شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تردید در ازدواج به خاطر وجود اثرات ناشی از تخمدان پلی کیستیک

1. تردید در ازدواج به خاطر وجود تخمدان پلی کیستیک

سلام<
    من از وقتی عادت ماهیانه ام شروع شده نامنظم بوده و علت اون هم تخمدان پلی کیسیتک تشخیص داده شده الان که 27 سالمه از تقریبا یک سال پیش منظم شده ولی اثرات اون مثل پرمویی رو دارم که به خاطر اون هم قرص اسپیرونولاکتون رو دکتر تجویز کرده که باید 6 ماه مصرف کنم 4 ماه مصرف میکنم اما هیچ اثری ندیدم

حال سوالات من
    1-     من برای ازدواج به خاطر مسائل ذکر شده تردید دارم به این علت که  فکر میکنم اگه این موضوع رو قبل از ازدواج با طرف  مقابلم بیان نکنم یه جورایی خیانت کردم چون کسی که تخمدان پلی کیستیک داره ممکنه به صورت طبیعی  نتونه بچه دار بشه و نازایی داشته باشه

2    -  درمان پرمویی با استفاده از اسپیرونولاکتون برگشت پذیره یا نه؟به خاطر این موضوع هم نگرانم پرمویی من شدیده و با یه مرد فرقی نمیکنم  وقتی هم مو ها رو از بین میبرم که باز مشکلات خودشو اعم از زیرپوستی شدن و جوش رو داره . تیرگی موجود در کشاله ران و الت تناسلی هم که ناشی از تخمدان پلی کیسیتکه جای خودش رو داره و واقعا همراه با پرمویی منظره بدی داره در این موارد هم که درمان قطعی نداره همه راههای موزدایی رو امتحان کردم فاید ه ای نداره  راههایی مثل لیزر هم هزینه بره. میترسم اگه ازدواج کنم این مسئله مشکل ساز بشه

این دو مسئله یکی از تفاوتهای مهم بین زن و مرد هست به نظرشما من که اینها رو ندارم میتونم ازدواج کنم؟ من ادم واقع بینی هستم و واقعیت رو قبول میکنم .ممنون میشم دوستان اگه نظرات و تجربیاتتونوو در اختیارم قرار بدید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    ببین منم یلس کیستیک بودم 6 ماه قرص مصرف کردم ، سونو دادم گفت از بین رفته ، دلیل اینکه زود جواب داده بود قرص هام رو دکتر ورزش و فعالیتم دونست و خیلی راضی بود و گفت علاوه بر این پیاده روی روزانه داشته باش تا برنگرده ( تازه من پریودم منظم بود همینجوری رفتم دکتر ... )
    یه سونو هم روز 5 پریود گفت انجام دادم  و گفت تخمدان فعال شده و میتونی باردار شی و فولیکول تشکیل شده .
    اینجوری میتونی مطمئن شی احتمال بارداریت چقدره .
    در مورد اسپیرو من مصرف میکنم اما اینجور که شما میگی پر مو نیستم  چند تا تار موی زاید  روی سینم  چند تا هم روی گونم هست فقط.
    این قرص جواب میده من 7 ماه میخورم دکتر گفته 1 سال بخور ، چند روز پیش دقت کردم موهای زاید صورتم  دیر تر رشد میکنن .البته این موهای زاید که میگم فقط پر رنگ هستن نه ضخیم مثل ریش .

اینکه به نامزدت بگی یا نه : با دکتر مشورت کن یه سونو بده ببینه تخمدان فعال هست یا نه ، اگر باشه مشکلی نیست .
    تنها راه درمان کیست هم پیاده روی توی باشگاه ما خیلی خانم ها کیست داشتن و برطرف شده و همه میگن با ورزش و پیاده روی متوقف کردن و بعضاً با قطع ورزش باز کیست برگشته.
    برای شیو کردن ( اصلاخ موی بدنت ) اصلا و ابدا از ژیلت استفاده نکن .
    شمع ، موم اپیلاسیون، بند و هر چی ریشه کن کنه استفاده کن . بعد مصرف هم روغن مورچه بمال مفیده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. mary2011 نوشته است:
    تردید در ازدواج به خاطر وجود تخمدان پلی کیستیک

سلام<
    من از وقتی عادت ماهیانه ام شروع شده نامنظم بوده و علت اون هم تخمدان پلی کیسیتک تشخیص داده شده الان که 27 سالمه از تقریبا یک سال پیش منظم شده ولی اثرات اون مثل پرمویی رو دارم که به خاطر اون هم قرص <a>اسپیرونولاکتون</a> رو دکتر تجویز کرده که باید 6 ماه مصرف کنم 4 ماه مصرف میکنم اما هیچ اثری ندیدم

حال سوالات من
    1-     من برای ازدواج به خاطر مسائل ذکر شده تردید دارم به این علت که  فکر میکنم اگه این موضوع رو قبل از ازدواج با طرف  مقابلم بیان نکنم یه جورایی خیانت کردم چون کسی که تخمدان پلی کیستیک داره ممکنه به صورت طبیعی  نتونه بچه دار بشه و نازایی داشته باشه

2    -  درمان پرمویی با استفاده از <a>اسپیرونولاکتون</a> برگشت پذیره یا نه؟به خاطر این موضوع هم نگرانم پرمویی من شدیده و با یه مرد فرقی نمیکنم  وقتی هم مو ها رو از بین میبرم که باز مشکلات خودشو اعم از زیرپوستی شدن و جوش رو داره . تیرگی موجود در کشاله ران و الت تناسلی هم که ناشی از تخمدان پلی کیسیتکه جای خودش رو داره و واقعا همراه با پرمویی منظره بدی داره در این موارد هم که درمان قطعی نداره همه راههای موزدایی رو امتحان کردم فاید ه ای نداره  راههایی مثل لیزر هم هزینه بره. میترسم اگه ازدواج کنم این مسئله مشکل ساز بشه

این دو مسئله یکی از تفاوتهای مهم بین زن و مرد هست به نظرشما من که اینها رو ندارم میتونم ازدواج کنم؟ من ادم واقع بینی هستم و واقعیت رو قبول میکنم .ممنون میشم دوستان اگه نظرات و تجربیاتتونوو در اختیارم قرار بدید.

سلام.منم تقریبا مثل شمام. ولی من موهای سرم از موقع کنکور شروع به ریزش کرد.هم بخاطر استرس زیادی که دارم همش و هم بخطر هورمن.قرص اسپرنولاکتون رو حتما بخور.مخصوصا با سیپروترون.من صورتم اصلا مو نداره حتی سبیل هم تکو توک دارم و کوچیکو نازک که لازم نیست بزنم.ولی بدنم تقریبا پرمو بود.ی سالو نیمه این قرصارو مرتب میخورم.موهای بدنم ضخیم و بزرگ نبود.نازک بود.کم کم میدیدم که موهای بدنم به لباسم میچسبه و میریزه.نگران نباش.بعد ی چیزیو بهت پیشنهاد میکنم.نمیدونم کم شدن موهاب بدنم به اون بستگی داشت یا نداشتا.ولی من چندبار با اپلاسیون موهامو کندم و همون دقیقه روش کرم باله آ زدم.سوزش میگیره و باید تحمل کنی.بعد از اون وقت شروع به کم شدن کردSmile در ضمن فکر نکن که مشکلت حاده.ولی به شوهرت قبل ازدواج یجورایی بگو.مثلا قبل ازدواج بهش بگو منو با همه ی عیبای ظاهرم میخوای؟من مطمعنم ی پسر خوب پیدا میشه که هرجور که هستی بخوادت عزیزم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. mary2011 نوشته است:
    تردید در ازدواج به خاطر وجود تخمدان پلی کیستیک

سلام<
    من از وقتی عادت ماهیانه ام شروع شده نامنظم بوده و علت اون هم تخمدان پلی کیسیتک تشخیص داده شده الان که 27 سالمه از تقریبا یک سال پیش منظم شده ولی اثرات اون مثل پرمویی رو دارم که به خاطر اون هم قرص <a>اسپیرونولاکتون</a> رو دکتر تجویز کرده که باید 6 ماه مصرف کنم 4 ماه مصرف میکنم اما هیچ اثری ندیدم

حال سوالات من

2    -  درمان پرمویی با استفاده از <a>اسپیرونولاکتون</a> برگشت پذیره یا نه؟به خاطر این موضوع هم نگرانم پرمویی من شدیده و با یه مرد فرقی نمیکنم  وقتی هم مو ها رو از بین میبرم که باز مشکلات خودشو اعم از زیرپوستی شدن و جوش رو داره . تیرگی موجود در کشاله ران و الت تناسلی هم که ناشی از تخمدان پلی کیسیتکه جای خودش رو داره و واقعا همراه با پرمویی منظره بدی داره در این موارد هم که درمان قطعی نداره همه راههای موزدایی رو امتحان کردم فاید ه ای نداره  راههایی مثل لیزر هم هزینه بره. میترسم اگه ازدواج کنم این مسئله مشکل ساز بشه

سلام
    وقت همگی به خیر

مشکلات من هم خیلی مثل خانم mary2011 هست  

واقعاً ابراز همدردی میکنم
    25 سالمه و مجرد
    همین تردید و ترس رو دارم در ازدواج و به کل ناامید شدم  ،
    از 14 سالگی که عادت شدم تا حالا رنگ منظمی به خودم ندیدم ، همیشه ام پیش دکتر رفتم ولی جدی نمیگرفتم تا وقتیکه از سال 89-90 ، دیگه قطع میشد چند ماه چند ماه  ، تا اینکه PCO بودن مشخص شد ، ولی تو سونو هیچی معلوم نبوده و آزمایشات هورمونی مشخص کرده ، بارها و بارها انواع آزمایش ها ، قرص ها...

پرمویی به شدت آزاردهنده ست ، مشکل زیرپوستی شدن موها ...
    ریزش مو با الگوی مردانه و بدحالت شدن پوست و مو
    مثل ایشون تیرگی های پوست
    چاقی ندارم
    تخمدان ها، تیروئید و پرولاکتینم رو بهم میزنه اگر قرص نخورم.
    بستگان درجه یک با سابقه سرطان سینه و کسیت تخمدان هم دارم.

الانم در حال حاضر مدروکسی میخورم ، دکتر میگن 2 ماه ضدبارداری ، 2 ماه مدروکسی ... هربار میرم دستور و بگیرم ولی دکتر دلسوزی ندارم ، اسم و رسم و تجربه دارن اما سریع میخواد 2 تا جمله بگی و سریع دارو بنویسه و بری ...
    قرص های ضدبارداری اصلاً بهم نمیسازه ولی مدروکسی چرا.
    خیلی دکتر عوض کردم ، دیدم ساختن با یه دکتر بهتره انگار ، از اینکه هربار پیش یکی برم که انگار قسمت من همین سبک از دکترهاست.

خلاصه غصه ناکم...

خدا به همه تن سالم عنایت کنه ایشالا
    موفق باشید
    یا علی

5. باسلام
    من پرولاکتینم زیاده وتخمدان پلی کیستیک دارم وقتی یه جایی از بدنم زخمی میشه خیلی دیرخوب میشه حتی گاهی اوقات جای زخم بدتر میشه حالاسوالم اینه که ایا دیر خوب شدن زخم ربطی به پرولاکتین بالا داره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید