شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش در قسمت انتهایی آلت

1. با سلام
    شنیدم اگه با خارش همراهست و بعد جاش مانند زخم میمونه بعد چند روز رفع میشه
    این افراد دائما باید دارو مصرف کنند

2. سلام دوستان عزیز
    من پسری 28 ساله و مجرد هستم که در اثر رابته نا مشروع و حفاظت نشده با دوست دخترم دچار تبخال تناسلی شدم.
    این رو میدونم که این بیماری درمان نداره و فقط میشه اون رو کنترل کرد و زمان عود کردن دوباره رو طولانی تر کرد اما سوال های زیادی برام پیش اومده که از اقای دکتر صادقی خواهش میکنم پاسخ بدن چون به شدت برام اهمیت داره.
    حدود 9 ماهی هست که این باری رو گرفتم و اوایلش اطلاعی از این بیماری نداشتم بعد از گذشت چند روز از آخرین رابطه من با دوستم (حدود 5 روز) روی ناحیه شکم و درست بالای التم (محل رویش مو های شرمگاهی) 3-4 تا جوش خیلی کوچیک همراه با خارش شدید نمایان شد بعد از مراجعه به پزشک تشخیص دادن که تبخال تناسلی هست.
    سوال اول : اینکه من اکنون تصمیم به ازدواج گرفتم ولی از ترس وجود این بیماری و سرایت اون به همسر آینده ام اجازه ی حتی مراسم خاستگاری رو هم به خانواده ام نمیدم.ایا این کار من درسته ؟
    سوال دوم : احتمال اینکه بعد از ازدواج همسرم هم مبتلا به این بیماری بشه چقدره ؟ چون قرار نیست تا اخر عمر از کاندوم استفاده کنیم.

سوال سوم : اگر همسر اینده ام به این بیماری مبتلا بشه احتمال سرایت این بیماری به جنین در صورت حاملگی چقدره ؟
    سوال چهارم : ایا این بیماری در اسپرم من نهفته است و به جنین سرایت میشه ؟
    مدتیه که به دلیل وجود این بیماری زندگیم رو پوچ میبینم و خیلی ناراحت و غمگین شدم و سرکار و در خونه خیلی گوشه گیر شدم و قصد دارم به علت وجود این بیماری هرگز ازدواج نکنم.
    من از لحاظ جنسی بسیار گرم مزاج هستم به طوری که بعض وقتها پیش میاد که در 24 ساعت 2 بار در خواب جنب میشم.
    من یه آزمایش خون هم گرفتم که اگر اقای دکتر صلاح بدونن براشون به صورت پیام خصوصی یه در این تاپیک ارسال میکنم.
    در اخر از اقای دکتر صادقی خواهش میکنم پاسخ سوال های من رو بدن.
    پیشاپیش از وقتی که گذاشتید ممنونم.

3. سوال اول : اینکه من اکنون تصمیم به ازدواج گرفتم ولی از ترس وجود این بیماری و سرایت اون به همسر آینده ام اجازه ی حتی مراسم خاستگاری رو هم به خانواده ام نمیدم.ایا این کار من درسته ؟

نه، مسلماً کارتون درست نیست. به جای ترس با مشاوره با پزشک در جهت کنترل بیماریتون پیش برین.
    سوال دوم : احتمال اینکه بعد از ازدواج همسرم هم مبتلا به این بیماری بشه چقدره ؟ چون قرار نیست تا اخر عمر از کاندوم استفاده کنیم.

اگه کنترل نشه ایشون هم مبتلا میشن ولی با کنترل احتمال انتقال پایین میاد. تا زمانی بهبودی میتونین از کاندوم لاتکس استفاده کنید.
    سوال سوم : اگر همسر اینده ام به این بیماری مبتلا بشه احتمال سرایت این بیماری به جنین در صورت حاملگی چقدره ؟

درصورتی که زایمان به صورت طبیعی باشه احتمال انتقال به نوزاد هست به خاطر همین اگه این بیماری در مادر تشخیص داده بشه زایمان به صورت سزارین خواهد بود تا احتمال انتقال نباشه و در ماه های آخر بارداری هم برای ایشون دارو تجویز خواهد شد. البته در صورت بروز این بیماری
    سوال چهارم : ایا این بیماری در اسپرم من نهفته است و به جنین سرایت میشه ؟

خیر

البته جواب سؤالا در حد اطلاعات بنده بود. اگه کس دیگه ای نظری داره بگه تا بقیه هم استفاده کنن.

4. سلام دوست عزیز و ممنونم از وقتی که گذاشتید
    راستش بدن من نسبت به این بیماری مقاومت خوبی نشون داده و زمان بازگشت مجدد (عود) بیماری نسبتا طولانی هست و تقریبا بعد از بهبودی حدودا 2 تا 3 ماه طول میکشه تا خودش رو مجددا نشون بده و بعد از بهبودی همه علائم کاملا خوب میشه و هیچ اثری ازشون باقی نمیمونه.حتی وقتی عود میکنه 3-4 روز بیشتر طول نمیکشه و سریع خوب میشه و تعداد جوشهایی که میزنم حدود 2-3 تا بیشتر نیست.
    راستش من این رو یه جور خودخواهی میبینم که بخوام با فرد سالمی ازدواج کنم و ایشون رو هم به این بیماری مبتلا کنم به همین دلیله که این تصمیم رو گرفتم.
    به نظر شما با استفاده از دارو میشه جلوی انتقال این بیماری رو گرفت ؟

5. arezoyeman22 نوشته است: سلام دوست عزیز و ممنونم از وقتی که گذاشتید
    راستش بدن من نسبت به این بیماری مقاومت خوبی نشون داده و زمان بازگشت مجدد (عود) بیماری نسبتا طولانی هست و تقریبا بعد از بهبودی حدودا 2 تا 3 ماه طول میکشه تا خودش رو مجددا نشون بده و بعد از بهبودی همه علائم کاملا خوب میشه و هیچ اثری ازشون باقی نمیمونه.حتی وقتی عود میکنه 3-4 روز بیشتر طول نمیکشه و سریع خوب میشه و تعداد جوشهایی که میزنم حدود 2-3 تا بیشتر نیست.
    راستش من این رو یه جور خودخواهی میبینم که بخوام با فرد سالمی ازدواج کنم و ایشون رو هم به این بیماری مبتلا کنم به همین دلیله که این تصمیم رو گرفتم.
    به نظر شما با استفاده از دارو میشه جلوی انتقال این بیماری رو گرفت ؟

بله، از طریق دارو میشه این بیماری رو کنترل کرد و اگه وخیم باشه میشه دارو رو به صورت روزانه مصرف کرد. شما زمان هایی که بیماری بروز میکنه نباید با شریکتون رابطه داشته باشین. چون همونطور که میدونین ویروس هرپس (نوع 1 و 2) از طریق 1- تماس فیزیکی مثل بوسیدن و لمس کردن و در آغوش گرفتن و یا 2- تماس جنسی منتقل میشه.
    در چنین مواقعی حتی استفاده از کاندوم هم به صورت 100% از بیماری جلوگیری نمیکنه. چون ممکنه ضایعات از جاهایی که با کاندوم پوشیده نیست منتقل بشه.

متأسفانه از شانس شما شریک جنسیتون این بیماری رو داشته و حالا هم باید عواقبشو به دوش بکشین. میتونین موقع ازدواج با همسر آیندتون در مورد این بیماری صحبت کنید. میتونین در مورد رابطه ی جنسی قبلیتون صحبت نکنین. چون این ویروس به طرق غیر جنسی مثل رختخواب آلوده شده باشه.. یا حتی تماس با پارچه هائی که زمانی روی رختخواب استفاده میشده و یا حتی ماشین لباسشوئی که با لباس های آلوده در تماس بوده... حوله ها- دستشوئی ها مخصوصا توالت های فرنگی...مخصوصا توالت های فرنگی عمومی... هم منتقل بشه. با این کار این احساس خودخواهی هم در شما از بین میره.

در کل باید بدونین که:
    -ويروس براي تمام عمر در بدن باقي مي ماند اما فواصل عود آن بتدريج بيشتر شده و بعد از 5 تا 6 سال معمولا ديگر عود نخواهيم داشت(با اين وجود ممكن است آن را در عين سلامتي به ديگران منتقل كنيم)
    -موارد زير ممكن است در عود هرپس دستگا ه تناسلي نقش داشته باشد:
    اظطراب ؛ بيمارشدن ؛ جراحي ؛ پريود شدن ؛ آسيب به پوست مثل آفتاب سوختگي
    - موارد زير در پيشگيري از عود مفيد است:
    -تغذيه خوب ؛ خواب و استراحت كافي ؛ ذهن پويا و به دور از تشويش
    داروي بيماري آسيكلووير مي باشد كه براي اطلاعات در مورد آن بايد با پزشك خود مشورت كنيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام دوستان این نتیجه آزمایش خون منه که به درخواست خودم دکتر برام نوشته بود.
    لطفا اگه امکانش هست و دوستانی که میتونن برای من آنالیزش کنند.
    لازم به ذکره که من از بچگی ویروس نوع یک روداشتم و سالی یکی دو بار اطراف دهنم تبخال نوع یک داشتم و بیشتر موقعی که سرما میخوردم یا مریض میشدم فقط نوع یک عود میکرد.خوشبختانه از وقتی هم که به نوع 2 دچار شدم دیگه تو صورتم تبخال نزدم.
    ممنونم
    من بیشتر نگران سرایت این بیماری به همسر آینده ام هستم چون به دلیل اینکه مدت عود مجددش نسبتا طولانی هست و اذیتم نمیکنه مشکل زیادی باهاش ندارم و مثلا الان حدود 3-4 ماه میشه که عود نکرده و من منتظر عود مجددش هستم تا بتونم آزمایش نمونه برداری رو انجام بدم.دکترم گفته برای نمونه برداری حتما باید جوش زده باشی تا بشه نمونه برداری کرد.

پیشاپیش از پاسخگویی دوستان ممنونم.

7. دوستان لطفا راهنمایی کنید
    برای جلوگیری از انتقال این بیماری(هرپس) از چه دارویی میشه استفاده کرد؟
    آیا داروی (پماد آسیکلوویر ) میتونه جلوی انتقال این بیماری رو بگیره؟

8. سلام دوستان کسی میدونه ویروس تبخال تناسلی تا چند وقت فعاله؟من آز دادم گفته فعاله نباید حامله بشی دوباره 3ماه دیگه آز ده.هیچ دارویی هم نداده.18 شهریور آز دادم.

9. دوست خوبم
    این بیماری همیشه توی بدن شما موندگاره و به محض اینکه به بیماری دیگه ای مثل سرما خوردگی یا .. یا بیماری هایی که روی سیستم ایمنی تاثیر میزارن خودش رو نشون میده .
    البته شاید استثنا هم وجود داشته باشه.

دوستان کسی درباره درمان این بیماری به روش هومیوپات اطلاعی داره ؟
    چند وقت هست که شنیدم از این روش قابل درمان هست ! درسته ؟

خواهشن دوستان اگر اطلاعی دارن دریغ نکنن.
    چون این روش (هومیوپات ) توی خوزستان شناخته شده نیست من میخوام برای این کار به اصفهان یا تهران برم و پیگیری کنم.

10. با سلام  
    مشکلی  داشتم
    اگه جواب سوالم رو بدید خیلی خیلی ازتون متشکر میشم چون چند سالی هست که این مشکلو دارم اول فکر میکردم طبیعه ولی الان این مطلب و خوندم به خودم خیلی مشکوک شدم  حقیقتشزیر پوست التم جوشهایی شبیه سنگ ریزه زده چیه؟؟ درد هم ندارند ؟ در ضمن من وقتی دقیقتر به این جوشا نگا میکنم تقریبا هر جای که یه همچین جوش های هستن ازشون یه مو بیرون اومده!!!  رنگشون هم سفیده؟  نمیدونم چکار کنم تو رو خدا کمکم کنید دارم داغون میشم   راه درمانی دارد؟؟

11. elyasss نوشته است: با سلام  
    مشکلی  داشتم
    اگه جواب سوالم رو بدید خیلی خیلی ازتون متشکر میشم چون چند سالی هست که این مشکلو دارم اول فکر میکردم طبیعه ولی الان این مطلب و خوندم به خودم خیلی مشکوک شدم  حقیقتشزیر پوست التم جوشهایی شبیه سنگ ریزه زده چیه؟؟ درد هم ندارند ؟ در ضمن من وقتی دقیقتر به این جوشا نگا میکنم تقریبا هر جای که یه همچین جوش های هستن ازشون یه مو بیرون اومده!!!  رنگشون هم سفیده؟  نمیدونم چکار کنم تو رو خدا کمکم کنید دارم داغون میشم   راه درمانی دارد؟؟

سلام

شما در پیام خصوصی از من خواسته بودید که در مورد سوال‌تون نظر بدم.

دوست من،
    با توجه به توضیحات‌تون، من می‌تونم با اطمینان خوبی به شما بگم که این دونه‌ها، دونه‌های معروف به Fordyce's Spot هستن که قبلا در مورد اون صحبت کردم. لینک زیر رو بخونید، خالی از لطف نخواهد بود.

برجستگی در ناحیه‌ی ختنه‌گاه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید