شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پیچیده شدن روده و درد ان

1. sogand17

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    با عرض سلام و خسته نباشید
    برادر من از قبل از عید فطر دچار ناراحتی شده که متاسفانه پزشکای اینجا هنوز نتونستن تشخیصش بدن
    اول دچار معده درد شد. بعد چندین بار استفراغ کرد. بعد ازون همش میگفت زیر نافم درده و منقبض شده و نفخ کرده. آزمایش خون داد مشکوک به آپانتیس بود . سونوگرافی داد گفتن آپانتیس ترکیده ولی چون دورش چربی گرفته خطری نداره با دارو رفع میشه و به پزشک جراح معرفیش کردن. ایشون سونورو دید گفتن بعید میدونم اپانتیس باشه بستریش کنید یه سی تی اسکن انجام بده اگر آپانتیس بود با دارو جلوی پیشرفتش بگیریم بعد جراحیش کنیم.دوشب بستری بود اما باز تشخیص نداده آماده جراحیش کردن.
    پزشک رادیولوژی با سی تی انجام شده  گفت که  یک قسمت از روده پیچ خورده برای همین نمیتونه دفع کنه و نفخ میکنه واز آپانتیس خبری نیست
    خلاصه اینکه امروز ترخیص شد اما هنوز هم درد داره و ما واقعا نمیدونیم چکار کنیم.. ایا واقعا این موردی که برای رودش پیش اومده خطرناکه؟ نیاز به عمل داره؟ یا با دارو رفع میشه؟نیاز به چه دارویی دارن؟
    چون پزشکش هیچ دارویی هم تجویز نکرده.. متاسفانه  تو شهر ما پزشک خوب و درست حسابی پیدا نمیشه .. همه فقط میخوان بیماراشونو تیغ بزنن و سریع نسخه عمل جراحی تجویز میکنن. و بیچاره مردم هم موش ازمایشگاهیشون هستن
    منتظر جواب شما هستم

2. sogand17 نوشته است: سلام
    برادر من از قبل از عید فطر دچار ناراحتی شده که متاسفانه پزشکای اینجا هنوز نتونستن تشخیصش بدن
    اول دچار معده درد شد. بعد چندین بار استفراغ کرد. بعد ازون همش میگفت زیر نافم درده و منقبض شده و نفخ کرده. آزمایش خون داد مشکوک به آپانتیس بود . سونوگرافی داد گفتن آپانتیس ترکیده ولی چون دورش چربی گرفته خطری نداره با دارو رفع میشه و به پزشک جراح معرفیش کردن. ایشون سونورو دید گفتن بعید میدونم اپانتیس باشه بستریش کنید یه سی تی اسکن انجام بده اگر آپانتیس بود با دارو جلوی پیشرفتش بگیریم بعد جراحیش کنیم.دوشب بستری بود اما باز تشخیص نداده آماده جراحیش کردن.
    پزشک رادیولوژی با سی تی انجام شده  گفت که  یک قسمت از روده پیچ خورده برای همین نمیتونه دفع کنه و نفخ میکنه واز آپانتیس خبری نیست
    خلاصه اینکه امروز ترخیص شد اما هنوز هم درد داره و ما واقعا نمیدونیم چکار کنیم.. ایا واقعا این موردی که برای رودش پیش اومده خطرناکه؟ نیاز به عمل داره؟ یا با دارو رفع میشه؟نیاز به چه دارویی دارن؟
    چون پزشکش هیچ دارویی هم تجویز نکرده.. متاسفانه  تو شهر ما پزشک خوب و درست حسابی پیدا نمیشه .. همه فقط میخوان بیماراشونو تیغ بزنن و سریع نسخه عمل جراحی تجویز میکنن. و بیچاره مردم هم موش ازمایشگاهیشون هستن
    منتظر جواب شما هستم

با سلام

در اول این را بگویم که از پشت اینترنت نمیتوان اینگونه بیماری را تشخیص داد و دکترهایی که حضورا برادرتون رو معاینه کردن در تشخیص دچار اشتباه شدن چه برسد به ما!! اما در مورد ناراحتی برادرتون باید بگویم که وقتی آپاندیس تحریک بشه در همون یکی دو روز اول دردش زیادتر و زیادتر میشه و اگر برداشته نشود میترکد و خارج کردن سم حاصل از ترکیدن بسیار دشوارتره اگر درد برادرتون کم و زیاد میشه شاید پیچخوردگی روده باشه که احتمالا نیاز به جراحی داشته باشد خوشبختانه امروزه وسایل ارتباطی به همه اقصی نقاط کشور اسانتر شده و ایشون میتونن هر چه سریعتر خودشون رو به یک محل مناسب جهت درمان برسونن. چه چیز مهمتر از جان!!!!

3. [quote="sogand17"]سلام
    منتظر جواب شما هستم[/quot
    سلام خانوم
    ببینین اصلا اپاندیسیت چیه .خب التهاب زایده اپاندیس هستش که در اثر مسدود شدن دهانه زایده اپاندیس بوسیله مدفوع تکه های هضم نشده مواد غذایی و ازین طور چیزا بوجود میاد و وقتی هم پاره میشه اون محتویات داخلش که دوستمون(به سم)تعبیرش کردن وارد فضای صفاقی میشه و نهایتا پریتونیت رو بوجود میاره که علایمش با اپاندیسیت فرق داره
    خب علایم اپاندیسیت رو که میدونین 1درد  که در ابتدا ممکنه از پهلو چپ شروع بشه  سپس ناف بعدشم در پهلو راست متمرکز میشه و این درد در این مرحله به قسنت چ و ناف ادامه نداره مگه اپاندیس بزرگ شده باشه
    اما در مورد پیچ خوردگی روده باید بهتون بگم این هم 1مورد غیر طبیعی نیست و میتونه برای هر کسی پیش بیاد باید به 1جراح عمومی مراجعه کنین پس از تشخیص معمولا باcbc و ptوpttوسی تی مه تشخیص داده میشه میره اتاق عمل شکمش باز میشه و جراح از محدوده نزدیک پیچخوردگی روده رو با انگشتاش میکشه تا به پیچ خوردگی میرسه رفعش میکنه بعدم روده رو میذاره سر جاش بعدشم بخیه و تموم اما من تا الان ندیدم پیچ خوردگی با دارو رفع بشه ممکنه چسبندگی روده باشه که میشه با دارو رفعش کرد
    نه هیچکس موش ازمایشگاهی نیست1روز بیاین بریم اتاق عمل تا ببینیم
    موفق باشین

4. sogand17

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    دوست عزیز..
    من فقط میخواستم مطمان بشم اگر نیاز به جراحی داره به شهر دیگه ببریمش
    اگر گفتم پزشکای شهر من فقط ما براشون موش آزمایشگاهی هستیم ، به این دلیل بود که همه از شهرستان میان اینجا و یه پزشک مجرب اینجا دیده نمیشه همه تازه به دوران رسیده که باور کنید تو شهر خودشون کسی سراغشون نمیره
    یک نمونه همین چند وقت پیش پدرم به خاطر مشکلی که برای دستش پیش اومده بود دکترای اینجا گفتند نیاز به جراحی داره، ناگفته نمونه که متاسفانه هزینه عمل هم خصوصیه.. ولی به اصرار ما شیراز رفتن و با دارو و فیزیوتراپی مشکل دست پدرم حل شد. در حالی که اون دکتر ادعا داشت دارو هیچ تاثیری نداره.. و هزاران مورد مشابه دیگه...

موفق باشید

5. sogand17 نوشته است: با سلام
    دوست عزیز..
    من فقط میخواستم مطمان بشم اگر نیاز به جراحی داره به شهر دیگه ببریمش
    اگر گفتم پزشکای شهر من فقط ما براشون موش آزمایشگاهی هستیم ، به این دلیل بود که همه از شهرستان میان اینجا و یه پزشک مجرب اینجا دیده نمیشه همه تازه به دوران رسیده که باور کنید تو شهر خودشون کسی سراغشون نمیره
    یک نمونه همین چند وقت پیش پدرم به خاطر مشکلی که برای دستش پیش اومده بود دکترای اینجا گفتند نیاز به جراحی داره، ناگفته نمونه که متاسفانه هزینه عمل هم خصوصیه.. ولی به اصرار ما شیراز رفتن و با دارو و فیزیوتراپی مشکل دست پدرم حل شد. در حالی که اون دکتر ادعا داشت دارو هیچ تاثیری نداره.. و هزاران مورد مشابه دیگه...

موفق باشید

سلام به نظر من اگه پیچ خوردگی باشه که فکمر نمیکنم جون  درد زیادی داره و مورد اورزانسی تلقی میشه نیاز به جراحی داره اما چسبندگی روده ممکنه با  دارو هم رفع بشه حتی اپاندیسیت هم ممکنه خود محدود شونده بشه .

ممکنه اون دکتر چون خصوصیه این نظررارو میده پیش1دکتر دیگه برین خالی از لطف نیست خانوم.فقط واسه دردش تا دکتر تشخیص نداده علتشو مسکنی مصرف نکنن
    خداحافظ

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید