شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 52 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. saratavakoli نوشته است: سلام
    من 4 روز پریودم عقب افتاد رفتم ازمایش بتا بارداری دادم مثبت و عدد ان 216 بود.اما سونو گرافی چیزی نشان نداد(فقط در سونو گرافی یه فولیکول در تخمدان سمت راست دیده شده بود) ایا من مشکلی دارم؟
    تور خدا جواب  بدید من بعد از سالها جواب ازمایشم مثبت شده؟
    تو سونو از کی نشون میده

سلام خانوم
    ببینین اگه بتا زیر10باشه قطعا بارداری وجود نداره وقتی بین10-20باشه مشکوک به بارداری هستن و بیشتر از 20رو به عنوان باردار در نظر میگیرن و چنانچه مشکوک باشنBHCGرو 48ساعت بعد مجددا تجدیدش میکنن پیک هورمون ذ در روزهای60تا100حاملگی هست و اینکه هنوز کمه طبیعی میتونه باشه.زمان این تست هم 6-7روز مونده به پریودیمورد انتظار هستش حالا چون اولای بلرداریتون بوده ممکنه سونو خوبجواب نداده باشه من پیشنهادم اینه که اگه تونستین ذازل رو تجدید کنین اگه مثبت بود و در سونو مشخصنبود بازهم حتما به 1متخصص زنان مراجعه کنین در ضمن ایا لکه بینی و یل سایر علایم حاملگی رو دارین؟
    موفق باشین

2. EMT-BASIC نوشته است:
    saratavakoli نوشته است: سلام
    من 4 روز پریودم عقب افتاد رفتم ازمایش بتا بارداری دادم مثبت و عدد ان 216 بود.اما سونو گرافی چیزی نشان نداد(فقط در سونو گرافی یه فولیکول در تخمدان سمت راست دیده شده بود) ایا من مشکلی دارم؟
    تور خدا جواب  بدید من بعد از سالها جواب ازمایشم مثبت شده؟
    تو سونو از کی نشون میده

سلام خانوم
    ببینین اگه بتا زیر10باشه قطعا بارداری وجود نداره وقتی بین10-20باشه مشکوک به بارداری هستن و بیشتر از 20رو به عنوان باردار در نظر میگیرن و چنانچه مشکوک باشنBHCGرو 48ساعت بعد مجددا تجدیدش میکنن پیک هورمون ذ در روزهای60تا100حاملگی هست و اینکه هنوز کمه طبیعی میتونه باشه.زمان این تست هم 6-7روز مونده به پریودیمورد انتظار هستش حالا چون اولای بلرداریتون بوده ممکنه سونو خوبجواب نداده باشه من پیشنهادم اینه که اگه تونستین ذازل رو تجدید کنین اگه مثبت بود و در سونو مشخصنبود بازهم حتما به 1متخصص زنان مراجعه کنین در ضمن ایا لکه بینی و یل سایر علایم حاملگی رو دارین؟
    موفق باشین

3. با سلام خدمت جناب دکتر و دوستان

من هفته21 بارداری هستم .دکترم بعد از سونوگرافی گفت مایع دور جنین کم شده وبه 8 رسیده وگفت مایعات زیاد بخور تا درست بشه....لطفا بگید کسی بوده که با مایعات زیاد این مشکل و حل کرده باشه؟

واگر کارای دیگه هم هست بگید انجام بدم...تورو خدا زود جواب بدین و کمکم کنید خیلی نگرانم

4. Ghazale88 نوشته است: با سلام خدمت جناب دکتر و دوستان

من هفته21 بارداری هستم .دکترم بعد از سونوگرافی گفت مایع دور جنین کم شده وبه 8 رسیده وگفت مایعات زیاد بخور تا درست بشه....لطفا بگید کسی بوده که با مایعات زیاد این مشکل و حل کرده باشه؟

واگر کارای دیگه هم هست بگید انجام بدم...تورو خدا زود جواب بدین و کمکم کنید خیلی نگرانم

سلام خانوم بنده این مطلب رو از یک رفرنس معتبر براتون میذارم بجای اینکه از خودم اطلاعات ضد و نقیض و ناکاملی براتون بذارم امیدوارم بهتون کممک کننده باشه و جای نگرانیهم نذاره براتون و چنانچه باز هم اطلاعات بیشتری خواستین در خدمتتون هستم امید به اینکه بتونیم نگرانی رو ازتون دور کنیم (منظور از مایع امینو تیکهمو کیسه اب هست)

ارزیابی مایع آمنیوتیک در طی دومین و سومین سه ماهه با سونو گرافی انجام می شود. راههای متعددی برای تحقیق این امر وجود دارد. ارزیابی های subjective

مایع آمنیوتیک بر پایه قدرت سونو گرافیست در تشخیص میزان کلی مایع آمنیوتیک موجود در طی سونو گرافی
    real-time

استوار است. سونوگرافیست های با تجربه از این تکنیک با دقت مناسبی استفاده می کنند. در اوایل
    سه ماهه دوم حجم اشغال شده توسط جنین در حدود حجم مایع آمنیوتیک است. به نظر نمیرسد که جنین توسط رحم محدود شود و بنظر میرسد که جنین به آزادی در یک وان مایع شناور است در سرتاسر سه ماهه دوم و سوم حجم جنین در مقایسه با حجم مایع, افزایش می یابد و در اواخر حاملگی به نظر می رسد که حجم مایع آمنیوتیک در مقایسه با حجم جنین کوچک باشد.

روش های
    objective

برای اندازه گیری مایع آمنیوتیک باید زمانی که ابنورمالیتی مایع مورد شک است یا زمانی که یک سونوگرافیست غیر ورزیده بررسی را انجام می دهد, استفاده شود. دو روش
    objective

معمول برای اندازه گیری مایع آمنیوتیک عبارتند از: 1- اندازه گیری حجم پاکه عمودی ماکزیمم از مایع 2- محاسبه اندکس مایع آمنیوتیک (
    AFI

) ....

اولیگو هیدروآمنیوس و پلی هیدرو آمنیوس

اولیگو هیدرو آمنیوس به عنوان کاهش مایع آمنیوتیک تعریف می شود. و در نیم تا 5.5 % در کل حاملگی ها رخ می دهد. اگه شدید باشه( که تعریف سونوگرافی خاص خودشو داره...) با مرگ و میر 40 تا 50 بار بیشتر از آنچه در حاملگی های طبیعی رخ می دهد همراهی دارد. علت اولیگو هیدرو آمنیوس زیاده.. اما شایعترین اون پارگی زودرس پرده هاست. سونو گرافی در تشخیص علل جنینی مثل کوچک بودن کلیه و عدم کفایت جفتی کمک کننده است.

پلی هیدرو آمنیوس
    به عنوان حجم زیاد مایع آمنیوتیک تعریف می شود که 1 تا 4% حاملگی ها را دچار مشکل میکند و با مرگ و میر و ناتوانی مادری و جنینی چشمگیری همراه است. برای این مسئله هم علل متعددی وجود دارد. قسمت عمده موارد پلی هیدرو آمنیوس ماهیت
    خفیف دارند و علتشان نامشخص است. اما پلی هیدرو آمنیوس بی دلیل همیشه باید با رد سایر تشخیص ها در نظر گرفته شود. سونو گرافی می تواند در شناسائی ناهنجاریهای جنین و مشکل عفونت که شاید توضیحی برای پلی هیدرو آمنیوس متوسط تا شدید باشند
    کمک کننده باشد.

<xml><o></o>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام

جواب سونو رحم همسرم در روز 13 سیکل بعد از مصرف لتروزول به صورت زیر میباشد. جهت بارداری اقدام کرده ایم . لطفا جواب سونو را تشریح و در صورت مشکل بفرمایید.

رحم میدلاین آنتی ورسه با ابعاد 65*35 میلیمتر دارای اندازه طبیعی

اکوی میومتر هموژن میباشد

ضخامت اندومتر حدود 7 میلیمتر و اندومتریال لاین منظم است

تخمدانها حجیم اوواری راست 40*23م.م و تخمدان چپ 40*28م.م و در هر دو اوواری فولیکولهای ریز و متعدد با جایگزینی پریفرال

روئیت نشد.

فولیکول ماچور در تخمدانها روئیت نشد.

مایع آزاد و COLLECTION در لگن و کلدوساک دیده نمیشود.

6. با سلام و خسته نباشید
    من برای بچه دوم اقدام کردم هنوز موفق نشدم تقریبا 1 ماه پیش رفتم دکتر برام عکس از رحم گرفت که لوله سمت چپم بسته بود پریود منظم دارم و روزهای 11و12و13و15 نزدیکی داشتم و الان 1 ماهه که دارم قرص متفورمین میخورم 4 روزه که پریودم عقب افتاده دو دوره هم قرص کلومیفن خوردم الان از بیبی چک استفاده کردم نشون نداد ایا احتمال بارداری هست؟

7. mahtab2020 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من برای بچه دوم اقدام کردم هنوز موفق نشدم تقریبا 1 ماه پیش رفتم دکتر برام عکس از رحم گرفت که لوله سمت چپم بسته بود پریود منظم دارم و روزهای 11و12و13و15 نزدیکی داشتم و الان 1 ماهه که دارم قرص <a>متفورمین</a> میخورم 4 روزه که پریودم عقب افتاده دو دوره هم قرص کلومیفن خوردم الان از بیبی چک استفاده کردم نشون نداد ایا احتمال بارداری هست؟

قرص کلومیفن که خوردید به تولید هورمونهایی که باعث آزاد شدن تخمک می شوند کمک می کنه و تخمدانها را وادار به تولید یک یا بیشتر تخمک می کنه.
    برای افزایش شانس بارداری در روزهایی که تخمکگذاری دارید یک روز درمیان رابطه داشته باشید تا به اصطلاح هیچ فرصتی از دست نره و اینطور نشه که تخمک دفع شده اما اسپرمی در کنار اون وجود نداشته باشه.

8. با سلامی دوباره من بازم پریود شدم 3 دور پریودم 28 خرداد.26 تیر.28 مرداد هست میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که تخمک گذاریم کی میشه؟و کی باید نزدیکی کنم چه روزهایی؟ومیشه خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که چه چیزهایی واسه تقویت اسپرم و تخمک گذاری لازمه و تاثیر میذاره؟و سوال بعدیم اینکه چند بار پیش اومده که بعد از نزدیکی یه خورده که تکون خوردم یا صبح بلند شدم مایع منی میریزه بیرون چی کار کنم؟خلاصه اینکه خیلی دلم میخواد که این ماه دیگه باردار شم ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به اینکه عکس برداری از رحم لوله سمت چپم بسته است البته یه بچه 3 ساله هم دارم

9. mahtab2020 نوشته است: با سلامی دوباره من بازم پریود شدم 3 دور پریودم 28 خرداد.26 تیر.28 مرداد هست میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که تخمک گذاریم کی میشه؟و کی باید نزدیکی کنم چه روزهایی؟ومیشه خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که چه چیزهایی واسه تقویت اسپرم و تخمک گذاری لازمه و تاثیر میذاره؟و سوال بعدیم اینکه چند بار پیش اومده که بعد از نزدیکی یه خورده که تکون خوردم یا صبح بلند شدم مایع منی میریزه بیرون چی کار کنم؟خلاصه اینکه خیلی دلم میخواد که این ماه دیگه باردار شم ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به اینکه عکس برداری از رحم لوله سمت چپم بسته است البته یه بچه 3 ساله هم دارم

سلام دوست عزیز
    نگفتید دوره سیکلتون چندروزه هست!اما توصیه میکنم از ده روز پس از پاک شدن (هروقت که دیدید پاک شدید بگذارید ده روز بگذره بعد) یک روز درمیون نزدیکی کنید!البته با پوزیشنهای مطمئن برای بارداری!
    و حالا پاسخ سئوالاتتون اینها میتونه باشه:
    1- برای تقویت اسپرم ها اولاً نباید هرروز آمیزش داشته باشید چون هم تعداد و هم توان اونها برای تحرک کم میشه!لذا دو یا سه روز درمیون بهترین موقع برای نزدیکیه!از طرفی در سبد غذائی  همسرتون و حتی خودتون  ازمواد گرم و مخصوصاً تند بیشتر استفاده کنید!اینها به تحرک اسپرم کمک میکنه!و از طرفی دیگه ،تحریک مناسبه همسرتون هم میتونه به ازدیاد تحرک اسپرمها منجر بشه!
    2- درمورد خروج منی از واژن هم باید بدونید طبیعیه!اصولاً مقدار اضافه اون از واژن خارج میشه!اما توصیه میکنم وقتی نزدیکی تمام شد به مدت حداقل نیم ساعت پاهاتونو به حالت بسته به دیوار حائل کنید تا منی هم با سرعت بیشتر و هم به مقدار زیادتر به سمت رحم سوق پیدا کنه!درضمن اون مقداری که لازمه به رحم برسه!خروجش هم از واژن موردی نداره نگران نباشید
    انشالله بزودی باردار میشید
    موفق باشید و سلامت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. mahtab2020 نوشته است: با سلامی دوباره من بازم پریود شدم 3 دور پریودم 28 خرداد.26 تیر.28 مرداد هست میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که تخمک گذاریم کی میشه؟و کی باید نزدیکی کنم چه روزهایی؟ومیشه خواهش کنم راهنماییم کنید بگید که چه چیزهایی واسه تقویت اسپرم و تخمک گذاری لازمه و تاثیر میذاره؟و سوال بعدیم اینکه چند بار پیش اومده که بعد از نزدیکی یه خورده که تکون خوردم یا صبح بلند شدم مایع منی میریزه بیرون چی کار کنم؟خلاصه اینکه خیلی دلم میخواد که این ماه دیگه باردار شم ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به اینکه عکس برداری از رحم لوله سمت چپم بسته است البته یه بچه 3 ساله هم دارم

سلام خانوم
    برای اینکه بفهمید تخمک ذاریتون کی هست من چند راه بهتون نشون میدم
    1.اگه دوره شما28روزی باشه شما از روز اول پریودی 14روز بشمارین روز14 میشه روز تخمک گذاریتون که نزدیکی در روزای13-13-14-15-16بسیار مهم خواهد بود اما نه پشت سر هم که از کیفیت اسپرم شوهرتون خواهد کاست
    2-در روز های تخمک گذاری دمای بدنتون حدود نیم تا 1 درجه بالا میره که شما میتونین برای اطمینان بیشتر از روز10به بعد دمای بدن(وازن باشه بهتره) و دماهارو یادداشت کنین اون روزی که اختلاف دما رو دیدین روز تخمک گذاریتونه
    3- ایجاد درد در ناحیه تخمدان و خروج ترشحات تخم مرغی نشانه دیگهع ای هست
    4-استفاده از کیت تخمک گذاری .میتونین این کیت رو از دارو خانه تهیه بفرمایین مثل بیبی چک هستش و نحوه کار با علایمشم توضیح داده شده
    باز هم اگه کمک بیشتری خواستین در خدمتیم
    موفق باشید

11. سلام من از هر سه روشی که شما  پیشنهاد دادید استفاده کرده ام اما هیچ نتیجه ای نداشت در آخر هم برای یک ماه شد هفتمین روز بعد از اتمام  پریودیم روز تخمک گذاریم هست یه ماه در اومد دهمین روز . دماسنج هم اصلا دمای بدنم رو نشون نمیداد تو رو خدا اگه روش دیگه ای دارید بهم بگید من قصد دارم مهر باردار شوم ولی هنوز با این همه تلاش نمیدونم روز تخمک گذاریم چه روزی است؟

12. سلام
    خواستم بدونم از هفته چند سونو گرافی بارداری رو نشون میده و تایید میکنه؟

13. سلام با تشکر از کاربرEMT_BASIC به خاطر این اطلاعات

اما من راههای جبران این مشکل رو خواستم.یعنی اینکه چه کارایی میشه کرد که این کمبود اب دور بچه جبران بشه؟و اینکه کسی این مشکل رو داشنه که بر طرف شده باشه؟

اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا بگه

14. fatemeh1373 نوشته است: سلام من از هر سه روشی که شما  پیشنهاد دادید استفاده کرده ام اما هیچ نتیجه ای نداشت در آخر هم برای یک ماه شد هفتمین روز بعد از اتمام  پریودیم روز تخمک گذاریم هست یه ماه در اومد دهمین روز . دماسنج هم اصلا دمای بدنم رو نشون نمیداد تو رو خدا اگه روش دیگه ای دارید بهم بگید من قصد دارم مهر باردار شوم ولی هنوز با این همه تلاش نمیدونم روز تخمک گذاریم چه روزی است؟

سلام
    خب شما از کیت تخمک گذاری استفاده بکنین حتما نشون میده  و دمای بدن رو هم خیلی با تغییر فاحشی بالا نخواهد برد همش نیم درجه ممکنه دمای بدنتون رو بالا ببره که شما مثلا از 4-5روز به روز مورد انتظار دما رو یادداشت میکنین و روز تخمک گذاری خودتون متوجه میشین.
    شما از چه دماسنجی استفاده میکنین و دمای کجارو میگیرین و چند دقیقه دما رو ثبت میکنین
    در مورد ترشحات هم اگه خوب دقت بکنین حتما ترشحات رو میبینین مگه اینکه اصلا تخمکی ازاد نشه که امکانش وجود داره
    موفق باشید

15. Ghazale88 نوشته است: سلام با تشکر از کاربرEMT_BASIC به خاطر این اطلاعات

اما من راههای جبران این مشکل رو خواستم.یعنی اینکه چه کارایی میشه کرد که این کمبود اب دور بچه جبران بشه؟و اینکه کسی این مشکل رو داشنه که بر طرف شده باشه؟

اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا بگه

سلام خانوم
    من دقیق نمیدونم هفته چند بارداریتون هست.
    کم بودن مایع امینوتیک یا همون کیسه اب تقریبا الان شایع شده و جای نگرانی نداره از عوارضی که همراه ممکنه داشته باشه1وزن نگرفتن جنین هستش که شما با خوردن خرما گوشت فندق و موادی ازین قبیل اینو جبران میکنی و دومیشم کاهش حرکات جنین هست که اونم با مصرف مایعات مثل اب  مائ الشعیر و...این هم جبران میشه و البته اگه پزشک ببینه مایع کم شده با روش امینو اینفیوژن کم شدن اب یا الیگوهیدرامینوس رو جبران میکنه و البته که در هفته 35چنانچه تشخیص بده پزشکتون با سزلرین جنین رو در میارن و اتفاق خاصی نمیفته پس:
    مواردی که گفتم مصرف کنین
    مایعات مثل اب رو زیاد بنوشید
    روی دست چپ هم بعد از مصرف اینا نیم ساعت بخابید
    درصد کم بودنتون چنده؟
    در پایان توصیه میکنم حتما تحت نظر پزشکتون باشین ونگران هم نباشید
    پیروز و سربلند باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 52 از 58
رفتن به صفحه :    ... 52 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید