شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغيير تست حاملگي (B-hcg)

1. با سلام من در 16 فروردين يك رابطه ي مشكوكي با نامزدم داشتم كه هر ده روز يكبار تست بتا انجام داديم يك تست را در 26 فروردين انجام 1.6داديم و در 4 ارديبهشت تست ديگه اي انجام داديم كه 2.4 شده است
    1-ميخواستم بدونم اين افزايش نشان دهنده ي چي هستش؟
    2-افزايشش يعني دارم حامله ميشم؟
    3-ايا ميشه اعتماد كرد يا بايد تست بتا انجام بدم دوباره؟(اخه من بعد از ازمايش از چندتا ازمايشگاه ديگه پرسيدم جوابهاي متفاوتي دادند يكي گفت بعد 3 روز از نزديكي نشون ميده و يكي گفت بعد 7 روز و يكي گفت بعد 10 روز و يكي گفت اصلا ديده نميشه مگر اينكه بعد از 7 روز از تاخير پريودت حتي سايتهاي مختلف و حتي اين سايت جوابهاي مختلفي نشان داده خواهشا كمكم كنيد من باردارم؟

2. zanashoye نوشته است: با سلام من در 16 فروردين يك رابطه ي مشكوكي با نامزدم داشتم كه هر ده روز يكبار تست بتا انجام داديم يك تست را در 26 فروردين انجام 1.6داديم و در 4 ارديبهشت تست ديگه اي انجام داديم كه 2.4 شده است
    3-ايا ميشه اعتماد كرد يا بايد تست بتا انجام بدم دوباره؟(اخه من بعد از ازمايش از چندتا ازمايشگاه ديگه پرسيدم جوابهاي متفاوتي دادند يكي گفت بعد 3 روز از نزديكي نشون ميده و يكي گفت بعد 7 روز و يكي گفت بعد 10 روز و يكي گفت اصلا ديده نميشه مگر اينكه بعد از 7 روز از تاخير پريودت حتي سايتهاي مختلف و حتي اين سايت جوابهاي مختلفي نشان داده خواهشا كمكم كنيد من باردارم؟

با درود
    شما بايد توضيح بديد رابطتون در روز چندم سيكلتون بوده، سيكلتون چند روزست، آخرين بار در چه تاريخي پريود شديد.

3. sogol_my نوشته است:
    zanashoye نوشته است: با سلام من در 16 فروردين يك رابطه ي مشكوكي با نامزدم داشتم كه هر ده روز يكبار تست بتا انجام داديم يك تست را در 26 فروردين انجام 1.6داديم و در 4 ارديبهشت تست ديگه اي انجام داديم كه 2.4 شده است

با درود
    شما بايد توضيح بديد رابطتون در روز چندم سيكلتون بوده، سيكلتون چند روزست، آخرين بار در چه تاريخي پريود شديد.

در 26 اسفند بصورت عادي پريود بودم و در 2 فروردين رابطه داشتم و قرص لونوژيستريل مصرف كردم و در 11 فرودرين پريود شدم بخاطر مصرف قرصها و بعدش در 16 فروردين رابطه مشكوك داشتم كه 23 پريود شدم از رابطه اي كه 2 فروردين رخ داده فكر كنم ديگه اون بارداري منتفيه .من از رابطه ي 16 فرودرين ميترسم و پريودم كه 11 فرودرين بود البته بخاطر مصرف قرص لونوژيستريل.سيكل پريودم 28 روزست

4. zanashoye نوشته است:
    sogol_my نوشته است:
    zanashoye نوشته است: با سلام من در 16 فروردين يك رابطه ي مشكوكي با نامزدم داشتم كه هر ده روز يكبار تست بتا انجام داديم يك تست را در 26 فروردين انجام 1.6داديم و در 4 ارديبهشت تست ديگه اي انجام داديم كه 2.4 شده است

با درود

در 26 اسفند بصورت عادي پريود بودم و در 2 فروردين رابطه داشتم و قرص لونوژيستريل مصرف كردم و در 11 فرودرين پريود شدم بخاطر مصرف قرصها و بعدش در 16 فروردين رابطه مشكوك داشتم كه 23 پريود شدم از رابطه اي كه 2 فروردين رخ داده فكر كنم ديگه اون بارداري منتفيه .من از رابطه ي 16 فرودرين ميترسم و پريودم كه 11 فرودرين بود البته بخاطر مصرف قرص لونوژيستريل.سيكل پريودم 28 روزست

با درود
    با توجه به اينكه 11 فروردين پريود شديد 16 فروردين روز ششمتون بوده پس اختمال بارداري توش خيلي ضعيفه. به دليل مصرف قرص لونوژستريل قطعا تنظيم سيكلتون تا چند ماه به هم ميريزه و ممكنه بيشتر يا كمتر ار 28 روز بشه. از 16 فروردين تا الان 1 ماه گذشته و اگر باردار بوديد تست بتا مثبت ميشد. البته به ندرت اتفاق مي افته كه در اين شرايط تست منفي باشه در حالي كه شخص باردار باشه. در كل از نظر آماري با توجه به دو نكته اي كه اشاره كردم احتمال بارداري شما اونقدر كمه كه ميشه گفت در حد صفره.
    ضمنا من يك قسمت از پرسشتون رو متوجه نشدم:
    "در 16 فروردين رابطه مشكوك داشتم كه 23 پريود شدم"
    اون تاريخ 23 يعني چي؟

5. sogol_my نوشته است:
    zanashoye نوشته است:
    sogol_my نوشته است:

با درود

با درود
    با توجه به اينكه 11 فروردين پريود شديد 16 فروردين روز ششمتون بوده پس اختمال بارداري توش خيلي ضعيفه. به دليل مصرف قرص لونوژستريل قطعا تنظيم سيكلتون تا چند ماه به هم ميريزه و ممكنه بيشتر يا كمتر ار 28 روز بشه. از 16 فروردين تا الان 1 ماه گذشته و اگر باردار بوديد تست بتا مثبت ميشد. البته به ندرت اتفاق مي افته كه در اين شرايط تست منفي باشه در حالي كه شخص باردار باشه. در كل از نظر آماري با توجه به دو نكته اي كه اشاره كردم احتمال بارداري شما اونقدر كمه كه ميشه گفت در حد صفره.
    ضمنا من يك قسمت از پرسشتون رو متوجه نشدم:
    "در 16 فروردين رابطه مشكوك داشتم كه 23 پريود شدم"
    اون تاريخ 23 يعني چي؟

منظورم اين بود كه من در تاريخ 16 فوردين دوباره قرص لونوژيل مصرف كردم و در تاريخ 23 پريود شدم
    در ضمن من گفتم بعد 20 روز تست بتام 2.4 شده
    در كل خيلي نگرانم

6. سلام

من نمیدونستم کجا باید سوالمو میپرسیدم و اینجارو بهترین مکان انتخاب کردم

ایا آزمایش بتا بارداری خارج از رحم را تشخیص میدهد؟ یعنی اگر فردی بارداری خارج از رحمی داشته باشد آزمایش بتا مثبت نشون میدهد با منفی؟

سوال دوم من اینه. جواب آزمایش اگر 2 باشد آن فرد باردار هستند یا نه؟

ممنون

7. gogolinaznazi نوشته است: سلام

ایا آزمایش بتا بارداری خارج از رحم را تشخیص میدهد؟ یعنی اگر فردی بارداری خارج از رحمی داشته باشد آزمایش بتا مثبت نشون میدهد با منفی؟

سوال دوم من اینه. جواب آزمایش اگر 2 باشد آن فرد باردار هستند یا نه؟

ممنون

سلام
    ازمایش b یا همون bhcgبه بررسی میزان هورمون b در خون میپردازد چون در زمان حاملگی میزان این هورمون در خون افزایش پیدا میکنه و حالا چه در epو چه درprognancyمیزان این هورمون در همون خون اندازه گیری میشه و خونم که در تمام بدن در جریان هست پس در epیا همون حاملگی خارج رحمی هم نشون میده اما مقادیر ببینید معمولا bhcgکمتر از 10غیر باردار 10-20مشکوک و بیشتر از 20 را باردار در نظر میگیرند
    موفق و پیروز باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. gogolinaznazi نوشته است: سلام

سلام

دوست من،
    قبلا هم اینجا در این مورد بحث کردیم که
    با وجود یه تست بتا نمی‌شه در مورد بارداری خارج رحمی تشخیص گذاشت یعنی تیتراژ خاصی برای اینکه اون رو ملاک و معیار نشخیص نوع بارداری قرار بدیم، وجود نداره
    ولی
    به این ولی خیلی گوش کنید! ولی اگر که بعد از نزدیکی به منظور بارداری، تیتراژ نسبت به مدت زمان شروع بارداری (طبق LMP و براساس هفته) مناسب نبود و در رنج مشکوکی قرار داشت اون‌وقت میشه به تیتراژ مشکوک شد و نه با یه دونه تست بلکه با چند تست و با چک کردن تیتراژ به صورت سریالی، روند تغییرات هورمون HCG رو ارزیابی کرد و اگر که این روند کمتر از دو برابر در حدودا هر 48 ساعت افزایش داشت، این شک تقویت خواهد شد و به منظور «تشخیص قطعی» بارداری نابه‌جا (= خارج رحمی) «سونوگرافی تشخیصی» جهت افتراق در مورد نوع بارداری انجام خواهد شد.
    بنابراین
    تست BetaHCG در مورد نوع بارداری به ما امکان تشخیص قطعی رو نمیده؛ ارزیابی روند تغییرات هورمون HCG هست که در تشخیص گذاشتن، به ما کمک می‌کنه. در نهایت این سونو هستش که نوع بارداری رو تعیین خواهد کرد.

نقل قول: سوال دوم من اینه. جواب آزمایش اگر 2 باشد آن فرد باردار هستند یا نه؟

این عددی که ذکر کردید تقریبا در نرمال‌رنج‌های لابراتوارهای مختلف عدم بارداری رو تأیید می‌کنه
    اما
    به این اما هم خیلی گوش کنید! اما بهتره هر گونه تستی که دارید و در این تالار می‌خواید تفسیر دقیقی براتون ارائه بشه حتما تمامی اطلاعات تست شامل:  

• موارد اندازه‌گیری شده (با توجه به نوع تست)؛
    • واحد‌ها (Units)؛
    • مقادیر نرمال لابراتواری که تست دادید (Normal Range)؛
    • و ...
    رو بنویسید؛ اگر که این اطلاعات رو در جدول ادیتور پیشرفته قرار بدید[1] که چه بهتر و باز اگه تصویر تست رو برامون اینزرت کنید[2] که عالی میشه و دیگه جای هیچ‌گونه اشتباه تایپی نمی‌مونه.  

[1] در ادیتور پیشرفته روی آیکون اینزرت کردن جدول () کلیک کنید و سطر و ستون جدول رو با توجه به اطلاعات‌ تست‌تون تنظیم کنید.
    [2] در ادیتور پیشرفته روی آیکون اینزرت کردن تصویر () کلیک کنید و URL تصویری رو که قبلا در سایت دیگری آپلود نمودید رو کپی/پیست و OK کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام
    درمورد این قسمت من بنویسم در مورد ازمایش حاملگی یا همون اندازه گیری هورمون بتا نیازی ب نوشتن واحد رنج نرمال و اینطور چیزا نیست چون مقادیرش تعریف شده هست و تازه در ازمایش حاملگی هم فقط مقدار رو مینویسن ک همشم تعریف شده هست پس حساسیت نمیخاد

10. EMT-BASIC نوشته است: سلام
    درمورد این قسمت من بنویسم در مورد ازمایش حاملگی یا همون اندازه گیری هورمون بتا نیازی ب نوشتن واحد رنج نرمال و اینطور چیزا نیست چون مقادیرش تعریف شده هست و تازه در ازمایش حاملگی هم فقط مقدار رو مینویسن ک همشم تعریف شده هست پس حساسیت نمیخاد

سلام

دوست من،
    برخلاف نظر شما حساسیت و دقت در ارائه‌ی مطالب (چه از طرف کاربران سوال‌ کننده و چه کاربران پاسخ دهنده) هیچ موقع بد نبوده، نیست و نخواهد بود! در همین تالار خودمون مواردی داشتیم که سوال کننده آیتم‌های تست رو ناقص نوشته و تحلیل دقیقی برای اون ارائه نشده. به عنوان نمونه در مورد تست بتا اینجا رو ببینید.
    در مورد مقادیر نرمال و ... هم باز اگه همون لینک فوق رو مطالعه بفرمایید قطعا خواهید دید که این مقادیر در لابراتوارهای مختلف می‌تونه متفاوت باشه مثلا در تستی که دوست‌مون در اون تاپیک قرار دادن

مقادیر کمتر از 10 ---> عدم بارداری؛
    مقادیر 10 - 50 ---> مشکوک؛ و
    مقادیر بیشتر از 50 ---> بارداری

رو تأیید خواهد کرد که دقیقا مثال نقضی برای صحبت‌های شماست.

مواردی هم که من عنوان کردم دقیقا اون چیزی‌ست که مد نظر شخص دکتر رهام هم هستن و صراحتا اینجا اعلام کردن که کاربران تست‌شون رو کامل ارائه کنن.
    بنابراین
    اجازه بدید کاربران سایت در مورد ارائه‌ی مطالب، دقیق و حساس باشند و از شما دوست گرامی هم تقاضا میشه که به پست‌های نادقیق و خلاف قوانین پاسخ ندید. ممنون

11. m1989 نوشته است:
    EMT-BASIC نوشته است: سلام

سلام

دوست من،
    برخلاف نظر شما حساسیت و دقت در ارائه‌ی مطالب (چه از طرف کاربران سوال‌ کننده و چه کاربران پاسخ دهنده) هیچ موقع بد نبوده، نیست و نخواهد بود! در همین تالار خودمون مواردی داشتیم که سوال کننده آیتم‌های تست رو ناقص نوشته و تحلیل دقیقی برای اون ارائه نشده. به عنوان نمونه در مورد تست بتا اینجا رو ببینید.
    در مورد مقادیر نرمال و ... هم باز اگه همون لینک فوق رو مطالعه بفرمایید قطعا خواهید دید که این مقادیر در لابراتوارهای مختلف می‌تونه متفاوت باشه مثلا در تستی که دوست‌مون در اون تاپیک قرار دادن

مقادیر کمتر از 10 ---> عدم بارداری؛
    مقادیر 10 - 50 ---> مشکوک؛ و
    مقادیر بیشتر از 50 ---> بارداری

رو تأیید خواهد کرد که دقیقا مثال نقضی برای صحبت‌های شماست.

مواردی هم که من عنوان کردم دقیقا اون چیزی‌ست که مد نظر شخص دکتر رهام هم هستن و صراحتا اینجا اعلام کردن که کاربران تست‌شون رو کامل ارائه کنن.
    بنابراین
    اجازه بدید کاربران سایت در مورد ارائه‌ی مطالب، دقیق و حساس باشند و از شما دوست گرامی هم تقاضا میشه که به پست‌های نادقیق و خلاف قوانین پاسخ ندید. ممنون

سلام
    بنده هم تاکید میکنم در همه ازمایشات باید رنج نرمال نوشته بشه با توجه به کیت ازمایشگاه متفاوته اما درمورد تست هورمون بتا نیازی نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. O-PEZESHK نوشته است:

سلام
    بنده هم تاکید میکنم در همه ازمایشات باید رنج نرمال نوشته بشه با توجه به کیت ازمایشگاه متفاوته اما درمورد تست هورمون بتا نیازی نیست.

سلام

من فکر می‌کنم توضیحاتم در این مورد کامل بود و مثال نقض رو هم برای دوست‌مون ارائه دادم و باز اگر که بیشتر در سایت‌مون بگردید مثال‌های نقض بیشتری رو پیدا می‌کنید.
    فرضا اگه تیتراژ در تستی 22 باشه، تا مقادیر رفرنس مورد استفاده در لابراتوار مربوطه مشخص نباشه، نمیشه در مورد مشکوک بودن یا تأیید بارداری، تشخیص قطعی داد.
    بنابراین
    بهتره که به قوانین تالار (در این مورد قانون دو - 2) که برای راحتی خود کاربران گرامی وضع شده، احترام گذاشته بشه و طرح سوال دقیق، کامل و براساس قوانین تالار صورت بگیره تا بالتبع پاسخ دقیق‌تری ارائه بشه.

ممنون از دوستانی که رعایت می‌کنند و همکاری لازم رو با مدیریت سایت دارند.   

روزتون خوش

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید