شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یک مشکل 10 ساله دفع ادرار و درد تناسلی

1. با سلام.
    خانوم من 25 سالشه. از 14-15 سالگی یه مشکلی که داشت این بود که نمی تونست ادرارش رو دفع کنه و فقط وقتی می تونست دفع رو انجام بده که همزمان روی واژن بطور مداوم آب می گرفت تا بتونه تخلیه رو انجام بده که کلا دفع اون زمانهای ادرارش با سوزش سوراخ ادراری همراه بود. همچنین مشکل یبوست هم داشت که به شدت گرفتن این درد کمک می کرد. اون موقع( 14-15 سالگی) چند بار به متخصص زنان مراجعه کرده بود که می گفتن عفونت واژنه و قرص دادن که هیچکدوم تاثیر نداشت. تا 3 سال پیش (22 سالگی) این درد از نظر شدت کم و از نظر تعداد دفعات در طول روز هم کم بود. اما از 3 سال گذشته که فشارهای زیادی رو بخاطر ترمهای آخر دانشگاهش تحمل می کرد کم کم شدت و تعداد دفعات این درد زیاد شد. از 2 سال پیش هم که من باهاش ازدواج کردم این درد بطور وحشتناکی پیشرفت کرده. البته توی این 2 سال مشکلات بسیاری با هم داشتیم که باعث می شد این درد اوج بگیره چون براحتی میشد دید که همزمان درد بسراغش میاد. این 2-3 سال اخیر درد از سوراخ واژن به کلیتوریس منتقل شده و بطور وحشتناکی آزاردهنده س براش و بطوریکه خیلی از اوقات واسه راه رفتنش دچار مشکل میشه. حتی یک شب از درد زیاد بستری ش کردیم و با ترامادول و کلی بی حسی آروم شد.
    به هر دلیلی که فکرشو بکنید یا نکنید این درد بسراغش میاد. گرما، کم خوابی یا بی خوابی، کم غذایی، تنش های عصبی.  حتی زمانهایی که آرومه یدفه دردش شروع میشه. حتی گاهی شبا با درد از خواب می پره. حتی خیلی اوقات درد هم نداشته باشه با دستشویی رفتن، حمام رفتن، حتی راه رفتن دردش شروع میشه.
    توی این 2سال دکترای زیادی بردیمش که نتایجشون اینطوره :
    متخصص و فوق تخصص زنان : (آزمایش کشت ادرار) عفونت واژن + کیست های تخمدانی.
    متخصص و فوق تخصص اورولوژی : (آزمایش نوار مثانه) گفتن از نظر اورولوژی مشکل نداره. جای دیگری گفتن سیستوسکوپی که دکتر دیگه ای رفتم گفتن لازم نیست. یه جای دیگه هم گفتن مجرای ادرار تنگه و باید با عمل بازش کنیم که این هم جای دیگه رفتم تایید نکردن.
    یکی از اورولوژیست ها گفت برم پیش جراح مغز و اعصاب. MRI از کمر نوشتن و دکتر گفت سالمه. البته قرص ضد افسردگی هم داد. از مغز و اعصاب هم به نتیجه نرسیدیم.
    حتی پیش دکتر گیاهی هم رفتیم که یه جوشونده داده که بی تاثیر بوده و قراره یه داروی دست ساز هم بهمون بده.

مشکل اصلی اینجاست که هنوز منشاء این مشکل پیدا نشده.

ببخشین که طولانی شد اما خواهش می کنم هرکسی هرچیزی میدونه ازم دریغ نکنه. این مشکل چند ساله که 3 تا خانواده رو افسرده کرده. خواهشا مدیر سایت جناب صادقی هم کمک بفرمایید. مشکل اصلی اینه که هیچ دکتری نتونسته تشخیص درست بده.

منتظر جواباتون هستم دوستان.
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام تاثیر مسایل روحی روانی رو باید جدی گرفت علی الخصوص در بیماریهایی که منشا جسمی اونها قابل شناسایی نیست. پیشنهاد می کنم با یک روان پزشک و روانشناس حاذق مشورت بفرمایید.

3. maysamkhatib نوشته است: با سلام.
    خانوم من 25 سالشه. از 14-15 سالگی یه مشکلی که داشت این بود که نمی تونست ادرارش رو دفع کنه و فقط وقتی می تونست دفع رو انجام بده که همزمان روی واژن بطور مداوم آب می گرفت تا بتونه تخلیه رو انجام بده که کلا دفع اون زمانهای ادرارش با سوزش سوراخ ادراری همراه بود. همچنین مشکل یبوست هم داشت که به شدت گرفتن این درد کمک می کرد. اون موقع( 14-15 سالگی) چند بار به متخصص زنان مراجعه کرده بود که می گفتن عفونت واژنه و قرص دادن که هیچکدوم تاثیر نداشت. تا 3 سال پیش (22 سالگی) این درد از نظر شدت کم و از نظر تعداد دفعات در طول روز هم کم بود. اما از 3 سال گذشته که فشارهای زیادی رو بخاطر ترمهای آخر دانشگاهش تحمل می کرد کم کم شدت و تعداد دفعات این درد زیاد شد. از 2 سال پیش هم که من باهاش ازدواج کردم این درد بطور وحشتناکی پیشرفت کرده. البته توی این 2 سال مشکلات بسیاری با هم داشتیم که باعث می شد این درد اوج بگیره چون براحتی میشد دید که همزمان درد بسراغش میاد. این 2-3 سال اخیر درد از سوراخ واژن به کلیتوریس منتقل شده و بطور وحشتناکی آزاردهنده س براش و بطوریکه خیلی از اوقات واسه راه رفتنش دچار مشکل میشه. حتی یک شب از درد زیاد بستری ش کردیم و با <a>ترامادول</a> و کلی بی حسی آروم شد.
    به هر دلیلی که فکرشو بکنید یا نکنید این درد بسراغش میاد. گرما، کم خوابی یا بی خوابی، کم غذایی، تنش های عصبی.  حتی زمانهایی که آرومه یدفه دردش شروع میشه. حتی گاهی شبا با درد از خواب می پره. حتی خیلی اوقات درد هم نداشته باشه با دستشویی رفتن، حمام رفتن، حتی راه رفتن دردش شروع میشه.
    توی این 2سال دکترای زیادی بردیمش که نتایجشون اینطوره :
    متخصص و فوق تخصص زنان : (آزمایش کشت ادرار) عفونت واژن + کیست های تخمدانی.
    متخصص و فوق تخصص اورولوژی : (آزمایش نوار مثانه) گفتن از نظر اورولوژی مشکل نداره. جای دیگری گفتن سیستوسکوپی که دکتر دیگه ای رفتم گفتن لازم نیست. یه جای دیگه هم گفتن مجرای ادرار تنگه و باید با عمل بازش کنیم که این هم جای دیگه رفتم تایید نکردن.
    یکی از اورولوژیست ها گفت برم پیش جراح مغز و اعصاب. MRI از کمر نوشتن و دکتر گفت سالمه. البته قرص ضد افسردگی هم داد. از مغز و اعصاب هم به نتیجه نرسیدیم.
    حتی پیش دکتر گیاهی هم رفتیم که یه جوشونده داده که بی تاثیر بوده و قراره یه داروی دست ساز هم بهمون بده.

مشکل اصلی اینجاست که هنوز منشاء این مشکل پیدا نشده.

ببخشین که طولانی شد اما خواهش می کنم هرکسی هرچیزی میدونه ازم دریغ نکنه. این مشکل چند ساله که 3 تا خانواده رو افسرده کرده. خواهشا مدیر سایت جناب صادقی هم کمک بفرمایید. مشکل اصلی اینه که هیچ دکتری نتونسته تشخیص درست بده.

منتظر جواباتون هستم دوستان.
    ممنون

سلام

دوست من،
    در قسمت اول توضیحات‌تون از "سوزش سوراخ ادراری" صحبت کردید و در ادامه، این موضوع که "درد از سوراخ واژن به کلیتوریس منتقل شده" رو عنوان کردید! حتی بیان کردید که با کشت ادرار در مورد عفونت واژن تشخیص گذاشته شده!
    بنابراین،
    من احساس می‌کنم در مورد آناتومی دستگاه تناسلی و ادراری همسرتون یه جایی رو اشتباه نوشید و اطلاعات درستی رو بیان نکردید!
    میثم جان،
    ابتدا جهت آشنایی بیشتر با آناتومی اون ناحیه، تصویر زیر رو ببینید تا اگر که در این مورد مشکلی وجود داره توجیه بشید:

همون‌طور که در تصویر مشخصه مجرای ادراری بالاتر از واژن قرار داره و در حالت نرمال ارتباطی بین این دو ارگان وجود نداره.
    البته من دقیقا متوجه نشدم منظورتون از دکتر گیاهی همون عطاری هست یا پزشک طب سنتی؟ اما با این حال، به مانند گذشته توصیه می‌کنم، جهت مشخص شدن علت، تشخیص و درمان مشکل همسرتون، ابتدا از روش‌های استانداردتر استفاده کنید، بعد اگه نتیجه نگرفتید خونه‌ی آخر رو بذارید برای عطاری و بقالی و ... .

عوامل متعددی می‌تونه این درد رو نتیجه بده و از اون‌جایی که دقیق ننوشتید، به خودتون لطف می‌کنید اگر که به سوالات زیر پاسخ بدید:

- با توجه به توضیحات و تصویر فوق، بالاخره در مورد واژن عفونت تشخیص داده شده یا دستگاه ادراری یا هر دو؟ (برای آشنایی بیشتر اینجا رو بخونید.)  
    - به ارولوژیستی که مراجعه کردید در مورد انواع واژینال فیستولا تشخیصی نذاشتن؟ (در مورد انواع واژینال فیستولا اینجا رو ببینید.)
    - رحم‌ با شکل غیرنرمال مانند تک‌ شاخ، دو شاخ و ... می‌تونه درد ایجاد کنه؛ از رحم سونو انجام شده؟ و کی؟ (رحم تک‌ شاخ رو اینجا ببینید.)
    - خود کیست‌های تخمدان می‌تونن درد ایجاد کنن. اگه سونو انجام دادید، کیست‌ها رفع شدن؟  
    - در مورد هیپوسپادیاس (نابه‌جایی محل خروج ادرار) ارولوژیست‌تون تشخیصی نذاشتن؟

فعلا همینا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید