شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فشارخون بالا

1. سلام
    من 32 سالمه قبلا همیشه فشار پایین ویا مطلوب داشتم. یک سالی میشه که مرتب سردرد شدید میشم وچشم هام قرمز میشه بعدش که فشار میگیرم میبینم 11 رو 8/5 یا 9 هست. که باخوردن کمی آبلیمو یا ابغوره موقتی حل میشه ولی فرداش دوباره همین اتفاق می افته.
    گاهی وقتا حالت تهوع وسرگیجه ی خیلی بدی بهم دست میده.البته یه مدته عادت ماهیانم بهم ریخته .نمیدونم این فشار بالا ازاین ناشی میشه؟
    قند خون ندارم ( درحد کف) ولی یه کمی چربی بالا دارم (70 تا از ماکس بیشتر)و بیشتر سردرد ناحیه شقیقه هام منو آزار میده و گاهی وقتها هم پوست سرم تعرق زیادی داره. لطفا منو راهنمایی کنید. اکو قلب هم انجام دادم مشکلی نداشتم.چون فشارم همیشه بالا نیست دکتر گفت کنترلش کن ولی برام قانع کننده نبود.میخوام علتش روبدونم.

2. parya59 نوشته است: سلام
    من 32 سالمه قبلا همیشه فشار پایین ویا مطلوب داشتم. یک سالی میشه که مرتب سردرد شدید میشم وچشم هام قرمز میشه بعدش که فشار میگیرم میبینم 11 رو 8/5 یا 9 هست. که باخوردن کمی آبلیمو یا ابغوره موقتی حل میشه ولی فرداش دوباره همین اتفاق می افته.
    گاهی وقتا حالت تهوع وسرگیجه ی خیلی بدی بهم دست میده.البته یه مدته عادت ماهیانم بهم ریخته .نمیدونم این فشار بالا ازاین ناشی میشه؟
    قند خون ندارم ( درحد کف) ولی یه کمی چربی بالا دارم (70 تا از ماکس بیشتر)و بیشتر سردرد ناحیه شقیقه هام منو آزار میده و گاهی وقتها هم پوست سرم تعرق زیادی داره. لطفا منو راهنمایی کنید. اکو قلب هم انجام دادم مشکلی نداشتم.چون فشارم همیشه بالا نیست دکتر گفت کنترلش کن ولی برام قانع کننده نبود.میخوام علتش روبدونم.

سلام دوست عزیز
    خب فشارتون که خوبه؟؟ فشار خون نرمال 12 روی 8 هست! گوئینکه می نی مم(min) اون یه کم زیاد هست اما فشارتون متعادله!خوردن آبغوره و آبلیمو هم فشار رو باافت روبرو میکنه!یا اشتباه فشارتونو گرفتید یا اگه درسته بنظر مناسب میاد! این سردردها میتونه علله دیگه ای داشته باشه! شاید از ضعیفی چشمهاتونه!! شاید علائم میگرنه! شاید از عدم بالانس ترشحات غدد تونه!! شاید به نور و صدا و.... حساس شدید!! در هرحال یا توضیحات شما نمیبایست فشارتون عاملش باشه! در ضمن چربی بالا هم گاهی اذیت کننده است! معذالک توصیه میکنم:
    1- سعی کنید میزان چربی خونتونو کاهش بدید 70 تا یه کم زیاده!
    2- تحت نظر یک متخصص داخلی یک چکاپ کامل از همه مواردی که گفته شد انجام بدید!(خون- غدد- ادرار)
    3- یک سری هم به چشم پزشک بزنید! تا از این بابت هم بررسی شده باشید
    4- سردرد و سرگیجه از پایین بودن فشار هم ناشی میشه! فشار خونو باید زمانی اندازه گیری کنید که حداقل یک ربع در یک جا ساکن شده باشید و نه وقتی که مثلاً از پله ها بالا  یا پایین میرید بلافاصله اقدام به اندازه گیری کنید!! چون درست نشون نمیده!
    و....
    در هرحال این موضوع رو سر سری نگیرید.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید