شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مراقبتهای اقدام به بارداری

1. سلام دوستان.من تصمیم دارم دی ماه برای بارداری اقدام کنم از کی باید قرص اهن استفاده کنم؟دیگه چی باید استفاده کنم ؟

2. با سلام اگر کم خونی ندارید نیازی به مصرف قرص اهن نیست ولی سه ماه قبل از بارداری باید حتما فولیک اسید بخوری (برای جلوگیری از نقایص لوله های عصبی جنین) در بارداری هم حتما فولیک اسید رو مصرف کن  و قرص اهن رو از  تقریبا از هفته 16 حاملگی به بعد مصرف کن چه کم خونی داشته باشی یا نداشته باشی باید از این سن حاملگی به بعد اهن مصرف شه چون نیاز جنیین و  جفت هست و اگر دندان پوسیده دارید حتما قبل از بارداری درمان کنید چون تو بارداری امکان داره پوسیدگی بیشتر شه و اگر بیماری خاصی دارید و دارو مصرف میکنید به پزشکتان مراجعه کنید تا در صورت لزوم داروهاتون رو تغییر بدن یا دوزش رو کم کنن . و ان شائ الله هر وقت باردار شدید تو کلاس های امادگی زایمان شرکت کنید شما چه زایمان طبیعی داشته باشید یا سزارین مهم نیست چون تو این کلاسها در مورد بارداری وابهامات وسوالاتی که برای مادر ایجاد میشه برطرف میشه وترس و اضطراب مادر تو بارداری کم میشه
    اگر بازم سوالی پیش اومد بپرسید امیدوارم بارداری سالمی رو پشت سر بگذارید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام.ممنون از توضیحاتتون.کم خونی دارم یه مقدار.توی حاملگی ارتباط جنسی چجوری باید باشه؟چند ماهگی ضرر نداره چه موقع غدغنه؟

4. hengameh561 نوشته است: سلام.ممنون از توضیحاتتون.کم خونی دارم یه مقدار.توی حاملگی ارتباط جنسی چجوری باید باشه؟چند ماهگی ضرر نداره چه موقع غدغنه؟

سلام دوست عزیز
    اولاً پیشاپیش تبریک میگم انشالله خداوند فرزندی سالم و صالح بهتون اعطا کنه اما جهت بارداری جدای از مسائل اولیه که همه میدونیم یعنی معاشقه خوب و.... انتخاب پوزیشن مناسب که منی در انتهایی ترین نقطه مجرای واژن تخلیه بشه و زمان نزدیکی هم میتونه بسیار مهم باشه !و دروهله بعدم ارتباط جنسی در زمان بارداری منعی نشده اما توصیه میکنند پوزیشنی انتخاب بشه که به مادر و رحمش فشاری نیاد اگه  این موضوعات رو رعایت کنید تقریباً تا ماه آخرم میشه ارتباط جنسی داشت!
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام آقای دکتر من و نامزدم25شهریور یک رابطه جنسی از روی لباس زیر داشتیم.نامزدم باکره هست .من لباس نداشتم ولی نامزدم لباس زیر داشت.بر اثر نا آگاهی انزال روی لباس زیر ایشون انجام شد و لباسش خیس شد.بعد از چند ساعت دوباره یکم آلتش رو با لباس زیرش ماساژدادم.میخواستم بدونم احتمال بارداری زیاده؟چقده؟
    میدونم ربطی به این بحث نداره ولی توروخدا راهنماییم کنید.
    اگه نامزدم باردار بشه شاید عروسیمون بهم بزنن خونوادش.
    میخواسم بدونم راهی برای سقط با وجود باکره بودن هست؟مواد غذایی که باید مصرف کنن چیه؟
    آقای دکتر کمک لطفا.زود جواب میخوام حیاتیه.منتظرم آقای دکتر.ممنون.

6. alito نوشته است: سلام آقای دکتر من و نامزدم25شهریور یک رابطه جنسی از روی لباس زیر داشتیم.نامزدم باکره هست .من لباس نداشتم ولی نامزدم لباس زیر داشت.بر اثر نا آگاهی انزال روی لباس زیر ایشون انجام شد و لباسش خیس شد.بعد از چند ساعت دوباره یکم آلتش رو با لباس زیرش ماساژدادم.میخواستم بدونم احتمال بارداری زیاده؟چقده؟
    میدونم ربطی به این بحث نداره ولی توروخدا راهنماییم کنید.
    اگه نامزدم باردار بشه شاید عروسیمون بهم بزنن خونوادش.
    میخواسم بدونم راهی برای سقط با وجود باکره بودن هست؟مواد غذایی که باید مصرف کنن چیه؟
    آقای دکتر کمک لطفا.زود جواب میخوام حیاتیه.منتظرم آقای دکتر.ممنون.

سلام دوست عزیز
    اولاً آرامش خودتونو حفظ کنید تا کارا بدتر از این نشه! دوماً با اینکار درصد بارداری شاید یک درصد باشه که یعنی هیچ! اگر دستتون آغشته به منی نبوده باشه و به دهانه واژن ایشون نخورده باشه!هیچ مشکلی پیش نمیاد بیهوده به خودتون و نامزدتون استرس وارد نکنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. سلام 24 سالمه من یکسال پیش یک سقط داشتم قبل از سقط دوران قاعدگیم زیاد منظم نبود ولی بعد از سقط پریودیم خیلی دقیق منظم شد ولی حس میکنم تخمک گذاریم انجام نمیشه جون قبل از سقط زمانی قاعدگیم نزدیک میشد بسیار عصبی و بی حوصله میشدم وقبلش یک دل درد مبهمی داشتم ولی بعد از سقط هیچ یک از علایم پریود رو ندارم و فقط سر وقت پریود میشدم و در 14 روز بعدخبری از لیزابه نبود ودو هفته پیش اقدام به بارداری کردم روز تخمک گذاری شد نزدیکی کردم ولی با کمال تعجب قبل از نزدیکی مایع لیزابه داره خارج شد ومن بلافاصله نزدیکی داشتم ولی الان هیچ علایم بارداری رو بر خلاف حاملگی قبلیم حس نمیکنم شاید یه کم عجله میکنم ولی من از حال خودم خبر دارم میخوام زود مشکلمو بدونم تا زودتر حامله بشم حاملکی قبلین ناخواسته بود خواهشا هر کی هرچی میدونه بهم بگه

8. سلام به آقای دکتر و همه کاربرای خوب سایت
    من از شهریور سال قبل می خواستم باردار بشم که یه سری مشکلات پیش آمد و تا ماه پیش نتونستیم. ولی از مردادماه اقدام کردیم. یه سوالی که ذهنم را مشغول کرده اینه که توی این دو ماهی که اقدام کردم توی روزهای 8 یا 9 دوره پریودیم بود که احساس کردم ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ دفع شده که بنا به تحقیقاتم همان تخمک بوده که دفع شده ولی نمی خواستم قبول کنم که تخمک گذاری اینقدر زود اتفاق افتاده باشه. حالا می خواستم بدانم درست حدس زدم یا نه. با توجه به اینکه پریودیم هر 27-28 روز اتفاق می افته این حالت طبیعیه؟ یعنی از روز 8 باید اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. چون خیلی طول کشیده که تونستم شوشومو راضی کنم بچه دار بشیم. من 32 سالمه یعنی فکر کنم کم کم دارم به سن پرخطر بارداری نزدیک میشم. و 9 ساله که ازدواج کردم.

9. saeedh نوشته است: سلام 24 سالمه من یکسال پیش یک سقط داشتم قبل از سقط دوران قاعدگیم زیاد منظم نبود ولی بعد از سقط پریودیم خیلی دقیق منظم شد ولی حس میکنم تخمک گذاریم انجام نمیشه جون قبل از سقط زمانی قاعدگیم نزدیک میشد بسیار عصبی و بی حوصله میشدم وقبلش یک دل درد مبهمی داشتم ولی بعد از سقط هیچ یک از علایم پریود رو ندارم و فقط سر وقت پریود میشدم و در 14 روز بعدخبری از لیزابه نبود ودو هفته پیش اقدام به بارداری کردم روز تخمک گذاری شد نزدیکی کردم ولی با کمال تعجب قبل از نزدیکی مایع لیزابه داره خارج شد ومن بلافاصله نزدیکی داشتم ولی الان هیچ علایم بارداری رو بر خلاف حاملگی قبلیم حس نمیکنم شاید یه کم عجله میکنم ولی من از حال خودم خبر دارم میخوام زود مشکلمو بدونم تا زودتر حامله بشم حاملکی قبلین ناخواسته بود خواهشا هر کی هرچی میدونه بهم بگه

با سلام علایمی که گفتید عصبی بودن و.... دلیل نمیشه که حتما تخمک گذاری دارید یه سری خانم ها  قبل از پریود متوجه این علایم میشن ویه سری از خانم ها این علایم رو ندارن ووجود این علایم تاکید صد در صدی نسبت به تخمک گذاری نیست و دو هفته برای پدیدار شدن علایم بارداری  خیلی زوده چنانچه پریودتون عقب افتاد تست بارداری بدهید و  از انجایی که شما یه سقط داشتید  حتما قرص فولیک اسید رو (برای جلوگیری از نقایص لوله های عصبی  جنین)مصرف کنید این توصیه ایه که به همه ی خانم هایی که قصد بارداری دارند میشه
    ان شاءالله که به زودی باردار میشوید

10. 1360maryam نوشته است: سلام به آقای دکتر و همه کاربرای خوب سایت
    من از شهریور سال قبل می خواستم باردار بشم که یه سری مشکلات پیش آمد و تا ماه پیش نتونستیم. ولی از مردادماه اقدام کردیم. یه سوالی که ذهنم را مشغول کرده اینه که توی این دو ماهی که اقدام کردم توی روزهای 8 یا 9 دوره پریودیم بود که احساس کردم ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ دفع شده که بنا به تحقیقاتم همان تخمک بوده که دفع شده ولی نمی خواستم قبول کنم که تخمک گذاری اینقدر زود اتفاق افتاده باشه. حالا می خواستم بدانم درست حدس زدم یا نه. با توجه به اینکه پریودیم هر 27-28 روز اتفاق می افته این حالت طبیعیه؟ یعنی از روز 8 باید اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. چون خیلی طول کشیده که تونستم شوشومو راضی کنم بچه دار بشیم. من 32 سالمه یعنی فکر کنم کم کم دارم به سن پرخطر بارداری نزدیک میشم. و 9 ساله که ازدواج کردم.

با سلام  اگر پریودتون هر 27-28روز هست تخمک گذاریتون  در 13-14 هرماه با فاصله تقریبی سه روز زدتر یا دیرتر هست وتو این بازه زمانی نزدیکی داشته باشید ویه سوال بعد از روز نهم دوباره  این ترشح رو نداشتید ؟ وشما نزدیکی یه روز در میون رو داشته باشید وقرص فولیک اسید (برای جلوگیری از نقایص لوله های عصبی جنین) مصرف کنید  ان شاءالله باردار میشوید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. ببخشید یعنی میفرماید من تخمک گذاری ندارم پس دلیل قاعدگی منظم چی میتونه باشه شما میگید برا عصبی بودنه یعنی بعد از سقط اعصابم راحت بوده که قاعدگیم منظم شده و این علایم رو ندارم. در ضمن من اگه تخمک گذاری نداشتم که حامله نمیشدم و سقط نمیکردم  این مو ضوعات منو خیلی گیج کرده همه اونهایی که سقط دارن همین طور میشن؟ کاش اقا دکتر منو راهنمایی میکرد لطفا واضح توضیح بدهید و لطفا علمی اخه من تو  پستهای قبلی این علایم رو نشانه تخمکگذاری میدونستن نمیدونم من با اینکه قاعدگی منظمی دارم یعنی میشه تخمک گذاری نداشته باشم پس چطوری میتونم از تخمک گذاریم مطمین بشم چیکار باید بکنم

12. saeedh نوشته است: ببخشید یعنی میفرماید من تخمک گذاری ندارم پس دلیل قاعدگی منظم چی میتونه باشه شما میگید برا عصبی بودنه یعنی بعد از سقط اعصابم راحت بوده که قاعدگیم منظم شده و این علایم رو ندارم. در ضمن من اگه تخمک گذاری نداشتم که حامله نمیشدم و سقط نمیکردم  این مو ضوعات منو خیلی گیج کرده همه اونهایی که سقط دارن همین طور میشن؟ کاش اقا دکتر منو راهنمایی میکرد لطفا واضح توضیح بدهید و لطفا علمی اخه من تو  پستهای قبلی این علایم رو نشانه تخمکگذاری میدونستن نمیدونم من با اینکه قاعدگی منظمی دارم یعنی میشه تخمک گذاری نداشته باشم پس چطوری میتونم از تخمک گذاریم مطمین بشم چیکار باید بکنم

با سلام بگذارید با یه مثال توضیح بدم  یه سری از خانم ها موقع تخمک گذاری یه سری درد های مبهمی ممکنه زیر شکمشون حس می کنند ویه سری از خانم ها هم اصلا این درد رو ندارند حالا اون خانمی که این درد رو نداره باید بهش گفت که شما تخمک گذاری ندارید ؟درحالی  که هر دو خانم تخمک گذاری دارند وفیزیولوژی بدن انسانها تا حدی با هم فرق میکنه .
    صد البته که شما تخمک گذاری داشتید که باردار شدید  وعلایمی هم که گفتید درسته نشانه های تخمک گذاریتون هست منظورم اینه که یه موقعی ممکنه همه این علایم رو نداشته باشی وتخمک گذاری داشته باشید ونگران نشی که چرا این ماه این علایم رو کمتر داشتم یا نداشتم امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم  و  در ضمن مطالبی هم که بیان کردم علمی هست در روزهای مربوط به تخمک گذاریتون نزدیکی داشته باشید ان شاءالله باردار میشوید

13. سلام.میخواستم بدونم در دوران بارداری وقتی نزدیکی صورت میگیره باید بازم جلوگیری داشته باشیم یا اگر داخل وازن تخلیه بشه مشکلی نداره؟

14. hengameh561 نوشته است: سلام.میخواستم بدونم در دوران بارداری وقتی نزدیکی صورت میگیره باید بازم جلوگیری داشته باشیم یا اگر داخل وازن تخلیه بشه مشکلی نداره؟

با سلام جوابتون خیر هست و سوال دومتون هم نه مشکلی نیست فقط در ماه اخر بارداریتون بهتره نزدیکی صورت نگیره

15. یه سوال دیگه ایا ممکنه با قاعدگی منظم تخمک گذاری انجام نشه ؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید