شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری؟ اضطراب، سوء هاضمه، سندروم روده تحریک پذیر، سرطان؟؟؟

1. سلام و خسته نباشید.
    ببخشید که خیلی طولانی نوشتم. میخواستم چیزی جا نمونه!
    من 29 سالمه و چند روزه که دچار سوء هاضمه شدم. البته خودم اینجور فکر کردم. علائم از این قراره: ناراحتی خفیف زیر قفسه سینه و در مرکز، حالت تهوع خیلی خفیف، و اینکه خیلی کم اشتها شدم. البته قبلا هم کم اشتها بودم ولی زیاد نبوده (یعنی بعضی وقتا خوب غذا میخوردم و بعضی وقتا بد). ولی اینبار شدیده. چند روز قبل از این جریان من دچار اضطراب خیلی شدید به خاطر ترس از به بیماری شدم. طوری که هنوزم نتونستم کنترلش کنم. نمیدونم این سوء هاضمه میتونه یه خاطر این ترس باشه یا نه؟! علائم بیماری من که قبل از سوء هاضمه داشتم و دارم اینه: هر از چندگاهی دچار یبوست میشم. البته اسهال هم هست ولی خیلی کم طوری که آخرین بار رو یادم نیست!  درد شکمی هم دارم که معمولا خفیفه و بعضی مواقع یک مقدار شدیدتر میشه. ولی معمولا طوری نیست که مشکل برام ایجاد کنه. تقریبا در همه قسمتهای شکمم هست و معمولا متمرکز نیست (بعضی وقتا وسط، بعضی وقتا بالا، و یا اینکه پایین و بعضی مواقع هم چپ و یا اینکه راست).  این مشکل رو تقریبا از 22-23 سالگی داشتم.البته یه مدّته یه درد ناگهانی که زود هم رفع میشه (در حد ۲ ثانیه) در رکتوم حس میکنم که البته بیشتر مثل یه نفخٍ شدیده نمیدونم! ولی وقتی میوه و سبزی میخورم معمولا اجابت مزاجم بهتره. به نظر خودم هم وقتی اعصابم آرومه درد شکمم کمتره. نمی دونم شایدم خودم اینطور فکر میکنم! البته سروصدای شکمم هم کمی آزاردهنده س و یه جورایی تو جمع مایۀ خجالته.  راستش من تو این چند سال اصلا به پزشک مراجعه نکرده بودم تا اینکه چند روز پیش به یه متخصص داخلی مراجعه کردم و ایشون خیلی سریع تشخیص IBS دادن. ولی من بازم ترس داشتم چون شنیده بودم علائم IBS و بعضی از بیماریهای خطرناک خیلی شبیه هم هستن تا جایی که بعضی پزشکها تشخیص عجولانه و اشتباه میدن. از اون روز دچار اضطراب شدید شدم و خیلی هم بی اشتها و حالت تهوع خفیف! دو روز پیش هم تو سایت در مورد سوء هاضمه میخوندم که دیدم نوشته "سوء هاضمه از علائم سرطان معده است"!!!  از اون روز استرسم بیشتر شده اشتهام هم کمتر و ترس عجیبی وجودمو گرفته. اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم! البته دیروز رفتم پیش فوق تخصص گوارش و ایشون هم رياآزمایشهای Stool, CBC, TSH, T3,T4 و یه سری قرص Metroniidazole, Pantoprazole و شربت منیزیوم هیدروکساید نوشت. وقتی هم ازش پرسیدم میتونه خطرناک باشه گفت "بعید میدونم، احتمالش کمه" اینو که گفت ترسم بیشتر شد!!! آخا اینکه احتمالش کمه یعنی احتمالش هست! هرچند کم باشه! تا جواب آزمایشم چند روز مونده و من نمیدونم چطور با اضطرابم کنار بیام! میخواستم بونم نظرتون چیه؟!

بازم ببخشید که اینقدر طولانی بود. خیلی مضطربم خواستم همه چیز رو بگم!

2. سلام..از نظر من تمام این چیزایی که گفتین بخاطر اضطراب و استرسی هست که دارین و ترس از بیماری که گفتین..مثثلا من خودم به شخصه زمانی که استرس میگیرم اشتهام کم میشه شاید روز بگذره  چیزی نخورم حتی با دیدن غذا حالت تهوع میگیرم و این حالت تهوع تا مدتی باقی میمونه...تمام بدنم درد میگیره طوری که فک میکنم دیگه نمیتونم راه برم و فلج شدم آزمایشم انجام دادم خدا رو شکر مشکلی نبوده،اما باز هر وقت استرس میگیرم این دردا میاد سراغم...خب دوست خوبم به چیزی فکر نکنید استرس و اضطراب و از خودتون دور کنید مطمعن باشید حالتون خوب میشه و هیچ مشکلی  ندارید..به زودی جواب آزمایشتون میاد و خیالتون راحت میشه من مطمعنم که هیچ مشکلی ندارید...امیدوارم که همیشه در آرامش باشید..

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. shahram1985 نوشته است: سلام و خسته نباشید.
    ببخشید که خیلی طولانی نوشتم. میخواستم چیزی جا نمونه!
    من 29 سالمه و چند روزه که دچار سوء هاضمه شدم. البته خودم اینجور فکر کردم. علائم از این قراره: ناراحتی خفیف زیر قفسه سینه و در مرکز، حالت تهوع خیلی خفیف، و اینکه خیلی کم اشتها شدم. البته قبلا هم کم اشتها بودم ولی زیاد نبوده (یعنی بعضی وقتا خوب غذا میخوردم و بعضی وقتا بد). ولی اینبار شدیده. چند روز قبل از این جریان من دچار اضطراب خیلی شدید به خاطر ترس از به بیماری شدم. طوری که هنوزم نتونستم کنترلش کنم. نمیدونم این سوء هاضمه میتونه یه خاطر این ترس باشه یا نه؟! علائم بیماری من که قبل از سوء هاضمه داشتم و دارم اینه: هر از چندگاهی دچار یبوست میشم. البته اسهال هم هست ولی خیلی کم طوری که آخرین بار رو یادم نیست!  درد شکمی هم دارم که معمولا خفیفه و بعضی مواقع یک مقدار شدیدتر میشه. ولی معمولا طوری نیست که مشکل برام ایجاد کنه. تقریبا در همه قسمتهای شکمم هست و معمولا متمرکز نیست (بعضی وقتا وسط، بعضی وقتا بالا، و یا اینکه پایین و بعضی مواقع هم چپ و یا اینکه راست).  این مشکل رو تقریبا از 22-23 سالگی داشتم.البته یه مدّته یه درد ناگهانی که زود هم رفع میشه (در حد ۲ ثانیه) در رکتوم حس میکنم که البته بیشتر مثل یه نفخٍ شدیده نمیدونم! ولی وقتی میوه و سبزی میخورم معمولا اجابت مزاجم بهتره. به نظر خودم هم وقتی اعصابم آرومه درد شکمم کمتره. نمی دونم شایدم خودم اینطور فکر میکنم! البته سروصدای شکمم هم کمی آزاردهنده س و یه جورایی تو جمع مایۀ خجالته.  راستش من تو این چند سال اصلا به پزشک مراجعه نکرده بودم تا اینکه چند روز پیش به یه متخصص داخلی مراجعه کردم و ایشون خیلی سریع تشخیص IBS دادن. ولی من بازم ترس داشتم چون شنیده بودم علائم IBS و بعضی از بیماریهای خطرناک خیلی شبیه هم هستن تا جایی که بعضی پزشکها تشخیص عجولانه و اشتباه میدن. از اون روز دچار اضطراب شدید شدم و خیلی هم بی اشتها و حالت تهوع خفیف! دو روز پیش هم تو سایت در مورد سوء هاضمه میخوندم که دیدم نوشته "سوء هاضمه از علائم سرطان معده است"!!!  از اون روز استرسم بیشتر شده اشتهام هم کمتر و ترس عجیبی وجودمو گرفته. اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم! البته دیروز رفتم پیش فوق تخصص گوارش و ایشون هم رياآزمایشهای Stool, CBC, TSH, T3,T4 و یه سری قرص Metroniidazole, Pantoprazole و شربت منیزیوم هیدروکساید نوشت. وقتی هم ازش پرسیدم میتونه خطرناک باشه گفت "بعید میدونم، احتمالش کمه" اینو که گفت ترسم بیشتر شد!!! آخا اینکه احتمالش کمه یعنی احتمالش هست! هرچند کم باشه! تا جواب آزمایشم چند روز مونده و من نمیدونم چطور با اضطرابم کنار بیام! میخواستم بونم نظرتون چیه؟!

بازم ببخشید که اینقدر طولانی بود. خیلی مضطربم خواستم همه چیز رو بگم!

سلام

اول از همه بگم این همه استرس و اضطراب واسه چیه؟ مگه گفتن قراره خدایی نکرده بمیرید یا سرطان دارید؟ والا افرادی که سرطان دارن مثل خیلی از آدمای سالم زندگی میکنن

شما کاملا نا امید شدید و فقط فکرای منفی دارید

ضمنا این استرسی که دارید بیشتر باعث مریضیتون میشه و تشدید میکنه . شک نکنید
    دوم اینکه پزشکان همیشه نمیتونن مطمین حرف بزنند و با آزمایش میتونن تشخیص بدن

به این فکر کنید که آزمایشتون هیچ مشکلی نداره و شما کاملا سالم هستید ولی چند روزه که کم اشتها شدید

و اینو بدونید ثانیه به ثانیه بدن در حال تغییره و نمیشه جلوش گرفت
    فقط تا اونجایی که میتونید استرس رو دور کنید

4. باسلام دوست عزیز دوستان به ارمش جواب دادن که شما ارامش داشته باشید من هم توصیه می کنم که ارامش داشته باشید چرا که استرس هیچ کاری را انجام نمی نه بیماری را از شما دور میکنه و نه بیماری را مداوا و برعکس هم بیماری را به شما نزدیک میکنه هم بیماریهای زیادی را برای شما ایجاد می کنه پس برای بهبودی در درجه اول استرس را از خودتون دور کنید دوم ازمایشهای شما همچون ازمایشهای حساسی نیست که غیر نرمال بودنشان مشکل زیادی ایجاد کند در نگاه اول ازمایش تیروتید ازمایش مدفوع به خاطر انگل و یه ازمایش به زبان ساده برای شمارش گلبولها و تجزیه اجزای تشکیل دهنده خون است که خیلی طبیعی است ومعمولا ذر تمام ازمایشهای روتین انجام میشه و باتوضیحاتی که شما دادین من از همین الان به احتما ل نود درصد میگم همگی نرمال است و تنها مشکل شما ترس و استرس و ترس از بیماری است  که درمانش دست خود است استراس را دور کن موفق باشی

5. سلام دوست عزيز
    دوست منم IBS  داره.
    وقتي استرسي بشه درد شكم پيدا ميكنه. پس بايد سعي كني خودت رو تو محيط هاي استرس زا وارد نكني.
    وقتي يه سري مواد غذايي رو استفاده ميكنه نفخ هم ميكنه.
    توضيحاتش كامل هست مي تونيد از گوگل سرچ كنيد.
    نگران نباش اگر ibs هستي اينا طبيعيه.
    اما يه مورد ديگه مواظب باش تا يبوستت اگر گه گاهي سراغت اومد باعث بواسير نشه چون فشارهاي زياد و طولاني مدت براي دفع مدفوع كم كم عامل بروز بواسير ميشن.
    نگران نباش

6. مرسی از همگی.
    راستش یه مشکل جدید هم برام پیش اومده!!!
    بعد از خوردن غذا احساس میکنم به مقدار کم از غذا مثلا به اندازه یه دونه برنج ته گلوم گیر کرده!
    نمیدونم اینم به خاطر استرسه یا نه!!!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید