این دلیلش چی میتونه باشه ؟؟و در ضمن بعد از سقطم جلو گیری نداشتم.تو رو خدا یکی جواب بده.

3. zohrehj نوشته است: سلام
    من دو ماه پیش سقط کردم .بعداز اون دو بار پریود شدم .بعداز پریودیم ترشحات رقیق و بی بو دارم .این دلیلش چی میتونه باشه ؟؟و در ضمن بعد از سقطم جلو گیری نداشتم.تو رو خدا یکی جواب بده.

با سلام  اگر ترشحاتتون  زردرنگ سوزش و خارش و بوی بد نداره مشکلی نیست  وبعد از سقط هم بهتره جلوگیری داشته باشین وزود باردار نشوید و از انجایی هم که سقط داشتین سه ماه قبل از بارداری فولیک اسید(برای جلوگیری از نقایص لوله های عصبی جنین)مصرف کنید و این توصیه ایه که به همه خانم هایی که قصد بارداری دارند میشه

4. سلام ماحدود یک سال است که ازدواج کردیم این ماه تصمیم گرفتیم بچه دارشویم.چند روز پیش که آمیزش را انجام دادیم روز بعدش در ناحیه زیرشکم من ،درد ایجاد میشد می خواستم ببینم این نشانه چیست؟
    ممنون

5. با سلام
    اطلاعاتی در مورد آمپول HMG می خواستم. مکانیسم عمل این آمپول چیه ؟ آیا ربطی به آمپول HCG داره ؟ ( از روز هشتم تا دوازدهم سیکل ، همسرم باید تزریق کنند )

6. karbar0 نوشته است: سلام ماحدود یک سال است که ازدواج کردیم این ماه تصمیم گرفتیم بچه دارشویم.چند روز پیش که آمیزش را انجام دادیم روز بعدش در ناحیه زیرشکم من ،درد ایجاد میشد می خواستم ببینم این نشانه چیست؟
    ممنون

سلام

این درد قطعا نشونه‌ی بارداری نیست!
    علائم بارداری قرار نیست چند ساعت بعد از نزدیکی بروز پیدا کنن دوست من!
    این درد ممکنه به خاطر انقباضات رحم ناشی از ارگاسم باشه و یا این‌که احیانا در ایام تخمک‌گذاری قرار دارید و این درد در ناحیه‌ی شکم ایجاد شده.
    شما روز در میان در ایام تخمک‌گذاری نزدیکی‌ها رو انجام بدید و مصرف اسید فولیک رو حتما قبل از بارداری استارت بزنید.

7. hossein1982 نوشته است: با سلام
    اطلاعاتی در مورد آمپول HMG می خواستم. مکانیسم عمل این آمپول چیه ؟ آیا ربطی به آمپول HCG داره ؟ ( از روز هشتم تا دوازدهم سیکل ، همسرم باید تزریق کنند )

سلام

من سعی می‌کنم خیلی ساده بنویسم تا هر دو سوال‌تون رو پاسخ بگیرید:

آمپول hMG، حاوی هورمون‌های LH و FSH هست و از ادرار خانم‌های یائسه تهیه می‌شه (خانم‌ها بعد از یائسگی مقادیر زیادی از گونادوتروپین‌ها رو از طریق ادرار دفع می‌کنن).
    در خانم‌ها این دو هورمون LH و FSH برای پروسه‌ی تولید تخمک ضروری هستن. بنابراین، در اوایل سیکل قاعدگی یه خانمی که سطوح پایینی از هورمون‌ها رو داراست و تخمک‌گذاری نداره، پزشک با تجویز hMG در روز‌های قبل از 13 سیکل قاعدگی، سعی در جبران این کمبود هورمون رو داره تا به بالغ شدن فولیکول‌ها کمک کنه و بعد در حوالی روز 14 سیکل قاعدگی با تجویز و تزریق یه hCG تخمک‌گذاری تحریک خواهد شد.  

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. با سلام من 26 سالمه طی سونوگرافی یک کیست اینترنال اکو(اندومتریوما)در تخمدان سمت چپ به قطر 44 میلیمتر داشتم دکتر معالج یه بسته قرص ضد بارداری بمن دادن مصرف کردم اندازه کیست 26 میلیمتر شد با مراجعه بعدی به پزشک دو بسته دیگه قرص ضد بارداری دادن .من تا یک سال اینده قصد بارداری ندارم ایا این کیست در بارداری من اثر دارد؟من عادت های ماهیانه کاملا منظم دارم و هیچ علایمی ندارم.بعد از اتمام قرص ها استفاده از داروی گیاهی ویتاگنوس میتونه مفید باشه؟

9. سلام
    من ٢٦ ساله.پريود هاي منظم دارم.حدود ١سالي ميشه پريودهام مقدارش خيلي كم شده و به زور ٣ روز ميشه.فقط يهروز خونريزي كامل بقيش لك بيني. دكتر متخصص رفتم آزمايش دادم.سطح هورمون amh ام رو پايين تشخيص داد. ١.٦٦.و بهم پيشنهاد كرد كه زودتر براي بارداري اقدام كنم.آيا اين ميزان هورمون آنتي مولرين خيلي پايينه؟ آيا پريود كم حجم به خاطر همين هورمونه؟ آيا ممكنه نتيجه آزمايش اشتباه شده باشه؟
    ممنون ميشم از كمكتون

10. سلام مجدد من توی پست های قبلی گفته بودم که برای عمل زیفت دارم آماده میشم و باید از روز 5 پریودیم دارو هامو شروع کنم. من PCO هستم و 2 ماه پیش هم لاپراسکوپی کردم. دیگه بعد از عمل پریود نشدم. هفته گذشته به تجویز دکترم 2 تا پروژسترون با هم تزریق کردم و امروز دقیقا یک هفته هست ولی باز هم پریود نشدم. نمی دونم پکار باید بکنم؟ صبر کنم ؟ باز تزریق کنم؟؟ می تونه بخاطر لاپراسکوپی باشه؟!! خیلی خیلی کلافه هستم.لطفا راهنمایی کنین.ممنون

11. با سلام میخواستم بدونم اگر کسی از نزدیکان عفونت مثانه و یا قارچ ناحیه تناسلی داشته باشد برای شخص باردار خطرناک نیست؟ با تشکر

12. سلام خسته نباشید من حدود یه سالی میشه ازدواج کردم خودم دوست دارم دوقلو باردار شوم به علت بالا بودن سنم ....من 27 سالمه..... تویی فامیل دو قلو زا نداریم جز اشنایی دور  که نسب فامیلی هم نداریم میشه دو قلو بادار شم یا نه حتما باید ارث باشه

13. سلام ببخشید یه سوال داشتم آیا استفاده از وازلین توی رابطه اگه قصد بارداری داشته باشیم مضره .؟؟

14. Hanieh7 نوشته است: سلام
    من ٢٦ ساله.پريود هاي منظم دارم.حدود ١سالي ميشه پريودهام مقدارش خيلي كم شده و به زور ٣ روز ميشه.فقط يهروز خونريزي كامل بقيش لك بيني. دكتر متخصص رفتم آزمايش دادم.سطح هورمون amh ام رو پايين تشخيص داد. ١.٦٦.و بهم پيشنهاد كرد كه زودتر براي بارداري اقدام كنم.آيا اين ميزان هورمون آنتي مولرين خيلي پايينه؟ آيا پريود كم حجم به خاطر همين هورمونه؟ آيا ممكنه نتيجه آزمايش اشتباه شده باشه؟
    ممنون ميشم از كمكتون

سلام عزیزم

هورمون های
    آنتی مولرین (AMH)
      هرچه بیشتر باشد به بارداری در خانم ها کمک میکند

آزمایش شما 1.66 رو نشون داده و این طبیعی هست نمیدونم چرا دکتر بهتون گفته پایینه
    اصولا زیر 1 باشه میگن  تخمک ها ضعیفه
    و تا آنجایی که اطلاع دارم این موضوع هیچ ربطی به پریودتان نداره
    نگران نباشید

15. farjamii نوشته است: سلام مجدد من توی پست های قبلی گفته بودم که برای عمل زیفت دارم آماده میشم و باید از روز 5 پریودیم دارو هامو شروع کنم. من PCO هستم و 2 ماه پیش هم لاپراسکوپی کردم. دیگه بعد از عمل پریود نشدم. هفته گذشته به تجویز دکترم 2 تا <a>پروژسترون</a> با هم تزریق کردم و امروز دقیقا یک هفته هست ولی باز هم پریود نشدم. نمی دونم پکار باید بکنم؟ صبر کنم ؟ باز تزریق کنم؟؟ می تونه بخاطر لاپراسکوپی باشه؟!! خیلی خیلی کلافه هستم.لطفا راهنمایی کنین.ممنون

سلام عزیزم

همین استرسی که داری باعث میشه پریودت عقب بیفته
    نگران نباش
    اگر تا 10 روز پریود نشدید به دکتر مراجعه کن

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 56 از 58
رفتن به صفحه :    ... 56   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید