شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کمردرد شدید در زمان پریود

1. سلام
    خانمی 31 ساله هستم یکسال ازدواج کردم از یکسال پیش کمر درد شدید در زمان پریود دارم،قبلا اینطور نبودم

2. maryambagherilx نوشته است: سلام
    خانمی 31 ساله هستم یکسال ازدواج کردم از یکسال پیش کمر درد شدید در زمان پریود دارم،قبلا اینطور نبودم

سلام خانوم
    کمر درد و کلا درد در زمان پریود امری طبیعیه اما من بهتون پیشنهاد میکنم از نر وجود عفونت در نواحی تناسلی  رحمو.. بررسی بشین.مشکوک هستین به وجود عفونت بتز هم این100درصد نیست اما با احتمال زیاد زیاد وجود داره
    موفق باشید

3. با سلام من در دوران پریودی در حد المپیک دل درد و کمر درد دارم و روی ران سمت چپم هم درد میکنه و کمی هم احساس حالت تهوع دارم  و در نهایت بعد از کلی درد کشیده با خوردن 3 الی 4 تا پروفن کمی حالم بهتر میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید ...

4. fatemeh1373 نوشته است: با سلام من در دوران پریودی در حد المپیک دل درد و کمر درد دارم و روی ران سمت چپم هم درد میکنه و کمی هم احساس حالت تهوع دارم  و در نهایت بعد از کلی درد کشیده با خوردن 3 الی 4 تا پروفن کمی حالم بهتر میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید ...

سلام دوست عزیز
    این مورد در بیشتر خانمها وجود داره و بنظر طبیعی میاد اما چند توصیه:
    1- در این دوران سعی کنید دل و کمرتونو گرم نگه بدارید!یا حداقل نگذارید در معرض سرما قرار بگیره!زمستانها با شال یا همچین چیزی ،این مواضع رو ببندید!ودر تابستان از خوابیدن جلوی دستگاهای برودتی خودداری کنید!
    2- به پشت بخوابید وپاهاتونو تا اندازه ای باز کنید آنگاه باکف دو دست،به آرامی از زیر ناف تا اول آلت،ماساژ بدید!شنیده ها از تجارب دیگران نشون داده در تسکین درد پریودی و نیز در راحتی خروج خون از رحم،تاثیر بسزائی داره!
    3- متخصصی به یکی از آشنایان توصیه کرده بود که سه روز اول شروع پریودی،ترجیحاً از شستن آلت با آب ،مخصوصاً آب سرد خودداری بشه ایشون میگفتن در سبک شدن درد تاثیر داشته!(اینو باید متخصصین بیشتر توضیح بدن! اما امکان داره بدلیل اینکه آب سرد موجب انقباض ماهیچه های این قسمت میشه شاید جهت خروج خون ،مجرارو دچار درد کنه! نمیدونم علت اصلیش چیه اما تستش ضرری نداره!)
    و...
    انشالله با انجام مراحل فوق دردتون کاهش پیدا میکنه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام . منم مثل فاطمه خانوم هنگام پریودی درد خیلی شدیدی دارم با همون علائم که گفتین و میدونم چی میکشین . البته این موضوع جنبه فامیلی هم داره و( درباره ی من که اینطوره چون خواهر و مادرم هم همینطور بودن و بعد از ازدواج مشکلشون به کلی از بین رفت که این به نوع پرده بکارت مربوط میشه) . اما با یه سری رعایت در مصرف مواد غذایی میشه درد رو کمی کم  کرد مثلا اینکه چند روز قبل پریودی از خوردن غذاهایی که طبع سرد دارن مثل دوغ ماست هندونه و... جلوگیری بشه بیشتر غذاهایی با طبع گرم بخورین مثل فلفل و دم کرده بابونه هم اثر خوبی داره و در نهایت مهمتر از همه،  از کیسه اب گرم حتما استفاده کنین معجزه میکنه . عزیزم من خودم همه اینها رو امتحان کردم و بهم جواب داده واسه همین به شما پیشنهاد دادم  (البته بگم که اینها رو پزشک بهم تجویز کرده ). انشالله که واسه شما هم جواب بده شاد و سلامت باشین.

6. fatemeh1373 نوشته است: با سلام من در دوران پریودی در حد المپیک دل درد و کمر درد دارم و روی ران سمت چپم هم درد میکنه و کمی هم احساس حالت تهوع دارم  و در نهایت بعد از کلی درد کشیده با خوردن 3 الی 4 تا پروفن کمی حالم بهتر میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید ...

سلام دوست عزیز
    هر ماه پوششی در دیواره رحم خانمها ساخته میشه که در صورت رابطه جنسی عمل لقاح انجام گرفته و جنین شکل میگره و شروع به رشد میکنه اما در صورتی که هیچ نزذیکی صورت نگیره این پوشش ریزش کرده و به صورت خون پریود هر ماه خارج میشه و چون رحم کمک میکنه که این خون خارج بشه بدین گونه که دیواره عضلانی رحم منقبض میشه و گردنه رحم برای اینکه خون را از رحم به واژن برای دفع هدایت کنه گشاد میشه که در افراد مختلف با دردهای زیاد و کم همراه است
    برای رفع این مشکل بهتره موقع شستشو از آب گرم استفاده بشه تا عضلات رحم شل و باز شده و مانع گرفتگی رحم بشه
    در موقع پریودی همیشه با کمپرس آب گرم یا حوله داغ عضلات زیر شکم و عضلات لگنی خودتونو گرم نگه دارین ، خوردن چای بابونه در کاهش درد فوق العاده مؤثره و همچنین معجون رازیانه
    میتونین یه روز قبل از پریودی قرص مفنامیک اسید مصرف کنید چون باعث کاهش درد میشه
    ایشالله موفق باشی عزیزم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید