شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میوم وکیست

1. سلام دکترجان خسته نباشید خیلی اومدم و رفتم تا تونستم سوال بزرارم.این سونوگرافی منه
    طول تقریبی رحم حدود 8.5سانتی متر.قطرقدامی.خلفی میومتر 6.2 وقطر عرضی میومتر حدود6.8 بزرگ است.
    فیبروم اینترامورال به ابعاد تقریبی 7در6 سانتی متر درمیومتر قدامی دیده میشود.اثر فشاری بر حفره اندومتر و نیز bulging جدار قدامی رحم مشهوده.اندومتر به علت  اثر فشاری به خلف جابه جا شده وکاملا شارپ نیست.
    تخمدان راست 4 در1.7 حجم high normal دارد.وحاوی فولیکول های متعدد کوچک حدود 5 در 8 میلی متر است. تخمدان چپ به ابعاد تقزیبی 4.6 و 2.5 بزرگتر از معمول و حاوی استرومای برجسته هیپواکونیک و فولیکول های کوچک حدود 5 mm   pco است
    حالا سوالم اینه که ایا به جز میوم مشکل دیگه هم دارم که شدید باشه؟
    ایا راهی جز عمل نیست.من 22 سالمه و بچه ندارم و چند ماهه تازه ازدواج کردم.ایا ممکنه دیگه بچه نیارم و ایا قرصای ترنسدی که برای مهار خونریزیم استفاده کردم ممکنه که باعث کیست شده باشه و میومم بزرگتر کرده باشه.نمیشه مشکلمو با داروگیاهی حل کنم.شمار و به این روز عزیز خواهرانه راهنماییم کنید  ودلسوزانه نه مثل یه دکتر و بیمار هرچی از پزشکم پرسیدم راهنماییم نکرد گفت عمل فقط.
    fa50333@yahoo.comایمیلی که اینجا ثبت کردم درسته اون ایمیل سابقمو گم کردم شرمنده

2. سلام
    جواب سونوی خواهرم براتون می نویسم کیست کرویید داره  ممنون میشم راهنمایی کنین
    bpd:47.1
    hc:171.5
    fl:27.6
    humerus:26mm
    tibia:24.4
    ulna:26mm
    ac:154.4
    ----------------------------------
    یکchorioidp pl exuscyst دربطن جانبی طرف راست مغز به ابعاد 13×8.75 میلی متر و دو chorioidp pl exuscyst دربطن جانبی طرف چپ مغز  ودر کنار هم به  اقطار 5.94 و5.36میلی متر
    ریتم قلب طبیعی به نظر می رسد ولی بررسی دقیق با اکو کار دییوگرافی می باشد وبه بیماران high riskتوصیه می شود
    اندام های فوقانی وتحتانی طبیعی به نظر می رسد ولی طول استخوان radiusوsemurروی منحنی p5thercentile قرار دارند
    یافته های سونو گرافی chorioidp pl exuscyst وکوتاهی نسبی استخوان های پروکسیمال اندام ها را نشان می دهد.
    ------------
    تروخدا جواب بدین خیلی نگرانه

3. سلام من یک فیبرم 8 سانتیدر دهانه سرویکس دارم  اما با جراحی نتوانستن ان را بردارن پس امبولیزیشن شریان رحمی حدود 2 ماه قبل انجام دادم و رگهای رحم را بااین طریق بستن اما هنوز لک بینی تا روز 16 دارم ایا طبیعی است یا نه در ضمن من برای رفتن به استخر روز گذشته تمپکس استفاده کردم با انکه لک بینی نداشتم. ایا استفاده از تمپکس مشکلی در استخر ایجاد میکند در ضمن کمی احساس سوزش دارم.

4. سلام.چندتا سوال دارم
    اول اینکه چرا سوالم جواب نداره  ؟پس کجا باید سوال بنویسم که جواب بگیرم.میشه راهنماییم کنید؟
    دوم اینکه برا چی من اخطار گرفتم دلیلشا میشه بگید لطفا؟
    سوم اینکه عوارض عمل جراحی میوم اینترامورال چیه.اندازه 6 در 7 میخوام مضراتشا بدونم.لطفا لطفا لطفا یکی راهنماییم کنه.نمیدونم کجا مطرح کنم.

5. باسلام
    من تخمدان پلی کیستیک دارم وحدود 2ماهه که قرص پیشگیری مصرف میکنم ولی به جای اینکه هرماه بعداز خوردن یک بسته پریود بشم هر 12روز وسط خوردن قرصا پریود میشم میخاستم بدونم که ایا جای نگرانی هست وباید به پزشک مراجعه کنم یا اشکالی ندارد وبه خاطرکیست هایم اینجوری میشم ممنون میشم سریع تر جوابمو بدین چون خیلی نگرانم

6. baran222 نوشته است: سلام.چندتا سوال دارم
    اول اینکه چرا سوالم جواب نداره  ؟پس کجا باید سوال بنویسم که جواب بگیرم.میشه راهنماییم کنید؟
    دوم اینکه برا چی من اخطار گرفتم دلیلشا میشه بگید لطفا؟
    سوم اینکه عوارض عمل جراحی میوم اینترامورال چیه.اندازه 6 در 7 میخوام مضراتشا بدونم.لطفا لطفا لطفا یکی راهنماییم کنه.نمیدونم کجا مطرح کنم.

سلام
    من بهتون پیشنهاد میکنم بهتره پیش 1متخصص زنان برید و از درمانهای خودسر یا درمانهایی که توسط دوستان ارائه میشهجلوگیری کنید.اونطوی خیالتون جمعه
    ازپشت کامپیوتر نمیشهکسی رو مداوا کرد یا تشخیص قطعی داد

7. باسلام وخسته نباشید.تجویزشما برای این سونوگرافی چیست:رحم دارای محور نرمال است.ابعاد رحم33*41*76ونرمال است.اکوزنستی میومترطبیعی است.اندومتر به ضخامت 6 میلی و منظم است.تصویر ناحیه کیستیک باجدار نسبتا ضخیم حاوی اینترنال اکو و سپتا به ابعاد 18*36 میلی متر در تخمدان چپ مشهود است.تصویر ناحیه هیپواکو در قسمت مرکزی اندومتر به نفع ترشحات التهابی مشهود است.تخمدانها سایز نرمال داشته و تخمدان راست فاقد ضایعه فضاگیرمیباشد. مختصر مایع آزاد در کولدوساک خلفی دیده شد.لطفا نظرتون راجب به سونو من را بگید چون خیلی نگرانم.باتشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید