شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل بادشکم و عدم کنترل گاز روده

1. سلام.خواهشا کمکم کنید.دختری جوان هستم.واقعا نمیدونم مشکلم به چه دلیله.وقتی چیزی میخورم شکمم معمولا درحال سروصداست.و باد شکم ازم خارج میشه وتا این بادها طی 1الی2ساعت اگرازشکمم خارج نشه حالت انفجار بهم دست میده.

چیزهای نفاخ هم کمترمیخورم و زیره هم مصرف کردم.چندمدت دایمتیکون مصرف کرده ام.چه شکمم پرباشه چه خالی این حالتی میشم وقتیکه پره بدترمیشم.زمانهاییکه در یک جمعی هستم همینکه میدونم در جمع دیگران هستم انگارکه میخواد ازم بادخارج شه و آبروم پیش همه بره!هیچ کنترلی به قسمت مقعدم انگارندارم درآنزمان بدجور استرس میگیرم همش پاهامو جابجامیکنم وقتی در جمعی هستم.واقعاسخته.

به همین دلیل از جمع و جاییکه سکوته فراریم.تمام برنامه زندگیم به هم ریخته بابت همین موضوع.افسردگی گرفتم لطفا به دادم برسید.آیا کسی مشکلی شبیه من داشته؟آیا مشکل من منشا روانی داره؟اینها نشانگان چه بیماری هست؟

2. سلام دوست عزیز . این قبیل مشکلات از تغذیه شما هم نشات میگیره . سعی کنید غذاهایی که نفخ دارند رو خیلی کم مصرف کنید . مثل حبوبات که نفخ زیادی دارن . استرس تون رو هم سعی کنید کم کنید که خود استرس و ناراحتی های عصبی رو خیلی از بیماریهای ما اثر داره . مصرف سقز و یا کندر میتونه کمکتون کنه0 میتونین از عطاری ها تهیه کنید ) من خودم اثرش رو در افرادی شبیه شما دیدم حالا نه به این شدتی که شما هستین ولی این کسایی که میگم هم یه همچین مشکلی داشتن و تونسته بهشون کمک کنه . نذارید زیاد معدتون خالی بمونه و همیشه سعی کنید به محض گرسنگی یه چیزی میل کنید و بهتر از همه اینه حتما به پزشک متخصص مراجعه کنین خود سرانه دارو مصرف نکنین ورم معده یکی از مشکلاتی هست که عوارضی شبیه این داره .انشالهه که مشکل حادی نداشته باشین .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من همين مشكل رو داشتم عرق نعنا خيلي بهم كمك كرد قطره اي هم هست به نام گاسترولان گياهيه از داروخانه ها ميتونيد تهيه كنيد كوچكترين عوارضي هم نداره مصرف كنيد انشالاه مشكلتون حل ميشه

4. parvaz12 نوشته است: سلام.خواهشا کمکم کنید.دختری جوان هستم.واقعا نمیدونم مشکلم به چه دلیله.وقتی چیزی میخورم شکمم معمولا درحال سروصداست.و باد شکم ازم خارج میشه وتا این بادها طی 1الی2ساعت اگرازشکمم خارج نشه حالت انفجار بهم دست میده.

چیزهای نفاخ هم کمترمیخورم و زیره هم مصرف کردم.چندمدت دایمتیکون مصرف کرده ام.چه شکمم پرباشه چه خالی این حالتی میشم وقتیکه پره بدترمیشم.زمانهاییکه در یک جمعی هستم همینکه میدونم در جمع دیگران هستم انگارکه میخواد ازم بادخارج شه و آبروم پیش همه بره!هیچ کنترلی به قسمت مقعدم انگارندارم درآنزمان بدجور استرس میگیرم همش پاهامو جابجامیکنم وقتی در جمعی هستم.واقعاسخته.

به همین دلیل از جمع و جاییکه سکوته فراریم.تمام برنامه زندگیم به هم ریخته بابت همین موضوع.افسردگی گرفتم لطفا به دادم برسید.آیا کسی مشکلی شبیه من داشته؟آیا مشکل من منشا روانی داره؟اینها نشانگان چه بیماری هست؟

من پیشنهاد میکنم یه مدت با غذاتون مایعات مصرف نکنین، چه قبل غذا و چه بعد غذا. من مادرم این مسکلو داشتن و با مراجعه به پزشک مشکلشون حل شد. بهتره شما هم به یک متخصص گوارش سری بزنین.

5. اگه یه خورده آرامش بیشتری داشته باشید بهتر میشه ولی فکر نمی کنم به طور کلی رفع بشه باید باهاش ساخت

6. سلام .موقع غذا خوردن صحبت نكنيد چون باعث ورود هوا به معده ومشكلات گوارشي ميشه.

7. parvaz12 نوشته است: سلام.خواهشا کمکم کنید.دختری جوان هستم.واقعا نمیدونم مشکلم به چه دلیله.وقتی چیزی میخورم شکمم معمولا درحال سروصداست.و باد شکم ازم خارج میشه وتا این بادها طی 1الی2ساعت اگرازشکمم خارج نشه حالت انفجار بهم دست میده.

سلام

من همچنان اینجا هستم و مانند گذشته به شما هم توصیه می‌کنم از 2 - 3 کیلومتری عطاری‌ها نباید حتی عبور کرد!
    ببینید دوست من،
    به صورت کلی، ایجاد گاز در معده و روده به دلیل تجزیه‌ی مواد غذایی مصرفی و تبدیل اون به انرژی هست و اگه این دفع گاز در شما، در طول روز، بین 6 - 20 مرتبه صورت می‌گیره، باید بدونید که طبیعیه.

عواملی که باعث ایجاد گاز میشن:

• بلعیدن هوا؛ که اگه این هوا از طریق دهان خارج نشه از دستگاه گوارشی عبور می‌کنه و از آنوس (مقعد) خارج می‌شه.
    • غذاها و نوشیدنی‌ها؛ که مقدار گازی که مواد غذایی ایجاد می‌کنند از فردی به فرد دیگه متفاوته.
    • یبوست؛ یبوست ممکنه گاز ایجاد کنه اما هیچ‌وقت مقدار این گاز رو افزایش نمی‌ده.
    • داروها و مکمل‌های غذایی؛ از جمله سایدافکت‌های برخی داروها ایجاد گاز معده و روده هست.
    • شرایط پزشکی؛ فرضا وجود بیماری کرون (Crohn) یا به دلیل انسداد روده.
    • تغییرات هورمونی؛ مخصوصا در خانم‌ها و درست قبل از شروع پریود.
    • و ...
    اما شما می‌تونید با تغییر رژیم غذایی‌تون از این داستان جلوگیری کنید. نمونه‌هایی از مواد غذایی که مولد گاز هستن رو براتون می‌نویسم:

• سبزیجاتی مانند کنگر فرنگی، مارچوبه، کلم بروکلی، گل کلم، کلم، خیار، فلفل سبز، پیاز، تربچه، نخود فرنگی و سیب‌زمینی خام؛
    • لوبیا و سایر حبوبات؛
    • میوه‌جاتی مانند زردآلو، موز، خربزه، هلو، گلابی، آلو و سیب؛
    • گندم و سبوس اون؛
    • تخم مرغ؛
    • نوشیدنی‌های گازدار، نوشابه‌های میوه‌ای، آبجو و شراب قرمز؛
    • غذاهای چرب و سرخ‌شده؛
    • شکر و جایگزین‌های اون؛
    • شیر و دیگر محصولات لبنی به خصوص برای افرادی که در هضم لاکتوز مشکل دارن؛
    • غذاهای بسته‌بندی شده مانند نان، غلات و چاشنی‌های سالاد.  

اما چند نکته‌ که بعدا تو کنکور هم میاد:

- هنگام سرو غذا سعی کنید کمتر هوا رو ببلعید! (:دی) و با آرامش و البته کامل غذا رو بجوید.
    - مکمل‌های غذایی مانند Beano هم برای جلوگیری از این ماجرا کمک می‌کنه.
    - به متخصص بیماری‌های گوارشی هم می‌تونید مراجعه کنید؛ اگه مشکل خاصی نباشه، درمان‌های دارویی مانند Simethicone به نگرانی شما خاتمه می‌ده.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. باسلام.اول ازهمه ازشما عزیزان که جواب دادید تشکر میکنم.

لازم دیدم که مطالبی رو اضافه کنم معده وشکم من از زمان بچگی تا بحال بزرگ بوده و ورم داشته وقتی شکمم خالیه این ورم خیلی کمه ولی همینکه یه استکان آب یا چایی میخورم فورا معدم ورم میکنه.

حتی الامکان همیشه سعی کردم که مابین غذا مایعات ننوشم و هوارو نبلعم ولی بعدازغذا آب مینوشم.

یه روز2لیوان شربت خوردم اما هیچی نهار نخورده بودم تا شب همون روز که کسی کنارم بود این مشکل رو داشتم البته وقتی کسی کنارم هست این مشکل انگار تشدید میشه نمیدونم این چه مرضی هست که من گرفتم فکرمیکنم 80 درصد این مشکل بدلیل استرس و اضطرابی هست که در جمع دیگران دارم.واقعا نمیدونم

فقط چیزی که روزانه زیادتر از همه چیز میخورم چای سیاه هست که خب اونرو هم مقدارشو سعی کردم کمتر کنم
    قبلا پیش فوق تخصص گوارش رفتم و از نفخ شکمم گفتم و ایشون بهم کپسول امپرازول و قطره دایمتیکون داد که خوب تاثیری روم نداشته.

مجددا مراجعه کردم که برام ظاهرا آزمایش خون و مدفوع نوشته بود که خب دیدم هزینش خیلی زیاد میشه و باخودم گفتم اگه اینم رفتموانجام دادم وچیزی تشخیص داده نشد چندتا دارو داد بهتر نشدم شایدم بدتر شدم چه فایده!پس بهتره فعلا دست نگه دارم و نرفتم.

جناب m1989یعنی شما میگید که چیزهایی که عطاری ها تجویز میکنند بی فایدست ؟!
    این مکمل beanoچی هست میشه دقیقتر درموردش توضیح بدید؟

9. parvaz12 نوشته است: باسلام.اول ازهمه ازشما عزیزان که جواب دادید تشکر میکنم.

لازم دیدم که مطالبی رو اضافه کنم معده وشکم من از زمان بچگی تا بحال بزرگ بوده و ورم داشته وقتی شکمم خالیه این ورم خیلی کمه ولی همینکه یه استکان آب یا چایی میخورم فورا معدم ورم میکنه.

حتی الامکان همیشه سعی کردم که مابین غذا مایعات ننوشم و هوارو نبلعم ولی بعدازغذا آب مینوشم.

یه روز2لیوان شربت خوردم اما هیچی نهار نخورده بودم تا شب همون روز که کسی کنارم بود این مشکل رو داشتم البته وقتی کسی کنارم هست این مشکل انگار تشدید میشه نمیدونم این چه مرضی هست که من گرفتم فکرمیکنم 80 درصد این مشکل بدلیل استرس و اضطرابی هست که در جمع دیگران دارم.واقعا نمیدونم

فقط چیزی که روزانه زیادتر از همه چیز میخورم چای سیاه هست که خب اونرو هم مقدارشو سعی کردم کمتر کنم
    قبلا پیش فوق تخصص گوارش رفتم و از نفخ شکمم گفتم و ایشون بهم کپسول <a>امپرازول</a> و قطره دایمتیکون داد که خوب تاثیری روم نداشته.

مجددا مراجعه کردم که برام ظاهرا آزمایش خون و مدفوع نوشته بود که خب دیدم هزینش خیلی زیاد میشه و باخودم گفتم اگه اینم رفتموانجام دادم وچیزی تشخیص داده نشد چندتا دارو داد بهتر نشدم شایدم بدتر شدم چه فایده!پس بهتره فعلا دست نگه دارم و نرفتم.

سلام

دوست من،
    فکر به این موضوع که الان گاز ازم خارج می‌شه! الان آبروم می‌ره! الان فلان می‌شه ... از خود ماجرا، عذاب‌آورتره و باعث بدتر شدن اوضاع می‌شه!  
    بخشی از این مشکل شما به همین استرس و اضطراب‌تون برمی‌گرده و بد نیست با پزشک‌تون در این مورد هم صحبت کنید؛ با درمان‌های دارویی مانند پروپرانـولول، کلردیازپوکسـاید و ... آرامش بیشتری خواهید داشت و بر ماجرا مسلط خواهید شد.

نقل قول: جناب m1989یعنی شما میگید که چیزهایی که عطاری ها تجویز میکنند بی فایدست ؟!

این تفکر که "داروهای! عطاری‌ها چون بیس متریال‌شون گیاهی هستن، پس هیچ‌گونه عوارضی ندارن!" اگه 100 درصد اشتباه نباشه قطعا 140 درصد اشتباهه! در این مورد به اندازه‌ی کافی قبلا نوشتم و اگه باز نظر شخصی من رو بخواید، من معتقدم حتی نوه و نتیجه‌ و اهل بیتم هم با خار و خاشاک عطاری‌ها، که اساسا بیس و ریشه‌ش بر پایه‌ی خرافاته، هیچ‌وقت خوب نمی‌شن.  
    به عنوان نمونه،
    اینجا و اینجا و به‌ویژه این تاپیک رو مطالعه بفرمایید.

نقل قول: این مکمل beanoچی هست میشه دقیقتر درموردش توضیح بدید؟
    Beano is an enzyme-based dietary supplement that is used to reduce gas in the digestive tract, thereby improving digestion and reducing bloating, discomfort, and flatulence caused by gas. It contains the enzyme alpha-galactosidase that breaks down oligosaccharides such as raffinose. It was introduced as a liquid, but that has been discontinued and it is now available only as tablets and strawberry-flavored "Meltaways

یه ترجمه‌ی مختصر و توضیحات اضافی هم براتون می‌نویسم و برای کسب اطلاعات بیشتر شما رو به وب‌سایت رسمی این محصول ارجاع می‌دم:

Beano یه مکمل غذایی شامل آنزیم طبیعی هست که برای کاهش گاز در دستگاه گوارش، بهبود هضم مواد غذایی، کاهش نفخ و ناراحتی ناشی از دفع گاز استفاده می‌شه. این مکمل حاوی آنزیم آلفا گالاکتوزیداز هستش که باعث تجزیه‌ی الیگوساکاریدهایی مانند رافینوس می‌شه. این مکمل، در حال حاضر، به صورت قرص با طعم توت‌فرنگی، تحت عنوان "Meltaways" موجوده.

البته این نکته قابل ذکره که ارزیابی لازم در مورد این مکمل، توسط FDA انجام نشده و مانند هر داروی دیگری، با پزشک‌تون در این مورد صحبت کنید.

Be Natural With Beano

اینم باید اضافه کنم که در تحقیقی که در اون 19 بیمار به صورت تصادفی انتخاب، و به دو گروه تقسیم‌بندی شدن تأثیر مثبت این مکمل حداقل در برخی از بیماران مشخص گردید.
    مقاله‌ی اون در دیتابیس PubMed موجوده. اگه حوصله داشتید لینک زیر رو هم مطالعه بفرمایید.

Does Beano prevent gas? A double-blind crossover study of oral alpha-galactosidase to treat dietary oligosaccharide intolerance

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید