شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش معده !

1. با سلام و عرض ادب به همه دوستان
    من حدود چند ماهیه که دچار سوزش معده شدم (ترشح اسید زیاد معده )
    حدود یکی دو ساعت در صبح و یکی دو ساعت هم عصر ها دچار سوزش معده میشم
    البته یه دوره شربت آلومینیوم ام جی مصرف کردم که یه دوره کوتاه مدت سوزش معده نداشتم ولی الان یه دو هفته ای هست که دوباره سوزش معده شدید گرفتم البته قرص رانیتیدین هم مصرف کردم که اثری نداشته
    آیا به جز مراجعه به متخصص راهی برای رهایی از این مشکل وجود داره ؟
    ممنون از  راهنمایی های مفیدتان

2. با سلام قرص گیاهی د-رگلیس را از داروخانه ها تهیه بفرمایید و هر وعده با غذا مصرف بفرمایید. انشاالله پس از دو دوره مصرف، بهبودی حاصل می شه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام .اگه ترشح اسيد معده شما خيلي زياده بهتون توصيه مي كنم به متخصص مراجع كنيد .از مصرف خودسرانه دارو پرهيز كنيد چون عوارض غير قابل جبراني دارد به عنوان مثال مصرف دراز مدت راينيتيدين باعث از بين رفتن پرز معده مي شودو....
    . تغذيه سالم ،عدم استفاده از فست فود ،رسيدن به وزن مناسب،عدم استفاده از غذاهاي چرب  باعث بهبود وضعيت شما خواهد شد .همچنين  صبح 1 ليوان شير با يك قاشق عسل ميل كنيد.بعد از مصرف غذا بلافاصله نخوابيدو چاي وقهوه مصرف نكنيد .براتون آرزوي سلامتي مي كنم.

4. باسلام. اگه به پزشک مراجعه کنید که بهترین گزینه ست. و اینکه به محض احساس سوزش یک لیوان شیر سرد بنوشید. سیب هم موثره به شرطی که با پوست میل کنید. با آرزوی بهبودی

5. سلام به همه و با تشکر از پاسخ های مفید و ارزشمندتون
    شب گذشته به یکی از دوستانم که توی داروخانه کار میکنه مراجعه کردم و مشکلمو بهش گفتم
    ایشون هم برام امپرازول و کلیدینیوم سی تجویز کرد که کلیدینیوم رو شبی یک قرص و امپرازول هم صبح ناشتا یک کپسول باید بخورم . مصرف کردم و از صبح تا حالا سوزش معده نداشتم
    آیا تجویز ایشون درست بوده و اینکه به نظر شما مصرف این داروها رو ادامه بدم ؟

6. سلام.مصرف خودسرانه هیچ دارویی خوب نیست.ولی مامان منم سوزش معده داره و دکتر بهش امپرازول داده و خوب بوده.ولی شما برو دکتر حتما.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. به دکتر مراجعه کنید اما صبح ناشتا یک قاشق عسل و زیره به مدت ۴۰روز درمان خیلی خوبیه و تا قبل دکتر رفتن موقع درد نعنا رو با بارهنک دم کنید که این هم مسکن خوبی است که اگر به مدت ۶۰ روز شبی یک لیوان بخورید که راحتر عرق نعنا رو با بارهنگ روی گاز بجوشونید تا بارهنگ رنگ عرق رو عوض کند بعد بخورید این هم درمان خوبی است

8. سوزش اگه قسمت بالای معده حس میشه، یعنی بالای ناف تا زیر قفسه سینه، مینونه به خاطر ریفلاکس و یا سوء هاضمه باشه. البته ورم معده هم میتونه این حالتو ایجاد کنه. البته اینکه بیماریتون کدم بکی هست بستگی به علائم دیگه داره که شما چیزی نگفتید. به هر حال بیماریهای دستگاه گوارش اغلب علائم بسیار مشابه به هم دارن و تشخیصشون بدون آزمایش فقط یه تشخیص سطحی و یه جور حدسه. بهتره به پزشک مراجعه کنی تا داروی مناست و در صورت لزوم آزمایشهای تشخیصی رو برات بنویسه
    موفق باشی...

9. سلام دوست جوابهای دادن بسیار مفید بود بهترین کار همانطور کهدوستان گفتن مراجعه به پزشک و ریشه یابی است که درمان صورت بگیره و با مصرف امپرازول که اسید معده را کم کنه ولی درمان صورت نگیر مجددا بعد از قطع دارو بر میگرده ولی اگر امکان مراجعه به پزشک نیست چند تا پیشنهاد می کنم اول یکساعت قبل از غذا ودر حین غذا به هیچ وجه از اب استفاده نکن تا حدود نیم ساعت بعد از غذا دو مقدار غذا را برای یه مدت کم کن ولی تعداد ان را بیشتر کن مثلا به جای سه وعده پنج وعده بعد از غذاهای اماده و حاوی جوش شیرین کمتر استفاده کن مثل بیسکویت قرص کلیدینیوم برای اعصاب معده مصرفمیشه که باید نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید

10. narsis66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه بر و بچ سايت دلم برا همتون تنگ شده شوهر منم همين مشكلو داره اكثر اوقات خصوصا موقع ناشتا بودنش ميگه بالاي معدم ميسوزه نميدونم بايد چيكار كنم دكتر گوارش رفتيم چن تا شيربت بهش دادن ولي فايده اي نداشته راستي يه سوال بي ربط با موضوع داشتم شوهرم با آمپول خيلي مشكل داره تا حالا سه بار فقط خون داده هر سه بار تشنج و حالت تهوع شديدي داره نميدونم چيكار كنم كه اين حالااتش تكرار نشه چون حال خودم تا چند روز خيلي خراب ميشه؟ببخشيد طولاني شد

11. سلام منهم چنین مشکل داشتم با توصیه یک ریش سفید بعداز کلی درمان دارویی یک شکم کوسفند با مقداری روده کوسفند را کاملا تمیز کردم روده رابه همراه شکم کوسفند قابلامه ریختم در شعله ملایم البته بدون اب اضافه تا صبح پخت  صبح به انداره ظرفیت روغن انرا با قاشق خوردم از قبل هم مقدار اب تگری اماده که داشتم همه اش خوردم از وقت دیگه هیچ سوزشی ندیدم

12. سلام توصیه های لازم رو دوستان انجام دادن پیشنهادمن برای شما خوردن نان خشک هنگاسوزش معده است به مقدار لازم  و بدون جوش شیرین اون باعث میشه اسید معده تون جذب بشه وخوب بشید همچنین نان سوخاری هم بسیار کمک کننده است به تجربه عرض کردم.سلامت باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید