شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا من مشکل پروستات دارم؟

1. سلام.من یه مشکلی برام پیش اومده می خوام کمکم کنید!من 14روز پیش رابطه ای به صورت مقعدی داشتم که از بعد از اون قسمت بالایی آلتم(مجرای داخلی کلاهک) از داخل زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یه حسی که انگار از داخل زخم شده!نمی دونم این مشکل هست یا نه؟اگه میشه راهنمایی کنید منو

2. majid1352 نوشته است: با سلام
    مدتی هست که من بعد از ارضا شدن موقع دفع ادرار با مشکل دفع کردن ان مواجه میشم به طوریکه ادرار باسختی وقطره قطره دفع میشه هنگام دفع شدن هم سوزش دارم در ضمن موقع ارضا شدن هم،منی با سوزش همراهه آیا ممکنه از قرصهای سیدنافیلد یا ویگرا باشه که مصرف میکنم؟
    من هم متاهل هستم و39 سال سن دارم از شما میخوام راهنمایی کنید که مشکل کجاست
    به دکتر مراجعه کردم ازمایش دادم ودارو مصرف کردم سوزش کمتر شده

احساس سوزش همراه با سختی موقع دفع ادرار بلافاصله پس از انزال کردن طبیعی ست و ممکنه عوارض جانبی همین قرص هایی که نام بردید در سوزش مجرا موقع خروج منی بشه.
    مدتی قرص سیلدنافیـلد و ویاگرا مصرف نکنید اگر بازهم احساس سوزش داشتید میتونه احتمال عفونت مجاری ادراری مطرح باشه
    بنابراین داروهایی که پزشک براتون تجویز کرده مرتب مصرف کنید تا علائم سوزش قبل و بعداز ارضا برطرف بشه.

3. میشه منو راهنمایی بکنید؟!14 روز پیش رابطه (مقعدی)بعد از اون بالای التم قسمت کلاهک از داخل(مجرای داخلی) در زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یا حس میکنم از داخل زخم شده!نگرانم کرده!چی میتونه باشه؟با آزمایش ادرار چیزی معلوم میشه؟

4. fotros4321 نوشته است: میشه منو راهنمایی بکنید؟!14 روز پیش رابطه (مقعدی)بعد از اون بالای التم قسمت کلاهک از داخل(مجرای داخلی) در زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یا حس میکنم از داخل زخم شده!نگرانم کرده!چی میتونه باشه؟با آزمایش ادرار چیزی معلوم میشه؟

احتمال داره موقع رابطه از روان کننده کافی استفاده نکردید و موقع دخول به دلیل اصطکاک زیاد، احساس سوزش زمان ادرار دارید.
    در روابط خود از کاندم و لوبریکانت استفاده کنید. مورد شما به زودی برطرف میشه و احتمال عفونت وجود نداره.

5. Ms_sona نوشته است: سلام لطقا راهنماییم کنید ممنون میشم
    بعد ازدواجمون بیضه های همسرم خیلی بزرگ شده گاهی هم درد داره علتش چی می تونه باشه؟

با سلام
    دوست عزیز،بهترین توصیه مراجعه به متخصص اورولوژیست! بزرگ شدنه بی دلیل بیضه ها و داشتن درد رو نباید سر سری گرفت !
    در هرصورت امکان واریکوسل یا فتق بیضه(فکر کنم همین بود) هم هست اما باید پزشک متخصص تشخیص لازم رو بده
    موفق باشید.

6. fotros4321 نوشته است: میشه منو راهنمایی بکنید؟!14 روز پیش رابطه (مقعدی)بعد از اون بالای التم قسمت کلاهک از داخل(مجرای داخلی) در زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یا حس میکنم از داخل زخم شده!نگرانم کرده!چی میتونه باشه؟با آزمایش ادرار چیزی معلوم میشه؟

با سلام
    دوست گرامی،بارها موکداً توصیه شده از روابط مقعدی جداً باید خودداری کرد!(هم زن عذاب میبینه و اونجوری لذت نمیبره و هم مرد به زحمت میفته و .....)ضمن اینکه به شما هم این توصیه ی اکید رو میکنم که از شرش بگذرید(چون خیری نداره) این سوزش،اصولاً از دو چیز ناشی میشه یکی خروج منی که با فشار صورت میگیره و میتونه مجرارو کمی ملتهب کنه و نتیجه این التهاب،همین سوزشه که در طی حداکثر یک روز باید خوب بشه اگر نشد احتمالاً عفونتی وارد مجرا شده! لذا یکی از تبعات رابطه مقعدی همین ایجاد عفونتهاست! هممون میدونم مقعد کارش تنها دفع مواد زائد از بدنه! و لاغیر!!! پس نمیشه ازش کاری رو خواست که براش درست نشده! و لذا به همه جوانها توصیه میکنم از این عمل جداً خودداری کنند چون تبعاته دراز مدتش، به زمان اندک لذتش نمی ارزه
    موفق باشید و اگر خدای ناکرده سوزشتون خوب نشده حتماً به اورولوژیست مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. aliyan نوشته است:
    Ms_sona نوشته است: سلام لطقا راهنماییم کنید ممنون میشم
    بعد ازدواجمون بیضه های همسرم خیلی بزرگ شده گاهی هم درد داره علتش چی می تونه باشه؟

با سلام
    دوست عزیز،بهترین توصیه مراجعه به متخصص اورولوژیست! بزرگ شدنه بی دلیل بیضه ها و داشتن درد رو نباید سر سری گرفت !
    در هرصورت امکان واریکوسل یا فتق بیضه(فکر کنم همین بود) هم هست اما باید پزشک متخصص تشخیص لازم رو بده
    موفق باشید.

فقط 1 روز درد داشتن الان دیگه از درد خبری نیس اما هنوز کمی بزرگ هست ؟؟؟؟؟یا بازهم خطرناکه؟

8. majid1352 نوشته است: با سلام
    مدتی هست که من بعد از ارضا شدن موقع دفع ادرار با مشکل دفع کردن ان مواجه میشم به طوریکه ادرار باسختی وقطره قطره دفع میشه هنگام دفع شدن هم سوزش دارم در ضمن موقع ارضا شدن هم،منی با شوزش همراهه ایا ممکنه از قرصهای سیدنافیل یا ویگرا باشه که مصرف میکنم؟
    من هم متاهل هستم و39 سال سن دارم از شما میخوام راهنمایی کنید که مشکل کجاست
    به دکتر مراجعه کردم ازمایش دادم ودارو مصرف کردم سوزش کمتر شده

سلام
    دوست عزیز به احتمال زیاد شما در گذشته  بعد از اینکه ارضا می شدید با فاصله زمانی نسبتا زیادی اقدام به تخلیه مجرا مینمودید این عمل در دراز مدت باعث مشگلاتی اینچنینی  برای اقایان میگردد چون رگهای خونی در پرستات مویرگ میباشند درمان ان هم کمی طولانی تر میباشد لذا توصیه من به تمامی اقایان این هست که به فاصله کمی بعد از ارضا شدن اقدام به تخلیه مثانه نموده حتی اگر چند قطره هم باشد لازم است اینکار را انجام دهند و در مورد دوستانی که مشگل همانند شما دارند شستشو و نظافت بیشتری را بعد از هر مباشرت میطلبد

9. Ms_sona نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    Ms_sona نوشته است: سلام لطقا راهنماییم کنید ممنون میشم

با سلام
    موفق باشید.

فقط 1 روز درد داشتن الان دیگه از درد خبری نیس اما هنوز کمی بزرگ هست ؟؟؟؟؟یا بازهم خطرناکه؟

سلام دوست عزیز
    خب خدارو شکر که دردشون تموم شده اما با چه معیاری میگید بزرگ شده؟؟چون اساساً بیضه آقایون گاه گاهی اندازه اش بزرگ و کوچک میشه و اونم به خاطر فعالیتهاشه در هرحال اگر زیاد بزرگ شده و اینکه موجب اذیت همسرتون هم هست بهترین توصیه مراجعه به متخصصین اورولوژیست! اینطوری هم از این بابت خیالتون راحت میشه و هم از بابت سلامت دستگاه تناسلی همسرتون
    موفق باشید.

10. aliyan نوشته است:
    fotros4321 نوشته است: میشه منو راهنمایی بکنید؟!14 روز پیش رابطه (مقعدی)بعد از اون بالای التم قسمت کلاهک از داخل(مجرای داخلی) در زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یا حس میکنم از داخل زخم شده!نگرانم کرده!چی میتونه باشه؟با آزمایش ادرار چیزی معلوم میشه؟

با سلام
    دوست گرامی،بارها موکداً توصیه شده از روابط مقعدی جداً باید خودداری کرد!(هم زن عذاب میبینه و اونجوری لذت نمیبره و هم مرد به زحمت میفته و .....)ضمن اینکه به شما هم این توصیه ی اکید رو میکنم که از شرش بگذرید(چون خیری نداره) این سوزش،اصولاً از دو چیز ناشی میشه یکی خروج منی که با فشار صورت میگیره و میتونه مجرارو کمی ملتهب کنه و نتیجه این التهاب،همین سوزشه که در طی حداکثر یک روز باید خوب بشه اگر نشد احتمالاً عفونتی وارد مجرا شده! لذا یکی از تبعات رابطه مقعدی همین ایجاد عفونتهاست! هممون میدونم مقعد کارش تنها دفع مواد زائد از بدنه! و لاغیر!!! پس نمیشه ازش کاری رو خواست که براش درست نشده! و لذا به همه جوانها توصیه میکنم از این عمل جداً خودداری کنند چون تبعاته دراز مدتش، به زمان اندک لذتش نمی ارزه

سلام الان حدود شاید1 ماه گذشته ولی فرقی نکرده ولی درد خیلی خیلی جزیی هست!با آزمایش ساده ادرار مشخص میشه یا آزمایش خاصی داره؟

11. fotros4321 نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    fotros4321 نوشته است: میشه منو راهنمایی بکنید؟!14 روز پیش رابطه (مقعدی)بعد از اون بالای التم قسمت کلاهک از داخل(مجرای داخلی) در زمان ادرار سوزش خیلی کمی داره یا حس میکنم از داخل زخم شده!نگرانم کرده!چی میتونه باشه؟با آزمایش ادرار چیزی معلوم میشه؟

با سلام

سلام الان حدود شاید1 ماه گذشته ولی فرقی نکرده ولی درد خیلی خیلی جزیی هست!با آزمایش ساده ادرار مشخص میشه یا آزمایش خاصی داره؟

سلام دوست عزیز
    بله با آزمایش ادرار تقریباً مشخص میشه که چه مشکلی در اون ناحیه میتونه وجود داشته باشه اما بهتره اول به متخصصین اورولوژی مراجعه کنید تا ضمن معاینات بالینی،براتون آزمایش کلی ادرار و پروستات  و هرآزمایش لازم دیگه رو بنویسند انشالله که معضلی نیست و بزودی بهبودی حاصل میشه
    موفق باشید

12. با سلام و خسته نباشید
    می خواستم بدونم خود ارضایی تقریبا 3 بار در هفته در دهه سوم زندگی(20تا30سال) چه مضراتی برای پروستات(از جمله بزرگی پروستات یا سرطان پروستات) خواهد داشت
    آیا کند شدن ادرار در این سنین میتواند دال بر بزرگی پروستات باشد یا عامل دیگری دارد(لازم به ذکر است که حدود یک سال پیش با انجام آزمایشات مربوطه و سونوگرافی از سالم بودن پروستات خود اطمینان حاصل کردم)
    با سپاس

13. با سلام و خسته نباشید
    می خواستم بدونم خود ارضایی تقریبا 3 بار در هفته در دهه سوم زندگی(20تا30سال) چه مضراتی برای پروستات(از جمله بزرگی پروستات یا سرطان پروستات) خواهد داشت
    آیا کند شدن ادرار در این سنین میتواند دال بر بزرگی پروستات باشد یا عامل دیگری دارد(لازم به ذکر است که حدود یک سال پیش با انجام آزمایشات مربوطه و سونوگرافی از سالم بودن پروستات خود اطمینان حاصل کردم)
    با سپاس

14. pedram123456 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    با سپاس

سلام

پروستات جدا از نقشی که در تولید مثل دارد، در
    ادرار مردان هم نقش مهمی ایفا می‌کند. پروستات مجرایپیشابراه را در فاصله مثانه تا آلت تناسلی در بر گرفته‌است. منقبض شدن عضلات پروستات باعث آهسته شدن جریان ادرار می‌شود.

هیچگونه شواهد علمی وجود ندارد که خودارضایی شانس ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. gogolinaznazi نوشته است:
    pedram123456 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    با سپاس

سلام

پروستات جدا از نقشی که در تولید مثل دارد، در
    ادرار مردان هم نقش مهمی ایفا می‌کند. پروستات مجرایپیشابراه را در فاصله مثانه تا آلت تناسلی در بر گرفته‌است. منقبض شدن عضلات پروستات باعث آهسته شدن جریان ادرار می‌شود.

هیچگونه شواهد علمی وجود ندارد که خودارضایی شانس ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد

با سلام دوست عزیز
    ضمن تایید گفته های دوستمون فقط خواستم اظهارات ایشونو تکمیل کنم که منقبض  و یا بزرگ شدنه پروستات ،موجب کندی در خروج ادرار از مجرا میشه!
    در هرحال بنظرم با اینکه سال پیش سونو دادید مجدداً اگر یک سونوی دیگه در این ناحیه انجام بدید نتنها  بد نیست بلکه شایدم ضروری باشه!
    موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید