شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی خوابی شدید

1. باسلام
    من ازحدودیک سال ونیم پیش بدلیل بد خوابی شبانه وسرگیجه به پزشک مراجعه کردم(بدخوابی به علت اینکه درطی روز خوابم زیادبود)که تشخیص افسردگی دادن وبرای من قرص دیازپوکساید نورتریپتیلین وقطره تریمیپرامین تجویزکردن که بامصرفشون حالم خیلی بهترشدولی ازاون به بعد چندبارسعی به ترک قرصهاکردم ولی درزمان قطعشون حالم خیلی بدمیشه تاحالاهم به چندتا روانپزشک مراجعه کردم که قرصهام روتغییر دادن ولی حالم بدترشد به شکلی که حدود4ماه پیش بعدازترک قرصهاکه حالم خیلی بدشد به طوریکه طپش قلب شدید به علاوه اضطراب زیادوبدخوابی کلی دچارشدم ودکتربازهمون قرصهاروبه علاوه پروپرانولول 10برام تجویز کردوبعداز2ماه که بازم حالم خیلی خوب بود بااجازه دکتراقدام به ترک قرصهابه صورت تدریجی کردم که الان که حدود 2ماه میگذرهوباسختی تونستم قرصهاروترک کنم فقط یک شب درمیان نصف قرص پروپرانولول مصرف میکنم بازم چندروزه که به بیخوابی شدیددچارشدم به شکلی که اصلا درطی شبانه روز خوابم نمیره واصلا هم شبیه کسی نیستم که خوابش نرفته یعنی احساس خواب آلودی وگیجی ندارم فقط دلهره وطپش قلبم خیلی شدید میشه که بعضی وقتها ازآنتی هیستامین ها استفاده میکنم تابخوابم که خودم فکرمیکنم بیشتر استرس من ازبیخوابی هست چون وقتی راحت میخوابم هیچ اثری از اضطراب واسترس نیست اگرممکنه کمکم کنیدکه چه کاری میتونم بکنم که دیگه لازم نباشه قرص بخورم خصوصا اینکه قصدبارداری هم دارم ودیگه هم ازقرصهام متنفرشدم لطفا کمکم کنید

2. با سلام
    دوست عزیز شما اگر منشا  این افسردگی رو بتونید تحت کنترل بگیرید میتونه کمک خوبی براتون باشه و در ادامه چنانچه فعالیت جسمی توی برنامه روزانتون رو بیشتر کنید و بتدریج با افزایش امادگی جسمی طوری خودتنو خسته کنید که نیاز به استراحت داشته باشید و مسلما اگراین فعالیت بنحوی مدیریت بشه که همراه با نشاط باشه مثل شرکت در گل گشتها و کلاسهای ورزشی شاد بمراتب تاثیربهتری براتون داره البته تمام این موارد در صورتی تاثیر مناسبی داره که با هماهنگی پزشگ معالجتون مصرف داروهای تجویز شده رو ادامه بدین به ارزوی رسیدن به ارامش مطلوب برای شما

3. با سلام  وتشکرازراهنماییتون
    باورکنید من دیگه اصلا حالات افسردگی روندارم واگر خوب بخوابم حالم خیلی خوبه ولی مشکل اصلیم نخوابیدن هست میخواستم بپرسم آیا این نخوابیدن میتونه ازعوارض مصرف طولانی مدت داروها باشه؟واگربتونم یه مدت این بیخوابی روتحمل کنم ممکنه خوب بشم یاحتما باید دنبال درمان جدید باشم؟باتوجه به اینکه دیگه اصلا نمیخوام دارو بخورم

4. شک نکنید که این بی خوابی که الان سراغتون اومده به دلیل مصرف طولانی مدت اون قرصها بوده و کاملا طبیعیه . این یک واقعیته که شما به اون قرصها معتاد شدید و اینم بدونید که اون قرصها مصرف دراز مدتشون به شدت اعتیاد آوره همانند بقیه مواد مخدر هر چند که اسم این داروها مواد مخدر نیست ولی عملکردی مثل مواد مخدر دارن ولی نگران نباشید چون میتونید از دستشون خلاص بشید من در اطرافم چنین تجربه ای رو داشتم و به یکی از بستگانم در ترک قرصهایی که دکتر براش تجویز کرده بود کمک کردم الان بهترین روش رو پیش گرفتید که کم کم دوز مصرف قرص رو پایین آوردید یک مدت دیگه دو شب رو به سه شب تبدیل کنید و بعد کلا مصرفو قط کنید و یک ماه تحمل کنید البته منظور از یک ماه این نیست که در این یک ماه یکجور باشی اینو بدون هر روز از روز قبل بهتر میشی ولی این یک ماه اذیت شدن طبیعیه اگرم بدنت خیلی ضعیف باشه نهایتا 40 روز طول میکشه و بعد از این زمان کاملا مثل قبل میشی و به زندگی معمولیت برمیگردی فقط باید کم نیاری در این مدت که قرصها قط میشن در اون برهه یک ماهه یا 40 روزه به شدت دلهره و اضطراب و بی حوصلگی و نا امیدی و احساس یاس و یا شاید بی خوابی شدید به سراغت میاد ولی خودتو نباز و تحمل کن و به پزشک مراجعه نکن تا دوباره برات قرص بنویسه و آش بشه همون آشو کاسه بشه همون کاسه . به خودت روحیه بده و مرتب این ایمانو تو خودت ایجاد کن که تو خوب میشی فقط باید یک ماه دوام بیاری به خوب شدنت ایمان داشته باش تا گذران این مدت برات راحت تر بشه . ممکنه تو این مدت علاوه بر عوارضی که در بالا گفتم احساس افسردگی و دلتنگی شدید سراغت بیاد که مرتب گریت بگیره ولی خودتو نباز این دوران تموم میشه و خودت یه روز بهش خنده ت میاد . فقط توصیه میکنم تو اون یک ماه یا نهایتا 40 روز هیچ گونه دارویی مصرف نکن به حرف هیچ کس بابت مصرف هیچ قرصی گوش نکن مصرف هرگونه قرصی فقط دوران خوب شدنتو عقب میندازه در این مورد تجربه کامل دارم . شک نداشته باش که تو از عهده این کار بر میای چون ناخواسته به این قرصها معتاد شدی و میل باطنیت و به اراده خودت بهشون عادت نکردی و شک ندارم که اصلا نمیدونستی که این قرصها وابسته ت میکنن پس همت کن تو میتونی . روزای خوبت نزدیکن به خدا توکل کن و شروع کن انشالله صد در صد نتیجه میگیری اینم بدون الکی بهت روحیه نمیدم بخدا قسم اگه یک ماه نهایتا 40 روز سختی رو تحمل کنی و هیچ قرصی نخوری کاملا خوب میشی طوری که اصلا یادت نمیاد که روزی اینطوری بودی . موفق باشی دوست عزیز

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام . به نظر من شروع کردن یک برنامه ورزشی منظم (پیاده روی)وتغذیه مناسب میتونه کمکتون کنه.فعالیت ورزشی بهتره صبح یا بعداز ظهر باشه ونزدیک ساعت خواب نباشه چون باعث بیخوابی میشه .چون اشاره کردید تپش قلب دارید(البته فکر میکنم تحت تاثیر قرص ها بوده )بهتره قبلش باپزشک مشورت کنید. می توانید  یک استکان گل گاوزبان هم بخورید.یا یاد خدا استرس رو از خودتون دور کنید امیدوارم خدا بهتون یه بچه سالم بده .برای من هم دعا کنید. با آرزوی موفقیت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام وتشکر ازدوستان
    راستش من دارم الان این وضعیت بیخوابی روتحمل میکنم ولی شبها که خوابم نمیبره خیلی نگران میشم که این بیخوابی دائمی نشه واینکه این بیخوابی(درحد 2تا 3 ساعت خواب شبانه که اونم بیشتر اوایل صبح خوابم میره) مشکلی برای سلامتیم بوجودنمیاره؟میترسم به مغزم آسیب برسونه وگرنه وضعیت طپش قلبم خیلی بهترشده ممنون میشم کمکم کنید
    باتشکر

7. darya81 نوشته است: با سلام وتشکر ازدوستان
    راستش من دارم الان این وضعیت بیخوابی روتحمل میکنم ولی شبها که خوابم نمیبره خیلی نگران میشم که این بیخوابی دائمی نشه واینکه این بیخوابی(درحد 2تا 3 ساعت خواب شبانه که اونم بیشتر اوایل صبح خوابم میره) مشکلی برای سلامتیم بوجودنمیاره؟میترسم به مغزم آسیب برسونه وگرنه وضعیت طپش قلبم خیلی بهترشده ممنون میشم کمکم کنید
    باتشکر

سلام دوست عزیز
    خب اصولاً هر چیزی کم و زیادش برای بدن مضره!پس کمبود و یا زیادی خواب هم میتونه مضر باشه
    توصیه میکنم ضمن اینکه مصرف و یا قطع هر داروئی رو تحت نظر پزشکتون انجام بدید،از خوراکیهای خواب آورهم استفاده کنید!مثلاً تجربه نشون داده ماست و دوغ ترش میتونه خواب آوره خوبی باشه! ضمناً کتاب خواندن،انجام ورزشهای مختلف، کار و تحصیل هم میتونه در شروع و مدت زمان خواب تاثیر گذار باشه! در وهله اول ورزش رو فراموش نکنید!دوم شبها قبل از خواب سعی کنید مطالعه داشته باشید ونکته بعدی اینکه در سبد غذاییتون ماست و دوغ ترش هم بگنجونید! انشالله معضلتون حل میشه
    موفق باشید

8. سلام دوست عزیز
    من هم با نظد علی یان موافقم.درضمن شما صبح که خوابت میگیره سعی کن نخوابی که شب خسته تر بشی و قطره پاسی پی گیاهی رو از داروخانه میتونی تهیه کنی و بخوری
    خوردن کاهو در برنامه غذایی و استفاده نکردن از کامپیوتر قبل از خواب ر،و هم انجام بده

9. باسلام  وتشکرازدوستان
    من حالم خیلی بهتراز روزهای اولی که داروها روقطع کردم هست ولی هنوزمشکل بیخوابی دارم واز داروهای گیاهی هم استفاده کردم که اثری نداشتن الان چند روزه که به سرفه افتادم که حساسیتی هست ومجبورم شبها از شربت سرفه استفاده کنم(پرومتازین) خواستم بپرسم که مصرف این شربت میتونه دوران بهبودم رو عقب بندازه؟درضمن وقتی شربت رومیخورم راحت میخوابم  لطفا کمکم کنید
    باتشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید