شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضعف تخمدان و عفونت

1. kiyan_gh نوشته است: من روز سیزدهم از پریودم سنو واژینال دادم دکتر گفت سایز فولیکولی که داری 17.5و18 هست برای روز چهاردهم برام امپول hcg  نوشت که تزریق کردم به نظر شما تو این ماه احتمال بارداری هست؟چند روز بعد از تزریق امپول تست بزنم؟

سلام

1. سایز فولیکول‌ها تقریبا مناسبه و احتمال بارداری وجود داره.
    2. آمپول HCG حاوی هورمون HCG هست و برای جلوگیری از ایجاد جواب کاذب، شما میتونید بعد از تاخیر در پریود تست بتا رو به منظور اطمینان در مورد بارداری یا عدم بارداری انجام بدبد.

نقل قول: ایا گرفتگی لوله های رحمی در سونو واژینال دیده میشه(تشخیص داده میشه)؟برای برطرف شدن این مشکل چه راه حلی هست؟

هیستروسونوگرافی روش دقیقی برای تشخیص انسداد لوله‌های فالوپ نیست و برای تشخیص چسبندگی و انسداد لوله‌های فالوپ نیاز به HSG (عکس رنگی) هست و در صورت وجود این مشکلات ساختاری، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی مشکل رو مرتفع خواهد کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام من عفونت شدید دارم که باعث خونریزی میشه.پاپ اسمیر و کولپوسپوپی هم شدم که گفتن مشکلی ندارم.چارم چیه با مصرف آنتی بیوتیک هم خوب نمیشم.

3. با سلام.مدت1.5-2 سال هست که پریود های نامنظم داشتم و با مراجعه به پزشک و انجام سنوگرافی تشخیص pcod داده شد و درآزمایش هماتولوژی برای بررسی سطح پرولاکتین: میزان TSH حدود7 بود و رنج نرمال تا3گزارش میشه.میخاستم بدونم فعالیت ضعیف تخمدان و پلی کیستیک بودن اون که البته همراه با اضافه وزن قابل توجه حدود15کیلوبوده:ربطی به هیپوتیروییدیسم دارند؟اخه 9ماه پیش ازمایش دادم وTSH نرمال بود(دکتر متفورمین500 و لووتیروکسین تجویز کردند)

4. taniyarpuye نوشته است: سلام من عفونت شدید دارم که باعث خونریزی میشه.پاپ اسمیر و کولپوسپوپی هم شدم که گفتن مشکلی ندارم.چارم چیه با مصرف آنتی بیوتیک هم خوب نمیشم.

سلام

شما باید تحت نظر پزشک‌تون باشید؛ در مورد فریز کردن رحم‌تون با ایشون صحبت کنید.

5. marjaneh71 نوشته است: با سلام.مدت1.5-2 سال هست که پریود های نامنظم داشتم و با مراجعه به پزشک و انجام سنوگرافی تشخیص pcod داده شد و درآزمایش هماتولوژی برای بررسی سطح پرولاکتین: میزان TSH حدود7 بود و رنج نرمال تا3گزارش میشه.میخاستم بدونم فعالیت ضعیف تخمدان و پلی کیستیک بودن اون که البته همراه با اضافه وزن قابل توجه حدود15کیلوبوده:ربطی به هیپوتیروییدیسم دارند؟اخه 9ماه پیش ازمایش دادم وTSH نرمال بود(دکتر <a>متفورمین</a>500 و <a>لووتیروکسین</a> تجویز کردند)

سلام

پاسخ شما مثبته دوست من
    یعنی اختلال در عملکرد غده‌ی تیروئید در روند تخمک‌گذاری می‌تونه تأثیر منفی بذاره؛
    اگه تخمدان PCOD و اضافه وزن شما رو هم به این مجموعه اضافه کنیم این تأثیر منفی در مورد رهاسازی تخمک، بیشتر هم می‌شه.
    البته شما نوشتید "برای بررسی سطح پرولاکتین: میزان TSH حدود7 بود"!
    مرجان عزیز،
    برای ارزیابی پرولاکتین، تیتراژ این هورمون یعنی Prolactin، اندازه‌گیری می‌شه نه TSH!
    TSH مربوط به تست تیروئید شماست که همون‌طور که فرمودید بالاتر از رنج نرمال قرار داره و هیوتیروئیدیسم در مورد شما تشخیص گذاشته می‌شه؛ لووتیروکسیـن تجویزی هم برای همین منظور بوده.

6. ممنون ازپاسختون. بله بسیار واضح و مبرهن هست که پرولاکتین باTSHفرق میکنه منظورم این بودکه برای بررسی پرولاکتین و دیگرفاکتورها ازمایش خون دادم ک پرولاکتین طبیعی ولی هورمون تیروئیدی مشکل داشت.
    بااین وجود میخام بدونم ایا کاهش وزن به درمان هردواین مشکلات یعنی پلی کیستیک بودن تخمدان و هیپوتیروئیدسسم کمک میکنه و مشکل رفع میشه?

7. marjaneh71 نوشته است:
    ایا کاهش وزن به درمان هردواین مشکلات یعنی پلی کیستیک بودن تخمدان و هیپوتیروئیدسسم کمک میکنه و مشکل رفع میشه?

سلام

کاهش وزن و رسیدن به BMI مطلوب، در روند تخمک‌گذاری تأثیر مثبتی خواهد داشت اما این‌که انتظار داشته باشید این کاهش وزن، هیپوتیروئیدیسم و تخمدان PCOD (هر دو) شما رو درمان کنه! این انتظار نابه‌جایی‌ست.  

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید