شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترشح از پستان و پریود نامنظم

1. با سلام و خسته نباشید من با هزار مصیبت تونستم به این قسمت دست پیدا کنم وای خوشحالم
    من 23 ساله ام و مجرد از وقتی که پریود شدم نامنظم بودند الان 3 ماهه که قرص سیپروترون کامپاند مصرف می کنم قبل این داروها از سینه ترشح میومد.سوال من این بود این ترشح برام مشکلی در باروری نیاره.
    الان 3 ماهه که منظم شدم ولی از ترشح سینه ام خبر ندارم

2. hayalkhan نوشته است: با سلام و خسته نباشید من با هزار مصیبت تونستم به این قسمت دست پیدا کنم وای خوشحالم
    من 23 ساله ام و مجرد از وقتی که پریود شدم نامنظم بودند الان 3 ماهه که قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند مصرف می کنم قبل این داروها از سینه ترشح میومد.سوال من این بود این ترشح برام مشکلی در باروری نیاره.
    الان 3 ماهه که منظم شدم ولی از ترشح سینه ام خبر ندارم

سلام

ترشح از پستان میتونه به خاطر

اختلال هورمونی (استروژن و پروژسترون)
    مصرف دارو
    اختلال در غده ی تیروئید
    پرولاکتین بالا (بالا بودن این هورمون باعث ناباروری میشه)
    و ... باشه.

اینم بگم که اغلب ترشحات پستان خوش خیمه و نیازی به درمان هم نداره اما بهتر اینه که به متخصص زنان مراجعه کنید و بررسی بیشتری بشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام سینه چپ من ترشحاتی داره  وقتی تمیزش میکنم احساس درد کمی دارم  دوباره همون ترشحات  ایجاد میشن

4. qaribetanha نوشته است: سلام سینه چپ من ترشحاتی داره  وقتی تمیزش میکنم احساس درد کمی دارم  دوباره همون ترشحات  ایجاد میشن
    دوست عزیز ترشح از سینه به هر شکلی که باشه طبیعی نیست حتما برای معاینه و بررسی به متخصص زنان مراجعه کنید ولی نگران نباشید ممکنه بخاطر بالا بودن هورمون پرولاکتین باشه که در خانوم ها خیلی شایع هست.و با یک سری آزمایش و تجویز دارو قابل درمانه.

5. qaribetanha نوشته است: سلام سینه چپ من ترشحاتی داره  وقتی تمیزش میکنم احساس درد کمی دارم  دوباره همون ترشحات  ایجاد میشن

سلام

همونطور که چند خط بالاتر نوشتم اغلب ترشحات پستان خوش خیمه ولی این دلیل نمیشه که پیگیری نشه.
    شما از دستکاری کردن، فشار دادن، مکیدن و ... پستان به صورت افراطی خودداری کنید. در صورت مکیدن پستان غده ی هیپوفیز تحریک میشه و پرولاکتین ترشح میکنه که این خودش باعث مشکلات دیگری مانند اختلال در پریود، نازایی و ... میشه.

پس دو تا کار رو شما انجام بده:

1. از تحریک کردن پستان پرهیز کن و
    2. برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه داشته باش.

6. سلام روز خوش
    روی سینه ی چپ من چند تا لکه ی قهو ه ای رنگ هست البته تازه نیست در به اندازه ی خال البته حجم نداره و دیگه اینکه چند تا برجستگی کوچیک کوچیکم هست البته اینا خیلی وقته هستن درد و یا مشکلی هم نداشتم تا حالا خواستم ببینم علتش ممکنه چی باشه؟

7. saye000 نوشته است: سلام روز خوش
    روی سینه ی چپ من چند تا لکه ی قهو ه ای رنگ هست البته تازه نیست در به اندازه ی خال البته حجم نداره و دیگه اینکه چند تا برجستگی کوچیک کوچیکم هست البته اینا خیلی وقته هستن درد و یا مشکلی هم نداشتم تا حالا خواستم ببینم علتش ممکنه چی باشه؟

سلام

اگه منظورتون از برجستگی، دونه های اطراف نوک پستانه که بد نیست توسط متخصص دیده بشه.
    اون لکه ها اگه خارش داشته باشه ممکنه قارچ پوستی باشه.
    در مجموع با توجه به سنتون انتظار بیشتری از شما میره که به این موارد توجه بیشتری داشته باشید و به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینه ی بالینی انجام بشه. پستان خانم ها هر سال بایستی توسط متخصص بررسی بشه و هر سه سال ماموگرام و رادیوگرافی انجام بشه. در سنین بالای 40 توصیه میشه این ماموگرام هر سال صورت بگیره.

8. سلام.من 22 سالم هست و از سن بلوغ پریود نامنظم داشتم و 3 سال هست که عقد هستم. زمان نزدیکی با همسرم وقتی (سینه هامو میمکه) بعدش یک مایعی از سینم بیرون میاد که بوی نامطبوعی مثل بوی پیاز میده.میخواستم بدونم این مایع خطرناکه؟چرا بوی نامطبوعی میده؟

9. narcissus433 نوشته است: سلام.من 22 سالم هست و از سن بلوغ پریود نامنظم داشتم و 3 سال هست که عقد هستم. زمان نزدیکی با همسرم وقتی (سینه هامو میمکه) بعدش یک مایعی از سینم بیرون میاد که بوی نامطبوعی مثل بوی پیاز میده.میخواستم بدونم این مایع خطرناکه؟چرا بوی نامطبوعی میده؟

سلام عزیزم
    این مایع ترکیبی از آغوز و شیری که در ابتدای دوره شیر دهی زنان خارج میشود است و برای مردان ضرری ندارد

معمولا این مایع در خانمهایی که از نظر جنسی خیلی فعال و پرحرارت  هستن پیش می آید و اما خانمی که باردار و در در دوره شیردهی نیست  اگر چنین مساله ای پیش اومد باید به دکتر زنان یا متخصص بیماران غدد مراجعه بشه

علل ترشح سینه خانمها از چند حالت زیر خارج نیست

1.میتونه بی دلیل باشه
    2.حاملگی
    3.پس از زایمان
    4.پرولاکتین بالا
    5.وجود سرطان های خوش خیم یا بدخیم
    6.تحریک سینه ها ( این مورد میتونه برای شما صدق کنه)
    7.مصرف قرص های جلوگیری
    8.مصرف بعضی از داروهای روان و اعصاب

برای اطمینان به دکتر زنان یا متخصص بیماران غدد مراجعه کنید

10. سلام.من 28 سالمه وحدود 4-3ماهی است که دکتر متخصصم بعد معاینه سینه گفتن که یکی از سینه ها شما با فشار دادن ترشحات کمی داره.ومن دارو تجویز کردن .وبرای بارداری از hcgوپژوسترون استفاده میکنم که دوره دوم من است حال که پژوسترون تمام کردم همان روز ترشحات قهوهای رنگ دیدم که فرداش خیلی قطع شد وشبش دوباره با خونریزی قطره ای ادامه پیدا کرد.وروز سوم پریود من خونریزی ندارم خیلی ببخشید مگه اینکه دستشویی بروم که فشار نشستن داشته باشم وگرنه هیچی نمی بینم !
    سوال من اینه که چرا بعد اتمام قرص بلافاصله پریود شدم وهنوز5-4روز به دوره قبلی من مانده بودوچرا اینجوری خونریزی دارم ؟

11. با سلام من دوره ی پریودی نامنظمی دارم و هر ماه تقریبا سه روز زودتر از وقتش پریود میشم  و قصد بارداری دارم و میخوام روز تخمک گذاریم رو پیشبینی کنم که با این نامنظمی امکانش نیست برای منظم شدن پریودیم  چیکار کنم؟

12. fatemeh1373 نوشته است: با سلام من دوره ی پریودی نامنظمی دارم و هر ماه تقریبا سه روز زودتر از وقتش پریود میشم  و قصد بارداری دارم و میخوام روز تخمک گذاریم رو پیشبینی کنم که با این نامنظمی امکانش نیست برای منظم شدن پریودیم  چیکار کنم؟

برای درمان نامنظمی پریود باید از لحاظ مشکلات هورمونی مانند: پرولاکتین و تیروئید‌ با انجام آزمایش خون، مورد بررسی قرار بگیرید. چون افزایش ترشح پرولاکتین و کم کاری تیروئید باعث اختلالات قاعدگی می شوند.
    تغییر دو سه روزه در قاعدگی، مشکل خاصی نیست. اما اگر فاصله بین دو پریود به کمتر از 25 روز یا بیشتر از 35 روز برسد، باید با پزشک مشورت کنید.
    تغذیه نامناسب، استرس، اضطراب و اتفاقات نگران‌کننده سبب قاعدگی نامنظم می شوند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. amam2829

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دوره پریودی من نامنظم شده و البته 3ماه است که تصمیم به بارداری گرفته ام ماه اول 4روز جلو انداختم ماه دوم 6روز جلو انداختم و الان ماه سوم تقریبا درد پریودی من مثل کمر درد پا درد وغیره شروع شده و هنوز 13روز تا زمان پریودی ام مانده....سونو انجام دادم گفتن تخمدانم ضعیف شده ...آیا نشانه ضعیف شدن تخمدان این نیست که پریودی عقب بیفتد نه جلو؟آیا احتمال باردار شدن هست؟آزمایش پاپ اسمیر انجام دادم و دکتر گفت التهاب دارم برای رفع عفونت قرص و پماد بهم داده...آیا التهاب باعث جلوگیری از بارداری میشود؟درمان ضعف تخمدان چیست؟علتش چیه؟قبلا زیاد سردی میخوردم از جمله ترشی جات

14. amam2829

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دوره پریودی من نامنظم شده و البته 3ماه است که تصمیم به بارداری گرفته ام ماه اول 4روز جلو انداختم ماه دوم 6روز جلو انداختم و الان ماه سوم تقریبا درد پریودی من مثل کمر درد پا درد وغیره شروع شده و هنوز 13روز تا زمان پریودی ام مانده....سونو انجام دادم گفتن تخمدانم ضعیف شده ...آیا نشانه ضعیف شدن تخمدان این نیست که پریودی عقب بیفتد نه جلو؟آیا احتمال باردار شدن هست؟آزمایش پاپ اسمیر انجام دادم و دکتر گفت التهاب دارم برای رفع عفونت قرص و پماد بهم داده...آیا التهاب باعث جلوگیری از بارداری میشود؟درمان ضعف تخمدان چیست؟علتش چیه؟قبلا زیاد سردی میخوردم از جمله ترشی جات

15. سلام خسته نباشید...

من 19سالمه و قبلا همیشه سر موعد پریودمیشدم یعنی 25 هرماه . اما الان تقریبا چهارماه که بهم ریخته یعنی یه بار19ام شدم - یه بار16 ام - یه بار11 والانم که 6 ام شدم دلیلش چی میتونه باشه؟اینم بگم من بهمن ماه سال گذشته رابطه ی جنسی داشتم ولی بکارتمو از دست ندادم فقط یه نزدیکی ساده-سادگیشم تواین خلاصه میشه که دوبار تحریک شد و میترسم حامله بشم یعنی هنوزم که هنوزه بعد این همه مدت ترس اینودارم که حامله بشم البته بعدش اومدم چهار روز پشت سر هم قرص انداختم بعدشم که چندماه منظم پریودشدم نمیدونم طرح این سوال اینجادرسته یانه ولی خواهش میکنم یه جواب قطعی بهم بدید...
    بعد اونروز اصلا رابطه نداشتم - ایا احتمال اینکه حامله بشم هست؟دلیل نامنظم شدن پریودم چی میتونه باشه؟دکترم نمیتونم برم چون میترسم خواهش میکنم راهنماییم کنید ماه هاست با استرس زندگی میکنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید